Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Ciekawe jak to bedzie dzialac w PCV - brzoza - chwila przemyslen :) zanim tak kategorycznie stwierdzisz ze w PVC mozna - mozna na 99% w drewnie ale w PVC? Czekam na opinie specow :)

 

jareko

czy ja gdzieś napisałem ze to bedzie działac ? :o

przeczytaj jeszcze raz mój post wyżej ...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciepełko i fajnie, ale.............

 

dotknołem do ramy okna w oklejnie złoty dąb i nie dało się ręki długo trzymać. Mam domek postawiony tak iż na okna nie pada bezpośrednio słońce (źle, ale inaczej się nie dało). Ale gdyby padało :o :o , i tak kolorem był ciemny dąb, mahoń :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można wykonac to z PCW i nie bedzie zawadzać o szpalet wewnetrzny jesli szpalet wewnetrzny bedzie stosunkowo wąski ...

na takie drzwi gwarancji nie udzieliłbym

i uwazam że architekt zrobił w tym wypadku "sztuke dla sztuki"

te drzwi maja byc do podziwiania ... a nie do otwierania ...

pzdr

nic dodac nic ujac a moze byc odczytane ze mozna - stad moja reakcja brzozko :)

I moze w koncu zapomnimy o stwierdzeniu ".....na_______gwarancji nie udzielilbym...." gdyz albo cos robimy zgodnie ze sztuka albo nie. Badzmy profesjonalistami w kazdym calu :)

 

mdzelawski - spoko - byloby tak samo cieplo i stad biara sie ograniczenia wymiarow wieksze niz w bialym. Masz okazje na wlasnym przyykladzie zobaczyc o co tu wlasciwie chodzi :) I taki popis architekta jak w zadanym problemie od temparatury wichrowalby sie jak nie wiem co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

 

po dlugich ogledzinach zdecydowalismy sie juz prawie na okna w systemie Trocal Confort - 4 komorowy

problem tylko ze 3-komorowy wyglada tak samo - wiec jak to rozroznic ? :o ?

(wiecie aby nie palcic za 4 a dostac 3...)

oraz co sądzicie drodzy fachowcy o tym profilu i wykonawcy Obornickiej Fabryce Okien??

 

pzdr i z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.jar-eko.home.pl/tymcza1.jpg

siedzialem.... siedzialem.... siedzialem.... i wysiedzialem ;)

To moim zdaniem jedyne rozwiazanie by takie okno wykonac w PVC choc dodalbym jeszcze mimo wszystko poprzeczke - teraz wymiar skrzydla balkonowego to 1000/2100

Pokusilbym sie na jeszcze wieksze jego zwezenie tak do 900 by w miare z czystym sumieniem gwarancje na to dac.

Choc tak byoby o wele lepiej

http://www.jar-eko.home.pl/tymcza3.jpg

I co na to brac okniarska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudne zadanie - ta wersja by byla jasnosc wykonana jest z trzech odzielnych elementow tatko :)

pyrka - nie twierdze inaczej - baz klopotow i estetycznie bedzie w drewnie

poki co traktuje to jako zabawe i przyklad jak architekci potrafia zycie utrudnic - choc trzeba przyznac ze chalupa ladna bedzie

Sam nie podejme sie nawet jak duzy zarobek bedzie cos takiego wykonac w PVC - zwlaszcza jak to bedzie wygladac juz wykonane - zwlaszcza ta mala szybka nad drzwiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie kojarzę w znanych mi katalogach profili jakichkolwiek dopuszczalnych wymiarów łuków lub trapezów - z tym był odwieczny kłopot. Coś takiego można spotkać u okuciowców- ale dla nich wazna jest przede wszystkim waga skrzydła.

Wracając do meritum- opierając sie na dosyć długim doświadczeniu swoim i innych nie podjąłbym sie tego zrobić w wersji wymiarowej podanej przez architekta i dwustronnym kolorze. Okna w dwukolorze 2000x 2300 nawet prostokątne już jest na granicy dopuszczalnych wymiarów, z łukiem są większe problemy -mniej regulacji. Proponowałbym przesuniecie słupków do środka aby zmniejszyć to skrzydło środkowe przynajmniej po 5-10 cm na stronę,chyba nie jest to jedyne wyjście z domu? Lepszą opcją jest zrobienie tego w trzech ramach- zawsze zawias jest zamocowany na ramie a nie słupku skręcanym . Niestety przybędzie więcej plastiku kosztem szyby, na poziomy słupek nad skrzydłem wątpię aby klient poszedł z kolei.

Jeśli na rysunku pierwszym zostały zachowane jako takie proporcje to łuk na ramie pionowej zaczyna się niżej od 1800- pewnie około 1500, a to oznacza, że promień łuku będzie mniejszy i okno trzeba dokładnie przypasować przed wstawieniem!!!! Inaczej nie otworzy się na 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również o tej firmie OFO nie mogę nic ciekawego powiedzieć :(

Zakładając jakość wykonania okien w obu systemach na podobnym poziomie to wybrałbym Trocala ,mimo że Brugmann jest szerszy ale "pocieniony" i wzmocnienie dosyć mizerne :roll: , mimo karbowania.

Tylko ta gwarancja 30-letnia jest naciągana :-? - na co tyle dają ? Na całe okno czy może śrubki od wzmocnień? hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na piekne oczy sekretarki ;)

juz bylo tu kiedys o gwarancji - juz 10 letnia jest naciagana ale co mi tam - niech ludziska wierza w 30 letnia gwarancje - maja prawo ;)

 

zgadzam sie z jareko

wierzyć zawsze mozna ...

wiara góry przenosi

ja wierze w gwarancje 1 rok ...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z gwarancja w wiekszosci (sadze ze ponad 90%) jest tak ze udziela jej dealer - on ponosi wszelkie nastepstwa i realnie od niego zalezy czy pojdzie na zysk i badziew ludziom wciskac bedzie (tym samym w trakcie gwarancji jakiej udziela jezdzic na wszelkie naprawy lub "olewac" reklamujacych) albo pojdzie na wspolprace z producentem gwarantujacym jakosc a tym samym i prawie brak obslugo gwarancyjnej (ale taki producent jesli chce trzymac sie wszelkich norm i zalecen systemow tani nie jest - to jest miedzy innymi powod dla ktorego okna w tym samym profilu i na tycz samych okuciach maja rozne ceny w zaleznosci od producenta).

Okuciowcy daja producentowi okien 5 lat gwarancji na swoje wyroby.

Szklarze 5 lat i to tylko na roszczelnienie pakietu oraz zarysowania szyby zgodnie z norma.Tu warto wspomniec ze gwarancja na szyby nie obejmuje ich pekniecia po zamontowaniu, ba!!! nawet jak pelnie samoistnie na terenie zakladu produkcyjnego (zdarza sie to bardzo rzadko) tez nie jest objeta gwarancja.

Profilowcy daja gwarancje rozne ale tez przewaza 5 letnia.

Tak wiec 5 lat - to moim zdaniem jedyna prawdziwa gwarancja.

Oddzielny temat to udzielanie gwarancji 10-15-20 a nawet 50 letnich przez dealerow ktorzy raptem miesiac wczesniej wogole zaczeli pracowac w branzy.

Sorki mdzelawski ze ciebie za przyklad dam ale wszedles w okna miesiac czy trzy temu i dla mnie udzielenie przez ciebie gwarancji ponad 5 letniej byloby hmmm.....zastanawiajace. Poza tym jest jeszcze jedno - wiekszosc producentow przejmuje na siebie obsluge gwarancyjna jesli hmmm.....dealera zabraknie (zycie pelne niespodzianek jest choc takiej nikomu nie zycze), prawdziwego dealera czyli takiego ktory ma podpisana umowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...