Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

a tak przy okazji - nie znam Grodziska :lol: mimo ze w nim nocuje (a moze wlasnie dlatego nie mialem okazji poznac? ;))

Wiem tylko gdzie sa apteki co dyzury nocne pelnia :lol:

Dobrze wybrales - profil niezly, zreszta nie znajac wymiarow okien sadze ze wszystkie sprawdzilyby sie tak samo - chyba ze jakies wariactwa architekta masz ;)

A takiego faktycznie w rakiete i na ksiezyc - odstrasza klientow. Mnie tez sie zdarza przeciagnac wycene jak cos nietypowego sie pojawia i bezposrednio producentem posilkowac sie musze - a oni takich jak ja dziennie maja nastu lub sieciu i sie czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji - nie znam Grodziska :lol: mimo ze w nim nocuje (a moze wlasnie dlatego nie mialem okazji poznac? ;))

Wiem tylko gdzie sa apteki co dyzury nocne pelnia :lol:

Dobrze wybrales - profil niezly, zreszta nie znajac wymiarow okien sadze ze wszystkie sprawdzilyby sie tak samo - chyba ze jakies wariactwa architekta masz ;)

A takiego faktycznie w rakiete i na ksiezyc - odstrasza klientow. Mnie tez sie zdarza przeciagnac wycene jak cos nietypowego sie pojawia i bezposrednio producentem posilkowac sie musze - a oni takich jak ja dziennie maja nastu lub sieciu i sie czeka.

 

Każdemu się zdarza - ale od tego jest telefon. Można przecież zadzwonić i wyjaśnić, że np coś tam...

Żadnych ekstrawagancji nie mam. Jak chcesz to rzuć okiem ponieżej link do projektu. Jedyne nietypowe okienko to trójkąt:

http://www.projektydomow.pl/index.php?act=32&sid=m3f0179f917544&all=1&intra=3b7e4ba24bbce928ed537eb3f4dcf80d&crc=d4b9a9eeeaa38fb401c80b9a33c9729d&lang=pl

Idę wskoczyć do wyrka. 3maj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm......to chyba jednak dobry wynik :)))))

 

Wlasnie wrocilem ze szkolenia na jakie mialem przyjemnosc byc proszonym przez z jednego z producentow z ktorym mam przyjemnosc wspolpracowac.

Jestem zszokowany. Pozytywnie zszokowany.

Hala produkcyjne ogromna. Linie prawie w pelni zautomatyzowane wrecz bez mozliwosci popelnienia bledu, przy zgrzewaniu i dalszej obrobce okna. Zgrzewarki 4 glowicowe sterowane numerycznie, zgarniarki i obrobka zgrzewow takze sterowana numerycznie w jednym ciagu technologicznym z zgrzewarka. Pelna automatyka i wyjatkowa dokladnosc jak i powtarzalnosc produkcji. Szok :) :) :) :)

Echhhh..... szczerze mowiac szlajalem sie po kilku zakladach ale ten zaskoczyl mnie niesamowicie i powalil na nogi. Zaczyna sie chyba nowa epoka w produkcji okien i to moim zdaniem jedyny kierunek rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko, Pchelku - bardzo Was proszę o radę:

co Waszym zdaniem lepsze (abstrahując od ceny):

- okna drewniane Natura (wersja Elegancja, czyli soft-line, lakier Glasurit) czy

- Milewski (wersja S-klasse, czyli łączone pod kątem 45 stopni, lakier Sikkens)?

Tu i tu dają ciepłą ramkę (tyleże Milewski w kolorze drewna), okucia Roto NT, klamki Hoppe Seccustic czy jakoś tak, aluminiowe termookapniki, uszczelki poliuretanowe. Jedne i drugie okna ładne. Natura daje jeszcze okapnik aluminiowy na skrzydle, a Milewski nie (tzn. daje go w wersji soft-line, a w S-klasse nie, bo twierdzi, że tam niepotrzebny ze względu na wyprofilowanie ramy w skrzydle). Aha, Natura oferuje w cenie montaż w systemie Illbruck-3i (tzw. ciepły montaż) - ale nie wiem, czy to nie bajer bez istotnego znaczenia.

 

P wielu ofertach i oglądaniach okien - zostały właściwie te dwie możliwości. Powinnam się zdecydować jutro, najpóźniej w czwartek.

 

Baaardzo proszę, napiszcie coś, co pomoże podjąć decyzję.

 

Ślicznie dziękuję.

 

Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okapniki na skrzydle powinny być, montaż Illbruck jest wskazany, lakiery to są takie same, co do tych złącz pod kątem 45 stopni to zależy jakie to jest złącze - na śruby szwedzkie, na wkręty czy na wkładki plastikowe - popytaj się soft-line czy ten drugi to rzecz gustu, Natura czy Milewski - tu nie wiem [rzuć kostką]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelku - wiem i teraz wiem dlaczego byli w przodzie

AdamS - the besciak :))))))

Tylko az zal d.... sciska ze inni psuja marke samemu Aluplastowi a klientom czasem nie sposob tego wytlulmaczyc gdyz zaslepieni montazem za friko czy rabatami rzedu 30-50%

ale spoko - moze zdaze straty z polrocza odrobic i odlozyc cos na mrozy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Zwracam się z konkretnym pytaniem dotyczącym firmy Tom&Mar z Ożarowa Mazowieckiego. Czy macie jakieś doświadczenie z tą firmą dotyczącą jakości produkowanych przez nich okien (na profilach Salamander 3D, ewentualnie 2D)? A jak z jakością montażu wykonywanego przez ich ekipy serwisowe, czy robią to zgodnie z przytaczanymi tu na forum nieraz zasadami poprawnego montażu? Można im zaufać czy trzeba się dopominać żeby np. dali kotwy również na górze i dole itp? Ja mam do wymiany 4 okna o wielkościach zbliżonych do typowych O34/35 (czyli ok. 140x145cm). Bardzo Was proszę podzielenie się doświadczeniami z tą firmą. Dzięki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do guru od okien drewnianych, czyli do pchełka:

mam parę wycen: Drewax, Stolar Olecko, Igies&Igies, Okland, Bas, Pamoplast, Ferno, Pinus (sam nie wiem skąd, chyba żona skądś to wytrzasnęła). Cena końcowa z oferty po rabatach 0d 5 do 20%, jest zbliżona - różnice mieszczą się w ca. 10%.

Nieśmiało proszę o wskazania wg jakości wyrobu i poziomu podejścia do klienta (terminy, ewentualne postępowania gwarancyjne itp.), na podstawie doświadczenia oczywiście, w drugiej kolejności plotek z branży (te też nie do pominęcia).

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko czy żadna firma nie ma w swojej ofercie jako standardu małuch okienek zaokrąglonych u góry łukiem :roll: :roll:

To chyba nie straszny wynalazek :roll: :roll: A na tym etapie budowy mogłabym dostosowac otwory do okien i może byłoby taniej :-? :-?

sorki - nie znam takiej :((((

W takim wypadku okna do otworow sie dostosowuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...