Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Właśnie wymieniają stare okna na nowe pcv;

1. okna są tak dopasowane, że luz montażowy wynosi ok. 1 cm lub mniej,

2. pianki dają na ok. 0,5 cm, tyle że się w każdym razie nie rozpręża a juz na pewno nie na dwie strony okna,

3. okna nie mają kotew na dole, ani podkładek (ani pianki w zasadzie),

4. często są oparte bezpośrednio na dolnej krawędzi muru,

całość jest wykańczana gładzią gipsową po bokach

 

 

 

wiem ze to moze głupie pytania, ale;

czym może grozić taki montaż,

co zrobić z tymi montażystami i z ich montażem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jest mniej niz 10mm to kiepsko - zbyt malo piany jeszcze gorzej a bajer o piance z marketu w d.....moga se wsadzic

Czym grozi?

Zbyt mala szczelina a tym samym warstawa piany zima odejdzie od muru - efekt mozesz sobie wyobrazic

za malo kotew - okno sie powykrzywia

za malo piany - bedzie przemarzac

I wyglada na to ze okna spasowano przy pomiarze zbyt "sztywno"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał kierownik działu jakości z Gebauera. Oto co napisał w raporcie:

Uszkodzenia:

1. okno środkowe w wykuszu (170(wys)x127) RU - skrzydło jest wypaczone o około 5mm na zewnątrz, nie można uchylać, nie zgadzają się przekątne skrzydła

2. okno w salonie (249x270 całość: ma 3 części), środkowe skrzydło RU-

skrzydło jest wypaczone o około 7 mm od strony wewnetrznej

skrzydło lewe, R - jest wypaczone od strony zewnętrznej o 5 mm

3. okno dwuskrzydłowe balkonowe -208x156 - ościeżnica okna wypaczona o 3-4mm (tylko prawa strona), Skrzydło R wypaczone o 6-7mm, zasuwnica centr. nie pracuje prawidłowo, ciężko chodzi, zgrzyty

4. (w skrócie)trzy kolejne okna do regulacji, dwa inne maja wypaczenia około 1 mm

5. Brak docisku skrzydeł R przy wszystkich oknachbalkonowych

Do montazu nie miał zastrzeżeń

 

 

Co o tym sądzicie, szczególnie proszę o opinie osoby mające doświadczenia z oknami drewnianymi. . Reszta okien Ok.Pchełku radź, proszę. Czy prosić prywatnie o ekspertyzę okien przez rzeczoznawcę?

Boję się, że zaczną mi się wypaczać inne okna, mają 2 miesiące.

 

Dodam jeszcze wszędzie wk2 i P4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobo - tak na pierwszy rzut oka klejonka jakiej uzyli byla zbyt wilgotna :(

Stad wykrzywienia bedace wynikiem naslonecznienia i przyspieszonego wysychania powierzchni zewnetrznej (dzialanie jak bimetalu - to chyba dobre porownanie)

Ale szpeniem jednak jest Pchelek - to sa moje domniemania ;)

Dlatego tez hmmm......nie, nie dokoncze.

bobo - trzymaj sie i walcz w mojej ocenie o wymiane

A jak oscieznice? Sa OK? Bo realnie to Cie w pracach wstrzymywac moze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izat - przestan tak myslec i mowic. Czy jedna wpadka dyskredytuje producenta? a nawet jesli tych wpadek bedzie i ze sto w roku jaki to odsetek calej produkcji?

Kupisz sobie RR i cos ci sie w nim zepsuje to tez powiesz ze wyrob do d..... ?

Ilu tutaj na forum jest klientow Gebauera? 5? 10? Ile zamowili okien? 20?50? Ilu niezadowolonych? Czy wsrod wszystkich klientow firmy uzbiera sie z 0.1% niezadowolonych? Wartpie.

Nie ma wpadek tylko ten co d.... do slonca lezy nic nie robiac. Zbyt wiele zaleznosci niezaleznych od producenta ;) i czasem cos zawiedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz - do pocieszania ja pierwszy ;)

Ale na serio - zobacz - wystarczy jeden post (i nie mam tu na mysli Gebauera tylko ogolne zjawisko na forum) by powiedziec ze cos jest beeee. O ile mnie pamiec nie myli Gebauer sam klejonki nie robi ale wlasna marka odpowiada za niesolidnego dostawce - sadze ze szybko upora sie z reklamacja bobo bo na wizerunku im powinno zalezec gdyz wizerunek to takze mmozliwosc utrzymania odpowiednije ceny a tym samym zysk na godziwym poziomie. I nie przecenialbym tutaj sily forum bo jaki z was odsetek klientow kogokolwiek? Juz kiedys powiedzialem w odpowiedzi na zarzuty iz tu naganiam sobie klientow - gdyby przyszlo mi zyc tylko z was juz dawno bylbym suchy jak wior a moje dziecie smiercia glodowa zameczone ;). Tak samo zadziwil mnie ktorys post - juz teraz go nie odnajde niestety gdzie ktos pial z zachwytu nad tym ze w okresie gwarancji ma prawo do jednorazowej damowej regulacji okien. To mnie zdziwilo ogromnie gdyz jesli jest taka potrzeba to jedzie sie za friko do klienta by okno poprawic i nawet nie przyszloby mi do glowy zwrotu np. za paliwo zadac.

Zreszta forum zadziwia mnie coraz bardziej - zartujac sobie oczywiscie (choc nie do konca) - niebawem pojawi sie post w stylu "przepalila mi sie zarowka - co mam zrobic? POMOCY!!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisywałam tutaj na forum moje wątpliwości co do wymiaru zamontowanych okien. Okazało sie, że pomiar był dobry natomiast pomyłka nastąpiła w warsztacie. Okna już zamontowane zostały wymienione (szt.3) Reszta bez zarzutu. Świetna jakość okien, estetycznie wykonane obróbki. Cena niższa niż okien drewnianych. Polecam firmę z czystym sumieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te okna maja ponad 100 lat wiec nie dziw sie ich wygladowi a i potraktowane zostaly po macoszemu - przez ostatnie 20 ani razu nie malowane w chalupie niezamieszkalej

 

...ciekawe czy PCV tyle wytrzyma ? :D :D :D :D :D :D :D :D

...ciekawe czy PCV da się odnowić np. po 20 latach ?

:D :D

ciekawe jak wytrwa terazniejsze drewniane i tak dalej ;)

Moje KBE ma juz 14 lat i jakos wytrzymuje a biel ma ciagle ta sama co w swietle obaw w czasach gdy je kupowalem dla mnei samego zaskoczeniem jest

Sasiad dwie ulice dalej ktorego material na krokwie zlodzieje chcili mi sprzedac juz drugi komplet wymienia i niczego realnie sie na nauczyl - znow na drewno ;)

 

Zapewne znane ci sa wyniki badan Kommerlinga - okien wyprodukowanych w 1963 roku i teraz zdemontowanych, rozebranych na czynniki pierwsze, pokrojonych w plasterki i poddanych ocenie. Ciekawe spostrzezenia - zwlaszcza dotyczace wzmocniej - a jak zapewne wiesz pierwsze okna pvc mialy w sobie krawedziaki drewniane zamiast stali. I jeszcze te grubosci scianek jakich juz teraz nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(przynajmniej tymczasem laik)

 

po wielu bojach powoli zblizam sie do momentu wstawienia okien...

mysle o PCV złoty dąb obustronny

Czy może mnie forum oświecić jakie są obecnie standardy dla okien, obecne parametry jakie powinny spełniać okna i ile ww. okno o wymiarach np. 146/146 cm (otwór okienny 150/150 cm) powinno kosztować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...