Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

adam_urb - te 10 lat gwarancji to niech se w buty wsadza - producent szyb daje na nie gwarancje na 5 lat a na okucia to jest gwarancja dwuletnia - ak samo wzmocnienia 1,5 mm to sie nadaja wylacznie do okien a do drzwi balkonowych to juz nie bardzo - firma jest znana i mozna ich polecac.

jareko ja nie za chlebem - ja za przygoda - chociaz mi sie tu coraz bardziej podoba - gdybym byl mlodszy to by zostal - tutaj firm nie zarzynaja jak w polsce i badziewia za niska cene nikt nie kupi = kanadyjczycy sa bardzo pragmayczni - nie kupuja za drogo [nie przeplacaja] ale i chlamu nie kupuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem prawie wszystko... tydzień czasu ale prawie wzystko:)

No i zdecydowaliśmy się na:

 

- Okna drewniane ze szprosami konstrukcyjnymi

- W zależności gdzie będą okna umiejscowione to będą albo na stałe albo otwieralno uchylne albo uchylne:)

- Także w zależności od m-sca będzie inne szkło

 

Tutaj są wymiary naszych starych okien na podstawie których robimy wstępną wycenę.

 

1650 * 13330 szt 2

750 * 1330 szt 9

1650 * 1150 szt 2

1450 * 1767 szt 1

1450 * 2190 szt 2

750 * 1890 szt 2

 

 

No i czego nie wiemy i prośba do Was o pomoc:

- co zrobić z drzwiami tarasowymi. Chcę żeby można było otworzyć 2 części i żeby były bez słupka. Jak to rozwiążać bo się pogubiłem? Chodzi oczywiście o zabezpieczenie.

 

- Jakie w końcu okucia powinniśmy zastosować antywłamaniowe? Czy te z grzybkiem czy bez ale za to z czymś tam są tak samo wytrzymałe?

 

- czy klamki z tym malutkim zameczkiem są rzeczywiście zabezpieczeniem?

 

- Czy drewno w szprosach może pracować na 2 mm jak to nam powiedział jeden ze sprzedawców oglądając jego wystawę? Chyba po to to kleją i nasączają całym syfem żeby już nie pracowało. A tu na łączeniu ramy z listwą powstaje 2mm odskoku?

 

- Jakie lakiery powinny mieć okna. Tzn jakie są polecane a jakie nie.

 

- No i najważniejsze pytanie: kto jest godny polecenia w związku z naszymi wymaganiami. Jestem z W-wy.

 

Jeśli jakieś pytanie było już poruszane a na pewno było to wybaczcie. Przebrnąć przez te 70 stron nie jest łatwo i troszkę zapominałem już co było na początku. Po drugie to gdzieś co 2 strony zmieniały mi się koncepcje i zwracałem na inne rzeczy uwagę.

 

Błagam nie namawiajcie już na PCV ani na inne zmiany bo oszaleję:) Musimy się na coś zdecydować i chyba już tak zostanie.

 

Dzięki wielkie za pomoc wszystkim takim szarym myszkom jak my

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełek dzięki za odpowiedź. :D

zostaje jeszcze tylko sprawa okuć - AUBI no i uszczelek przyoknowych. Bi różnie gadają o AUBI - niby połączone z Sigenią i cenowo dość drogie a jednak nie wszyscy je lubią. :roll:

A co do uszczelek to jak wczoraj jak się zapytałem czy mogą mi zrobić z szarymi zamiast czarnych to sprzedawczyni ostrzegła mnie że zna przypadki, kiedy szare parciały znacznie szybciej niż czarne :o . Czy to mozliwe? Czy oprócz barwnika w uszczelkach producenci mają inne receptury dla czarnych i szarych?

może panowie specjaliści się wypowiecie

pozdrówka,

adam_urb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...różnie gadają o AUBI - niby połączone z Sigenią i cenowo dość drogie a jednak nie wszyscy je lubią. :roll:

Skoro jest drogie to dlaczego nie robią na Siegenii- jest to jeden koncern :roll: Aubi nie jest takie drogie...

A co do uszczelek to jak wczoraj jak się zapytałem czy mogą mi zrobić z szarymi zamiast czarnych to sprzedawczyni ostrzegła mnie że zna przypadki, kiedy szare parciały znacznie szybciej niż czarne :o . Czy to mozliwe? Czy oprócz barwnika w uszczelkach producenci mają inne receptury ...

Może i były takie przypadki, ja ich nie znam...w Aluplaście przylgowe może są trochę twardsze od czarnych, ale nie ma to negatywnych skutków co do szczelności czy trwałości.

Skład uszczelki producenci trzymaja w tajemnicy.

Szare uszczelki są ładniejsze dla większości , niestety trudniej tylko jest na nich utrzymać czystośc - rzecz gustu...

Myśle , żę jak wybierać szare uszczelki to nie tylko przyszybowe- przylgowe również :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyt. do Pchelka lub innych

Chce kupic okna PCV dwustronnie kolorowe. Gdzie sprawdzic wykonawce , czy ma aprobaty ITB na kolor. Kiedys Pchelek pisal , ze aprobaty na kolor maja profile KBE i Rehau, czy tylko te i czy kazda firma musi osobno o nie wystepowac?.

Co powiecie nt wroclawskich firm KAZET (profil KBE) i WIMAROL (profil Schueco).

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...różnie gadają o AUBI - niby połączone z Sigenią i cenowo dość drogie a jednak nie wszyscy je lubią. :roll:

Skoro jest drogie to dlaczego nie robią na Siegenii- jest to jeden koncern :roll: Aubi nie jest takie drogie...

Taaaa..... Siegenia i Aubi to niby to samo? Hmmm...... ciekawe ;)

Swoja droga adamie_urb czy to wazne jakie okucia? I jedne i kazde inne konserwowac musisz bez tego nawet i jaguar ci nie pojedzie ;)

A co do uszczelek to jak wczoraj jak się zapytałem czy mogą mi zrobić z szarymi zamiast czarnych to sprzedawczyni ostrzegła mnie że zna przypadki, kiedy szare parciały znacznie szybciej niż czarne :o . Czy to mozliwe? Czy oprócz barwnika w uszczelkach producenci mają inne receptury ...

Może i były takie przypadki, ja ich nie znam...w Aluplaście przylgowe może są trochę twardsze od czarnych, ale nie ma to negatywnych skutków co do szczelności czy trwałości.

Skład uszczelki producenci trzymaja w tajemnicy.

Szare uszczelki są ładniejsze dla większości , niestety trudniej tylko jest na nich utrzymać czystośc - rzecz gustu...

Myśle , żę jak wybierać szare uszczelki to nie tylko przyszybowe- przylgowe również :roll:

nie ma co ukrywac i powiem o tym wprost :) szare jest piekne ale.... biale byloby jeszcze piekniejsze.....ale.....taka uszczelka w dotyku jest "sucha" i "sztywna" (mowie oczywiscie o uszczelce ;)) i gadaja ze to to samo co czarne z dodatkiem barwnika a ze trzeba go wsypac az tyle by czern zlamac to i wlasciwosci po latach szybciej traci. Niestety zbyt krotko na rynku sa by stwierdzic to organoleptycznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Skoro nie Aubi 300 to czy lepsze są polskie okucia Zelwe? - tylko te dwa są w ofercie.

Zapomniałem o Selve, myślałem, że juz z tego wyszli :roll: Selve nie jest polskim okuciem,ale weż już lepiej Aubi. :-?

Zarobiłem kiedyś ładną sumkę :lol: :lol: :lol: naprawiając (wymieniając głównie) Selve po trzech latach używania w pewnym szpitalu w Warszawie, gdzie okna montował Tras ze Skawiny czy jakiś jego dealer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa..... Siegenia i Aubi to niby to samo? Hmmm...... ciekawe ;) ;)

To jest jeden koncern a nie znaczy że produkty takie same- po prostu była fuzja. Okucia pozostały różne- wyżej w mojej subiektywnej ocenie stawiam Siegenię :roll:, a jeżeli Aubi jest takie drogie to niech przejdą na nią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz w kwestii nazewnictwa:

co to znaczy okna szwedzkie i skrzynkowe. Łopatologicznie proszę.

Bo dotąd myślałem, że skrzynkowe to są drewniane starego typu, tj. o skrzydłach zewnętrznych i wewnętrznych, skręcanych na śrubę ze sobą.

Ale po lekturze fachowego artykułu na http://www.bud-media.com.pl/okno/ numery/s/nr02_2000/art76/0200s076.htm zaczynam wierzyć, że to właśnie okna szwedzkie (zespolone). to jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopatologicznie??.. hmm

-szwedzkie- takie, które rozkręcasz do mycia, szer.( głębokość zabudowy ) ramy zblizona do 70mm,

-skrzynkowe- takie, które mają dwa skrzydła jedno za drugim, otwierane albo obydwa do środka, albo jedno do środka drugie na zewnątrz- np. okno 150x 120 dwuskrzydłowe będzie tych skrzydeł na oddzielnych zawiasach miało cztery, czyli każde jest podwójne i 2=4! :roll: . Szerokość( głębokość) ramy od 10 do 25 cm, najczęściej ok. 16-18 cm. Bardzo często ta rama ma przedłużone odcinki poziome, które wchodzą w mur na 10-20 cm!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to widać na pierwszy rzut oka, a tymczasem żeby się dowiedzieć jakie mam okna chyba będę musiał je umyć. :lol: Z tego opisu wydaje mi się że mam w takim razie okna szwedzkie, bo jak się otwierają to nie ma oddzielnych skrzydeł. Jeszcze sprawdzę, bo w moim świeżo kupionym mieszkaniu (które kwalifikuje się tylko do generalki) byłem dotąd tylko 2 razy po parę minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to zmienia postac rzeczy gdyz montaz skrzyjnek kalkuowany jest zawsze drozej gdyz materalu idzie od cholery ;)

I teraz reweacja :)

Reorganizuje swoja firme hehehehe i dodatkowe rabaty wprowadzam tak cirka jeszcze 5% do tych ktore juz wycenilem

Od polowy lipca znika jar-eko z rynku pojawia sie pod inna nazwa (tak sobie planuje a co z tego wyjdzie - pozywiom uwidzim ;) )

Tak wiec walic drzwiami i oknami do mnie ;) ;) ;) ;) poki nie przejrze na oczy ze na chleb mi brakuje ;) ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...