Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

do finału moich rozważań nad oknami zakwalifikowały się okna z firm Tras, M&S i Delta

o ile o dwóch pierwszych znalazłam informacje na forum to o trzeciej nic a to jest własnie faworyt mojego męża

Czy wiecie coś na temat tej firmy? i jej przedstawicielstwa w Mińsku Mazowieckim

adres http://www.deltaokna.pl

 

Które z powyższych okien moglibyście polecić bazując na swoim doświadczeniu?

I ostatnie pytanie - czy montaż w cenie 10 złotych za metr obwodu okna to nie jest podejrzanie tanio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I ostatnie pytanie - czy montaż w cenie 10 złotych za metr obwodu okna to nie jest podejrzanie tanio?

:roll: Podejrzanie :roll: Montaż (myślę, że surowy) po 10zł/mb obwodu jest bardzo tani nawet na inwestycje - po 300-800 okien, gdzie inaczej można wszystko skalkulować.

Dowiedz się dokładnie co oni w tej proponują.

Reszta na priv-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem na etapie wyboru okien. Jestesmy z żoną zdecydowani na okna od Jezierskiego - na forum dużo dobrego piszecie na temat tej firmy.

zastanawiamy się jednak nad profilem. Na początku wybraliśmy Vekę ale tak naprawdę bardziej podoba nam sie Schuco - wychodzi trochę drożej. Czy wyższa cena idzie w parze z jakością?

 

Dziekuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Uwazaj na marketing w stylu gwarancja 10 lat czy cos tam gratis - za darmo juz nawet po pysku nie chca dawac ;)

A dlaczego uważać na 10-letnią gwarancję - jeżeli sprzedawca podejmuje się usuwać wady przez taki okres, to chyba mnie jako klienta nie obchodzi, czy jest to poparte faktyczną super jakością towaru. Udzielił gwarancji - niech się martwi jak się wywiązać.

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, poradźcie proszę. Mam 2 otwory okienne od strony lasu, niewidoczne dla gawiedzi i sąsiadów. Martwię się, czy to nie będzie miejsce idelane dla złodzieja, można tam majstrować godzinami i nikt nie zauważy nawet. Chciałbym tam wstawić okna możliwie zabezpieczone - rozpytuję wzmocnione okucia oraz szybę P-4. Docelowo będzie alarm. Powiedziano mi jednak, że P-4 do zbyt dużych powierzchni się nie nadaje ze względu na ciężar. Czy przy wymiarach okna 150 x 150 (jednoskrzydłowe) ta waga P-4 to już jest problem?

 

Myślałem o PCV, profilu 5-komorowym VEKA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ze strony Jareko wynika ze profil KBE System 70mm (tak samo inne profile KBE) ma aprobate tylko na biale PCV a mnie interesuje obustronny kolor (zloty dab). Sprzedawca mowi, ze posiada certyfikat, choc z niego nie wynika, ze ma aprobate na kolor. Jak i gdzie to jeszcze sprawdzic. Chodzi mi o firme KAZET z Wroclawia

KS-dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mne w oknie VEKA pękła futryna - panowie z firmy ,która mi okna sprzedała i zamontowała przyjechali obejrzeli i powiedzieli że to moja wina :evil: . co dziwne dzrzwi balkonowe w których owa oscieżnica pekła były zamykane normalnie. Nic w nie nie przyłozylem. Może krasnoludki ( to też wykluczam bo sladów uderzenia lub włamania nie widać nigdzie). Więc zastanawiam się po co mi ta cholerna gwarancja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko do fachowców tego wątku między innymi :), czy profil Gealan s 3000 półzlicowany w kolorze to będzie dobry czy nienajlepszy wydatek?

Pytam, ponieważ wycena okien np. w Brillant design-rehau-18kzł, intertec 4000 roundline-aluplast-18kzł, s 3000-gealan-13kzł???

Co o tym myślicie?

 

Wszyscy tutaj gealanowcy(funkcja szukaj) mają, lub chcą mieć s 7000 lub 8000 gealana, a mnie ktoś chce sprzedać (i ja w sumie chcę kupić) s 3000. Co jest grane i czy w ogóle coś jest, czy po prostu jest to profil stosunkowo tani , czy stosunkowo słaby? Dodam, że nie zależy mi bardzo na wsp.K. oraz na ilosci komór.

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybralem Thyssena, choc Veka podobala mi sie bardziej. Ale sprzedawca Thyssena dal mi lepsze rabaty. Mam okna od tygodnia. Na ok(n)o wygladaja dobrze. Natomiast nie popisal sie producent, ktory nie dostarczyl mi jeszcze dwoch okien. Montazysci musieli dwa otwory zabijac dechami. Wg umowy mogo miec 2 tygodnie zwloki. Wiec czekam jeszcze tydzien i jak nie dostane reszty... to :evil:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam standardową rozterkę kupującego, chciałbym poprosić o pomoc kolegów z branży okniarskiej.

 

Dostałem wycenę 10 okien PCV. 9 z nich to standardowe 150x150, 150x120 czy 120x80. Jedno to "ekstra" tarasowe: 235x270 (3 skrzydła, jedno nieruchome, dwa otwierane z ruchomym słupkiem). Prosiłem o policzenie wszędzie okuć anty-włam (grzybek co 50 cm(?)), oraz szyb P2. Całość w obustronnej okleinie "jasny dąb", bez montażu.

 

Po odrzuceniu ofery "dziwnych" pozostały mi dwie:

 

1. Profil Kommerling Eurofutur (5 kom.) z okuciami WinkHaus za 15 000 zł brutto

2. Profil Veka Perfectline (5 kom.) z okuciami Mako za 12 400 zł brutto

 

Co myślicie o tych cenach? Czy Kommerling jest o tyle..... cenniejszy od Veki? Co radzicie wybrać? Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...