Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witaj jareko:):)Mam nadzieję że mnie pamiętasz.obrady sie skonczyły jeśli chodzi o okna i żonka chce drewniane więc z naszej współpracy chyba nici ale dziękuje Ci za Twój czas.A myślałem że będę miał najlepszego instalatora w Polsce ale ona sie uparła i cóż robić.Okna będą prawdopodobnie z firmy FERNO z P4 i okuciami no własnie i tu pytanie bo u nich nie ma terminologii wk 2 mimo ze "jadą "na ROTO tylko nazywaja je ROTO typ E 5 czy to nie jakaś mina???

A tak na marginesie to i tak będę Cię chciał zaprosić jeśli sie zgodzisz oczywiście jak będą je montować żebyś spojrzał swoim fachowym okiem na ten montaż.Napoje itd.zapewniam w każdej ilości:):):)i odwózkę Ciebie pijanego do domu też:):):)

Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jareko:):)

Jareko pewni jeszcze kima po nocnej pogawędce w 'psychologu dyzurnym"

.Okna będą prawdopodobnie z firmy FERNO

:-?

... i okuciami no własnie i tu pytanie bo u nich nie ma terminologii wk 2 mimo ze "jadą "na ROTO tylko nazywaja je ROTO typ E 5 ...

Ktoś nie bardzo wie o czym mówi: okucia do okien drewnianych różnią się od tych do pcv przede wszystkim stroną zawiasową - w drewnie zawiasy są wpuszczane w ramę na różną głębokość , w pcv montowane na wierzchu.

Typ E5 w Roto noszą okucia do okien drewnianych z luzem wrębowym 12 mm z płytko wpuszczanymi zawiasami - tak to prosto mozna określić- kiedyś były głębiej .Zaczepy dociskowe w takiej wersji są montowane na wierzchu.

Sama nazwa E 5 nie odnosi się do żadnego stopnia zabezpieczenia- mogą Ci co najwyżej ściemnić , że każde skrzydło jest zabezpieczone jednym zaczepem na dole w wersji podstawowej. :wink:

Okucie E 5 tak jak i inne można rozrzerzyć na np. E5 WK1 czy E5 WK2 i dziwi mnie, że człowiek o tym nie wiedział :o :o :o

typ E 5 czy to nie jakaś mina??

nie jest to żadna mina :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorac pod uwage ze wlamania w 99,9% nastepuja poprzez wywazanie skrzydel zrobilbym odwrotnie - okucia WK-II a szyba bezpieczna A-1 (dawne nazewnictwo O-2) jesli jzu tu ograniczenia kosztow szukasz. Pomysl nad tym co napisalem wyzej o Fixach. W drewnianych tazke tak zrobic mozna :)

I na koniec jedna uwaga - jak juz jakas opcje wybierzesz nie chwla sie tym na forum - moze jakis zlodziejaszek przyjdzie by szybke ci wybic gdyz bedzie wiedzial iz masz zwykla lub okno wywazy jesli na okuciach zaoszczedzic bedziesz chcial

Naprawde - tu apel do wszystkich - nie dzielcie sie zbyt szczerze o swych rozwiazaniach dotyczacych bezpieczenstwa - to moze byc latwa podpowiedz dla amatorow cudzej wlasnosci a czesto na waszych stronkach nawet wiadomo gdzie stoi domek, jak wyglada w srodku i co i gdzie go zabezpiecza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVID - Ferno oferuje bodajże okucia antywłamaniowe w stopniach 1-4. Dopiero stopień 3 to WK1 a stopień 4 to WK2 - zwróć na to uwagę, bo zapłacisz za stopień 2 dosyć tanio, ale to nie będzie nawet WK1...

 

Poczytaj o tym więcej np. tutaj: Stopnie 1-4

 

Koniecznie też weź klamki z jakimś zabezpieczeniem, bo przy zwykłych klamkach okno otworzysz kawałkiem wygiętego druta.

 

Pamiętaj, że złodziej najpierw spróbuje po cichu otworzyć okno lub wyłamać okucie a dopiero jak mu się nie uda będzie myślał o wybiciu szyby. P4 to zbędny wydatek, jeżeli do budynku można się dostać inaczej niż tylko przez szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie coś w sprawie przesuwnych okien tarasowych PVC.

Mam otwór o wymiarach 270x240cm i chciałbym okno dzielone na dwa, jedno stałe drugie przesuwane. Znalazłem dużo o drewnianych, ale nie udało mi się nic znaleźć o PVC. Chodzi mi głównie o dobrego producenta który ma takie w rozsądnej cenie. Na co zwrócić uwagę przy takich oknach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi przesuwne o takich wymiarach dają najlepszy efekt praktyczny i wizualny przy Twoim podziale -pół na pół. Warunkiem, niezaleznie od systemu, jest tutaj zastosowanie skrzydła szerszego tzw. balkonowego ze względu na gabaryty. Średni koszt takiego okna białego, trzykomorowego z fixem w ramie i ciepłą szyba to ok. 3500 netto bez montażu. Na temat wyboru producenta z pewnych przyczyn nie bedę się wypowiadał :wink:

W wolnej chwili poczytaj to co z wielkim trudem stworzył Gość w przyklejonym u góry wątku Wszystko co do tej pory było o oknach na forum o producentach i drzwiach balkonowych oraz niedawny wątek Drzwi tarasowe otwierane czy przesuwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym poradzic sie na temat wyboru okien schueco.

Corona CT 70, lub tez Corona SI 82 ?

1. Czy roznica pod wzgledem technicznym jest duza?

2. CT 70 ma rozne modele, mi osobiscie podoba sie model cava, nie wiem jednak czy inne modele pod wzgledem technicznym sa lepsze czy jest to tylko sprawa gustu?

3. Prosilbym o podanie dobrego producenta tych okien na terenie Bielska-Bialej, lub tez okolic.

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec napisałem, że nie wykluczone iż moje okna skontroluje Pan z ITB :wink: , oni się wystraszyli chyba, bo razem z oknami mają mi certyfikaty od razu dać, chyba do tej kontroli.

 

Mocno bym się zdziwił gdyby Domel dostarczył Ci certfikat na te okna. Okna są okleinowane?, pieciokomorowe?, zlicowane?

Powinien to być certyfikat zgodności ITB lub deklaracja zgodności producenta (poparta niezależnymi wynikami badań) z Aprobatą Techniczną ITB na dany system profili (3 komorowy, 5 komorowy itp). Aprobata Techniczna ITB powinna dopuszczać wykonywanie okien kolorowych z okleiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie - sezon zakupów nadchodzi, właśnie przejrzałem oferty producentów drewnianych okien i dokonałem wstępnej selekcji. Miałem zamiar skorzystać z uprzejmości Pchelka i zamęczać go PRIVatnie - ale może nie tylko ja chciałbym wiedzieć, czy warto się zadawać z następujacymi firmami (wszystkich pytałem o sosnę lub meranti P4/WK2):

 

1. Okland (okucia GU, lakiery Gori/Sigma) - ceny przyzwoite

2. CDM (Siegenia, Gori/Sigma) - ceny jw; ciekawe, że oba rodzaje lakierów w tej samej cenie, za to na pierwszy 5 a na drugi tylko 3 lata gwarancji; zaproponowali mi zrobienie okna nietypowego bez gwarancji :o :o :o .

3. Welet Company (GU, lakier ?) - ceny niezłe; oferta najdokładniej opisana; trochę obawiam się drugiego członu nazwy f-my: "w upadłości" :o

4. Natura (ROTO, Glasurit) nowa linia Natura-Elegancja, cena niezła

5. Stollar Olecko (Siegenia, lakier ?) - cena trochę powyżej średniej

6. Ortis (GU, Gori) - cena dobra; godło Teraz Polska (hmm, JW Construction też dostało...); nie wiedzą, czy dadzą radę zrobić mi nietypowe :-?

 

Odnośnie wspomnianego nietypowego - to ośmiokąt foremny o średnicy 90 lub 100 cm, długość boku ok. 40 cm, musi się rozwierać. Jedni producenci twierdzą, że można nawet R-U, inni, że co najwyzej FIX. Pchelek widział rysunek i stwierdził, że co namniej obrotowe można zrobić.

 

Czy fachowcy mają jakąś opinię na powyższe tematy?

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nasze pytania są takie nudne, czy może w Acapulco zaczęły się właśnie tygodniowe obrady Kongresu Okniarzy Polskich, dla wszystkich ekspertów Forum Muratora uczestnictwo gratis + osobista hostessa?

 

Na wypadek, gdyby ktoś tu jednak znad lazurowego basenu (czy czegoś przyjemniejszego) zaglądał 2 kwiatki nt szerokości ramki przy szkleniu P4:

1. Warszawski dealer Oklandu: Ten pakiet szybowy ma k=1.1, bo przecież P4 jest grubsza i jeszcze folia - razem z argonem izolują tak, że nie trzeba 16 mm. Zresztą klienci nie chcą, żeby pakiet był taki gruby. Ale jeśli pan chce, nie ma sprawy.

2. Handlowiec Wiktorczyka na targach: Producent pakietów (f-ma z Katowic na G) gwarantuje, że pakiet ma k=1.1, mimo węższej ramki - i na dodatek jest jeszcze argon i szybę pokrywa się krzemem. Przecież tych pakietów nie robi się grubszych - grubsza szyba lepiej izoluje.

W obu wypadkach stanowczo zaprzeczano, żeby wartość k była gorsza, np. 1.3. :o Za to np. Goran i Tomstol zaznaczają to w ofercie sami, nawet niepytani.

 

Ja wprawdzie prosty humanista jestem, ale chyba głównym izolatorem jest ta pustka powietrzna odpowiednich rozmiarów?

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jest mi wiadomo to CDM produkuje najlepszą kantówkę sosnową w Polsce ale czy to się przeżuca na wyrób końcowy ?

 

Dzięki, Charlie - właśnie to pytanie mnie nurtuje :D Swoją drogą, usłyszałem od przedstawiciela Gebauera, że dobrej sosny w Polsce jest niewiele i oni dla siebie klejonkę sosnową sprowadzają z Niemiec :o

 

A tak z ciekawości - znad basenu? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śimak - pkt 1 i 2 - no c oz - kit wciskaja

pkt.3 - prawde mowia

ale tak przy okazji :)

samo powietrze dlaoby ci tylko k=2,8, zwieksza sie k poprzez napylenie warstwy niskoemisyjnej i juz spada do cirka 1,6 dopiero pozniej dodanie argonu powoduje ze zmniejsza sie do 1,1. Przy ramce 16mm oczywiscie I na ogike ;) zmiejszenie grubosci ramki a tymm samym grubosci warstwy izolujacyj musi spowodowac zwiekszenie k (zmniejszenie izoacyjnosci)

Poza tym P-4 na ramce 16 ktora to 1,1 gwarantuje w takim zestawie przewaznie dodatkowo podnosi cene okna - dlaczego?

Sama szyba u wiekszosci producentow jest drozsza (sam zastanawiam sie skad bierze sie ta roznica?) a inne listwy przyszybowe z racji tego iz towar jest to mneij chodiwy maja tez swoja cene ;) nie wiedziec dlaczego wyzsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko, jak rozumiem, chodzi ci o wyższą cenę listwy przyszybowej. No cóż - inny - jako rzekłeś, mniej chodliwy towar, na dodatek raczej dla upierdliwego klienta (patrz Okland, z całym szacunkiem zresztą, bo facet sympatyczny i na montażu się chyba zna) - mnóstwo argumentów, żeby podnieść cenę.

Dzięki wam wiemy, o co odnośnie okien pytać - tylko wkurza mnie, że ci handlowcy tacy niedokształceni. Wybaczę im jeszcze wstępne wciskanie kitu - w końcu to handel, od początku świata tak to wygląda - ale czemu wyglądało to kilka razy tak, jakby marudny :wink: klient wiedział więcej od Pani/Pana Subiekta? Niech mnie już nawet robią w konia - ale trochę wiedzy, inteligencji, fantazji - a nie tępo: grubsza szyba wystarczająco izoluje albo producent gwarantuje :evil: Ale pewnie zbyt wiele wymagam :roll:

Chociaż można też uczciwie i kompetentnie - jak wspomniane Goran czy Tomstol :)

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kleco
Jutro muszę zamówić okna. :o Ze wszystkich wybrałem pięciokomorową Vekę i Salamandra. Salamander troszkę tańszy. Proszę o Wasze opinie, napewno Wasze sugestie pomogą mi wybrać. Z góry dziękuję. :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kleco

FALROW z Częstochowy tylko że oni ściągają je chyba ze śląska. Dają mi 5 letnią gwarancję z corocznymi bezpłatnymi przeglądami. Szczerze powiem że byłem zdecydowany na Vekę (to chyba wpływ tego forum), ale może jednak zmienię zdanie

Aha jeszcze jeden szczegół Veka ma kolor w masie, Salamander ma okleine na biały profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...