Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Myślę, że SCHUCO CORONA, softline z zaprzyjaźnionej firmy - Białe

Kolorowe GEALAN 6000 jasny dąb foliowane

Kolorowe KBE w czerwieni ceglastej - koekstrudowane.

Albo AURA - stary dąb.

DREWNIANE - DJ 68 - cedr

Miałbym tak samo trudny wybór jak i Wy - jest tego bez liku a każdy system ma jakieś swoje drobne zalety - których nie ma inny.

jolantas

Jak Ci FERNO dało taką zniżkę to dziwne - cena klejonki jest jednakowa, szyb tak samo, okuć też. Spytaj się Czy w tych Twoich oknach zewnętrzne warstwy klejonki [klejonka to materiał do produkcji ram] są lite czy klejone na długość. Klejonka ma trzy wartwy. Przy kolorach transparentnych nie dopuszcza się klejenia na długość na warstwach zewnętrznych [jak idzie farba kryjąca - to tak]. Jest ta klejonka tańsza.

Pytam bo czasami producenci tak robią - niby tych miniwczepów nie widać - ale - ale po pewnym czasie wyłażą.

Wszystkie te trzy firmy mają klejonkę z DLH - czyli taką samą.

GEBAUER może ściągać klejonkę z firmy ROGEMANN [chyba tak się to nazywa]. Generalnie GEBAUER jest najdroższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to FERNO dusi ceny, żeby opanować rynek. Są na minimalnym zysku - ciekawe jak długo.

ADPOL z kolei ma jako jedyny w kraju aprobatę na meranti [już wydaną] i przechwycił duży rynek zamówień - więc też może sobie pozwolić na obniżki.

GEBAUER - zawsze był drogi - za luksus się płaci [tak uważają].

Porównaj ceny pomyśl, policz, nie spiesz się z wyborem [dodaj do ceny montaż i konserwację].

Czasami warto lepiej dopłacić 10% i spać spokojnie. Okna kupuje się raz na 50 lat - chyba, że co roku stawiasz nowy dom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełku -przeanalizowałem wiele ofert i wybrałem dwie godne uwagi, przynajmniej pod względem finansowym. Podpowiedz jakiego producenta okna wybrać M&S "tytanowe" czy też Drutex Ideal 4000 (pięciokomorowe, dwuuszczelkowe) lub Ideal 5000 -mają 3 uszczelki. na okuciach Aubi.

Pozdrawiam Przem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-komorowy, szerokości 70 mm - raczej tak.

Są to nowsze rozwiązania techniczne. Np. GEALAN 6000, VEKA FUTURA, KOMMERLING EUROFUTUR, SCHUCO CT 70, REHAU BRILLANT, AURA

U mają lepsze o jakieś 0,2 - 0,3 od tych trójkomorowych.

Na całym oknie to będzie około 0,1. Niewiele.

Ważne jest natomiast, że izoterma punktu rosy chowa się bardziej w ramie i nie ma takiego zagrożenia wyraszania wilgoci na szybie wzdłuż ramki aluminiowej szyby. Zdarza się takie zjawisko. Wilgoć jest paskudna

Jak szybko się zwróci - raczej długo - nie znam się na tym i wyliczeń nie robiłem. Myślę, że po kilku latach. Ważne jest natomiast - ten komfort zamieszkiwania - bez zaroszonych szyb.

Poszukaj dobrze to znajdziesz 5-komorowe w cenie 3-komorowych. Są takie promocje

Te dwie firmy M& S i DRUTEX - te DRUTEXU 4-i 5-komorowe są nowsze technicznie. Chyba, że M&S zaproponuje Ci VEKA FUTURA - 5 komorowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ..po długich poszukiwaniach okien od lipca (z przerwa urlopową) .... przejsciach przez okna drewniane , przez profile od 3 komorowych do 6 cio komorowych , od Aluplasta do VEKA, decenic , od okuc WINKHAUS , MAKO, ROTO itd informuję szanownych forumowiczów ze zakonczyłem swe poszukiwania .... stanęło w koncu na profilu VEKA 5 komorowych PERFEKTLINE (nowy profil VEKA) zew. złoty dąb ... okucia ROTO NT i firmie VETREX z pod Gdańska ... jak to sie bedzie spisywac i co z tego wyszło poinformuję za około 3 tyg bo taki jest czas realizacji zamówienia. Co moge dodać od siebie to to ze to moje co tygodniowe dręczenie przedstawiciela i męczenie go wieloma pytaniami, wieloma zmianami z profilu A na profil B z producenta X na producenta Y przyniosło mi zysk bowiem wynegocjowałem dodatkowy rabat na montaż (400zł ) + dodatkowy rabat na bramę garazową (200zł ) (może facet mial mnie już dosć :-) ) wszystko biorę u jednego przedstawiciela ...

Pozdrawiam i życze WYTRWAŁOŚCI !!!

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być nawet BRUGMANN "Tytanowe" bo to okucia mają taką nazwę.

M&S przeszedł na BRUGMANN - chyba źle zrobił - nie zmienia się dobrego partnera [nawet jak ten nowy jest dobry]. Tak jak nie zmienia się żony - niewarto. Dlatego lepiej chyba wybrać DRUTEX. Są stali w uczuciach do swoich partnerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełku<

A ja idąc za ciosem jednak mam skłonić się na Gebauera a nie Adpol mimo że droższy o 1/3? Wole zapłacić raz ale porządnie, więc może jednak! Poradz prosze ostatecznie- obiecuje więcej nie zawracać głowy!

Pozdrowienia!

PS A może znasz się też na bramach wjezdnych bo na forum w tym temacie posucha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o oknach Wójcik z Wrocławia? Sąsiedzi założyli je w zeszłym roku i byli zadowoleni z obsługi oraz ceny za okna w tej firmie. O jakosci okien nie mozna na razie nic złego powiedziec.

 

Jakie firmy polecilibyscie z Wrocławia lub okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być lite i jednocześnie klejone trójwarstwowo.

Jest tak - klejenie trójwarstwowe polega na sklejeniu trzech desek w tak zwaną kantówkę z której następnie na frezarkach frezuje się ramy, na czopiarkach czopy i z takich wyfrezowanych profili skleja się skrzydła, ościeżnice. Każda z desek - z tych trzech warstw - składa się z krótkich desek [30 do 40 cm długości] sklejonych wzajemnie na miniwczepy [takie grzebienie. Klejenie to pozwala maksymalnie wykorzystać drewno - z deski wycinane są bowiem sęki, inne wady. Klejenie wzmacnia [usztywnia] ramy. Każda warstwa może składać się z takich desek klejonych na długość ALE!!!!!!!!.

Nie jest to dopuszczone w warstwach zewnętrznych jak okno ma być w kolorze transparentnym bo będzie WIDAĆ te miniwczepy [słabo widać, szczególnie w meranti - ale widać] A PONADTO warstwy transparentne są mniej wytrzymałe niż te kryjące - i te miniwczepy mogą się rozsychać. Warstwy zewnętrzne muszą być w tych transparentnych oknach zatem z desek całych - niesklejonych. Są tacy producenci co praktykują bo taka klejonka jest tańsza niż klejonka gdzie warstwy zewnętrzne są z desek litych.Możliwe jest to natomiast w oknach malowanych farbami kryjącymi.

To jest drewno klejone warstwowo

Drewno lite to ramiaki nieklejone z warstw desek - obecnie nie ma chyba producenta co by to robił - takie drewno jest stosunkowo drogie.

A pozatym KLEJENIE warstwowe usztywnia ramy, zapobiega wypaczeniom drewna i pozwala na ekonomiczne zużycie drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...