Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

A tak na marginesie patrzę jakie to teraz drzwi sprzedają "antywłamaniowe" to mnie ściska w dołku ,ale jest to zgodne z jakąs tam normą -zamek musi miec atest , a konstrukcja może byc z papieru. :lol:

 

To jak musi być skonstruowany panel drzwiowy (to znaczy jakiej grubości blachy, ile tych blach, z czego - stalowa/aluminiowa, itp.).

 

Znalazłem jednego producenta, który robi takie panele na zamówienie, i może wstawić w panel różne balchy. Jakie blachy trzeba wstawić, aby było dobrze (tzn. antywłamaniowo), ale nie przepłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, nikt nie wie czy jest w Polsce jakiś producent, który produkuje okna drewniane z takich ram:

 

http://www.puren.com/bilder/sandwich.gif

 

To jest drewno klejone z wkładką z purenitu/poliuretanu.

 

Jest - ale to niemiecka firma z produkcją w Polsce - grubość kantówki 110 mm. Atesty Instytutu w Rosenheim na U=1,1 i U=0,7 całego okna !!!

 

Bardzo "tanie" mają te okna :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja o okuciach jak na jakimś kongresie. Super.

A ja mam na tapecie okna antywłamaniowe z jednym zaczepem anty - na dole, ale za to bez żadnych zaczepów od strony zawiasowej - tylko dwa zawiasy - i to w drzwiach balkonowych - ale za to szyba P4!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gościowi włamali się i wynieśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu

Wielka prosba o odpowiedz na pytanie dotyczace okien Goran drewnianych. W profilu rustykalnym nie ma termookapnika na skrzydle, sprzedawca twwierdzi zde nie jest potrzebny bo drewno idzie po skosie i ze w innych firmach to go w ogole nie ma.

Czy takie rozwiazanie jest dopuszczalne

pozdrawiam emil

 

...w profilu rustykalnym stosuje się okapnik bez noska (daszka ) tzw. płaski na który nakleja się lub mocuje na zatrzaski drewnianą listwę maskującą w kolorze ramiaków. Okno tworzy jedną całość - wszystko z drewna (Aprobata DJ 68 ).

 

Ale czy dotyczy to okien Goran - ja tam nie widzialem zadnej listwy, a sprzedawca twierdzi, ze okapnika po prostu nie ma. Czy to oznacza ,ze te okna nie spelniaja jakiejs normy? Pomozcie please bo mi sie podobaja

EMIl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest - ale to niemiecka firma z produkcją w Polsce - grubość kantówki 110 mm. Atesty Instytutu w Rosenheim na U=1,1 i U=0,7 całego okna !!!

 

Bardzo "tanie" mają te okna :lol:

Rok temu jak byłem na budmie to jakaś polska firma - chyba z Rzeszowa - przymierzala sie do tego wyrobu - widocznie weszli z tym - odszukac musze adres internetowy tego niemieckiego producenta - może są powiązani. Jest to nowa rama i zbiera pozytywne opinie.

To byłbym wdzięczny za jakieś konkretniejsze namiary na tę firmę. Bo chciałbym sprawdzić, jak "tanio" to opychają. Jak za tanie, to nie biorę (bo pewnie jakiś badziew) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy specjaliści :D zwracają uwagę na takie rzeczy, ale może ktoś wie. W ofercie okien Gebauer są piekne okna sosnowe -mahoń z wiśniowym połyskiem. Niestety cena jaką mi zaproponowali jest koszmarna, tak więc chyba poszukam czegoś innego. Mam przyzwoitą cenowo wycenę z Okland, oraz bardzo dobrą z Goran, ale żadna z tych firm nie ma w ofercie okien z wiśnowym połyskiem. Czy ktoś może polecić mi firme, która ma takie okna? Będę bardzo wdzięczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest - ale to niemiecka firma z produkcją w Polsce - grubość kantówki 110 mm. Atesty Instytutu w Rosenheim na U=1,1 i U=0,7 całego okna !!!

 

Bardzo "tanie" mają te okna :lol:

Rok temu jak byłem na budmie to jakaś polska firma - chyba z Rzeszowa - przymierzala sie do tego wyrobu - widocznie weszli z tym - odszukac musze adres internetowy tego niemieckiego producenta - może są powiązani. Jest to nowa rama i zbiera pozytywne opinie.

To byłbym wdzięczny za jakieś konkretniejsze namiary na tę firmę. Bo chciałbym sprawdzić, jak "tanio" to opychają. Jak za tanie, to nie biorę (bo pewnie jakiś badziew) :D .

 

...kantówka jest zastrzeżona patentem (w Niemczech) natomiast cena okna 1500 na 1500 wychodziła w granicach 2500 zetów (pisząc "tanie" miałem tę cyfrę na myśli :lol: ). Jestem na etapie szukania ich wizytówki.

 

Narra Igen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiecie zmieniły się przepisy dotyczące producentów i sprzedaży ich wyrobów (okien) z montażem i 7% vatu (znaczy, że teraz mogą).

 

Mam pytanie. Czy taki producent może sprzedać do swego pośrednika okna razem z montażem i 7%-wym vat. A on dokłada swoją marżę i sprzedaje klientowi też w 7%.

 

 

Drugie pytanie, poniżej jest profil gdzie aż ze strony zewnętrznej są 3 komory to dobre rozwiązanie, pytam się bo do końca lutego mają ten profil 5K w cenie 3K.

http://www.domel.pl/foto/050120154729.jpg

 

 

Trzecie pytanie, czy okna półzlicowane lub zlicowane mają jakąś przewagę nad niezlicowanymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy taki producent może sprzedać do swego pośrednika okna razem z montażem i 7%-wym vat. A on dokłada swoją marżę i sprzedaje klientowi też w 7%.

Jeżeli ten pośrednik ma wpisane w swojej działalności :usługi budowlane ,ogólnobudowlane lub zakładanie stolarki to procedura wygląda tak :

Pośrednik (dealer czy jak mu tam) wszystko kupuje z vatem 22% -okna ,parapety, żaluzje itp. , dokłada od siebie montaż ,marżę i wszystko fakturuje na usługę z 7 % vatem ,czekając na zwrot z US różnicy w zapłaconym wcześniej vacie do 180 dni .

Drugie pytanie, poniżej jest profil gdzie aż ze strony zewnętrznej są 3 komory to dobre rozwiązanie, pytam się bo do końca lutego mają ten profil 5K w cenie 3K.

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi -tym bym się bardzo nie przejmował, jeżeli te komory zostana prawidłowo odpowietrzone

 

Trzecie pytanie, czy okna półzlicowane lub zlicowane mają jakąś przewagę nad niezlicowanymi

Też nie ma jednoznacznej odpowiedzi , mnie bardziej podobają sie półzlicowane mające jakby okapnik w porównaniu z "kanciakami" , uszczelka nie jest bezpośrednio narażona na wpływy atmosferyczne ,profil jest zaokrąglony ,bardziej przypominający drewno .Przeciwnicy powiedzą ,że im więcej zakamarków tym trudniej go umyć :lol:

p.s widzę ,że rozważamy zakup Plusteca 5 k :lol: - Domel to dobra firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s widzę ,że rozważamy zakup Plusteca 5 k :lol: - Domel to dobra firma

mało tego, pracuję teraz w nowej firmie, która na drugim sklepie ma w sprzedaży okna Domel, wiec stałem się "sprzedawco okien " :wink: (przez mikroskopijne "s") i sam sobie mogę sprzedać okna w cenie prawie producenta. Dlatego się zastanawiałem czy można od producenta kupić okna z montażem. I ten promocyjny profil 5K Plustek jest właśnie niezlicowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się zastanawiałem czy można od producenta kupić okna z montażem.

To zależy od Domelu i jego polityki -niektórzy producenci są nastawieni tylko na sprzedaż poprzez pośredników.Myślę, że w waszym przypadku nie powinno być problemów i jest to najkorzystniejsza opcja. Gdybyś prowadził własną działalność i sam sobie sprzedał z montażem po marży 1zł/szt to niestety najpierw zapłacisz Domelowi za okna vatem 22%

:lol: a potem sam sobie sprzedasz usługę z vatem 7% .Porąbane trochę ..

Dlatego też wielu pośredników zwija biura nie mogąc doczekać sie zwrotu vatu jednocześnie sprzedając po marży 5-8% -nie mając odłożonych sporych sumek ,nie przeżyją zimy niestety. Pośrednicy(biura dealerskie) kredytują nasze państwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem iż na oknach kokosów się nie robi dlatego chciałem dać zarobić na montażu, a mieć to wykonane fachowo. Należy patrzeć na to inaczej, że zarobi się 7% na oknach i drugie 7% na montażu w sumie daje nam to 14%. To nie jest źle, pozostaje kwestia ilości klientów. Bo jak ktoś myśli iż w miesiącu sprzeda parę okien dla 1 klienta i chce kokosy zrobić to niech zapomni. Firma w której pracuje, sprzedaje np. drukarki , czy płyty główne i zarabia po 1-3zł na sztuce. Ktoś powie mało, to niech przemnoży sobie przez 1000szt. i nastepną rzecz przez 1000szt., itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Dlatego też wielu pośredników zwija biura nie mogąc doczekać sie zwrotu vatu jednocześnie sprzedając po marży 5-8% -nie mając odłożonych sporych sumek ,nie przeżyją zimy niestety. Pośrednicy(biura dealerskie) kredytują nasze państwo .

Swieta prawda kochany, swieta prawda

Mam nadzieje jednak za zime przetrwam jak i caly ten rok, ktory w opini wielu analitykow rynku ma byc najgorszym w historii branzy. Ponoc w tym roku osiagniemu juz takie dno iz w 2006 podnosic sie mamy - o ile przezyjemy - czego sobie i innym z branzy zycze. Nie dac sie!!!! :)

 

Jak widze do niektorych z Was powoli zaczyna docierac jak to pieknie zalatwili nas z tym VATem a terazniejsza modyfikacja spowoduje ze znikna z rynku firmy podobne do mojej - zajmujace sie sprzedaza i montazem. Kosic beda producenci i klony ich firm powstale tylko po to by montaze robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie patrzę jakie to teraz drzwi sprzedają "antywłamaniowe" to mnie ściska w dołku ,ale jest to zgodne z jakąs tam normą -zamek musi miec atest , a konstrukcja może byc z papieru. :lol:

 

Stary, to jak musi być skonstruowany panel drzwiowy (to znaczy jakiej grubości blachy, ile tych blach, z czego - stalowa/aluminiowa, itp.).

 

Znalazłem jednego producenta, który robi takie panele na zamówienie, i może wstawić w panel różne balchy. Jakie blachy trzeba wstawić, aby było dobrze (tzn. antywłamaniowo), ale nie przepłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...