Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

tak, w końcu zamówiłem, bo mieliście mnie już pewnie dość, akurat chyba je teraz produkują, wypada tylko wierzyć Pchełkowi, że ta firma Domel jest O.K. Uważam iż te okna (profil) jest ogólnie średni, ale w stosunku do ich ceny to są bardzo dobre okna.

 

Męczyłem Ciebie z oknami, a teraz męcze _Zbycha_ z alarmem :D

 

Jareko a co powinnem jeszcze zamówic do tych okien, poza tymi listwami do łączenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..... z tym to roznie bywa ale skoro okna masz z szybami, klamkami, okuciami (jest taki jeden dealer co dolicza to wszystko oddzielnie i cena koncowa ma sie nijak do wyjsciowej) to chyba nic wiecej

Nie zapomnij o kotwach do montazu - czesto - tu przestroga dla innych klientow - kotwy nie sa traktowane jako element wyposazenia okna i trzeba za nie placic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdzalewscy - w razie czego przyjadę do Was i zrobię "kontrol" 8) 8) 8) na tych oknach DOMELU co Wam wstawią - możesz ich uprzedzić :lol: :lol: :lol:

Pchelek - ostatnia wersja jest taka ze Mdzelawscy testowac na swoich oknach zamierzaja wlasnych swierzo do pracy przyjetych mmontazystow. Za nauki nowicjuszow trzeba zaczac oplaty pobierac a nie tak sobie dla jaj nadzorowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdzalewscy - w razie czego przyjadę do Was i zrobię "kontrol" 8) 8) 8) na tych oknach DOMELU co Wam wstawią - możesz ich uprzedzić :lol: :lol: :lol:

dziękuje bardzo, chyba zadzwonię do nich i się spytam jak tam moje okna i że dobrze że są takie dobre to napewno przejdą tą drobną kontrolę z ITB :wink: , to może ta babka od razu doda ten jeden zawias środkowy przy drzwiach, bo według niej "wystarczą tylko dwa, ale wzmocnione bo klienci się skarżą na ten środkowy, że wiatr nimi wieje i dlatego nie dadzą" :o :o . Co do montażystów, to ja nie mam jeszcze ich i nie wiem czy będę miał możliwość wyboru, ale napewno będą doświadczeni !!!!, jeśli góra (księgowa,właściciel) firmy zadecyduje, że muszą wziąść za montaż, aby wszystko grało z papierami (7%vat) to oni wezną swego podwykonawce, jest to ekipa montażystów z "papierami" Domela, więc raczej doświadczona, a może mi wystawią fakturę na 7% vat i będę mógł sam sobie znaleść montera, to ja też napewno znajdę doświadczonego Pana na J, ale nie odemnie to zależy więc nie spekuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... a może mi wystawią fakturę na 7% vat i będę mógł sam sobie znaleść montera, to ja też napewno znajdę doświadczonego Pana na J...

Czytając wcześniej ile dałeś za te okna to u tego Pana montaż będzie cię kosztował prawie ich równowartość hehe :lol: :wink: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary - sam transport wyniesie polowe ich wartosci ;) - ale mi opinie wydales kolego :) az tak drogi jeszcze nie jestem choc tani takze nie. Wiesz? Ostatnio policzyli klientowi montaz po cenie materialu - ciekawi mnie ciagle na czym zarobia? Ja wiem :) Ty takze :) Pchelek tez :) A ze to znajomy przez sciane - pozniej beda jaja jak tu zdjecia zamieszczac bede - ale czy to nauczy innych? Watpie :(

 

Mdzelawski - spoko - zamontuja Ci inni - nawet jakbym chcial to juz nie mam kiedy przez najblizszy miesiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wcześniej ile dałeś za te okna to u tego Pana montaż będzie cię kosztował prawie ich równowartość hehe :lol: :wink: :lol: :lol:

chyba tak źle nie będzie, podlaskie ekipy za podstawowy montaż tych okien inkasują około 1000zł., warszawskie pewnie trochę drożej. Ceny za montaż może nie są najniższe, jak za pare godzin pracy, ale przecież tutaj się płaci za doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy sa jakies przeciwwskazania aby wykonac wegarek do okien w scianie JW z BK przyklejac po prostu odpowiednio dociety bloczek o szerokosci 6 cm na zewnetrznych czesciach otworu okiennego. Szczelina miedzy brzegiem okna o otworem okiennym wynosilaby ok 3 cm wiec bloczek (wegarek) zakrywalby okno tylko o kolejne 3 cm. Co myslicie o takim rozwiazaniu?

Daje to chyba odpowiednie zabezpieczenie przed wycieciem tych okien (przynajmniej od zewnatrz) no i chyba w jakis sposob uszczelnia (ociepla) okno w otworze okiennym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwskazan nie widze ale.... ;)

Ta doklejka musi byc wykonana perfekcyjnie, na klej a nie na zwykla zaprawe gdyz takie elementa maja w zwyczaju w miejscu laczenia pekac :(

reszta przemawia za :)

Trudniej bedzie wyciac od zewnatrz (choc tym bym sie nie przejmowal az tak gdyz wlamanie poprzez wyciecie okna ? Hmmm... jeszcze o takim cudzie nie slyszalem od kolegi z Policji).

Na pewno bedzie "cieplej" w tym miejscu (ale tez nie przesadzajmy az tak z tymi mostkami termicznymi - zaczynamy je widziec nawet tam gdzie ich nie ma ;) ).

Szczelnosc z zalozenia byc musi i tego akurat taki wegarek nie polepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdzalewscy - drzwi balkonowe na dwu tylko zawiasach - bo jak jest trzecie to wieje i klienci się skarżą. ???????!!!!!!!!!???????????????????????????????? ?????????????!!!!!!!!!!???????????????????????????? ????????????????????????????????????????!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????????? !!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chyba że jest to zawias wrębowy - czyli taki co wchodzi pod skrzydło - to fatalne zawiasy - nie polecam ich. W drzwiach muszą być trzy zawiasy [chyba że są to drzwi rozwierano-uchylne - ale wtedy daje się zaczep od strony zawiasowej. Powiedz tej Pani od zaiwasów coby raczej poszła sprzedawać kartofle z woza na jarmarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek - tylko dwa? Niestety juz bardziej zaoszczedzic sie nie da - nie widzialem na jednym zawiasie - ale moze juz ktos takie cuda tez robi hehehehehe

Mdzelawski - nie pamietam wysokosci twych balkonow ale juz przy 2300 pojawiaja sie dwa zawiasy (one byc musza ;) ) i dwa dociski - jak bedzie tylko jeden to bedzie Ci wiac - za friko (a ty jak widze lubisz ciecia kosztow ;) ) bedziesz mial wentylacje - moze to faktycznie jest pomysl? Po coz dociski? - niech wieje siwerze powietrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAREKO

Chodzilo mi glownie o dodatkowe zabezpieczenie okien zaraz po zalozeniu oraz przez czas do tynkowania (troche to moze potrwac). Od zewnatrz nawet przez cala zime.

Oczywiscie ze klejone byloby na klej, wszystkie bloczki tak beda klejone. Slyszalem ze jak sie sklei to szybciej peknie bloczek, a klej nie pusci.

No i taki sobie wlasnie wymyslilem sposob. Czy ktos moze praktykowal cos takiego? :-? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos dziwne rzeczy tam widze i hmmm.....lekko prowokujace ;)

Na czym ta muszka siedzi?????? ;)

:D

prowokacja i być oryginalnym nie popularnym 8) .

 

Musiałem napisać pismo do Domela, aby zmienić klamki na trochę inne i w tym piśmie zawarłem pare moich uwag, np. na brak środkowego zawiasu i zacytowałem im to

" drzwi balkonowe na dwu tylko zawiasach - bo jak jest trzecie to wieje i klienci się skarżą. ???????!!!!!!!!!???????????????????????????????? ?????????????!!!!!!!!!!??????? ????????????????????? ??????????????????? ?????????????????????!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????????? !!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chyba że jest to zawias wrębowy - czyli taki co wchodzi pod skrzydło - to fatalne zawiasy - nie polecam ich. W drzwiach muszą być trzy zawiasy [chyba że są to drzwi rozwierano-uchylne - ale wtedy daje się zaczep od strony zawiasowej. Powiedz tej Pani od zaiwasów coby raczej poszła sprzedawać kartofle z woza na jarmarku.

 

I chyba już mnie tam Pani nie lubi.

 

Na koniec napisałem, że nie wykluczone iż moje okna skontroluje Pan z ITB :wink: , oni się wystraszyli chyba, bo razem z oknami mają mi certyfikaty od razu dać, chyba do tej kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...