Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

I Panowie Fachowcy nie podejma za Ciebie decyzji - wybacz

szanowna Redakcjo Muratora szybko mu dajcie najlepszego doradcę na forum to będzie zmuszony do odpowiedzi bardziej konkretnej :D :D ..naprawdę przy zlicowanych nawiewa kurz ? hej

zlosliwiec :lol: nnie chce zadnych tytulow ani odznaczen :)

Poza tym najlepszy moze byc tylko jeden i jest nim Pchelek i basta

tak naprawde moge powiedziec tylko tyle:

- w pelni zllicowany profil jaki klientowi montowalem nie raz to salamander 3D posadowiony na 2D - klient nie zauwazyl by wiecej kurzu mu wwiewalo - no bo tak na logike jak?

- wiekszosc ma profile polzlicowane (jak chocby ten twoj na fotkach) i wrazenia podobne

Sadze ze Tomsi po prostu sobie zazartowal gdyz racjonalnego wytlumaczenia tego kurzu jakos dopatrzyc sie nie moge

 

Czy teraz kkonkretniej? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy teraz kkonkretniej? :lol:

bardzo konkretnie to będzie, jak odpowiesz (znaczy się proszę :D ) czy warto dopłacić te 1830zł, czy może lepiej w co innego zainwestować. Kasioro nie śmierdzę, ale nie chce potem żałować, interesują mnie 2 sprawy wytrzymałosć tych 2 profili Plustec'a i właściwości termiczne, nigdzie nie mogę znaleść jakie jest U tych profili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy teraz kkonkretniej? :lol:

bardzo konkretnie to będzie, jak odpowiesz (znaczy się proszę :D ) czy warto dopłacić te 1830zł, czy może lepiej w co innego zainwestować. Kasioro nie śmierdzę, ale nie chce potem żałować, interesują mnie 2 sprawy wytrzymałosć tych 2 profili Plustec'a i właściwości termiczne, nigdzie nie mogę znaleść jakie jest U tych profili

powiem ci tak :lol: Twoje okna ktore ogladalem do prostych nie naleza i napraw2de wymagaja profili juz conajmniej z gornej polki stanow srednich ;). W mojej prywatnej ocenie - powtorze by bylo jasne dla Ciebie i innych czytajacych te slowa - PRYWATNEJ OCENIE - wybrales profili co do ktorego jestem uprzedzony po kilku montazach u klientow ktorych przyciagnal cena jak i tym ze bezolowiowy jest. Co prawda byla to 3komorowka ale dla mnie badziew, dla mnie !!! dodam gdyz zaraz tu mnie zakrzycza ze jak tak zle wogole mozna sie wypowiadac na jakis temat/ Moge miec takie zdanie i basta :lol: A ty i tak wybierzesz to co bedziesz chcial i na ile Ci kasy starczy. Naprawde - jesli podoba ci sie i twojej polowce i masz tez 2000 to kupuj

 

Dodam jeszcze - stary - a jemu ufac naprawde mozna gdyz spec z niego co najmniej tak dobry jak ja (hehehehe o wiele lepszy) juz kiedys na twoje zapytanie o ceny ci odpowiedzial. Jesli w plustecu masz jeszcze nizsze - hmmm...... zaczne chodowac pietruszke na wiosne i zwine interes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli w plustecu masz jeszcze nizsze - hmmm...... zaczne chodowac pietruszke na wiosne i zwine interes

oj nie zwijaj, jeśli chodzi o ceny to ja niechcący stałem się od lutego sprzedawcą okien Domela dlatego, ceny mam dosyć bajkowate.

 

Ale nie wykluczam iż kupić co innego, dlatego czekam na oferty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- w pelni zllicowany profil jaki klientowi montowalem nie raz to salamander 3D posadowiony na 2D - klient nie zauwazyl by wiecej kurzu mu wwiewalo - no bo tak na logike jak?

- wiekszosc ma profile polzlicowane (jak chocby ten twoj na fotkach) i wrazenia podobne

Sadze ze Tomsi po prostu sobie zazartowal gdyz racjonalnego wytlumaczenia tego kurzu jakos dopatrzyc sie nie moge

 

Czy teraz kkonkretniej? :lol:

Mam u siebie w domku przy mało uczęszczanej ulicy 4-kę białą i więcej bym tego nie zrobiłbym ale zrobiłem bochciałem mieć sztywniejsze okna 2200 X 1600 ru+r .Nie chodzi o w nawiewanie do wnętrza ale o osadzanie się go w najgłębszym miejscu. Źle się poprzednio wyraziłem co nie zmienia mojego stosunku do udziwnień typu zlicowany półzlicowany. Ale gusty są różne i onich się nie dyskutuje.Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profile okienne w zależności od grubości ścianek pvc podzielone są na klasy. Klasa C ma najgrubsze ścianki wewnętrzne jak i zewnętrzne. Jeżeli powyższe oba systemy są w różnej klasie C i B ( a moze i A) to róznica w cenie jest jak najbardziej logiczna. Jezeli tak jest to kwestia wyboru nie pozostawia żadnej wątpliwości (przy zaprojektowanych oknach).

 

Akurat z plustekiem nie miałem bliższego kontaktu, ale warto zauważyć że systemowe wzmocnienie jest zwykłym ceownikiem. Co prawda na rysunku pokazane jest z dodatkowym zawinięciem w profilu zlicowanym. Znając jednak praktykę producentów nie zdziwiłbym się gdyby to był zwykły ceownik. Przy takim kształcie i gabarytach przy takich oknach musiałoby to być min 2mm grubości. Wydaje się że w systemie 3komorowym wzmocnienie jest o wiekszych gabarytach.

 

Proszę zauważyć. że wzmocnienie w ościeżnicy uniemożliwia zamocowanie zaczepów do stali, a tylko do ścianki pvc. Cwani konstruktorzy zaprojektowali jednak dodatkową pułeczkę w którą można w razie potrzeby wsunąć stalowy płaskownik tak by zaczepy były mocowane do stali. Takie rozwiazanie umożliwia wsunięcie płaskownika tylko pod zaczepy, płakownik nie musi być ocynkowany :lol:

 

Druga rzecz to system ze zlicowanym skrzydłem został zaprojektowany tak by pasowały do niego słupki z systemu trzykomorowego. Pomijając to że jest to słupek 3komorowy to ma on również inny kształt na zewnatrz jak rama i skrzydło.

 

Przy produkcji okien na okuciu winkhausa producenci maja do wyboru dwa rodzaje okucia. Jedno umozliwiajace wykonanie okna bez zadnych ograniczen (WKileś tam, blokady, hamuce, zatrzaski itp)z mozliwością późniejszego zamocowania dodatkowych elementów i okucie które tylko spełnia podstawowe funkcje R, RU i U.

 

To chyba na razie tyle co do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam ze z ciekawosci liczyłem cenę okien jak w specyfikacji. W systemie Veka Perfektline, jednostronny kolor (okleina+barwiony w masie), okna wszystkie prostokątne (bez dopłaty za łuki), wypełnienie jednostronie opkleinowane bez frezowania :lol: bez żadnych dodatków, tylko jeszcze "złote" szprosy 8mm i wyszło ok 13,5-14tys z montażem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A ceny na perfektline w porównaniu do innych niczego sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

byc moze było już na ten temat, ale nie umiem znaleźć :(

 

Na czym mają się mechanicznie opierać drzwi na taras?

 

W otwór okienny (drzwiowy?) zostały włożone drzwi balkonowe, dwuskrzydłowe, drewniane. Teraz pod nimi są jakieś kliny. Jak je wyjmę, to zostanie pianka, a jak sie będzie stawać na progu to mogę sobie wyobrazić, że po jakimś czasię ta pianka się ugnie i drzwi mi sie opuszczą. Jareko gdzieś zachęcał, żeby kliny zostawiać, ale drewno może sobie stać na plastiku? Bo na betonie nie może. Poza tym takie dwa kliniki to nie jest za małe podparcie na wielkie drzwi i kogoś, kto całym ciężarem stanie na progu (wiem, ze nie powinien stać na progu, ale może sie zdarzyć!).

 

Więc co mam włożyc pod te drzwi, żeby po progu mozna było skakać, żeby od tego skakania drzwi nie osiadły, żeby na styku z drewnem woda sie nie skraplała i żeby była właściwa izolacja termiczna?

 

Może Jareko ma już jakiś "gotowiec" na swoich stronach o technice montażu okien?

 

Pozdrawiam

Pieczara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to milo ze nie tylko ja konkretnie sie wypowiedzialem na temat tego cuda jakim jest PLustec - ufffff... juz myslalem ze nagonke tu dealerzy ktorzy w tym cudzie techniki handluja na mnie zrobia i znow na stosie spalic mnie kaza ;)

GOSC-iu - jak widze nie tylko stary i ja zaskoczeni jestesmy cenami jakie mdzelawskim zaproponowano - ciagle mysle czego im nie policzyli czy tez gdzie jest przyslowiowy pies pogrzebany

Pieczra - bylo o tym na mojej stronie jest kilka zdjec - poszukaj a znajdziesz. A jesli jeszcze nie masz ich zamontowanych nic nie stoi na przeszkodzie bys od dolu po prostu krawedziak na oscieznice nabil taki by drzwi oparly sie bezposrednio na posadzce (wylewce) Tylko dobrze go zaimpregnowac trzeba co nie oznacza ze folia szczelnie owinac - to ewidentny blad - drewno w ciagu kilku lat zgnije tak zabezpieczone (taki montaz tez widzialem)Mozesz tez podeprzec jak na zdjeciach ujrzysz, ozesz pozostawic kliny z tym tylko ze nie dwa na narozach tylko jeszcze jeden w polowie szerokosci drzwi a jzu na pewno pod slupkiem ruchomym jesli jest to dwuskrzydlowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem 2 zapytania e-mailem do firmy Goran z Lublina jak powinno prawidłowo wyglądać połączenie( przy montażu) ze sobą dwóch okien w tak zwanym oknie balkonowym. Chodzi mi dokładnie, czy powinny być między sobą uszczelnione ramy okienne poza maskującą to połączenie listwą .

Dwa miesiące czekania na odpowiedź i nic.

 

Mam pytanie do fachowców, czy takie połączenie powinno być jakoś uszczelnione ?

Mam okna PVC jednostronny „złoty dąb” profil Gealan 5 komorowy zakupiony właśnie w Goranie.

 

Jakiego dokumentu na ten temat powinienem się domagać od producenta w dalszych rozmowach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki łącznik wpuszczany w te zaczepy co wystają z ram. Powinien być stosowany - uszczelnia styk. Można zamiennie dać rozprężną taśmę. ja przed skręceniem okna i drzwi wtrysnąłem trochę pianki, odczekalem aż zacznie puchnąć i ścisnąłem ramy - ale tak, że pozostawiłem szczelinę - znaczy się dałem plaskie listewki 5 mm dystansujące żeby nie zetknąć całkiem ram. Listewki zostały w styku. od wierzchu dałem listwy osłaniające kupione w OBI. Działa i jest szczelne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według norm niemieckich {RAL} i dotychczas stosowanych w Polsce.

Klasa A - nie ma takiej - najgorsza.

Klasa B - ścianki zewnętrzne widoczne [te w płaszczyźnie okna] - grubość nie mniej niż 2,5 mm, ścianki zewnętrzne niewidoczne [od muru i ta wrębowa] - grubość nie mniej niż 2,0 mm.

Klasa C - odpowiednio nie mniej niż 2,8 mm i 2,5 mm.

Niemcy uznają tylko klasę C [ u siebie]. W Europie są jeszcze klasy B i ta nieszczęsna klasa A. W Polsce klasa A nie jest dopuszczona - chociaż jest producent co takie barachło tłoczy [ościeżnicę].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj tego PLUSTEKA - podaj mi jakie profile wchodzą w okna bo są i w klasie B i w klasie C. Ważne jest jednak, że jest to profil szeroki 5-komorowy o ładnej linii. U będzie miał około 1,1 - rama ze wzmocnieniem. Przy szybie 1,1 będziesz miał dla okna około 1,2 WIĘCEJ bo do obliczeń uwzglednia się mostki liniowe. Wzór mogę podać.

Pozdrawiam.

Kupuj bo się będziesz zastanawiał coraz dłużej i Cię żona odstawi od obiadków i :oops: U mnie tak było - 5 lat okna wybierałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Mam pytanie do fachowców, czy takie połączenie powinno być jakoś uszczelnione ?

Mam okna PVC jednostronny „złoty dąb” profil Gealan 5 komorowy zakupiony właśnie w Goranie....

Nie ma takiej koniecznosci jesli stosowane sa łączniki systemowe. Jesli ich nie ma i jak to czasem bywa iz sa skrecane bez nich to KONIECZNIE !!! albo odrobina piany jak zrobil to Pchelek albo tasma rozprezna

Najlepsze pod wzgledem szczelnosci sa laczniki typu "H"

Ale z drugiej strony - wariactwo szczelnosci przekracza juz wszelkie granice - nawet szczelinka 1mm nie zaszkodzi ;) taka mala mikrowentylacja ;) a w 99% okien nieszczelne z zalozenia jest miejsce styku rozworki z oscieznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...