Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Rozwalają mi koncepcje cenami parapetów!

Ten sam konglomerat w rożnych firmach potrafi osiągać zdumiewająco odmienną cenę.

Koniec końców wygląda to tak:

1. Kommerling: okna i parapety drogo,

2. Veka: okna taniej, parapety jw.,

3. Gealan: okna (jeszcze negocjowane) parapety 50% z jw.

 

A. Kommerling i Gealan są na stabilizatorach wapniowo-cynkowych, czy to racjonalna przesłanka do wzrostu ceny w porównaniu do systemu Veka?

B. Jak się ma jakość Gealan w stosunku do Kommerlinga? Które powinny być tańsze?

C. Roto a Winkhaus: czy są porównywalne?

 

PS. Wszystkie systemy 3 komorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzepaq - przestan tymi kategoriami porownywac profile

Masz ceny koncowe i tego sie trzymaj

walcz o ewentualny rabat u dealera ale tez miej swiadomosc ze za friko ci okien nie sprzeda i jesli ma choc odrobine nie zarobic to nie dobijesz z nim targu

Przeslanka do roznicy w cenach profili jest

- polityka firmy. Czy ktokolwiek zastanawia sie dlaczego Jaguar kosztuje wielokroc wiecej od Mercedesa? Wszak i jedno i drugie to samochod

- ilosc zyzytego tworzywa do produkcji. Wielokrotnie powtarzane zachwyty nad Veka pozostawie bez komentarza

- zbyt, przy duzym popycie mozna albo cene zmniejszyc albo wrecz odwrotnie lub utrzymywac na niezmienionym poziomie od lat.

Trzepaq - marketing i ekonomia a TY jako klient masz prawo wyboru. Przeciez nie bedziesz wiskal producenta jak kalkulacje wyrobu gotowego czyni.

Roto, Winkhaus itp okucia metalowe dla Ciebie jako uzytkownika niczym sie nie roznia - masz klamke i majdtujesz ja w lewo czy prawo i to ma dzialac. Szczogoly jakimi sie roznia realnie sa bez znaczenia. Tylko jedno - jedne maja mozliwosc pozniejszej rozbudowy bez kosmicznych kosztow inne nie

Poza tym i tak wiekszosc producentow daje okucia pod konretne wymagania klienta i tak jesli nie zamowisz stopniowania uchyly w winkhausie to dostaniesz flexa jesli zas zamowisz trafi ci sie autopilot ....itd.

Jak nie wiesz co kupic - rzuc moneta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko - ty to jesteś gość. Podoba mi się podejście do tematu. Ostatecznie przecież większość MARKOWYCH okien mają porównywalne ceny, jakość, parametry i warunki gwarancji. Czasami trzeba poprostu rzucić monetą. Ja wybrałem Deceunincka (profil Zendow) obustronnie złotym dębem :wink: (Oknostyl z Jabłonnej k/Lublina) + okucia Roto. Podobał mi się też Salamander, ale różnica w cenie była nie do pobicia (trzy tysiące zł).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko, co sądzisz o oknach Ferno?? Często teraz o nich słyszę i nie wiem czy to efekt marketingu (wszędzie pełno reklam) czy one rzeczywiście są dobre. Rozglądam się teraz za oknami, ma byc drewno i mam mętlik w głowie. I jeszcze jedno pytanie - czy zajmujesz się wstawianiem okien??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na profil daję 500 lat gwarancji - profil nie ulega degradacji - to tworzywo sztuczne

 

Pchełku - biorę te 500 lat.

A co z miejscem zgrzewu (jak się po 250 latach rozklei)?.

I jak ja będę dochodził roszczeń gwarancyjnych za 100 lat :roll: .

 

Ja wychodzę z założenia, że jak wytrzyma 5 lat, to później już nic mu nie będzie. Wady wyjdą na początku. A okucia? - na okucia przecież wszytkie firmy dają jednakowe warunki gwarancyjne.

Wszystko to jeden h.... tylko w innym opakowaniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nareszcie chyba temat dotrze do wszystkich

- gwarancja na szyby - 5 lat i tylko na ich szczelnosc - zapomnijecie ogwarancji na wspolczynnik k

- gwarancja na okucia - tez 5 lat - ale jesli nie bedziesz konserwowal i to bedzie przyczyna awarii - zero

- profil - wiekszosc daje 5 lat - dlaczego? By nie rozdzilac gwarancji na poszczegolne elementy a jesli zgrzew spier.... jasli wada profilu - realnie wyjdzie w ciagu roku - jednego roku :) zwlaszcza upalnym, latem i pod wplywem slonca

Reszta to bajer, marketing i bzdety - moja firemka istnieje na rynku raptem 9 lat i uczciwosc jakby nie pozwala mi dawac 25 letniej gwarancji jak czynia to co poniektorzy co raptem miesiac dzialaja. Iluz to jest producentow co dajac takie gwarancje na tyle dobrze przedzie ze daja gwarancje ze za 10 lat ich firma istniec bedzie?

Dlatego tez wazny jest w danej chwili PRODUCENT, MONTAZ - reszta to pryszcz ';)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyk - a ja uwielbiam klientow zadajacych pytania w stylu:

- co jest lepsze Roto czy winkhaus a moze Siegenia alibo GU?

- co jest lepsze schuco czy panorama czy plastmo, a okienko ma wymiary 565 x 535 i moze byc z papieru ;)

- co jest lepsze szyba z Wiglawu czy z Glaspolu a moze Pilkington?

- co jest lepsze - drewno czy plastik?

- co jest lepsze WK-I czy WK-II czy moze jeden grzybek antywywazeniowy?

- a dlaczego u pana tylko 5 lat gwarancji gdy u innych 10-20-50?

 

Wszystko realnie rozbija sie o kase i gust i niestety pozniejsze zabiegi konserwacyjne

A co do firemek - fakt - jest tego od cholery i przescigaja sie w walce o klienta cena, kosztem, w wiekszosci wypadkow, jakosci zastosowanych rozwiazan. Np. ostatnio nagminne staje sie stosowanie samych zasuwnic w skrzydlach tylko otwieranych (mozna, pukac w skrzydlo a somo sie otworzy) - juz nawet na naroznikach sie oszczedza.

A ci, co jeszcze klase i jakosc trzymaja, slysza, ze sa za drodzy o 2-5-10%, tak, jakby kupowalo sie papier do d.... a nie okna na dziesieciolecia

 

A teraz szklo podrozalo o 20-30% i nie jest to ostatnia podwyzka szkla w tym roku. I co zrobili producenci? Zdjeli nam dealerke by jakby calosc tej podwyzki na nas przerzucic.

A juz najbardziej smiesza mnie i o zgroze wolaja teksty klientow o rabatach 30-50% jakie daje konkurencja. Po takim pytaniu delikwent nie porowna ofert tylko biegnie tam gdzie te % ma a wzgledem konkurencji oferta jest mimo rabatu i tak drozsza, wrecz najdrozsza

Ostatnio na Bemowie przyszedl klient ktory wczesniej byl wlasnie w takim punkcie - tam rabat 30% i montaz gratis i parapety zewnetrzne gratis. Moja wycena bez rabatu w takim samym profilu byla o 10% tansza od tej "konkurencji" z wszytskimi zastosowanymi juz rabatami.

Smiech na sali :) :) :)

sorki- musialem sobie ulzyc :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pracowałem swego czasu z klientami - i znam Twój ból. W takich przypadkach jak opisałeś, trzeba chyba powiedzieć klientowi.

- Panie - źle Pan trafiłeś. Szkłem se Pan dupy nie podetrzesz. Idź Pan do papierniczego :wink:

 

Ale muszę Ci powiedzieć, że chciałem dostać ofertę na profil Rechau (podobno niezły, ale to nie ważne - chciałem mieć kilka ofert z cenami ostatecznymi - co by porównać). Wyobraź sobie moje zdumienie, że gdy przyszedłem do sklepu (najpierw złożyłem zapytanie, wymiary, które okna z P4, które nieotwierane itp, itd, potem zadzwoniłem z pytaniem czy oferta jest gotowa ...). Przyjeżdżam i ... człowiek daje mi kartkę formatu A4 z nagryzmolonymi cyferkami i mówi. Psze Pana, więc Pan sobie policzy. Za okleinę tyle procent więcej, za podwójną okleinę - tyle procent, za okucie AW tyle więce. Za m2 szyby P4 tyle więce .... itd. Mnie zamurowało - dosłownie. Pytam:

- I co ja mam sobie sam wyliczyć ofertę??? Przepraszam, czy to jest oferta dla mnie??

- No tak - gościu mówi - ale już niezbyt pewnym głosem. Tu jest wszystko napisane.

- Panie kochany - to jest śmieć nie oferta - odpowiada. Jak by mi mój pracownik przygotował coś takiego, to miałby ciężkie przejścia ze mną. Proszę mi na jutro przygotować ofertę z wyceną okien - tak jak sobie zażyczyłem- do godziny 12 tej.

Zależało mi na porównaniu kilku profili.

Gościu nie zadzwonił!! Więc (będąc blisko) podjechałem i pytam czemu nie mam oferty?

- Bo nie miał wycenionego jednego okna - będę miał dopiero jutro.

- Dobrze - proszę jutro do mnie zadzwonić jak pan będzie miał tę ofertę.

Nie zadzwonił do dzisiaj. Minęło 3 tygodnie.

Firma KOLOR z Lublina. Autoryzowany przedstawiciel Rechau i Aluplast.

 

Musiałem o tym napisać. Na koniec wybierałem spośród ofert : Deceunick, Aura, Aluplast, Veka, Goran, Salamander, i jeszcze jakieś dwa No namy. Wybrałem tego pierwszego. Niestety Rechau-a - nawet nie mogłem porównać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...