Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Charlie - to są chińczyki trójkomorowe - dopiero się przymierzają - plany mająąąąąąąąąąąą że ho ho ho - ale do realizacji raczej daleko.

Nic specjalnego - poza ceną podobno - jakość nieznana - żadnego doświadczenia w tłoczeniu profili - na fali rozwoju gospodarczego postanowili zasypać świat profilami - na razie to tylko obietnice.

 

STAMIR na nich grzeje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić następujące okna i dlatego bardzo proszę szanowne grono ekspertów o opinię na ich temat:

- firma PPU OKNA Katowice

- strona - http://www.okna-katowice.pl

- pięciokomorowy profil Awangarda

 

KNIPING - firma produkuje też szyby zespolone ( 6 miejsce w kraju)

 

Wszystko z nimi o`k - jak cyfry dobre to kupuj :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - ciekawe kiedy się przepali od tego ryżu :D

dziwię im się - zejść z dobrego systemu na coś zupełnie nieznanego.

Byli w Polsce tacy co dawali tylko profil i nic poza tym.

Nie ma ich. ostał się ino ........................

 

...thyssena też grzeją.

 

Myślę, że chińczyki niebawem wejdą na nasz rynek - mają tu bardzo podatny grunt (wręcz chorobliwa kwestia niskich cen wśród polaków) bo w reichu im się za bardzo nie uda (przepisy + mentalność).

Nie będę nadawał cyfr w jakich to spylają bo byście pomdleli z wrażenia (szczególnie jareko)

 

Notabene - te pierwsze "chinczyki" to indywidualna akcja polaków (właściciele fabryk okien zrobili kontrolny zakup).

Problem jest z rowkiem okuciowym - chinczyki mają go na 8,5 mm i tylko winkhaus ma pod to okucie (wyzsza cyfra).

 

Narra Pchełek

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

Myślę, że chińczyki niebawem wejdą na nasz rynek - mają tu bardzo podatny grunt (wręcz chorobliwa kwestia niskich cen wśród polaków) bo w reichu im się za bardzo nie uda (przepisy + mentalność).

Nie będę nadawał cyfr w jakich to spylają bo byście pomdleli z wrażenia (szczególnie jareko0

Myślę, że Polacy juz co nieco przekonali sie do chińskiej jakości, nawet biorąc pod uwagę jakośc zabawek dla dzieci.Po za tym my tez mamy jakieś przepisy do przestrzegania, z mentalnościa niestety gorzej. :(

Problem jest z rowkiem okuciowym - chinczyki mają go na 8,5 mm i tylko winkhaus ma pod to okucie (wyzsza cyfra)...

Zaden z producentów chcących produkowac na tym wynalazku nie będzie sie tym przejmował. Wszyscy maja okucie do osi 9 mm i te brakujące 0,5 mm można wyregulować na ramieniu rozwórki, niestety. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - spoko, powoli juz chyba nic mnei nie zdziwi w tej branzy. My mozemy sobie pogadac bo znamy sie na rzeczy i cos nie cos wiemy, klient - wybaczcie te slowa potencjalni klienci - to ludzie w wiekszosci malo techniczni, przyjmujacy za pewnik to co piekna panienka im naopowiada, szukajacy oszczednosci za wszelka cene i w wiekszosci wbrew zdrowemu rozsadkowi, klient nasz Pan - on dyktuje niby warunki ale ja juz reki do jak najtanszych okien przykladac nei zamierzam. Dziwi mnei ze inwestycja chyba jedna z wazniejszych w calej bydowie, nie mniej wazna jak fundamenty i tu chore oszczednosci sa robione. Dzieki temu garazowcy wciaz ciesza sie dobrym zdrowiem i produkuja szmelc. Stad takie kwiatki jak juz tu opisywane profile nieznane. eksperymentalne co do zywotnosci ich nikt wypowiedziec sie nei moze gdyz podstawowych testow w ITB nie zostaly poddane. Gwarancje 30 letnie gdzie firma istnieje tylko rok i za rok zmienia miejsce produzkcji i nazwe. Oj OJ OJ dlugo by gadac - juz kilka razy mowilismy o tym co sie w branzy dzieje i jak sie ludzi w bambuko nabija.

Stary - niestety jeszcze sie nei przekonali - dla nich ciagle to oszczednosc kasy a ze szlag taka zabawke trafia na drugi dzien - kto o tym mysli kupujac? Toz to okazja jak cholera ;) Wczoraj moj pierworodny mial imieniny, bylismy w hurtowni, widzialem chinska imitacje LEGO - badziew straszny ale za 10% oryginalu =- stad nabywcow znajduje. Kiedys tesciowie kupilu mu chinska zabaweczke - taki pistolet na baterie - az 7 zeta kosztowal - wystarczyl na godzine zabawy - GODZINE!!! Szlag trafil cos w srodku i juz nie strzelal nie siwecil nie krecilo sie takie cus dla ozdoby. Mam mierne zdanie o ich wyrobach a skoro wchodza w okna - bedziemy wszyscy mieli pozniej zajecie przy ich naprawie lub wymianie na prawdziwe okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie i jareko - widzicie tych Chińczyków w czarnej barwie.

A ja ich olewam bo nie takie tuzy próbowały w Polsce rynek opanować.

Profil to nie wszystko - to tylko część okna. Wypadł z rynku MEETH - ten to chciał 30% opanować. Turki cienko przędą.

Z tego co wiem to w Niemczech - tym od ryżu - kompletnie nie wypaliło a byli tam już od kilku lat i to z badrzo niską ceną. jakość nie ta i nie ten marketing - prawdopodobnie.

Co z tego, że mają ponoć 900 ekstruderów. Przesadzili - profil to nie marchew co w polu rośnie na setkach ha. Trzeba go wytłoczyć, zbadać, zapakować na kontenery i posłać w świat. A świat się dławi od nadmiaru PVC - możliwa produkcja przerasta popyt o jakieś dwa/trzy razy. W Polsce i w Rosji były pegeery i sowchozy na 10 tys ha i 20 tys krów w jednej oborze. I co i padli.

Tak samo będzie z nimi. na początek może i bardzo niska cena - ale co dalej - gdzie obsługa techniczna, dostawa z Chin - koszmarnie daleko, reklamacje - towar jest z tego co wiem marny. Bo niska cena. Cenę mieszanki do wytłaczania profili wyznacza cena ropy. Teraz są tani - ale nie mogą być tańsi więcej niż o 10% - chyba, że duch Mao im dopłaci do interesu. Jak na razie to się szczypią z kasą na badania tak jak Szkoci wypędzeni ze Szkocji za swoje skąpstwo. Ci co w Polsce wejdą w ten profil to moim zdaniem sznur sobie szykują i szukają drzewka [coby zaczepić]. Obawiam się że będzie tak samo jak w Niemczech.

Chińska - za przeproszeniem - tandeta jest koszmarnie tania ale i koszmarnie tandetna. Jareko wyrzucił jednorazowy pistolet, pepegi za 10 zł można ciepnąć do kosza, bateria posłuży dwa dni. Ale okna nikt nie ciepnie do śmietnika - nie ten gabaryt.

Bierz GIDANEX w ciemno - są solidni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w Niemczech - tym od ryżu - kompletnie nie wypaliło ......... Obawiam się że będzie tak samo jak w Niemczech.......................

Niemcy to zły i niewiarygodny przykład, u nich licza sie tylko głównie niemieckie produkty i jaki by nie był ten chiński produkt to i tak nie ma szans, wystarczy zobaczyć jak oni testują i porównują miedzy sobą produkty niemieckie kontra produkty z innych krajów, tam zawsze wygrywa ich rodzimy. :-? . u nich jak coś jest brzydkie to nazywają to ergonomiczne, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdzelawski - masz racje - Niemcy to zly przyklad. Jednak nie zmienia to faktu iz wyroby tych co na codzien ryz jedza i skosne oczy maja w wiekszosci wypadkow przy super niskiej cenie tandeta sa ogromna

Ale moze u nich twoje okienka pobija rekord niskich cen i zmiescisz sie w stowie? a nie w tysiacach ;) (oczywiscie posmich.... z ciebie sobie robie - bez urazy :) )

Pchelek - ja sie ich nie obawiam i nie widze w czarnej barwie wszak kolor ich zolty a nie czarny :lol: A powoli wiekszosc z nas poznaje sie na tej atrakcyjnosci tanich towarow z okilic muru ktory z ksiezyca widac.

 

Bardziej obawiam sie naszych, rodzimych kombinatorow i "specow od okien" potrafiacych cuda by zaoszczedzic jak najwiecej.

Ponowie pytanie o sprawdzonego dostawce okien drewnianych - niby w branzy kiepsko a rekomendowana przez jednego z Was firma olala potencjalnego sprzedawce ich produktow - dzwonia do mnie juz z tydzien i jakos dodzwonic sie nie moga.

Pchelek - na priv co do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moze u nich twoje okienka pobija rekord niskich cen i zmiescisz sie w stowie? a nie w tysiacach ;) (oczywiscie posmich.... z ciebie sobie robie - bez urazy :) )

:lol: :lol: :lol: Mdzalewski to swój chłop, ma poczucie humoru :wink:

Bardziej obawiam sie naszych, rodzimych kombinatorow i "specow od okien" potrafiacych cuda by zaoszczedzic jak najwiecej.

Racja Jareko- Żaden z nich nie powie do klienta ,że wciska chińszczyznę, będa trzymac jakiś drugi profil z naklejkami do pokazywania a sprzedawać od żółtych :evil:

 

Ponowie pytanie o sprawdzonego dostawce okien drewnianych - niby w branzy kiepsko a rekomendowana przez jednego z Was firma olala potencjalnego sprzedawce ich produktow - dzwonia do mnie juz z tydzien i jakos dodzwonic sie nie moga.

Jareko - :oops: :oops: :oops: podjadę do Ciebie na początku tygodnia i coś Ci pokażę- może ten wypali, tamtym już podziękuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybraliśmy okna, dziękuje , szczególnie Pchelkowi i Jareko, za wsparcie.

Ostatecznie okazało się,że Goran z Milanówka nie policzył 1 duzego okna(sami zadzwonili, aby o tym powiedzieć) i oferta była porównywalna z Okland z Warszawy. Obydwie firmy zrobiły dobre wrażenie, ale nie sprawdziłam w końcu, czy są autoryzowanymi przedstawicielami, ale wydaje mi się ,ze tak. Niestety nie mają okien z wiśniowym połyskiem. Zwróciłam się do innego przedstawiciela Gebauera no i dostalam bardzo duzy rabat na ich okna. I takie będą, piękne, z wiśniowym połyskiem, sosna z Gebauera. Przedstawiciel powiedział, że to "odwazny" kolor. :lol: Wycenę robił mi Oculux z Warszawy. Macie jakieś uwagi na ich temat? W poniedziałek podpisuje umowe.

Jareko, nie zmieniłeś zdania?

pozdrawiam okniarzy

bobo30

P.S. Jak myslicie, że macie mnie już z głowy... :lol: :lol: :lol: .. nic z tego, jeszcze pewnie zadam pytanko lub dwa 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdzelawskii - kurcze - lubie jak pytanka zadajesz w tym temacie :) Dzien bez choc jednego jakby straconym dla mnie jest ;)

Widzisz - jesli dokladnie dokonasz pomiaru, dokladnie wykonaja ci pozniej wylewke zgodnie z Twoimi zalozeniami to mozesz sobie to regulowac jak ci sie podoba - mozesz nawet i 5mm luzu sobie pozostawic ponad warstwe ostateczna posadzki ale..... realia sa jakie sa a poza tym teraz jeszcze nie wiesz czy nie dasz tuz pod balkonem dywanika by buty oczyscic tak wiec uwazam ze niezbedny luz to minimum 10mm od ostatecznego wykonczenia

O zewnetrznym poziomie jak widze juz wiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...