Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

A tak a pro po okuć od BB. Okna montowane były przez brygadę BB zółty busik (polecam) a przypadek taki miał miejsce w Pucku na os. Swarzewskim w lutym 2004r - to myślę, że teraz będą wiedzieć o kogo chodzi-, jednakże zaznaczam zero problemów jeśli chodzi o serwis no i czeka ich jeszcze 1 pełna regulacja okuć okien i drzwi w ramach gwarancji którą przeprowadzę w marcu po cekolowaniu ścian.

 

pozdrawiam

 

Waldemar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek "Szukam dobrych okien" i inne dotyczące stolarki PCV ale gdy przychodzi pora na wybór to trudno się zdecydować stąd prośba o Waszą podpowiedź.

Mam następujący wybór:

- OKNOPLUS - profil Brugmann AD ActivPlus 4komorowy z okuciami Winkhaus

- OKNOPLAST - profil VEKA Koncept 5 komorowy z okuciami MACO

- DRUTEX - profil Aluplast IDEAL 4000 Intertec 4000 5 komorowy z okuciami MACO

Please doradźcie co wybrać ponieważ w cenach są niewielkie różnice.

Daniel (+Agata)

Poruszacie się między trzema sprawdzonymi, rzetelnymi firmami z długoletnia praktyką. Profile wybrane również są bardzo porównywalne, pozostaje Wam wygląd zewnętrzny profilu a tu już nie mogę za bardzo doradzić. :roll: :oops:

Mnie podobają się bardziej profile półzlicowane czyli w tym przypadku Drutex, mający dwa rodzaje Ideal-a 4000 -obydwa półzlicowane- zwykły i Round Line z zaokrąglonym skrzydłem- nie wiem czy w tej samej cenie.Round Line ma niestety troche cieńsze ścianki i niższe skrzydło, być może i ramę 65 mm(nie wiem na jakiej produkuje).Generalnie prezentują sie nieżle.

Weżcie też pod uwagę Awans z Oknoplastu zamiast Konceptu (Veka Perfectline)-również półzlicowany, w Brugmanie profil jest niezlicowany ,za to ładna jest listwa przyszybowa.

Jeśli nie bierzecie pod uwagę wyglądu zewnętrznego okien to pozostaje rzut monetą- okucia porównywalne.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........ dłuuugiego oczekiwania na ofertę.

Pozdrawiam

Moi mili - zważcie sami w ilu biurach zostawiacie do wyceny swoje okna -zamówicie wszak tylko w jednym.Zdaję sobie sprawę ,że nikt nie chce być frajerem i zamawiać u pierwszego z brzegu, ale wycen jest 5-10 razy więcej niz zamówień i biura czy producenci nie moga się wyrobić, nie mogą też zatrudnić całej sfory ludzi tylko do wycen,gdyż ktoś (czyli Wy :wink: )musieliby za nich zapłacić- co podejrzewam nie uśmiecha sie nikomu.

Tak to kółko zostaje zamkniete :klient chce,żeby poświęcono mu pół dnia na 10 opcji wyceny,nie lekceważyć go w trakcie rozmowy odbierając telefony, kupić najtaniej,przyjeżdżać do niego na każde zawołanie- producent z kolei chce zarobić nie zatrudniając dodatkowych ludzi, już zatrudnionym godziwie płacić i mysleć jak sprzedać taniej dobry towar i nie mieć reklamacji , nie tłumacząc równiez dlaczego u niego okno jest droższe.Ciekawe życie ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary - naturalnie, że wycen jest więcej niż zamówień, taka jest istota rynku. Rozumiem, że wielu klientów potrafi być uciążliwych ponad miarę i to oni zajmują handlowcom wiele czasu.

Ja pisząc o "dłuuuugim okresie oczekiwania" miałem na myśli czas znacznie dłuższy, niż sami handlowcy określili, tłumacząc się później np. awarią systemu itp. Dlatego wolę wybrać sprawnych, kompetentnych (na ile sam jestem w stanie to ocenić) , solidnych, bo to lepiej rokuje na montaż, serwis i ewentualne reklamacje.

Ale i wtej kwestii nie ma reguł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimak Maciek :)

Co prawda nie kojarze ani Ciebie ani wyceny ktora Ci wyslalem - wybacz

Okna drewniane - hmmm... to nie to ze krece nosem - po prostu mam taki a nie inny do nich stosunek i bynajmniej nie jestem tym faktem iz w drewno wejsc musze zachwycony. Mnie sie po prostu te okna nie podobaja juz wole obustronny kolor - ale to MOJA opinia i nie zamierzam wzbudzac na nowo dyskusji - co lepsze - drewniane czy PVC. Moj poglad juz chyba wszyscy znaja gdyz kilka razy w roznych watkach o podobnej tresci byl podany

Co do oczekiwania na oferty

Widzisz - odpowiem ci na przykladzie jednego z klientow

Wyslal mi mailem zapytanie o okna w trzech oferowanych przeze mnie systemach. Realia sa takie ze teraz handluje sie na marzy mak 5-10% by wogole utrzymac sie na rynku wiec wyslalem to zapytanie bezposrednio do producenta, Czekalem krotko jak na dealera przystalo - maks 3 godz a tu w miedzyczasie kolejny mail - zmiana 50% wymiarow okien.

Dobra - dostalw koncu oferte w ciagy 24 godzin co jeste wynikiem realnie dosc dobrym i kolejny mail

teraz wycena tego samego w kolejnej wersji

tak wozil sie ze mna ponad tydziec co chwila jakies zmiany wnoszac do pierwotnego zapytania

oj .....dlugo by opowiadac jak to czasem bywa. Realnie na rzetelna wycene niestety trzeba poczekac (jak sadze maks do 3 dni).

Kazdy z dealerow chce byc pierwszy ze swoja oferta wiec jesli sa opoznienia to nie tylko oni sa winni. A cenniki jakie mamy od producentow tez maja pewne niescislosci i wycena zrobiona na biezaco potrafi byc wzgledem cennika tansza nawet o 5% - a to naprawde duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie - czy szybę wzmocnioną P2 dawać od zewnątrz czy od wewnątrz?

Lepiej od zewnątrz - oprychowi od razu utrudniasz start a parametry cieplne szyby pozostaną nie zmienione.Pomyśl o wzmocnionych okuciach, mało który złodziej zaczyna od wybijania szyby.

Montaż P2 od wewnątrz najczęściej jest stosowany w salach gimnastycznych i halach sportowych, gdzie istnieje ryzyko wybicia szyby (najczęciej piłką) od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Stary

okucia mam antywłamaniowe.

I jeszcze wątpliwość co do słupków - w paru miejscach straszono mnie, że słupek ruchomu istotnie osłabia okno i przy okuciach antywłamaniowych ma mniejszy sens. Polecają stały. Ciekaw jestem opinii - bo za słupek zwykle się dopłaca i stąd moje wątpliwości - na ile jest to problem, na ile chęć większego zarobku.

Poza tym okna balkonowe zwykle mają słupek ruchomy, więc przez nie wejść jeszcze łatwiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....że słupek ruchomu istotnie osłabia okno i przy okuciach antywłamaniowych ma mniejszy sens. Polecają stały. Ciekaw jestem opinii....

Osłabiać -tak bardzo nie osłabia ,faktem jest natomiast, że okno ze słupkiem ruchomym jest łatwiejsze do sforsowania

- bo za słupek zwykle się dopłaca i stąd moje wątpliwości - na ile jest to problem, na ile chęć większego zarobku.

To zależy od producenta- w większości okien z pcw tańszy jest słupek stały, u drewniarzy różnie to bywa- często odwrotnie

Poza tym okna balkonowe zwykle mają słupek ruchomy, więc przez nie wejść jeszcze łatwiej...

Łatwiej jest wejść to fakt, ale nie wyobrażam sobie wyjścia na taras przez drzwi ze słupkiem stałym.Drzwi balkonowe najczęściej są atakowane więc załóż sobie dodatkowo jakąś roletę albo alarmik- i tak już tyle sałaty wydajesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko - ja, uchowaj Boże, urazy żadnej nie żywię. Wysłałem czas jakiś temu zapytanie na firmowy mail, ale może zeżarły je po drodze zmarznięte elektrony (ich też ktoś nie żywi?). A jestem klasycznym klientem, który pyta o cenę w dziesięciu miejscach (choć o plastiki tylko w dwóch) - za to spokojnie oczekując na odpowiedź. Bez pośpiechu - i tak chwilowo tych okien nigdzie nie upchnę. No, chyba, że trafiłaby się niesamowita okazja - tylko po lekturze forum, raczej zobaczyłbym w niej niesamowity przekręt 8)

 

Dlatego, niezależnie od twojego poglądu na drewniane ramki widoku z okna - chętnie kupiłbym u ciebie, jeśli będziesz takowe miał. Renomę masz w końcu taką, że z radością zdejmę sobie z głowy problem poszukiwania dobrego dostawcy okien.

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GEALAN IQ 8000 + nawiewniki GECCO.

Gealan był pierwszy co robił okna kolorowe.

[...]

Mam dokładnie taki zestaw (akrycolor RAL7015) i jak na razie jestem bardzo zadowolony.

 

Gealan 8000 to profil 4-rokomorowy. Pozostali pisali o profilu 7000 i o tym, że nawiewniki gwiżdżą. Do profili 8000 są inne nawiewniki (zewnetrzne). Pchełek, Artur, Lukrecja - macie takie? Obserwujecie podobny efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gealan 8000 to profil 4-rokomorowy. Pozostali pisali o profilu 7000 i o tym, że nawiewniki gwiżdżą. Do profili 8000 są inne nawiewniki (zewnetrzne). Pchełek, Artur, Lukrecja - macie takie? Obserwujecie podobny efekt?

 

Tak jest: Gealan IQ 8000 to szeroki profil 4 komorowy i do niego przeznaczone są nawiewniki GECCO mocowane na górnej ramie okna.

U mnie nic nie gwiżdże, a mam tych nawiewników chyba 7 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

właśnie kończę wybór okien drewnianych.

Z moich ocen wynika, że chyba zdecyduję się na Gorana.

Ładny był też Gebauer - ale cena o 20% wyższa,

 

hmm, ... 20% różnicy na cyfrach ?! Trochę dużo jak na drewno !!!

 

Wyobraż sobie, że stoją przed Tobą 2 identyczne samochody do sprzedania. Z pozoru niczym się nie różnią - ceny mają tylko różne i to o 20 % !!! :lol: Na pewno ten z niższą ceną będziesz chciał zobaczyć czym się różni od tego droższego - !!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie - czy szybę wzmocnioną P2 dawać od zewnątrz czy od wewnątrz?

 

 

Logika podpowiada, że od zewnątrz - ja sugerowałbym Ci od wewnątrz !!!

Dlaczego - od wewnątrz będzie dodatkowo chroniła mieszkańców (szczególnie dzieciaki) przed zranieniem w przypadku rozbicia.

 

Jak złodziej ma zamiar uderzyć w szybę to i tak ulegnie ona uszkodzeniu i tak - czy będzie od zewnątrz P2 czy od wewnątrz to bez znaczenia. I tak się stłucze i tak - do wymiany. :lol:

 

To, że szyba ma charakterystykę antywłamaniową to nie znaczy, że nie można przez nią "przejść" - jej zadaniem jest opóźnienie "włamu" do czasu interwencji.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...