Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

ADPOL z Torunia, KOMPLEX ze Złej Wsi Wielkiej , Czarne Błota - jeszcze sobie przypomne - Hydropol z Gostynina, Helplast z Płocka [w samej Bydgoszczy to mam firmy na "końcu języka" ale cos sobie nie moge przypomnieć. najlepiej podaj nazwy firm to Ci zrobię ranking.

Okien aluminiowych nie rozeznaje - ale do domu to ekstrawagancja i znaczny koszt a ramy sa zimne takich okien - dobre do krytego basenu, ogrodu zimowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Pchelek

 

z okolic Bydogszczy i Torunia to znam Oknovid - dosc znany lokalny producent w systemie KBE - masz jakas opinie na temat tego producenta i systemu?

 

jest rowiniez Mirolet, ktory omijam szerokim lukiem...

 

a czy slyszales cos o Fenster-Technik z Torunia? robia w Schuco, a zdazylem juz zauwazyc ze jest to ceniony profil

 

czy oprocz Schuco mozesz cos polecic na zasadzie 'system to juz polowa sukcesu' czy to jednak jest tylko jeden z wielu elementow skaldowych (profil, produkcja, okucia, szyba, montaz, itp.)?

 

mam jeszcze taka oto kwestie: w 3 pokojach na parterze oraz w kuchni beda okna o wymiarze (wymiar otworu) 150x150 - mysle o okanch PCV bialych i zastanawiam sie czy mozna takie okno zrobic jako jedno skrzydlo uchylno-rozwieralne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne pytanko.

 

Czy jest jakiś dyskretny i elegancki system blokowania otwartego okna? Chodzi o to, zeby oknem nie telepało, jak są jakieś małe przeciągi, że jak otworzę i zablokuję, to okno w takim stanie zostaje.

 

Acha: mam już okna, więc wymiana okuć na jakieś superowsze nie wchodzi w rachubę :) Po prostu chcę coś do okna dokręcić, przykleić lub przywiązać.

 

Pozdrawiam.

Pieczara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne pytanko.

Czy jest jakiś dyskretny i elegancki system blokowania otwartego okna? Chodzi o to, zeby oknem nie telepało, jak są jakieś małe przeciągi, że jak otworzę i zablokuję, to okno w takim stanie zostaje.

1. Jeżeli skrzydło ma szerokośc większą niż 70 cm to proponuję hamulec ( blokadę) w klamce- jest to systemowy element okucia montowany na dole skrzydła rozwierno-chylnego lub do wyboru w skrzydle rozwiernym. Po zamknięciu okna całkowicie niewidoczny, po otwarciu widoczny tylko dla tych , którzy wiedzą co to jest :wink: . Działa w granicach otwarcia 25-90 stopni.

2. W węższych skrzydłach pozostaje jeno hamulec (ogranicznik) cierny, którego nie jestem zwolennikiem- jego działanie polega na tym, że skrzydło "ciężej" sie otwiera i słaby przeciąg go nie zamknie. Problem polega na tym, że jest to najczęściej teflon suwający się po metalu i po pewnym czasie potrafi tak niemiłosiernie skrzypieć, że skóra cierpnie na plecach a sąsiedzi w ściany pukają. Po posmarowaniu przestaje skrzypieć na kilka dni i jednocześnie spełniać swoją rolę- jak chodzi za lekko to po co on potrzebny?

Koszt pierwszego ponad 100 zł + montaż, drugiego pewnie ze 30- 40 zł- oczywiście zamawiająć to wczesniej wyniosłoby parę zetów taniej... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli skrzydło ma szerokośc większą niż 70 cm to proponuję hamulec ( blokadę) w klamce- jest to systemowy element okucia montowany na dole skrzydła rozwierno-chylnego lub do wyboru w skrzydle rozwiernym. Po zamknięciu okna całkowicie niewidoczny, po otwarciu widoczny tylko dla tych , którzy wiedzą co to jest :wink: .

Staruszku - czytaj pytanie dokladne :) Wszak bez wymiany okuc wiec hamulec sterowany klamka odpada ;) Poza tym wypowie sie praktyk - moge? :) Hamulec sterowany klamka jest elementem delikatnym wymagajacym spokoju i pewnego rodzaju slamazarnosci w jego obsludze inaczej ulega zniszczeniu wraz z sasiadujacym naroznkiem. Jak ktos jest taki raptus jak ja to ODRADZAM :) :lol:

 

2. W węższych skrzydłach pozostaje jeno hamulec (ogranicznik) cierny, którego nie jestem zwolennikiem- jego działanie polega na tym, że skrzydło "ciężej" sie otwiera i słaby przeciąg go nie zamknie. Problem polega na tym, że jest to najczęściej teflon suwający się po metalu i po pewnym czasie potrafi tak niemiłosiernie skrzypieć, że skóra cierpnie na plecach a sąsiedzi w ściany pukają. Po posmarowaniu przestaje skrzypieć na kilka dni i jednocześnie spełniać swoją rolę- jak chodzi za lekko to po co on potrzebny?

I znow pozwol staruszku ze praktyk sie wypowie :lol: . Nie ma czegos takiego jak hamulec -ogranicznik. Jest tylko ogranicznik rozwarcia. To ze co poniektorzy handlowcy czy tez montazysci sprzedaja to jako hamuec to oddzielna sprawa. Faktycznie jest tam srubka ktora mozna podkrecc opor przesuwania se wkladki wykonanej z tworzywa ale jak sam wspomniaes przy jakmolwiek hamowaniu piszczy niemiosiernie.

 

Koszt pierwszego ponad 100 zł + montaż, drugiego pewnie ze 30- 40 zł- oczywiście zamawiająć to wczesniej wyniosłoby parę zetów taniej... :wink:

drugi juz drozszy - od 40 w zwyz :( i mowa tu o markowych - mozna spotkac "podrobki" nadajace sie na szmelc. mowimy oczywiscie o kwotach netto :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staruszku - czytaj pytanie dokladne :) Wszak bez wymiany okuc wiec hamulec sterowany klamka odpada ;)

1.Jeżeli jest to skrzydło rozwierno- uchylne to wystarczy dołożyć hamulec- ewentualnie z narożnikiem - jak się zmieści :wink: .

2. W skrzydle rozwiernym tylko wszystko zależy od tego jak jest okute

a) jesli na zasuwnicy RU z naroznikami ( jak to okuwają poważne firmy :wink: ) patrz pkt. 1

b) jeśli na zasuwnicy rozwiernej( bez ząbków) - trzeba ją wymienić , dołożyc naroznik i hamulec- jakieś 15 minut roboty, jeno koszty większe

poza tym wypowie sie praktyk - moge? :)

możesz... teoretyk wysłucha :roll:

Hamulec sterowany klamka jest elementem delikatnym wymagajacym spokoju i pewnego rodzaju slamazarnosci w jego obsludze inaczej ulega zniszczeniu wraz z sasiadujacym naroznkiem. Jak ktos jest taki raptus jak ja to ODRADZAM :) :lol:

Skąd wiesz, że mości pieczara jest raptusem jak....niektórzy- przecie to człowiek stateczny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o kilka słów rady?? :D Jestem kompletnym laikiem- dostałam kilka ofert na okna - razem 20 sztuk (białe, 3-komorowe, bez szprosów, PCV, szyba k=1,1):

Wilke&Wilke - 13 258,58 okucia KBE Winkhause

Thermoplst - 15 093,75 okucia Winkhaouse Chef

Vetrex - 10 349,00 okucia Softlaine

Maszrol - 9 662,00 okucia ROTO NT

Aster - 13 707,00 okucia Winkhause

Windows 2000 - 12 098,00 - okucia Aubi 300, profil Rehau

 

Na co powinnam zwrócić uwagę przy tych ofertach? (pomijam tu estetykę i cenę- bo to od razu można porównać)

Wielkie dzięki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trochę odbiegało od tematu ale nie chce tworzyć nowego wątku. Pytanie jest takie.

Wymieniam na dniach okna w starej poniemieckiej kamienicy na nowe z PCV. Jak i w jakim miejscu wykonać przejście przez ścianę (bo przecież nowego okna nie będę wiecił - to by było barabarzyństwo) żeby przepuścić 3 przewody antenowe (standardowy koncentryk). Chodzi mi o takie rozwiązanie które nie spowoduje mostka termicznego i wszelkich z tego wynikających komplikacji oraz będę mógł w zależności od potrzeb usunąć lub dołożyć nowy przewód bez większych kłopotów. Chciałbym zrobić coś takiego "na zapas" przy każdym oknie ale tak żeby nie wynikły z tego same problemy z przemarzaniem czy przeciekaniem. Ściana jest jednowarstowa ok. 50 cm grubości, cegła.

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaja - nie przesadzajcie Wy wszyscy z tymi mostkami ? :lol: - bo jaki to bedzie mostek np. rurka o srednicy 20mm?

Zawsze miedzy oknem a murem masz miejsce na uszczelnienie - no kurcze - przynajmniej ten co mierzyl okna o tym powinien pamietac :lol:

Tak wiec to banalne - bierzesz kupujesz kawalek peszla i po wstawieniu okna ale przed jego opianowaniem wkladasz sobie tego peszla i koniec. Pamietaj tylko by od wewnatrz wylot byl zawsze wyzej niz od zewnatrz by woda sciekajaca po kablu nie lala ci sie do srodka chalupy. Pozniej jesli nie chcesz by ci tamtedy wialo (ale wicher bedzie no no no ;) znow lekkie przegiecie w szczelnosci i mostku termicznym) mozesz sobie czyms te rurke zapchac - chocby tak jak ja zrobilem - plastelina ;) A dlaczego plastelina? By moc wlasnie pozniej cos bez klopotow dolozyc lub wyjac. Raz klientowi co mial szmergla na punkcie tego ze tamtedy wiac mu bedzie piana taka rurke uszczelnilismy i kabla od TV wyciagnac nie mogl - tzn, wyciagnal w koncu w kawalkach ale chyba nie o to mu chodzilo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko - dziękuje za poradę, mniej więcej tak to sobie wyobrażałem, tylko mi nie pasowało że w tak prosty sposób mam co chcę :oops: .

Pewnie dlatego że ostatnio się naczytałem opisów jak prawidłowo powinno być zamontowane okno i na ile sposobów można to spaprać.

Jeszcze raz dziękuje, pozostaje mi tylko dopilnować żeby było to zrobione tak jak opisujesz.

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...