Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

CDM do przyjęcia {Ale dlaczego się reklamuje na tym forum - to skandal} - ale po dokładnym obejrzeniu okien z tym, że nie ma certyfikatu na swoje okna [a musi mieć - tak mówi prawo dudowlane.

URZĘDOWSKI - stosuje suche szklenie - chyba jako jedyny w Polsce - to tania technologia, tanie okna i tania trwałość - suchego szklenia się nie dopuszcza - też nie ma certyfikatu.

Są lepsze propozycje na rynku. Koło Bydgoszczy w miejscowości Zła Wieś Wielka jest dobry producent okien. Szukaj w Olecku w firmie STOLLAR, W Toruniu jest ADPOL, jest jeszcze DZIADEK w tym regionie - to są uznane firmy - mają certyfikaty i aprobaty swoje własne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolantas - byłam dzisiaj u Gebauera i oglądałam też profile z eukaliptusa. Muszę przyznać że kolor jest dość specyficzny, także mimo pokrycia lazurem. Moim zdaniem jeśli chcesz się zdecydować na drewno eukaliptusowe, to musisz najpierw zobaczyć tę kolorystykę. Dopłata wynosi 20%. Ja ostatecznie zdecydowałam się na meranti, chociaż przed wyjazdem byłam zdecydowana w 99 % na sosnę. Po wizji lokalnej już wiem, że mnie osobiście najbardziej podoba się kolor meranti w lazurze teak - ten sam lazur na sośnie nie wyglądał zbyt atrakcyjnie. Ale to wyłącznie kwestia gustu.

Swoją drogą - czy ktoś w najbliższym czasie nie zamierza może zakupić okien Gebauera? Proszę o kontakt na priv.

Pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzychu1
Chciałbym się dowiedzieć o okna z firmy POLOKNA bo w rodzinie mam już nabywce tych okien z tej firmy i nie nażeka na nie. Okna są drewniane ,ale on ich jeszcze nie zamontował (chodz kupił je chyba 8 lat temu).Znajomi dilerzy też nie nażekają na tą firme.Czy ktoś miał do czynienia z tą firmą.A może znacie dobrą firmę z okolic Poznania. No i podstawowe pytanie czy do domu jednorodzinnego okna drewniane czy plastikowe. I jeszcze jedno co sądzicie o stronie http://www.okna.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gagusiu2,

Wsiadam więc i jadę zaraz. Jestem za Gebauerem bo m.inn. Forumowicze złego słowa o nich nie mówią a wręcz przeciwnie! Czekam jeszcze na wycenę Adampolu bo polecana przez Pchelka a będąc u nich osobiście muszę stwierdzić że jest tam ładnie i kontakt z klientem miły.

Szukam czegoś pasującego do mych drzwi z orzecha włoskiego Ferrero Legno- a więc ze słojami.

Myślałąm o dębie, mimo, że nie przebudowuję pałącu a wręcz przeciwnie próbuje zrobić coś z prawie kostką. Ale Pchelek powiedział na poprzedniej stronie, że dąb może się skręcać /choć ostatnio, na tej stronie, się jakby wycofał, bo mówi że ten sklejany z 3 warstw nie kręci się!/

Po powrocie z Tarnowa- opiszę wrażenia.

Jakby kogoś interesował jesion to firma FERNO z niego robi, ale mówią, że robią od niedawna i nie wiedzą jak się będzie zachowywał! /fajnie nie?/

Pozdrowienia,

PS

Pchelku!

Jak to w końcu jest z tym kręceniem dębu?

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla Twojego doświadczenia (wiem skąd wiesz tyle o oknach ) Pchełek ale wydaje mi się że trochę przesadziłeś. W tym wypadku wodę z mózgo ludziom to Ty robisz. Przede wszystkim podaj rozsądne uzasadnienie stosowania profili które przytoczyłeś.!!! ROZSĄDNIE PROSZĘ !!!! .........

Próżny twój trud cchannelii Pchełek nie widzi różnicy pomiędzy profilami polskimi a niemieckimi (chodzi mi o miejsce produkcji), więc dyskusja o lepszości jednych nad drugimi nie ma w tym wypadku sensu. A jeszcze najlepiej jak okno jest produkowane gdzieś w garażu.

Nie chcę wyjść na człowieka który uważa co zachodnie to lepsze. Akurat w tym wypadku zapotrzebowanie na tani produkt, wymusił na producentach produkcję tanich rzeczy, a co za tym idzie stosowanie tańszych zamienników do produkcji.

Oczywiście te wszystkie systemy wymienione przez Pchełka posiadają aprobaty ITB???, bo jeżeli nie to mógłbym podać jeszcze Komerlinga dwukomorowego o k=1,1, Termowina o k=0,8, lub Combidura (aluminium z PVC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla Twojego doświadczenia (wiem skąd wiesz tyle o oknach ) Pchełek ale wydaje mi się że trochę przesadziłeś. W tym wypadku wodę z mózgo ludziom to Ty robisz. Przede wszystkim podaj rozsądne uzasadnienie stosowania profili które przytoczyłeś.!!! ROZSĄDNIE PROSZĘ !!!! .........

Próżny twój trud cchannelii Pchełek nie widzi różnicy pomiędzy profilami polskimi a niemieckimi (chodzi mi o miejsce produkcji), więc dyskusja o lepszości jednych nad drugimi nie ma w tym wypadku sensu. A jeszcze najlepiej jak okno jest produkowane gdzieś w garażu.

Nie chcę wyjść na człowieka który uważa co zachodnie to lepsze. Akurat w tym wypadku zapotrzebowanie na tani produkt, wymusił na producentach produkcję tanich rzeczy, a co za tym idzie stosowanie tańszych zamienników do produkcji.

Oczywiście te wszystkie systemy wymienione przez Pchełka posiadają aprobaty ITB???, bo jeżeli nie to mógłbym podać jeszcze Komerlinga dwukomorowego o k=1,1, Termowina o k=0,8, lub Combidura (aluminium z PVC).

 

Wiesz chodzi mi jeszcze o zasadność stosowania profili 7 i 8 komorowych. Czy możesz mi to wyjaćnić. Wg mnie to tak jak posiadać np. najszybszy komputer na świecie i nie mogąc z niego korzystać z powodu braku umiejętności i oprogramowania ????? Dziwny przykład ale pomyśl? Znasz odpowiedź ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo pytanko jak PRZEM ....zastanawiam sie nad profilem Aluplast 2000 round line (3 komorowy) i aluplast 6000 (6-cio komorowy) droższy od 2000 około 40% ...czy warto w niego inwestować ?? czy jest aż tak dobry ? czy 3 komorowy juz zbyt "kiepski" ??? Czy te 40 % wiecej kasy .... jest warte inwestowania w 6 komorówke (wizualnie 6000 i 2000 round line sa podobne - zaokragloe krawędzie ) Prosze o opinię ....

Zakręcony Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te okna wielokomorowe, wymienione powyżej mają aprobaty, lub mają je mieć w najbliższym czasie. Te okna mają sens w domach Passiv Haus.

Chodzi o to, że okno jest najzimniejszym elementem i trzeba je maksymalnie poprawić termicznie. Jest wiele pomysłów, głownie niemieckich na polepszenie U ram - np. profile wielokomorowe, usztywnienia z włókien szklanych czyli Kommerling Intra-Therm, usztywnienia dzielone mostkiem z tworzywa, profile wypełniane pianką izolacyjną. Jak na razie są to eksperymenty - ale tak samo 30 lat temu eksperymentem był jednokomorowy profil Trocala.

W Polsce bezprzecznie królowały profile trójkomorowe. Teraz coraz więcej jest pięciokomorowych [VEKA, KOMMERLING, PANORAMA, SCHUCO, GEALAN - inne]. Postęp w tej dziedzinie jest gigantyczny.

Odpowiedź na pytanie na górze - dlaczego we wrębie stoi woda, stoi bo:

- niedrożne są odwodnienia, ramy nie są wypoziomowane, za dużo wody się wlewa we wręby bo uszczelki przylgowe są nieszczelne.

Zakręcony - zwróć uwagę, że ten 6-komorowy jest szerszy ma bodajże 80 mm szerokości a ten 3-komorowy ma 60 mm.

Ten 6-komorowy jest i sztywniejszy [pomimo, że usztywnienia i w jednym i w drugim są takie same] i cieplejszy

KOMMERLIN nie jest najlepszy na świecie [tak może mówić wyłącznie ich producent lub dystrybutor]. Ale Forum to nie miejsce na reklamę.

BUTZBACH ma u mnie pozytywną opinię w jednej dziedzinie [jakość produkcji] ale i nie sprawił się przy zamówieniu okien przez jednego z Forumowiczów [traktowanie klienta niewłaściwe] - było to duże zamówienie

NIE jestem GURU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dąb może się skręcać jak będzie zrobiona klejonka z wilgotnego drewna. Dąb bardzo trudno się suszy. Dlatego producenci okien drewnianych "nie lubią" go. natomiast jak jest dobrze wysuszony przed sklejeniem to się nie pokręci. Stąd te "rozbieżne" wypowiedzi. Jak więc chcesz okna dębowe to zamów w firmie co ma dobrą klejonkę. Np. GEBAUER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dąb może się skręcać jak będzie zrobiona klejonka z wilgotnego drewna. Dąb bardzo trudno się suszy. Dlatego producenci okien drewnianych "nie lubią" go. natomiast jak jest dobrze wysuszony przed sklejeniem to się nie pokręci. Stąd te "rozbieżne" wypowiedzi. Jak więc chcesz okna dębowe to zamów w firmie co ma dobrą klejonkę. Np. GEBAUER

Pchełek nie chcę się z tobą droczyć. Nie to jest moim zamiarem i nie jestem dystrybutorem okien. Chcę zkopać topór wojenny i nie wracać już do tego tematu. Coty na to ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki topór????

Każdy dzieli się swoim doświadczeniem.

To ze Pchelek ma je największe nie znaczy, ze nie może się w jakiejś kwestii mylić. Choćby z dębem. Jeden powie ze kręci, drugi ze nie i obaj bedą mieli rację. (Pchelek to wyjaśnił powyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cchanelli. Ok i przepraszam bardzo za moje niegrzeczne wypowiedzi. Natura ludzka jest ułomna. Dzięki. Na przyszłość będę uważał. Internet to taki twór co nie koryguje wypowiedzi i to co wyjdzie to nie wróci do poprawy. Cenzora nie ma.

Z drugiej strony takie dyskusje dają ajwięcej korzyści - tzw. burza mózgów.

Z dębem jest tak. Dokładnie i w szczegółach

Jest go bardzo trudno suszyć bo w suszeniu pęka - to nie to co sosna - trzy godziny suszenia i jest suchy. Dąb wymaga co najmniej 2 tygodni i w sterowanych suszarniach - proces suszenia jest złożony.

Może pokręcić się lity.

Dlatego go się klei warstwowo. Warstwy są poprzekładane, pomieszane układem słojów i każda warstwa będzie [ewentualnie] próbowała się kręcić w inną stronę. Jak będzie nieodpowiednio wysuszony [a to czy jest dobrze i odpowiednio wysuszony]nie da się stwierdzić] to się może pokręcić. A wystarczy przyspieszyć poces suszenia.

A do tego może być gorszy klej i puszczą spoiny klejowe. A do tego może być nieodpowiednia impregnacja. Dlatego producenci okien z drewna nie lubią dębu - nigdy nie wiadomo, na co trafią w klejonce. Dlatego klejonka musi być od UZNANEGO producenta co nie odwala fuchy. GEBAUER nie odwala fuchy.

To dotyczy nie tylko klejonki z dębu - to samo dotyczy klejonki z meranti - tu może się trafić rzadka i porowata jak sito - a wygląda tak samo jak ta gęsta i nieporowata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełku zadam Ci niedyskretne pytanko :-) ...jak bys się budował teraz i szukal byś okien zdecydowany byłbyś na PCV co bys wybrał ?

(profile (ile komór) , producent, okucia) chce poprostu wiedzieć co by wybrała osoba która zna sie na dobrze na oknach i której wszelkie uwagi i sugestię doceniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...