Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

....Czy może mnie forum oświecić jakie są obecnie standardy dla okien, obecne parametry jakie powinny spełniać okna i ile ww. okno o wymiarach np. 146/146 cm (otwór okienny 150/150 cm) powinno kosztować.....

do takiej dziury to 1465 - szerokkosc 1435 - wysokosc

standarty zaleza od producenta

ceny podobnie

Najlepiej zbierz kilka ofert (ale calosciowych a nie tylko jednego okna) i porownaj

Uwazaj na marketing w stylu gwarancja 10 lat czy cos tam gratis - za darmo juz nawet po pysku nie chca dawac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu pisałem o tym iż okna "chyba znowu potaniały" gdyż mój sąsiad na cały dom kupił okna za około 10kzł i to wszystko kolor obustronny + szprosy + ciepła ramka. Profil Gealan IQ 6-komorwy, Firma jakaś z Trójmiasta. Podobno w Wa-wie już paręset domów „oblecieli.”

 

Dzisiaj oglądałem te okna :-? niezaciekawy widok, ale może się nie znam ?

 

- zewnętrzna część profila skrzydła jest wyższa o 1cm od wewnętrznej części - ktoś tak jeszcze ma, bo za ciekawie to nie wygląda ?

 

- ramka międzyszybowa jest bardzo głęboko w skrzydle, jak by szyba ciut przy duża, widać wielkie uszczelki, dodatkowo to potęguje ta zewnętrzna część skrzydła wyższa od wewnętrznej - można tak głęboko osadzać szybę ?

 

- ramka międzyszybowa pofalowana, różnice około 5mm widać to wyraźnie - są jakieś dopuszczenia technologiczne w tym ?

 

- niby to ciepła ramka, brak oznaczeń ciepłej tylko piszę na nie U dla szyby = 1.1 - może być taka ciepła ramka ? Na moich oknach wyraźnie pisze nazwa ciepłej ramki ?

 

- łączenia profila fatalne, wyraźnie widać na łączeniach ten profil barwiony w masie, brak dokładnego spasowania elementów. Listwy przyszybowe tak jakby ktoś w garażu docinał z jednaj strony ideał z drugiej nierówno

 

- widać nie najlepsze spasowanie elementów okna

 

- rama skrzydła jest lekko nie równa, jak przyłożyłem coś prostego to w pewnym miejscach prześwitywało

 

- na drzwiach balkonowych na słupku ruchomym z góry są ponakładane jakieś plastykowe nakładki, w kolorze tylko zbliżonym do okleiny, coś podobnego jest na dole, niezaciekawy efekt

 

- szprosy na drzwich pod poprzeczką się nie zgrywają i z tymi nad poprzeczką, różnica 1cm

 

- na jednym oknie skrzydło ma inny odstęp od ramy z lewej strony niż prawy, różnica 1cm (podobno jeszcze to do regulacji)

 

- w pewnym miejscu jest lekki ubytek w profilu i oczywiście na tym jest okleina.

 

- te nowiutkie okna mają już zadrapania i rysy

 

 

nie miałem cyfrówki w weckend na budowie, ale aż głupio było by mi cykać. :-?

 

 

niestety fotek narazie nie udało mi się zrobić, bo zajołem się własną budową i nie zostałem na Niedzielę, ale zerwałem to z szyby

 

http://www.republika.pl/mdzalewscy/etykieta.jpg

jeszcze taka ciekawostka, odnośnie tych okien na drzwiach balkonowych z ruchomym słupkiem, po środku przy klamce jest taka zapadka, a na tym ruchomym słupku grzybek i jak ten grzybek nie naciśnie tej zapadki to drzwi się nie zatrzasną i stało coś się dziwnego, drzwi ustawione dobrze a ten grzybek teraz jak by się opuścił z 1,5cm nie na naciska tej zapadki, drzwi dobrze wyregulowane, a grzybek nie ma regulacji i teraz drzwi się nie zatrzaskują :-? , co mogło się stać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz - ale od pewnego czasu nie wypowiadam sie na temat producentow - dlaczego? Bo nawet najlepszym czasem wpadki sie zdarzaja a pozniej nagonka na nich tutaj jakby wszystko partaczyli

Chodza dziwne sluchy na ich temat - ale nie bedac pewnym na 100% zamilkne

Co do nazewnictwa - to taki balagan powstal ze ja sam sie jzu pogubilem ale WK-1 to na pewno nie klasa III dawnymi czasy

wejdz sobie na http://www.roto.home.pl/roto/ab_security.php?group=roto_advices&subject=security i poczytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając kontaktu do Pani pozwolam sobie przesłać informację tą drogą gdyż wszytkie podane numery kontaktowe do Pani milczą od dwóch dni/ Przepraszam Panią za formę kontaktu ale temat jest ogólnodostepny na forum /

Reklamację uważmy za zasadną oprócz uszkodzeń powstałych w wyniku zabrudzenia tynkiem min. na okapnikach .

 

Ta drogą też chcieliśmy Panią przeprosić za zaistniałą sytuację.

 

Z pozdrowieniami dla szerokiego grona forumfowiczów. Anna Gebauer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko się wyjasniło. Nie mogli się do mnie dodzwonić w godzinach rannych. W przyszłym tygodniu okna maja być wymienione i usterki usunięte, Oprócz tego wymienione zostana uszkodzone termookapniki (uszkodzone przez moich niechlujnych robotników). No i w paru miejscach okna będą tez polakierowane - tam gdzie zaprawa zniszczyła lakier. Nie moge powiedziec - Gebauer przejął sie sytuacja, starają się wszystko naprawic.

Jareko, na razie reszta okien jest OK, aczkolwiek martwię się, czy następne okna się nie wypaczą. Liczę, że Pchelek wypowie się czy z biegiem czasu ryzyko wypaczenia maleje. Pani Anna Gebauer zapewniła mnie w rozmowie telefonicznej, że ja musze mieć dobre okna nie powodujące kłopotów w obsłudze, to nie podlega dyskusji. Zapłaciłam za porządne okna i takie muszę mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Ta drogą też chcieliśmy Panią przeprosić za zaistniałą sytuację.

Z pozdrowieniami dla szerokiego grona forumfowiczów. Anna Gebauer

I to swiadczy o firmie

Uklony dla szanownej Pani :)

Oby inni podobnie podchodzili do sprawy jak cos im nie wyjdzie - a to powturze jeszcze raz - moze przytrafic sie kazdemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając kontaktu do Pani pozwolam sobie przesłać informację tą drogą gdyż wszytkie podane numery kontaktowe do Pani milczą od dwóch dni/ Przepraszam Panią za formę kontaktu ale temat jest ogólnodostepny na forum /

Reklamację uważmy za zasadną oprócz uszkodzeń powstałych w wyniku zabrudzenia tynkiem min. na okapnikach .

 

Ta drogą też chcieliśmy Panią przeprosić za zaistniałą sytuację.

 

Z pozdrowieniami dla szerokiego grona forumfowiczów. Anna Gebauer

 

...TO SIĘ NAZYWA MIEĆ KLASĘ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...