Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Pozwolilem sobie zacytowac list od jednego z Was by innym od razu odpowiedziec :) Choci o usytuowanie okna w scianie 3W.

"....Moja wątpliwość bierze się stąd, że kolejne rozmowy z firmami od okien przysparzają mi kolejnych wątpliwości......Generalnie jednak chodzi o to, że właśnie połowa firm twierdzi: "montaż tylko w warswitwie ocieplenia" - druga połowa zaś: "nie zamontujemy w ociepleniu, chyba, że pan się podpisze, że to na pana życzenie." Każdy używa argumentów które w moich oczach są zasadne.....Ponieważ już się w tym plączę, to postanowiłem, że lepiej jeśli zrozumiem i zaakceptuję jakie są wady (ryzyko) obydwu rozwiązań niż jakie są ich zalety..... "

Nie bede rozpisywal sie o zaletach i powodach dla ktorych tylko montaz w warstwie ocieplenia jest prawidlowy i jedynie dopuszczalny.Opowiem co sie dzieje kiedy okna zamontowane zostana inaczej.

Powodem takiego montazu jest realnie brak doswiadczenia i umiejetnosci ekip montazowych w przebrnieciu przez klopot z podparciem okna i co tu sie rozpisywac - takie ekipy juz dawno na polu przy zniwach tylko.....a nie okna montowac

A wiec sa dwie mozliwosci (obie tragiczne !!!) - albo okna montujemy w warstwie muru oslonowego albo konstrukcyjnego

mur zewnetrzny - co sie bedzie dzialo pozniej? Punkt rosy wypadnie w srodku pomieszczenia. na samym styku okna z glifem wewnetrznym jedyna izolacja bedzie odrobina tynku (!!!) Glif przy oknie bedzie przemarzal i pojawi sie wczesniej czy pozniej grzyb. Para wodna bedzie skraplac sie w ogromnych ilosciach na glifie i oknie - wrecz bedzie sie lala strumieniami, Dlaczego? Bo jaka wartosc k bedzie mial mur oslonowy? Duzo duzo wyzszy niz samo okno. A jak wiemy woda pojawia sie na najchlodniejszym elemencie - bedzie nim glif i okno

mur wewnetrzny - niby na tzw. chlopski rozum (jakze czesto wlasnie tak tlumacza mi murarze ze taki montaz jest prawidlowy) niby wszystko jest ok. Ocielenie jest na zewnatrz okna, niby nie ma szansy na przemarzanie ale..... zamknijecie oczy i wyobrazcie sobie jak to wyglada. Jest okno ktore zlicowane jest z wewnetrznym murem, obok niego (w kierunku na zewnatrz) pojawia sie welna(czy styropian) ktora na nie nie nachodzi, pozniej oslonowka i jak dochodzi do wykonczenia chalupy tynk. Tynk ktory tylko zakrywa welne i nachodzi z lekka na okno. W praktyce caly chlod wali przez tynk bezposrednio w sciane wewnetrzna i omijajac okno oziebia glif. (manewr oskrzydlajacy bedacy ulubionym Rommla - II WS :) ). Tak wiec po takim montazu bedzie jeszcze gorzej niz w przypadku montazu wczesniej opisanego gdyz glif wewnetrzny bedzie jeszcze chlodniejszy - efekt? - grzyb, plesn, woda, klopot, nerwy, okna do wyrwania i poprawy a jesli beda to okna drewniane to do wyrzucenia juz po dwu maksimum pieciu latach

Skad taki opor przed prawidlowym montazem? Niewiedza, ignorancja podstawowych zasad jakimi rzadzi sie praca okna w przegrodzie, przenikanie ciepla, punkt rosy i wiele wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki mdzelawski ze ciebie za przyklad dam ale wszedles w okna miesiac czy trzy temu i dla mnie udzielenie przez ciebie gwarancji ponad 5 letniej

oj jareko, przecież ja nie sprzedaję okien, raz w życiu je sprzedałem samemu sobie. Pracuję tylko w firmie, która na jednym ze sklepów (innym niż ja kieruję/pracuje) sprzedaje okna już od paru lat, ja wziołem namiary firmy i kupiłem sobie okna w cenie zakupowej i żadnej gwarancji sobie nie wystawiałem, mam tylko fakturę od producenta i na podstawie jej, jak będe musiał, to będe reklamował bezpośrednio u producenta. I na tym moja przygoda z oknami się skończyła.

 

A zaglądam tutaj (wątek z oknami) tylko dla tego iż lubię was chłopaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko, co do posadowienia okien w 3W.

Rozwiązanie w warstwie ocieplenia jest rozwiązaniem najprostrzym, a jak wiemy takie najtrudniej zepsuć.

Idę o "krzynke", że rozwiążę wszystkie 3 możliwości poprawnie.

pzdr

tak?

OK - masz u mnie skrzynke :)

Tylko nie podpieraj sie w swoich rozwiazaniach dociepleniem glifu zewnetrznego styropianem. Milo mi bedzie takie rysunki tu zobaczyc budulec :)

aaaa i jeszcze jedno - gdyby tak bylo jak mowisz o montazu w warstwie ocieplenia nie byloby tylu bledow wlasnie w takich montazach i firmy nie unikalby takich sytuacji. To jest jeden z najtrudniejszych montazy jaki mozna sobie wyobrazic - np. w takiej konstrukcji 12 / 2 / 15 / 24 (w cm oslonowa/pustka/welna/wewnetrzna sciana)

 

http://www.jar-eko.home.pl/images/Piaseczno/Konstrukcja_sciany_1.jpg

 

http://www.jar-eko.home.pl/images/Piaseczno/Konstrukcja_sciany.jpg

 

http://www.jar-eko.home.pl/images/Piaseczno/kotwy_w_narozniku.jpg

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO JARZEB I WHISPER

"Natomiast po ogladaniu Thyssen-a wielki bol. Lord jakos nie spotkal sie z naszym uznaniem ale to nie problem - sa inne profile jak Ad i Prestige. Tylko jakosc tego PVC

strasznie matowy - jakis trzeciorzed - i to u wszystkich

Jak to pozniej umyc?"

 

DECEUNICK to system który powinien spełnić wasze oczekiwania. Zwłaszcza nowy Deceunick Zendow. Profil trzykomorowy 70 mm z parametrami zbliżonymi do pięciokomorowego. Chyba jedyny, może jeszcze Salamander, o gładkiej lśniącej powierzchni. Najbardziej podoba mi się w tym systemie skrzydło. Spece z deceunicka ładnie to sobie wykombinowali. I najważniejsze to cena. Jest taka sama jak w 60 mm trzykomorowych systemach. Jeszcze dobre okucie Winkhausa i można spać wiele lat spokojnie. Mają jeszcze jedną zaletę, To co chwalą mdzalewscy. Dla tych którzy chcą okna w kolorze. Okleina do złudzenia przypomina drewno. Jęsli się nie mylę , sprawdzę w aprobacie" na tym systemie można robić naprawdę duże okna.

Pozdrawiam

-------------------------

Wiele lat doświadczenia z Deceunick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko

Poprzednia trzykomorówka Deceunick Mondial przy dużych gadarytach miała troszkę ze statyką "na bakier". Nowy system Deceunick Zendow jest tak dobry jak S-o jeśli nie lepszy. Według mnie to nr 1 wśród okien PCV zarówno ze względu na kształt, parametry i co dla klienta najważniejsze cenę. Deceunick w Zendow zmienił biel, nie jest, jak inni twierdzą, trupio sina.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko,

szkice poszły na e-mail

jestem ciekawy Twoich spostrzeżeń

pzdr

dzekuje - doszly )

i teraz moje spostrzezenia :)

Pierwszy szkic.

http://www.jar-eko.home.pl/tymcza2.jpg

Montaz w scanie oslonowej. Krotko a zwiezle - konia z rzedem temu kto tak bedzie montowal okna. Wymaga to murowania sciany osonowej po montazu okien - pokazany na tym szkicu jest montaz okien przy okladzinach kamiennych i brak tasmy paroizolacyjnej :lol: - ale to szczegol ;)

 

 

 

drugi szkc

http://www.jar-eko.home.pl/tymcza4.jpg

jedna uwaga - dodalbym poszerzenie by oslonowka bardziej "naszla" na okno

Masz u mnie krzynke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko,

 

co do pierwszego rozwiązania:

folia paroizolacyjna jak najbardzej jest (pod płytą g_k) tylko może troche mało widoczna. Rozwiązanie możliwe zarówno przy murowaniu osłonówki przed (konieczne zróżnicownaie otworów lub uzupełnienie warstwy konstrukcyjnej przez np. konstrukcję stalową, można również zastosować dłuższe kotwy) jak i po montażu okien.

 

co do drugiego rozwiązania to nie bardzo zrozumiałem.

 

Są to szkice, które powstały w przeciągu 0,5 h i przedstawiają one tylko istotę problemu. Nie są to w żadnym wypadku rozwiązania konstrukcyjne.

Rozwiązań jest oczywiście nieskończenie dużo (co głowa to pomysł).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko,

co do pierwszego rozwiązania:

folia paroizolacyjna jak najbardzej jest (pod płytą g_k) tylko może troche mało widoczna. Rozwiązanie możliwe zarówno przy murowaniu osłonówki przed (konieczne zróżnicownaie otworów lub uzupełnienie warstwy konstrukcyjnej przez np. konstrukcję stalową, można również zastosować dłuższe kotwy) jak i po montażu okien.

Zwroc uwage ze mocowanie kotew zawsze bedze zasloniete oslonowka - tak wiec ona musi powstac po montazu okien

co do drugiego rozwiązania to nie bardzo zrozumiałem.

poszerzenie po to by choc kawalek oscieznicy byl wiodczny (estetyka :) ) Bo tak jak widac by mostka termicznego nie bylo ocieplenie mus najsc na oscieznica i jeszcze osonowka - w praktyce zakryje w caosc profil lub nawet w swiatlo otworu wejdzie

Są to szkice, które powstały w przeciągu 0,5 h i przedstawiają one tylko istotę problemu. Nie są to w żadnym wypadku rozwiązania konstrukcyjne.

Rozwiązań jest oczywiście nieskończenie dużo (co głowa to pomysł).

pzdr

tu sie z Toba zgadzam :lol: - co glowa to pomysl ale tez w obliczu tego jak montowane sa okna chyba nejlepszym rozwiazaniem jest montaz jak najprostszy gwarantujacy minimalizacje kosztow jak i spelnienie postawionych zadan - ma byc dobrze, szczelnie i nie przemarzac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tatko

deceunic jest rzeczywiscie super - sam mam takowy w domu juz ponad 5lat i "mucha nie siada" :D

tylko ceny maja kosmiczne :cry:

tzn sam profil jako tako - ale dodatki typu WK1, P2 czy szprosy to odlot

wychodzi zamiast 8tys ponad 11 :o

ten trocal wlasnie przypomina decueunki-a a ma cene, ze razem z drzwiami wejsciowymi wyjdzie taniej.... :o

 

no i stad moje pytanko czy zna ktos OFO - Obornicka Fabryke Okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwroc uwage ze mocowanie kotew zawsze bedze zasloniete oslonowka - tak wiec ona musi powstac po montazu okien

Gwarantuję Ci Jareko, że jestem w stanie zamontować te okna na co najmniej kilka możliwości. Oczywiście w zależności od potrzeb połączenie ulegałoby modyfikacjom. Za każdym razem jednak byłoby poprawne technicznie.

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leniuch... leniuch... leniuch... i tyle ;) :lol:

psia kosc to tylko moje i innych fachowcow barki caly ciezar po kilknascie razy tych samych pytan zadawanych maja niesc?

Len i tyle :lol:

chociaz chyba cie rozumiem - czasem noz w kieszeni sie otwiera jak tutaj na tacy podane rozwiazania a jakis "szpenio" czy na budowie czy w punkcie handlowym powie cos od czachy i jemu wierzy sie a nam nie

Zalamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...