Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Czy ktoś zna i ma doświadczenia z produkującą okna firmą "Alfa" z miejscowości Roszczep (koło Radzymina) - profile Aluplast.

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, nic na jej temat nie znalazłem. Właściwie to i tak musztarda po obiedzie, bo okna juz są zamontowane - i tak nie miałem żadnego wpływu na wybór. Poczytałem sobie w miarę dokładnie ten wątek i wydaje mi sie że zamontowane zgodnie z regułami sztuki, o jakich pisał jareko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jemu wierzy sie a nam nie

Zalamka

 

Wierzy się Wam, wierzy, o dobroczyńcy nasi, skarbnice wiedzy o przegrodach zewnętrznych lekkich :wink:

 

Siedzimy, czytamy a potem zamęczamy bogu ducha winnych dilerów wrednymi pytaniami o rodzaj klejonki, ilość grzybków czy grubość ramki. I wszystko to przez Was - i dzięki wam!

 

Dzięki! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jemu wierzy sie a nam nie

Zalamka

....Wierzy się Wam, wierzy, o dobroczyńcy nasi, skarbnice wiedzy o przegrodach zewnętrznych lekkich :wink:

Siedzimy, czytamy a potem zamęczamy bogu ducha winnych dilerów wrednymi pytaniami o rodzaj klejonki, ilość grzybków czy grubość ramki. I wszystko to przez Was - i dzięki wam!

i Slimaczku powiem ci cos co zasmuci Cie jak sadze.

A poznej skolowani zadajecie tutaj pytania w stylu - daczego u jednego te same okna kosztuja 15 tys a u drugiego 5?

I wiesz co w tym doluje, przynajmniej mnie? Ze wygra ten co da 5 tys i nie chodzi mi o jakies makabryczne zyski tego co za 15 staral sie sprzedac tylko o "ukryte oszczednosci" tanszego producenta

Zainteresowanych ta tematyka zachecam do lektury co poniektorych watkow w forum http://www.oknonet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Specjaliści, proszę o pomoc. Jestem na etapie projektu domu. W salonie mam mieć 2 okna (fixy) o wysokości około 2300 i szerokości 2700 na ścianie południowej i zachodniej oraz dodatkowo przesuwne drzwi tarasowe o podobnych wymiarach od strony południowej. Planuję, że będą z PCV i prawdopodobnie kolorowe.Proszę o informację, jakie są maksymalne dopuszczalne gabaryty takich okien nierozwieralnych i który profil będzie najlepszy.Każdą sugestię przyjmę z wdzięcznością, żeby uniknąć problemów w przyszłości. Może Pchelek poradzi też, wśród jakich producentów wybierać? Mieszkam w Szczecinie. Początkowo myślałam o M&S ale przeczytałam, że Brugmann nie ma aprobaty na kolorowe profile.

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że największym problemem w wykonaniu okien 2300x2700 fiks może być szyba. Na pewno nie można zrobić takiego okna z szybą 4/16/4 w jednej powierzchni. Być może szyba P4 będzie odpoiednia. Doradzam podział pionowy okna fix przynajmniej symetrcznie. Jeśli chodzi o drzwi przesuwne "patio" to nie ma problemów z wykonaniem takich drzwi. Zrobiłem trochę większe (2600x2800) i funkcjonują bez problemów. Polecam system Deceunick Zendow. Jeśli chcesz podam namiary na producenta z pomorza.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w fixach malo istotny jest profil - najwazniejsza jest szyba - standardow moze miec maksimum 3 mkw - powyzej taz mozna wykonac z tym tylko ze koszty sa o wiele wieksze - pojawiaja sie wtedy szyby hartowane, klejone (A-1 do P-4) zarowno od zewnatrz jak i wewnatrz - zapytaj na priv Charlie-go - on Ci dokladnie podpowie - to nasz szpeniu od szyb :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz kolejna opowiesc o "zadowolonym" kliencie - ma to co chcial a teraz hmmm.....ma klopot ale winny jest takze producent...ale do rzeczy

Wyobrazcie sobie otwor w scianie 5 metrow szeroki i na 2,3 metra wysoki

Piekny - naprawde piekna duza dziura ;)

W to wstawiono drzwi przesuwne wyprodukowane przez firme Dobroplast

podzielono na rowne trzy czesci i srodek stanowia drzwi przesuwne zas boki to fixy i ........ to jest bajka ;)

przykladajac sznurek do plaszczyzny calego okna na poziomie dolnej prowadnicy gdyby poscic tam zmije to kregoslup by sobie polamala - odchylki od linni do 5mm

Przykladajac sznurek do krawedzi gornej oscieznicy dolnego ramiaka wznios ponad 5mm (tam jest do czorta przykrecona prowadnica tak wiec nie jest to wina montazysty ze mu np. piana wypchnela - po prostu tak mu to krzywo skrecili na produkcji)

Saneczki drzwi przesuwnych sa nad posadzka w trakcie ruchu okolo 1mm (!!!!) po zatrzymaniu opieraja sie o posadzke (no coz - kropnal sie posadzkarz jak i ten co wymiarowal otwor)

Chodzi to wszystko na slowo honoru i calkiem do d.....

Klient juz sie nawet nie wscieka - rece mu opadly

Minie zreszta takze

Koncepcja zeszlifowania wozka o 2-3mm odpada - szyba P-4 - waga calego skrzydla ponad 135 kg - po prostu nie wytrzyma i peknie - wszak to tylko odlew

Okucia tak zapiep..... pylem z cyklinowania posadzki i wczesniejszych prac tynkarskich ze rak do tej pory domyc nie moge ;)

Mocowanie sanek do skrzydla zamiast na 2 zrobione na 4 wkrety - efekt - sruba trafila na uszczelke i zaczep ktory ktos na produkcji czujnie zdemontowal ale o sruby reke pokaleczyc sobie mozna

Profil w miejscu mocowania sanek wykrzywiony ok 3 do 5 mm tak jakby wzmocnienie zabyt krotkie wsadzono (o ile wogole tam jest)

Gorne nozyce nie blokuja sie i w trakcie przesuwania drzwi przechylaja sie na fixy ocierajac o profil tym samym rysujac go

Totalna zalamka

Porozmawialem sobie chwilke z klientem - no coz - mial kilka ofert i wybral najatrakcyjniejsza - domyslacie sie zapewne jaka - najtansza a przed domem samochod wart duze pieniadze stoi heehehhehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obliczenia statyczne szyb sa raczej zbedne - nie ma wymagania - wystarczy ze przy duzych przeszkleniach jedna z szyb bedzie grubsza np. 6 mm [z uwagi na to ze szyby wypelnione argonem zmieniaja mocno objetosc przy nagrzaniu i oziebieniu

a ten dobroplast to mozna mu nie zaplacic - jedyna rada - takich drzwi nie ma w aprobacie - ponadto z opisu wynika ze zaczynaja zle funkcjonowac - a co bedzie za pol roku - jareko - niech ten oszczedny klient zazada od firmy certyfikatu i na tej podstawie moze zazadac wymiany - w tych drzwiach obliczenia sttycznego wymaga slupek tych drzwi - takie drzwi nieprawidlowo usztywnione gna sie jak polamana zmija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to,że to Ty Pchelek piszesz, że nie ma wymogu obliczeń statycznych szyb.

Co oznacza stwierdzenie, że nie ma wymagania?

A gdzie jest wymaganie policzenia słupka w oknie ? W aprobacie technicznej?

A co będzie jesłi klient poprosi projektanta o zaprojektowanie okna (drzwi) nietypowych (patrz post wyżej) nie posiadających aprobaty technicznej, dopuszczonych przez prawo budowlane jako wyrób indywidualny (zastosownie jednokrotne)? Według jakich przepisów powinien je zaprojektowć?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poznej skolowani zadajecie tutaj pytania w stylu - daczego u jednego te same okna kosztuja 15 tys a u drugiego 5?

I wiesz co w tym doluje, przynajmniej mnie? Ze wygra ten co da 5 tys.

 

Hmm, w naszym wypadku nie trafiłeś. Z najdroższych zrezygowaliśmy, i owszem - ale wybieraliśmy nie tylko portfelem. Wzięliśmy pod uwagę wasze rady (brać od producenta bezpośrednio, w miarę możliwości lokalnego, nie wierzyć w kolosalną różnicę między k=1.1 a k=1.3), pozytywną opinię Pchelka (sprzed paru miesięcy, pewnie nawet nie pamięta), obejrzeliśmy mnóstwo okien, nacięliśmy :wink: dilerów i producentów na kilkanaście wycen i wybraliśmy drewniane okna z Kobyłki:

http://kusiak.pl/index.html

Cenowo atrakcyjne, choć nie najtańsze, jakościowo co najmniej dobre, mały producent elastycznie podchodzi do naszych potrzeb i pomysłów, choć wcale nie na wszystko się zgadza. I w razie czego jest na tyle blisko, że jeśli coś zchrzani, łatwo będzie go ścigać.

Zaś wracając do waszych zasług - po kilku minutach rozmowy usłyszeliśmy: A, widzę, że państwo się znają... :D

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slimak :) to nie bylo personalnie do Ciebie - jesli tak odebrales ten ogolnik - sorki

Ale z mojej obserwacji jaki sie dosc przykry obraz forumowicza - dlaczego przykry? Otoz juz napisalem i dodam do tego jeszcze jedno - w kazdym mailu prosze o osobiste a nie automatyczne potwierdzenie otzrymania wyceny jak i czytelnosci oferty i wiesz co? Raptem 20% z Was ma w sobie odrobine dobrej woli by napisac dwa slowa. I to jest pomiajajac inne kwestie zalamujace

Sorki - od kilku dni mam zle dni moze stad te posty? Pozdrawiam Slimaka i wszystkich innych zdrowo wyedukowanych na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A co będzie jesłi klient poprosi projektanta o zaprojektowanie okna (drzwi) nietypowych (patrz post wyżej) nie posiadających aprobaty technicznej, dopuszczonych przez prawo budowlane jako wyrób indywidualny (zastosownie jednokrotne)? Według jakich przepisów powinien je zaprojektowć?

pozdrawiam

to pozniej projektant sam powinien mu wskazac gdzie takie cudo wykonac heheheheh

Opisywane powyzsze drzwi sa w granicach systemowych - gorzej z ich wykonaniem - tak spier.... przesuwki dawno nie widzialem - ale to oddzielne opowiadanie ;)

 

Co do tej szyby ktora zgodnie z opisem miec bedzie ponad 5,70 mkw tu juz niejako z autopsji powiem Ci Pchelku ze 6mm nie wystarczy - juz w trakcie niesienia na ssawkach moze 4mm peknac - trzeba by szklarzy sie zapytac ale sadze ze zewnetrzna to conajmniej bezpieczna A-1 a wewnetrzna 6mm choc moze nawet P-4 i A-1 od srodka. To kawal szyby - naprawde a i biorac pod uwage bezpieczenstwo uzytkowania przy takich plaszczyznach "rozsadni" klienci myslacy nie tylko zawartoscia portfela ale i glowka, od wewnatrz dadza bezpieczna coby w razie stluczenia nie dzialala jak gilotyna - pamietsz film "Omen" jak pieknie sama glowa turlala sie po taflach szklanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek - niezle komus nastapiels na odcisk w oknonecie ;) ze tak o Tobie napisal - cytata:

 

coż..., biedny, chory człowiek i tyle. Myślę że cierpi na paranoję. Pewnie nie był doceniony w poprzednim miejscu pracy, choć tak bardzo się starał. Trzeba będzie ZAMKNĄĆ, .... w odpowienim zakładzie.

 

i dalej

 

Panie pchelek z tego co Pan pisze to jest Pan inspektor jak z koziej d......y trąba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy "ciepła ramka" to coś bardzo potrzebnego czy też nie, co ona daje?

 

Czym różni się okucie Roto od Winkhaus Autopilot?

 

Czy 5 lat gwarancji na okna(szyba i profil) to mało czy normalnie - profil Schuco.

 

Być może już o tym było, nie mogę jednak tego znaleźć.

 

Proszę o pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz taka funkcje szukaj - wpisz ciepla ramke i chocby wyskoczy ci ten adres

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=554025&highlight=ciepla+ramka#554025

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=439426&highlight=ciepla+ramka#439426

OKucia - tez znajdziesz wykorzystujac funkcie szukam

I bedzie tam nie tylko jedna odpowiedz ale i cala prawdziwa wymiana doswiadczen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko - po prostu ten klient [producent] wyprodukował i sprzedał okna - większą iliść w systemie który nie jest sprawdzony i nie jest dopuszczony i do tego okna sie pogły i popaczyły - nabywca okien je zareklamował a producent powiedział że to nie jego wina że okna sie pogły. Po moich krecich robotach nabywca zakapował go do Inspektora nadzoru Budowlanego i producent ma kuku.

Te szkło to jest dobre na tyczki do skoku o tyczce, oszczepy, ramy rowerów i skorupy jachtów - na okna to .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słupek tak jak najbardziej - ugięcie nie więcej niż 1/300 jego rozpiętości - szyba nie bo szyba może sie i ugiąć nawet 10 mm i więcej i nic jej nie będzie - wymaganie jest tylko dla ramki szyby wynoszące 1/300 max ale nie więcej niż 8 mm - czyli jak słupek bdzie miał 300 cm - to jego dopuszczalne ugięcie maksymalne nie będzie 10 mm [1/300 z 300 mm] ale 8 mm - właśnie z powodu szyby i jej ramki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...