Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Pchelek, Jareko, Charlie, Stary

 

Też mam pytanie do szacownego grona: dealer Igies&Igies, nt. tzw. pakietów antywłamaniowych:

    U nas nie ma okien P4/WK2, nasza firma sprzedaje okna z pakietami zabezpieczeń: do P2 dajemy WK2, a do P4 - WK4, tzn. ma pan zabezpieczone wszystkie 4 rogi okna

Mówił do rzeczy? :o :o :o

Chyba za szybko chcieliśmy kupić te okna - jeszcze sobie pooglądamy i posłuchamy, co na rynku piszczy :wink:

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simak - kiedys byla u mnie klientka prosto po wizycie w autoryzowanym punkcie Wymaru i po ponad godzinnej rozmowie powiedziala mi ze jestem kiep i nieuk gdyz nie wiem co oznacza symbol WK - iles tam

To iles tam to liczba zaczepow antywlamaniowych ta wiec okno 865/1435 w WK-II majac 9 zaczepow to WK-IX

Bez komentarza

Lepiej odwiedzic http://www.roto.home.pl/roto/ab_security.php?group=roto_advices&subject=security i juz wszystko bedziesz wiedzial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powłoki reagujące na temperaturę

Powłoki tego typu zawierają pigmenty o barwie zmieniającej się w zależności od temperatury, służące za wskaźniki jej wzrostu, bądź nanocząstki ferrytu, wprowadzone do matrycy polimerowej.

 

Przykładem powłok reagujących na zmiany temperatury są powłoki na „inteligentne okna”. Szyby okienne pokrywa się powłoką, której współczynnik odbicia promieniowania cieplnego zmienia się z temperaturą szkła. W zależności od temperatury otoczenia powłoka może adsorbować lub odbijać promieniowanie cieplne. Zdolność tę nadaje powłoce zawartość V1-xNbx02. Poprzez dodatek niobu (do 7% wag.) można uzyskać zmiany współczynnika odbicia w zakresie temperatur od +64°C do - 4°C. Umożliwia to nieprzegrzewanie się pomieszczeń w budynkach latem oraz dobrą izolację cieplną zimą.

 

Innym przykładem inteligentnych powłok, reagujących na temperaturę, są powłoki o zdolności odbijania promieniowania o wybranych długościach fal, stosowane do wytwarzania tzw. „ciepłych lusterek samochodowych”. Lusterko pokrywa się tlenkiem cynowo-indenowym lub wielowarstwową powłoką TiO2-Ag-TiO2. Obydwie powłoki wykazują wysoki współczynnik przewodzenia w przeważającym zakresie długości fal promieniowania słonecznego. Dzięki połączeniu tego typu powłok z czynnikiem absorbującym ciepło możliwe jest zatrzymanie ciepła.

 

Powłoki reagujące na zmiany temperatury cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ umożliwiają oszczędność energii. Oszczędności te są tak znaczne, że Amerykański Departament ds. Energii włączył do swojego programu stosowanie tego typu powłok na dachach. Tzw. „zimne dachy” pozwalają na obniżenie temperatury w miastach i zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Nienagrzewające się powłoki zawierają barwne pigmenty ceramiczne (CICP-Complex Inorganic Colour Pigments), odbijające promieniowanie IR, i umożliwiające uzyskanie powłok o różnej charakterystyce barwometrycznej. Pigmenty tego typu stosuje się głównie w opartych na żywicach polifluorowinylidenowych farbach do ciągłego malowania arkuszy metalowych, przeznaczonych na dachy, a także w profilach okiennych i poliwinylowych okładzinach elewacyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem referentem do spraw handlowych Firmy GEORGE z Nowego Sącza producentem okien drzwi i domów drewnianych,jesteśmy jednymi z nielicznych którzy kładą nacisk na jakość, jeżeli chodzi o ceny zapraszam do przysyłania zapytań ofertowych na meila [email protected] lub fax 0/18 44 90 420 możemy pochwalić się wieloma realizacjami między innymi Krakowski Wawel ( Wikarówka ) Bramy w Krakowie Administrator DOMENA jak również grono stałych odbiorców zagranicznych -Belgia/Holandia /Włochy/Hiszpania/Niemcy/Korsyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie niedzielnym popołudniem ... w tym tygodniu chcę podjąć ostateczną decyzję – najtańszą ofertę przygotowała mi firma montująca okna Aluplast- - dotyczy okien w kolorze: pięciokomorowych Round ideal 4000 . Ogólnie podoba mi się kształt ram i dużym atutem jest ta pięciokomorowość- czy uważacie, że to dobry wybór? Bo waham się jeszcze przy Veka – ale tu cena jest troszkę wyższa i ramy raczej już mi się tak nie podobają... pomóżcie podjąć decyzję – nie chciałabym niczego potem żałować....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w podjęciu decyzji :

Dostałam ofertę od dwóch firm o jednakowej wycenie

- pierwsza : profil Veka w tej cenie oferuje również dwa silniczki do rolet tarasowych – zwykłe ciosane ramy

- druga: Aluplast ta sama cena jednak stylistyka profilu zdecydowanie ładniejsza ( bez silniczków do rolet)

Powiedzcie co zrobilibyście na moim miejscu : wybrali brzydsze ( nie wiem, które mocniejsze, lepsze profile? ) plus wygoda z silniczkami

Czy ładniejsze bez wygody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy rywalizacja pomiędzy dwoma firmami trwa :p

Od wczoraj oferta cenowa obu jest identyczna, i te ładniejsze stylistycznie profile również dorzucają silniczki do obu rolet tarasowych. ( :wink: oj, będzie się działo, będzie ...) A najlepsze z tego jest to, że włączyła się do tego trzecia :D - Komerling i również próbują pertraktować ze mną. Uświadomiłam im przewagę cenową pozostałych oferentów ...i wiecie co? :roll: Powiedzieli, że przekalkulują i zrobią wszystko by nie stracić tego kontraktu. :D

Rety.. ludziska , zaczyna mi się podobać co raz bardziej – z dnia na dzień oferta atrakcyjniejsza, i do tego bonusy – chyba śnię ... a może tak wszystko na koniec zrobią mi gratis- to by dopiero było ! :lol:

 

p.s.

A ja mam zabitego ćwieka - skoro ceny identyczne i cała reszta , czym się teraz kierować w wyborze :roll: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...