Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Charlie :) realnie kazde okna mozesz jako skrzynke zamontowac odpowiednio je wymirujac a w pvc wykorzystujac elemnty dodatkowe mozesz to uczynic z latwoscia. Ale to dosc drogie rozwiazanie :(

Ciekawe jaki wtedy wspolczynnik k mozna uzyskac jak dwa okna o 1,3 jedno za drugim w odleglosci 10cm zespolone zostanie - czy ktos potrafi to obliczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jest mi wiadomo to okno drewniane skrzynkowe - grubość ramiaków 45 mm) z szybą zespoloną U=0,7 W/m2K w przodzie a pojedynczym szkleniem Float 4 mm w tyle ) ma U=0,9 W/m2K. Info. przekazał mi producent okien drewnianych, który wyczytał to w internecie - może Rosenheim przebadało KUSTE FENSTER pod kątem "U" ?!

Hmm ... na logikę to myślę, że jest to możliwe - drewno jest bardzo "ciepłe" + "skrzynka" tworzy dodatkową komorę, w której powietrze ogrzane ciepłem z wew. pomieszczenia tworzy dodatkową izolację !!!

 

Osobną sprawą jest cena takiej konstrukcji - sama szyba to koszta + - 400 zetów za m2 + okucia (są bardzo drogie) + drewno ( 3 x więcej niż potrzeba do "euro 68").

 

Producenci sprzedają te wyroby w zasadzie tylko na "zachód" a w szczególności do Niemiec czy państw Benelux-u - Klienci mają tam swoistego hopla na punkcie tzw. passiv haus".

Za parę lat jak ceny energii cieplnej w Polsce wzrosną do poziomu np. Niemiec + pojebana polityka naszych pojebanych polityków ( Putin obudzi się skacowany pewnego dnia i zrobi nam podwyżkę gazu a my oczywiście będziemy musieli to klepnąć bo ruskie mają monopol) z pewnością będziemy musieli bardziej technicznie robić zakupy a nie tylko cenowo ( jak najtaniej i aż do zwycięstwa).

 

Pchełek - czy ITB jest w stanie przebadać całe okno na "U" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jest mi wiadomo to okno drewniane skrzynkowe - grubość ramiaków 45 mm) z szybą zespoloną U=0,7 W/m2K w przodzie a pojedynczym szkleniem Float 4 mm w tyle ) ma U=0,9 W/m2K. Info. przekazał mi producent okien drewnianych, który wyczytał to w internecie - może Rosenheim przebadało KUSTE FENSTER pod kątem "U" ?!

(..)

Osobną sprawą jest cena takiej konstrukcji - sama szyba to koszta + - 400 zetów za m2 + okucia (są bardzo drogie) + drewno ( 3 x więcej niż potrzeba do "euro 68").

(...)

Szklenie U=0,6 W/m2K (dwie szyby z powłoką niskoemisyjną, jedna float, podwójna komora 2x16 mm wypełniona Argonem, ciepła ramka) kosztuje około 250-300 PLN/m2, a w wersji a P4 około 270-330 PLN/m2. Właśnie niedawno dostałem oferty od kilku producentów szklenia (nie okien) na takie szyby, więc ceny są aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklenie U=0,6 W/m2K (dwie szyby z powłoką niskoemisyjną, jedna float, podwójna komora 2x16 mm wypełniona Argonem, ciepła ramka) kosztuje około 250-300 PLN/m2, a w wersji a P4 około 270-330 PLN/m2. Właśnie niedawno dostałem oferty od kilku producentów szklenia (nie okien) na takie szyby, więc ceny są aktualne.

tyle kosztuje czy taka dopłata do tych szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle kosztuje u producenta szklenia (nie producenta okien). Klika dni temu wysłałem zapytanie ofertowe do trzech różnych producentów (z południowej Polski) szyb zespolonych (u których się zaopatrują producenci okien, bo producenci okien sami szyb zazwyczaj nie robią) i takie dostałem oferty.

 

Dokładniej, to ja się pytałem tylko o wersję z P4, więc nie wiem po ile sprzedają z szybą nie antywłamaniową. Ale skoro z P4 to około 300 PLN/m2 (+VAT), to z normalną mogą być tylko tańsze (nie wiem o ile).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaruś - nauczony lekko doswiadczeniem wlasnym zwroc uwage przy ewentulanym odbiorze szyb z podwojna ramka na idealne polozenie jednej wzgledem drugiej. Tu ewentualne przesuniecia szpecic beda pozniej cale okno a pozniejsze reklamowanie szyb znajac sklonnosci do uznawania reklamacji producnetow szkla (czocny moje przeboje z Wiglawem) moze ukazac sie bardzo trudne lub wrecz niemozliwe.

Mdzelawski - jak sadze jest to koszt szyby a nie doplata i zaskakuje mnei z lekka ta cena - cosik niska jest ;) ale skoro sprawdzona - to calkiem neizle zaczyna byc :) Tylko jeszcze jedno Ci powiem co moze nie byc bez znaczenia jak zamawiac bedziesz okno a zazyczysz sobie szybe od innego producenta niz ten z ktorym wykonawca okien ma podpisana umowe o wspolpracy. Na pewno koszt ten Ci sie zwiekszy - o ile nie wiem gdyz nie znam narzutow (no moze znam ale mowic nie wypada ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj dostałem jeszcze jedną ofertę (ta jest najdroższa):

 

W odpowiedzi na zapytanie przedstawima ofertę na wykonanie szyb zespolonych wg podanych wymiarów i o budowie kl. P4 9,5mm/16thermix/4Lowe /16 thermix/4Lowe przestrzeń międzyszybowa wypełniona argonem, szkło niskoemisyjne Clima Guard Premium. Cena 1m2 wynosi 335,00zł. netto

 

jareko, dzięki za wskazówki. Jak już będę zamawiał, to wyszczególnię w zamówieniu maksymalny odchył między jedną ramką, a drugą. Jaki może być, aby nie szpecił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz - szarus - by cie szlag pozniej patrzac na to nie trafial to 0.1 mm - wieksze wkurzaja i to nie wiesz jak. Mnie takie cudo wykonala nie istniejaca juz Huta Szkla "KARA" z Piotrkowa Trybunalskiego w 90 roku - ni zaplacilem ani grosza - wszystko zareklamowalem gdyz przesuniecia byly jeszcze wieksze - nawet i 2 mm - nie szlo na to patrzec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz z innej beczki

Wczoraj bylem w Tworkach (nie dlatego ze jzu do konca na mozg mi padlo - musialem cos tam zalatwic innego) na terenie szpitala i popatrzylem sobie na wymieniane tam w zeszlym i poprzednim roku okna. Domy sa stare, wszedzie byly okna skrzynkowe, dopasowane do pieknie wykonanych nadprozy lukowych i wlos mi sie zjerzyl na mojej lysiejacej lepetynie

Teraz moje uwagi:

- okna docisniete w wiekszosci wypadkow na styk do ceglanych wegarkow

- brak uszczelnienia ww polaczenia lub

- przy wiekszych odchylkach od pionu wtrysnieta piana, nawet nei obcieta tylko wyszarpana, narazona na bezposrednie dzialanie swiatla - juz cienmobrunatna

- brak zalozonych oslonek odwodnien

- brak uszczelnienia pomiedzy oknem a parapetem zewnetrznym mocowanym na styk do powierzchni okna

- w kilku wypadkach nadswietla dolaczone do drzwi wstawione "do gory nogami" - otwory odwodnienniowe na gorze zamiast na dole

 

I tak sie zastanawiam, jak odebral to inspektor nadzoru? Jaka ekipa to robila by przed nia wszystkich w Polsce przestrzec. Profil dobry - Decuninck ale po kilku latach wszystko bedzie do rwania i poprawy. Tak wogole wypadaloby poslac tam jakas inspekcje gdyz szkoda zabytkowych i slicznych murow ktore nie jedno przezyly i widzialy a tak penetrujaca miedzy oknem a murem woda zniszczy je w kilka lat (juz kilka takich miejsc widzialem)

Jejku - jednak miec hopla na punkcie swej pracy to przesada - inny nie zwrocilby na to uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejny kwiatek - Grodzisk Maz - tam gdzie mieszkam. Profil ten sam. Tuz przy stacji kolejki WKD Piaskowa oddano do uzytku w zeszlym roku chalupe z nowiutkimmi oknami i co widze?

- skrzydla okienne poobsuwane tak ze w gornym ich narozniku od strony klamki widac cala uszczelke - teoretycznie do regulacji ale okna juz sa zamontowane od dwu lat

- niejako standardowo brak oslonek odwodnien

- niechlujny montaz parapetow zewnetrznych - nie ma sily - przy silnych opadach i wietrze w strone okna beda przeciekac

- tu tez fiks wstawili ciekawie - do gory nogami - to chyba ostatnio jakas moda ;)

 

Jednego zaluje - ze w poprzednim opisanym wypadku nie mialem kamery by to uwiecznic - tu kiedys to uczynie

A jeszcze jedno - vis a vis szpitala w Tworkach jest samotna, stara chalupa - jejku - jak tam powymieniano okna - kazde inne i psuje pelna charmonie starej pieknej ceglanej chalupy - w moim odczuciu powinna byc pod nadzorem Konserwatora Zabytkow - jesli tak to gdzie on jest? skoro na cos takiego pozwala

Co innego samowola w blokowisku - choc to tez wyglada strasznie ale tutaj? powinni jednak za to sie wziac bby wiecej takich "kwaitkow" nie bylo - szpeca pozniej okrutnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wyrażenie opinii i wskazanie faworyta.

Zamierzam wstawić 17 szt. okien. Bez ekstrawagancji, szyby zwykłe. Okucia standardowe. Dwustronny kolor.

 

Opcja 1:

Gealan 4-komorowy 74 mm, prod. Oknoplast Rąbień: 13 700,- PLN.

 

Opcja 2:

Schuco CT70 5-komorowy 70 mm: 16 400,- PLN.

 

O schuco na forum same dobre rzeczy. Gealan natomiast imponuje mi szerokością profilu i masywnym zamkniętym wzmocnieniem, … no i te 3 tyś taniej. Podpowiedzcie coś

yasioo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...