Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

pchelek, jareko,

 

ja robię okna u stolarza. Gość sprawdzony przez znajomych (mają super okna zrobione przez niego), niedrogi, pracuje na okuciach Roto (u mnie ma być Roto NT WK2). Te okucia to Roto produkuje tutaj na Węgrzech (i eksportuje do Polski). Ale klamek z przyciskiem nie mają (tylko zwykłe albo z kulczykiem).

 

Ze stolarzem uzgodniłem, że jak mu załatwię klamki z przyciskiem to OK, on daje gwarancje na okna.

 

Potrzebowałbym około 20 klamek. Jakie kształty, kolory itp. musiałaby moja żona obejrzeć i zadecydować. Dlatego się pytałem o jakąś hurtownię internetową najlepiej. Ale skontaktuje się z polskim Roto, może podeślą jakiś katalog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek - ja co prawda humanistka jestem, ale zawsze mnie uczono, że szkło to bezpostaciowe (nie krystaliczne) ciało stałe. To ja pisałam o tej cieczy??

O szybie jeszcze raz: i wewnętrzna i zewnętrzna P2. Wymiary szyby ok. 60cm szerokości i 1,20 wysokości (jest to okno "przyklejone" do drzwi balkonowych). Emblemat agencji ochrony o wymiarach ok. formatu A5 jest żarówiastożółty z czerwoną obwódką. Jest z takiego miękkiego tworzywa jak wykładzina PCV na podłogi. Był przyczepiony plastrem do tej szyby wewnetrznej od wewnątrz pomieszczenia. Pomieszczenie ogrzewane, ale bez przesady - było tam ok. 11 -14 stopni. Pęknięcie zaczyna się w połowie wysokości przy zewnętrzej framudze okna (tej od zawiasów) I już od uszczelki to pęknięcie jest. A potem idzie lekko elipsowym skosem w dół w stronę miejsca przyczepienia emblematu, przechodzi przez ten pukt i za jakieś 10 cm łagodnie zanika. Tak więc nie ma pęknięcia od framugi do framugi. Dlatego wyglada mi to na jakieś wewnętrzne pęknięcie a nie np. w wyniku uderzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://okna.najlepsze.net/

ta zabawa juz sie kiedys zaczela - zapoczatkowal ja jakis forumowicz - ale jak widze brak chetnych przedstawicieli producentow okiennych by sie tam pojawic - wszak jest to tez jeden ze sposobow zwiekszenia popularnosci wlasnej strony :)

Moze ktos podchwyci ten watek dokonujac tam wpisow???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkło to ciecz o nieustalonej gęstości.

Bardzo dziwne to pęknięcie.

Nie ma związku z naklejką ani z podkladkami szklarskimi - w tych miejscach gdzie się zaczyna pęknięcie nie daje się podkladek. Zaczynam się zastanawiać czy w ramach są usztywnienia stalowe. Mogło być tak, że przy otwieraniu skrzydła nastąpiło dynamiczne ugięcie szyby od strony zawiasów i szyba pękła nieznacznie a potem pęknięcie poszło już samo dalej.

Reklamuj to u producenta.

Chyba, że tam wkitrali podkładkę szklącą - ale to nieprawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki element z pcv wkladany pomiedzy rame a szyba. ma za zadanie umiejscowic szybe w ramie gdyz luz miedzy nia a szyba jest okolo 5-10 mm i przy okazji powoduje ze szyba staje sie elementem konstrukcyjnym okna. Widac to prawie na kazdym przekroju profili jak np. tu http://www.jar-eko.home.pl/images/zdjecia_i_filmy/zdjecia_profili/zdjecia_profili_Rehau/Rehau_Brillant_Design_profil.gif widac szybe zespolona a pod nia podkladke i saneczki (saneczki maja za zadanie pochylenie powierzchni profila do poziomu sprowadzic by rownomiernie obciazenie szyby przejac)

Chyba zrozumiale wytlumaczenie podalem - w razie jakby co - pytaj dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie - czy ktoś zna firmę Brugmann (http://www.bruegmann.pl) - Włocławek?

Ma ofertę na profil czterokomorowy, Bruegmann profil i okucia Roto.

Piszą że ich profile są szersze niz standard, bardzij ciche, bardziej wzmocnione niż odpowiedniki konkurencji, no i cena jest OK.

czy te produkety warte są polecenia ?

profil 4 komorowy

http://www.bruegmann.pl/images/fot_2.jpg

 

opis

"system Brügmann(czterokomorowy).

Jest to system opracowany przez naszą firmę w oparciu o najnowsze osiągnięcia i rozwiązania w przemyśle okiennym.

Został on zaprojektowany wg najwyższych rygorów i norm RAL'owskich.

 

Charakteryzuje się nastęującym cechami:

 

Głębokość 73 mm

Konstrukcja w pełni 4-komorowa zgodna z normą RAL

Forma profilu ze skosem 250 zgrabny optycznie i prosty w obróbce na wszystkich standardowych maszynach

Wzmocnienia stalowe o dużych przekrojach gwarantują wysoką stabilność Ramy i skrzydła zbrojone jednakowym przekrojem stalowym

Wciągnięte fabrycznie zgrzewalne uszczelki

Osadzenie szyby na głebokości 25 mm daje korzystny przebieg izotermy. Można stosować szyby o grubości do 36 mm

Optymalizacja zaczepów gwarantuje szybki i bezpieczny montaż

Grubość szyby do 36 mm "

 

 

http://www.bruegmann.pl/htmlsides/system_ad.gif

 

Czy nasi eksperci znają te firmę i te produkty i czy lepiej wejść w bardziej renomowane (czytaj droższe) profile? (np. Veka)

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów o szybce :D Swoją drogą to przerasta mnie to intelektualnie....

No więc zgłosiłam reklamację, przyjechali, zobaczyli. I teraz uwaga. Okazało się, że P2 mam tylko zewnetrzną a nie wewnętrzną bo (cytata) " okno nie udżwignęłoby dwóch szyb P2 (sic!). Więc pytanie Nr 1 - czy to standard, czy też daliśmy się wyrolować jak para niemowląt?

Oni wstępnie twierdzą że mogło być tak, ze ktoś rzucił czymś ciężkim w szybę. Jako że zewnętrzna P2 to nie pękła, ale podobno wtedy pęka ta zwykła wewnętrzna.

Pytanie Nr 2 :czy to prawda?

Pytanie Nr 3 : jak sprawdzić czy mam tę podkładkę szklącą bez przekrojenia okna? Wiem, ze pytanie jak u idioty, ale jak na etapie osadzonych okien sprawdzić przekrój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla uzupelnienia postu naszego speca od szyb - Charlie - szacuneczek :) - sadze ze najwyzszy czas ciebie takze do grona doradcow zglosic :)

abromba - nazywanie szyby zespolonej symbolami P-2, P-4 A-1 itp nie oznacza od razu ze szyba zespolona ma taka szybe zarowno od wewnatrz jak i zewnatrz. Takie niestandadowe wymagania sa zawsze na etapie podpisywania umowy uwzgledniane, nawet wczesniej na etapie przygotowywania oferty gdyz cena takiej szyby jest inna. Ich koncepcja uderzenia w szybe zewnetrzna i tym samym uszkodzenia wewnetrznej jest grubymi nicmi szyta - sznyt zaczyna ci sie od jej krawedzi a poza tym powinien byc slad na zewnetrznej po uderzeniu - chocby male zarysowanie. Te podkladki sama zobaczyc mozesz - wez chlopa do roboty i:

- w miejscu styku profila z listwa przyszybowa przyloz np. noz kuchenny i uderz mlotkiem by zrobil lekka szczeline

- pozniej nalezy np. nozem, szpachelka spowodowc odpiecie listwy z profila. Te czynnosci zaczyna sie zawsze w polowie jej dlugosci

- wyjac przyszybowke i na spokojnie przy silnym swietle obejrzec miejsce w ktorym zaczyna sie sznyt jejku inaczej zaczyna sie pekniecie.

- jesli w tym miejscu sa podkladki to jest to ewidentny blad szklenia i mogl on nawet doprowadzic do pekniecia szyby

 

Tak ja to widze - nie poddawaj sie i walcz o swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Okazało się, że P2 mam tylko zewnetrzną a nie wewnętrzną bo (cytata) " okno nie udżwignęłoby dwóch szyb P2 (sic!). Więc pytanie Nr 1 - czy to standard, czy też daliśmy się wyrolować jak para niemowląt?

Jest to standard- przyjęto, że szyba P2 ma budowę 44.2/16/4T (inne okreslenie to 8.8/16A/4T) gdzie:

-44.2- (lub 8.8 ) dwie szyby gr. 4mm sklejone dwiema warstwami folii po 0,4 mm,

- 16A- ramka 16 mm z argonem w przestrzenie miedzyszybowej

- 4 T- szyba 4 mm tzw. "ciepła " (z powłoką z tlenków metali)

Niekoniecznie szyba P2 musi mieć akurat taką budowę -tak sie przyjęło- ona ma wytrzymać 3 uderzenia kuli o masie 4,11 kg spadającej swobodnie z 3 metrów.

Początkowo też się zdziwiłem przeczytawszy, że macie P2 z dwóch stron- oczywiście jest to do zrobienia, ale za szybę 44.2/16A/44.2 T(w skrócie P2/16A/P2 T ciepła u=1,1)producenci szkła (Charlie i spóła :wink: ) tak oskubią, że klientowi odechciewa się wynalazków. :lol:

Szkło obustronnie bezpieczne na razie modne jest u Niemców, może u nas niebawem również...

 

Oni wstępnie twierdzą że mogło być tak, ze ktoś rzucił czymś ciężkim w szybę. Jako że zewnętrzna P2 to nie pękła, ale podobno wtedy pęka ta zwykła wewnętrzna.

Pytanie Nr 2 :czy to prawda?

Teoretycznie możliwe, ale jak napisał Jareko- nie wierz w to - byłby jakiś odprysk na szybie P2 -chyba, że ktoś uderzył z jakąś amortyzacją :lol: he, he np. kamieniem owiniętym w poduszkę

Pytanie Nr 3 : jak sprawdzić czy mam tę podkładkę szklącą bez przekrojenia okna? Wiem, ze pytanie jak u idioty, ale jak na etapie osadzonych okien sprawdzić przekrój?

Poczekaj na ich opinię na piśmie- czy przyjmują czy odrzucają reklamację, sami możecie uszkodzic listwę i wtedy znajdą powód do odrzucenia. Chwila cierpliwości ...

..Ty chyba "mojego chłopa" przeceniasz.

tego kwiatu pół światu... :lol: :D :lol: :D ale mam dzisiaj humor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...