Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

słupek tak jak najbardziej - ugięcie nie więcej niż 1/300 jego rozpiętości - szyba nie bo szyba może sie i ugiąć nawet 10 mm i więcej i nic jej nie będzie - wymaganie jest tylko dla ramki szyby wynoszące 1/300 max ale nie więcej niż 8 mm - czyli jak słupek bdzie miał 300 cm - to jego dopuszczalne ugięcie maksymalne nie będzie 10 mm [1/300 z 300 mm] ale 8 mm - właśnie z powodu szyby i jej ramki

 

jeśli chodzi o profile to z grubsza jest ok, natomiast jeśli chodzi o szyby to nie do końca.

w szybach należy sprawdzić dwa stany graniczne :

- ugięć

-naprężeń

 

jeśli przyjmiemy najbardziej typowy sposób mocowania szyby (szyba pionowa, mocowana po 4 krawędziach) to stan graniczny ugięć jest rzeczywiście bez znaczenia, ale nie bez znaczenia jest stan graniczny naprężeń i to jak najbardziej należy policzyć.

 

jeśli mamy do czynienia z innym sposobem zamocowania szyby (po 2 lub 3 krawędziach, w poziomie) to stan graniczny ugięć też należy sprawdzić.

 

tak, więć stwierdzenie, że obliczenia nie są wymagane jest stwierdzeniem trochę na wyrost.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wymieniam okna w domku, zdecydowałam się na profil veko, może ktoś mi poleci producenta okien z tym profilem w Częstochowie czy też okolicach, oczywiście chodziłoby mi również o staranny montaż tych okien.

Dziękuję!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i klops, rozchorowałam się nie pojechałm na budowę, a "fachowiec" w tym czasie robił wylewkę na balkonie, mimo zaleceń nie zasłonił okien, pociekło na nie troche mleczka cementowego, pewnie i zarawy. Dziś chora dowlokłam się na budowe i wpadłam w czarną rozpacz: na aluminiowych elementach sa ubytki w kilku miejscach, w innych widać, że pokrywa je coś jakby warstwa kamienia łazienkowego, schodzi gdy się lekko potrze, pod spodem na szczęście normalny termookaapnik. Jak to usunąć i co zrobić z tymi termookapnikami itp. Wygląda to koszmarnie. Oprócz tego fragmenty ramy zrobiły się matowe (lakier), mają zacieki i to nie chce zejść. Znika na chwilę gdy się przetrze na mokro. Okna mam drewniane Gebauera.

 

Poradźcie cos, bardzo proszę.

 

W ogóle mam z tymi oknami same problemy. Po pierwsze montaż był do kitu, mimo, że to ekipa od autoryzowanego przedstawiciela. "Zapomnieli o kotwach" w nadprożach okien balkonowych, inne kotwili okoł 5cm od brzegu pustaka ceramicznego, a w łazience jest najwyżej 3 cm. Jareko widział to okno. Ekipa przyjechał na poprawkę i stwierdziła, że montaż jest OK, wymienili tylko 2 kotwy, które się ruszały. Wcześniej oglądał to okno człowiek przysłany z samej fabryki do regulacji okuć, bo montazyści nei potrafili tych okien wyregulować. Stwierdził,że okno jest źle zamontowane i w ogóle miał wiele zastrzeżeń do montażu. Suma sumarum obecnie jedno okno jest zgłoszone do reklamacji, bo się albo nie otwiera, albo nie uchyla. Z pozostałych jedno ciężko chodzi i coś nadal strzela w okuciach mimo pięciokrotnej regulacji! Trzy kolejne wymagają doregulowania. Co robić z tym wszystkim?

Ma do nas z fabryki przyjechać jakiś superspec od okuć. Mi samej trudno ocenic, które okna sa źle zamontowane. Montażyści twierdzą,że jest dobrze, a mi się wydaje, że nie. Jareko powiedział,że okno w łazience jest spier... A co z innymi? Może pominąć przedstawiciela i interweniować u producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez sześć lat działalności w branży okiennej nie spotkałem się z okuciem Roto z którym nie można by było sobie poradzić. Z informacji pochodzącej ze strony internetowej Gebauera wynika iż takie okucia stosuje w oknach produkowanych u siebie. Prawdą jest iż stosowany "stary" typ Roto centro 101 powoduje pewne problemy, ale nie do rozwiązania. Przyczyną złego funkcjonowania okien jest:

1. zły montaż,

2. źle zmontowane okucia.

Trzeba być "niezłym fachowcem" aby źle zamontować okna. Zachowane płaszczyzny pionowe i poziome gwarantują prawidłowe funkcjonowanieokna. Jeśli nie jest to zachowane, niestety montaż musi być poprawiony.

Spotkałem się z oknami których okucie było zmontowane na "krawędzi" możliwości regulacji. Być może i w tym przypadku tak właśnie jest. W przypadku okien PCV tę wadę w pewnym zakresie można poprawić, w oknach drewnianych niestety nie. Super spec od okuć niewiele pomoże.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobo - jak juz wspomnialas o mojej wizycie u Ciebie to powiem szczerze - sam jestem ogromnie rozczarowany tym co pozniej w trakcie montazu nawywijali Ci autoryzowani montazysci. Bylem swiadkiem montazu wykuszu i jak wiesz on akurat jest OK - ale reszta - szok a lazienka - ja wrecz bym napisal oficjalne pismo do Gebauera na jego przedstawiciela. Bo za taka kase (wszak Gebauer to nie tylko marka ale takze i o wiele wieksze ceny niz u innych) tak spie....

Co do okuc Roto

Okucia zawsze mozna naprawic, wyregulowac a w sytuacji jaka opisujesz - gdy nawet mimo prawidlowego montazu i wyregulowania okuc przy zamykaniu okna "strzela" okucie takie tez mozna "naprawic". Coz to za zjawisko - by przyblizyc i uspokoic Ciebie. Okucia antywlamaniowe (a takie posiadasz) z zalozenia pracuja o wiele ciezej niz zwykle, nawet bedac idealnie wyregulowanymi w porownaniu z okuciami standard trzeba do ich calkowitego zamkniecia uzyc o wiele wiekszej sily. Powstaja minimalne naprezenia i wygiecia listwy sterujacej by te opory pokonac i po zluzowaniu nacisku listwa powraca do pierwotnej pozycji lekko uderzajac o listwe maskujaca. I nie pomoga tu stosowane fabrycznie dociski - przy niektorych dlugosciach zasuwnic sa one za rzadko rozmieszczone - w standarcie to nie przeszkadza a przy antywlamie halasuje :(. To nie jest wina ani montazysty, ani producenta okien - po prostu czasem zdarzaja sie zasuwnice tak pracujace. I nie jest to nawet powod do reklamacji u producenta. Pociesze dalej - takie zjawiska sa nie tylko w Roto - sa w Winkhausie, Siegenii - realnie w kazdych okuciach metalowych moze taki halas sie trafic. Sa metody poprawy ale ta wiedza niech pozostanie przy mnie :lol: (z czegos czasem musze zyc ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Trzeba być "niezłym fachowcem" aby źle zamontować okna.....

oj tatko chyba malo widziales w swym zyciu ;) Obsuwy sie zdarzaja nawet najlepszym ale jak to zauwaza to sami od razu powinni to poprawic nie czekajac na uwagi Inwestora. To nie ujma na honorze dla montazysty. Bo np. zbyt pozno zauwazy ze poziomica mu sie lekko "omsknela" a tak czasem bywa - nawet najdrosze Stanleya moga nagle przestac wskaztwac pion i poziom. To tylko rzecz ktora moze ulec uszkodzeniu.

Ale faktem jest ze zlych montazy jest na peczki - wszak nagminnie sie slyszy ze zamontowanie okien to nie filozofia - kazdy to zrobi - a najczestsze zjawisko ze majster mowi "..po co Pan kase za montaz okien bedziesz bulil ja Panu zamontuje..." pozniej "procentuje" to wzywaniem producenta ze okna sa zle a praktycznie winny jest tylko montaz. Oj piekne kwiaki montazowe mozna sobie zobaczyc

.....Spotkałem się z oknami których okucie było zmontowane na "krawędzi" możliwości regulacji. Być może i w tym przypadku tak właśnie jest. ...

To akurat bardzo latwo mozesz sprawdzic bobo przy otwartym oknie poruszajac klamka by jakby je zamknac. Klamka bez klopotow powinna osiagnac pozycje pionowa nawet z wrazeniem ze moze dalej pojsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nie widziałem i nie chcę oglądać spartaczonych montaży. Nawet jeśli zdarzy się ktoś kto ma problem z oknami zamontowanymi przez kogoś ja nie pcham się na tę robotę. Poptrostu nie chcę krytykować. Nie sprzedaję okien i usługi budowlanej, to przy okazji. Ja sprzedaję swój wizerunek, swoją markę oferując nie najniższe ceny. Jeszcze nie miałem wpadki. Jeden problem wystąpił z okuciami zmontowanymi na granicy regulacji. Dotyczy to dolnego zawiasu. Został zamontowany i wyregulowany przez producenta do zewnętrznej krawędzi. Dobrze że okno było pcv to poradziliśmy sobie. Gdyby było drewniane byłby problem i to duży. Funkcjonuję na rynku w dużej mierze z poleceneń zadowolonych klientów i nie mogę sobie pozwolić na złą robotę. Na forum http://www.oknonet.pl ktoś napisał "możesz czuć się specjalistą jak z "pomylonych" okien zbudujesz swój dom". Odpukać nie mam ani jednego "pomylonego" okna.

Bobo 30 niewątpliwie ma problem. Płaszczyzny sprawdzane wielokrotnie są w porządku to coś trzeba zrobić z okuciem. Jak wcześniej pisałem i Jareko potwierdza okucia antywłamaniowe działają z pewnym oporem, ale nie powinno być "trzasków" "klekotania". Roto Centro to przestarzała technologia. Nowe Roto NT działa zdecydowanie lepiej, tylko jest droższe. Nie znam cen Gebauera ale z tego co czytam są dość wysokie, mogliby pomyśleć o innych okuciach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Specjaliści, proszę o pomoc. Jestem na etapie projektu domu. W salonie mam mieć 2 okna (fixy) o wysokości około 2300 i szerokości 2700 na ścianie południowej i zachodniej oraz dodatkowo przesuwne drzwi tarasowe o podobnych wymiarach od strony południowej. Planuję, że będą z PCV i prawdopodobnie kolorowe.Proszę o informację, jakie są maksymalne dopuszczalne gabaryty takich okien nierozwieralnych i który profil będzie najlepszy.Każdą sugestię przyjmę z wdzięcznością, żeby uniknąć problemów w przyszłości.

Wymiary tego okna w większości systemów są już na granicy dopuszczalności dla okien białych, kolory są bardziej narażone na różnego rodzaju niespodzianki, ale powiedzmy ,że dla fixa można przymknąć oko :wink: ( zaraz mnie pchełek zruga). Odrzuć wszelkie wersje pocienione w profilach- rózne euro, lighty, economo itp. z powodu chudszych ścianek i wytrzymałości zwłaszcza zgrzewu. Szukaj profilu, który ma wysokość ramy conajmniej 70 mm- są takie które mają 80 mm lub jeszcze więcej. Przejdz się w wolnej chwili po okolicy i poobserwuj zgrzewy ( rogi) dużych witryn w pcw- często można zauważyć pęknięcia właśnie tam.

Szyba w tym oknie- conajmnie 6t/16a/6 (dwie szóstki), jeszcze lepiej 6t/16a/8 (szóstka z ósemką)

 

Początkowo myślałam o M&S ale przeczytałam, że Brugmann nie ma aprobaty na kolorowe profile.

Beata

Trudno jest polecić kogoś konkretnego na twoim terenie- przy wyborze okien kieruj się przede wszystkim poleceniem znajomych.

W przypadku Brugmanna nie chodzi o aprobatę na kolory- mało firm ją posiada-on mimo szerokości ma cienki ścianki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Nowy system Deceunick Zendow jest tak dobry jak S-o jeśli nie lepszy. Według mnie to nr 1 wśród okien PCV ......

:o :o :o

piony i poziomy okien były sprawdzane kilka razy i raczej są zachowane, ale sprawdzę jeszcze raz

jeśli źle zmontowano okucia to ten gość z Gebauera chyba powinien pomóc, te okna muszą działać poprawnie

I będą działać :lol: :lol: , chyba, że są żle zaszklone na produkcji :roll: ale w to jakoś nie wierzę. Poczekajmy na fachurę, potem sie obaczy co dalej- teraz śpij spokojnie....

...Prawdą jest iż stosowany "stary" typ Roto centro 101 powoduje pewne problemy...

A jakie to niby te problemy przy prawidłowym okuciu i montażu? Głównym ich mankamentem było to, że przy antywłamach suwaki na skrzydle nie miały regulacji wysuwu rolki jak teraz w Roto NT i trzeba było staranniej montować, poza tym wszystko chodzi jak ....?? :wink:

....Sa metody poprawy ale ta wiedza niech pozostanie przy mnie (z czegos czasem musze zyc ).

Pomóż zarobić parę zetów :( - nie bądż taki..

.. Nowe Roto NT działa zdecydowanie lepiej, tylko jest droższe.

Częsciej ROTO daje lepsze ceny właśnie na NT, żeby móc szybciej wycofać Centro z produkcji, zresztą pozostali okuciowcy starają się podobnie postępować z okuciem żółtym i srebrnym

...Nie znam cen Gebauera ale z tego co czytam są dość wysokie, mogliby pomyśleć o innych okuciach.

Np. na jakie niby ? :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozeby tak witrynka w aluminium? :lol:

Zdecydowanie lepsze rozwiązanie, zwłaszcza zamiast kolorowego pcw. Też juz komuś polecałem aluminium przy dużych gabarytach, ale jakoś jeszcze klienci patrzą sceptycznie na to niekiedy jedyne słuszne wyjście. Wyobrażaja sobie alu tylko w witrynach sklepowych. Przecież laik nawet nie odróżni czy pcw czy alu :wink:- klient owszem- po cenie jaka przyjdzie zapłacić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepsze rozwiązanie, zwłaszcza zamiast kolorowego pcw. Też juz komuś polecałem aluminium przy dużych gabarytach, ale jakoś jeszcze klienci patrzą sceptycznie na to niekiedy jedyne słuszne wyjście. Wyobrażaja sobie alu tylko w witrynach sklepowych. Przecież laik nawet nie odróżni czy pcw czy alu :wink:- klient owszem- po cenie jaka przyjdzie zapłacić :wink:

Ponieważ nie "przegryzałam" tematu aluminium, proszę o podpowiedź na co zwracać uwagę, ewentualnie kto jest godny polecenia w okolicach Szczecina.

O ile (orientacyjnie) może być większa cena takich okien w stosunku do PCV? Jeśli ma powalić na kolana, to może lepiej zmniejszyć powierzchnię przeszklenia? Czy podział na kilka mniejszych elementów poprzecznymi szprosami jest sensowny?Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...