Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam.

Mam pytanko do fachowców tego wątku między innymi :), czy profil Gealan s 3000 półzlicowany w kolorze to będzie dobry czy nienajlepszy wydatek?

Pytam, ponieważ wycena okien np. w Brillant design-rehau-18kzł, intertec 4000 roundline-aluplast-18kzł, s 3000-gealan-13kzł???

Co o tym myślicie?

Wszyscy tutaj gealanowcy(funkcja szukaj) mają, lub chcą mieć s 7000 lub 8000 gealana, a mnie ktoś chce sprzedać (i ja w sumie chcę kupić) s 3000. Co jest grane i czy w ogóle coś jest, czy po prostu jest to profil stosunkowo tani , czy stosunkowo słaby? Dodam, że nie zależy mi bardzo na wsp.K. oraz na ilosci komór.

pzdrw

Gealan 3000 jest profilem trzykomorowym i prawdopodobnie wersja ze wstawkami szarymi ( z recyclingu) na niewidocznych ściankach po zamontowaniu co nie wszystkim przypada do gustu. Jest zatem tańszy od w/w profili pięciokomorowych i chyba ładniejszych :roll: kształtem. Zastanawiająca jest jednak tak duża róznica cenowa- najczęściej wynosi ok. 20 %- tutaj jest znacznie wyższa.

Jest to profil stosunkowo tani na rynku, chociaż ja osobiście wiele mu nie zarzucam. Co do recyclingu - uważam, że za kilka lat więcej producentów wprowadzi to do oferty :roll: .

Jeżeli producent czy dealer jest z polecenia to warto przemyśleć jego zakup- a może zapomnieli czegoś policzyć????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam standardową rozterkę kupującego, chciałbym poprosić o pomoc kolegów z branży okniarskiej.

Po odrzuceniu ofery "dziwnych" pozostały mi dwie:

1. Profil Kommerling Eurofutur (5 kom.) z okuciami WinkHaus za 15 000 zł brutto

2. Profil Veka Perfectline (5 kom.) z okuciami Mako za 12 400 zł brutto

Co myślicie o tych cenach? Czy Kommerling jest o tyle..... cenniejszy od Veki? Co radzicie wybrać? Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Stawiam na Kommerlinga!!! :lol: Ładniejszy w kształcie, solidne wzmocnienia. Co to za producenci?? Zwróć jeszcze uwage na montaż ....:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Bardzo prosze pomóżcie mi w wyborze.

Dostałam podobną wycenę na okna drewniane w firmie IGIES&IGIES i URZEDOWSKI.

Które okna wybrać?

Obie firmy dobre i znane, u Urzędowskiego ostatnio krucho z terminami nawet powyżej ośmiu tygodni -nie wiem jak u Igies-ów.

Do okuć G-U również nie mam za dużo zaufania...ale okucia do przesuwek mają bardzo dobre :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka problemow:

Wyjscie na taras, szerokosc otworu 4070 wysokosc otworu 2200. Chcialbym tutaj uzyc przesowke tzn. Podzielic calosc symetrycznie na polowe. Jedna czesc, lewa przesowka, druga czesc prawa stala ( fix). Tak, aby osiagnac maximum otworu przy otwartym oknie. (Okna PVC 5 komorowe)

1. Czy jest to mozliwe ? Koszty takiego okna powinny byc zaplacalne.

Możliwe jest to, gorzej z kosztami-myślę że ok. 7-8 patyków przy białych oknach. Koniecznie skrzydło grubsze- tzw. balkonowe lub pośrednie

2. Jakie okucia bylyby wskazane i jakiej firmy?

 

Proponuję G-U MZ 200 lub Roto Patio 4180 Z (trzeba trochę przesunąc słupek)

3. Jakich szyb powinno sie uzyc? Czy wystarcza 4/16/4 ?

Zwykłe czwórki nie wystarczą- raczej 6/16/4 lub lepiej 6/16/6

4. Kto moglby mi takie okna zrobic?

:roll: :roll:

Nastepny problem to:

Stwierdzilem, ze wylewka w stanie surowym tam, gdzie to okno ma wejsc jest nierowna tzn wychodzac z poziomu zero obniza sie na minus 8cm . Otwor od strony poludniowej (duzo slonca i wiatr).Koncowa wylewke chcialbym pozniej zrobic, za okolo rok czasu.

5. Czy montaz takiego okna jest mozliwy tak aby mi sie to okno do czasu koncowej wylewki nie wypatrzylo, czy uszkodzilo. Jesli tak to jak to powinno byc wykonane (przede wszystkim czesc dolna)? Czy tez moze musialbym przed montazem tego okna najpierw wstepnie poziom wylewki surowej najpierw wyrownac do stanu zero?

Na co chcesz czekać tyle czasu??? Jeśli już to powinno być na dole dobrze zakotwione i podparte gęsto do czasu wylania reszty poziomu.

Lepiej to zrobić jak najszybciej!!!!!!!

 

Przepraszam, ze raz jeszcze pytam, ale ja dostaje powoli zawrotow glowy z tym duzym oknem. Rozmawialem z kilkoma technologami, co technolog to ma inne zdanie czesto sprzeczne z soba. Jeden mowi okno nie wykonalne, drugi nie ma problemu, trzeci trzeba podzielic na 3 czesci nastepny na 4 czesci, inny trzeba zastosowac okucia GU MZ200, inny takie okucia nie sa najlepsze, inny znow trzeba wstawic grubsze szyba (jaka) i okucia “automatyczne” (jakie?) itd......

Akurat to okucie jest dobre- i z "półautomatem" jak również w/w Roto Patio 4180 Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przez jakis czas na Forum szukalem bezskutecznie info nt okien z Techno-domu. Nie znalazlem wiele wiec rozgladam sie za alternatywa.

Okna 3 komorowe, EURODUR 3K, profil Kommerling produkowane przez ESTO Ostroleka, proponuje mi Stolimpex.

Czy ktos z Szanownych ma jakies doswiadczenia z ww?

 

BTW Wzmocnienie wewnatrz profilu to C-ownik, myslicie ze wystarczy czy raczej szukac zamknietej ramki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:

jak już nieraz pisałem na sztywność profilu ma wpływ nie tylko czy jest on zamknięty, czy otwarty ale również grubość blachy z jakiej jest zrobiony (im blacha grubsza przy tych samych wymiarach tym profil sztywniejszy), jego gabaryt (im wieksza szerokość i wysokość profila przy tej samej gr. blachy tym profil sztywniejszy), oraz ewentualne dodatkowe przetłoczenia.

Czasami może się okazać, że profil otwarty (ceownik) zastosowany jako wzmocnienie (większa grubość oraz gabaryt (szer x wys)), może być sztywniejszy niż profil zamknięty.

 

Po drugie:

decydujący wpływ na wytrzymałość okna ma sztywność wzmocnienia zastosowanego w skrzydle, a nie oscieżnicy (ościeżnica jest mocowana do ściany i nie jest brana pod uwagę przy projektowaniu okien). W skrzydle w każdym systemie jest ono otwarte, a więc na sztywność ma wpływ tylko jego grubość i gabaryt. I te wielkości można porównywać w różnych systemach. Myślę, że trudno byłoby znaleźć system okien pvc który miałby stystemowe wzmocnienie o większych wielkościach niż akurat kommerling.

Tak więc o to bym się nie martwił.

 

Ewentualną zaletą profilu zamkniętego (zastosowanego w ościeżnicy) może być to, że zaczepy obwiedniowe (szczególnie antywłamaniowe) są mocowane do stali. a nie tak jak w przypadku wzmocnienia ceownika tylko do scianki pvc.

Ale i tu w wypadku kommerlinga nie ma problemu ponieważ wzmocnienie jest tak skonstruowane, że ścianka metalowa wzmocnienia jest na "górze" i przez to zaczepy mocowane są do stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzieki za odpowiedz!

Zastanawiam sie nad EURODUR 3K ale dla porownania sprawdzilem sobie tez przekroj przez profil 5 komorowy Kommerlinga (nie przytocze nazwy) rowniez wzmacniany ceownikami ale o tzw wzbogaconym ksztalcie: odginane koncowki, zaprasowane krawedzie - robi dobre wrazenie.

Zwykle porownuje oferty w kilku miejscach. Z kim jeszcze moglbym porozmawiac w wawie na temat ww okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalam ze taki koszmar mozna obejrzec tylko na filmach a jednak.

Pisze to aby nikt inny nie popelnil tego samego bledu co my.

W lutym zamowilismy okna M&S (Pomorska Fabryka Okien) u przedstawiciela w LUBLINIE firma DORAL. Poniewaz szefem firmy byl znajomy rodzicow i dawal nam dobry rabat przy wplacie 100% tak tez zrobilismy i umowilismy sie na montaz okien na 10 kwietnia 2005. Pozniej poniewaz wiosna nie byla laskawa przesunelismy termin na koniec maja i tu zaczal sie dramat. Okien nie mamy do tej pory. Szef firmy Henryk Błaszczuk nie odbiera juz od nas telefonow. Nie ma go w firmie. Pracownicy niewiele moga powiedziec bo nasza sparawa zajmowal sie szef. Dzwonilam juz chyba wszedzie do fabryki do przedtsawiciela regionalnego i w tysiace innych miejsc. Teraz zostalo mi zamowic okna w innej firmie i zlozyc doniesienie o wyludzeniu.

Istny koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry

mam pytanie,czy ktoś posiada okna z firmy HALUPCZOK spod Opola,bardzo spodobały mi się drzwi tarasowe-harmonijkowe,tzn.3/4 się sklada a 1/4 jest UR+R także po otworzeniu i złożeniu mam pełna panorame na ogrod całe 260,ale nie wiem czy to wyda na lata użytkowania tzn.czy jest to np.awaryjne?nie spotkałam się nigdzie z takim rozwiązaniem,moze ktoś dać opinie o firmie?

i jeszcze jedno pytanko,pan robiacy obmiary nie spotkał sie z takim rozwiazaniem jakie jest u mnie dotyczace rolet zew.Integro,czy montaż okien i rolet musi być w tym samym czasie?rolety mocowane sa do ram okna?dzieki za wszelkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety coraz czesciej tak bywa - dealerow wykrusza sie najwiecej i hmmm..... nieuczciwych az ciagnie by takie przekrety robic

A tak ogolnie chyba zapowiada sie rowolucja w branzy okiennej - doszly mnie sluchy ze maja sie w koncu wziac i to solidnie za nierzetelnych producentow jak i zrobic porzadek z wymienionymi juz oknami w budynkach gdzie klient samowolnie zmienil wyglad elewacji

Oj moze byc ciekawie jesli okaze sie to prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Dzis musialam zamowic nowe okna. Padlo na Oknoplast Krakow 5 komorowy. Profil Avans, profile VEKA, okucia MACO. Obiecuja szybki termin realizacji, to w sumie zadecydowalo. Wiem ze na forum sporo o nich zlego pisali i tez sie boje ze bedzie to szybki i kiepski wybor.

 

Mam nadzieje ze pieniadze odzyskam we wtorek. Jesli nie to napewno nie cofne sie przed niczym.

A po odzyskaniu pieniedzy pojde do US??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś M&S nie ma szczęścia do przedstawicieli. Ten z którym rozmawiałem zrobił mi wycenę nie na podstawie obmiaru który dostarczyłem,ale wrzucił typówkę. Niestety nie zauważyłem tego, zdecydowałem się złożyć zamówienie i zaprosiłem go na pomiar. Przyjechał z "fachowcami", którzy zadali mi pytanie "No to jak mamy te okna mierzyć". Po pomiarze, kiedy już odjeżdżali zapytałem nieśmiało czy nie jest istotne, które okno jest prawa, a które lewe. Po zastanowieniu stwierdzili,że chyba tak. Wycenę dostałem z dwoma błędami (inny typ okna niż uzgodniony)a kwota był znacznie wyższa od pierwszej wyceny zrobionej dla typówki (ich obmiar nie różnił się znacząco od tego ,który dostarczyłem na początku). Poprosiłem o poprawienie błedów i dostałem poprawkę,ale okazało się,że zmieniły się wymiary pozostałych okien. Po tym fakcie siły mnie opuściły i zmieniłem firmę. A same okna wyglądały super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...