Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam,

zamierzam niedługo wymienić okna prawie się zdecydowałam na Vekę, ale firma która jest polecana na stronach producenta i jesl najbliżej mojego miejsca zamieszkania(Poznań) montuje okucia MAICO, sumiennie przeczytałam niemal wszystko o oknach, ale nic nie znalazłam na temat tych okuć - czy znawcy tematu wiedzą coś na ich temat??????

a może ktoś może mi polecić jakąś sprawdzoną firmę z Poznania albo okolic???? wiem, że od jakiegoś czasu niechętnie wypowiadacie się na forum na takie tematy, więc podaję maila [email protected]

plissss

z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sąsiadka kilka lat temu kupiła okna drewniane nowego typu.

 

Niestety "fachowcy" zamontowali jej przy dwoch oknach parapety w ten sposob, że woda przez te kilka lat lała sie pod okno, parapet i na sciane, stale zawilgacając okno. Po kilku latach, te dwa okna w dolnej czesci jednego słupka są zmurszałe na długosci kilku cm.

 

Czy ktos z Was zna adres firmy zajmującej sie renowacją i naprawą okien drewnianych we Wrocławiu?

 

Dodam jeszcze, że pozostałe okna, ktore były poprawnie zamontowane mimo upływu kilku lat i braku jakiejkolwiek konserwacji wyglądają jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

chciałbym prosić o informację nt. firmy Aldom-Bud z Somonina (blisko Kartuz). Dostałem od nich w miarę atrakcyjną ofertę na montaż 15 okien Aluplast IDEAL Roundline 6000 (6-komorowe, dobry współczynnik U=1,1). Jednak nie wiem, czy są oni dobrą i solidną firma i najważniejsze, czy montaż wykonują w sposób profesjonalny?

Otrzymałem też od nich inna alternatywna ofertę na okna 5-komorowe Aluplast IDEAL Roundline 6000 (U=1,3), która jest tańsza o blisko 2 tys. zł. Czy warto dla zyskania mniejszej przenikalności cieplnej o U=0,2 dopłacać 2 tys. zł.?

Czy ktoś z Państwa korzystał może z usług firm: Alicja Chwil z Luzina i Unico z Pruszcza Gd. Mam tez od nich w miarę atrakcyjne oferty. Alicja Chwil zaproponowała okna w systemie VEKA Perfectline i podała w ofercie, ze ich przenikalność jest K=1,1. Jednak w Muratorze przeczytałem, iż okna w tym systemie mają przenikalność K=1,4? Czy jest to więc kit ze strony tej firmy? Będę wdzięczny za informacje. Pozdrowienia z Gdańska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castrop - http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=441866&highlight=roznica+miedzy+3+5#441866 - sadze ze po przeczytaniu poznasz odpowiedz co zrobic z tymi 2000 :) ale i tak decyzja nalezy do Ciebie :) I tylko uwaga - tam wyliczenia dotycza roznicy miedzy 3 a 5 komorowka. Miedzy 5 a 6 roznica ta bedzie jeszcze mniejsza tym samym realna oszczednosc w kosztach jeszcze nizsza.

 

KrzysiekS -sadze ze dobry rozwiazaniem byloby poszukac w pracowni konserwacji zabytkow - i bynajmniej nie robie sobie z Ciebie jaj. Oni maja namiary na solidnych stolarzy a wydaje mi sie ze tylko taki tu jest potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Zwracam się z konkretnym pytaniem dotyczącym firmy Tom&Mar z Ożarowa Mazowieckiego. Czy macie jakieś doświadczenie z tą firmą dotyczącą jakości produkowanych przez nich okien (na profilach Salamander 3D, ewentualnie 2D)? A jak z jakością montażu wykonywanego przez ich ekipy serwisowe, czy robią to zgodnie z przytaczanymi tu na forum nieraz zasadami poprawnego montażu? Można im zaufać czy trzeba się dopominać żeby np. dali kotwy również na górze i dole itp? Ja mam do wymiany 4 okna o wielkościach zbliżonych do typowych O34/35 (czyli ok. 140x145cm). Bardzo Was proszę podzielenie się doświadczeniami z tą firmą. Dzięki. :)

Firma mała , ale od dwunastu lat na rynku lokalnym z bardzo dobrym wykonaniem okien . Jeden z montażystów pracuje tam prawie od początku- nieraz można przypomnieć o jakichs dodatkowych kotwach :roll: , ale generalnie montaż bezproblemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Zwracam się z konkretnym pytaniem dotyczącym firmy Tom&Mar z Ożarowa Mazowieckiego. ...

Firma mała , ale od dwunastu lat na rynku lokalnym z bardzo dobrym wykonaniem okien . Jeden z montażystów pracuje tam prawie od początku- nieraz można przypomnieć o jakichs dodatkowych kotwach :roll: , ale generalnie montaż bezproblemowy.

Potwierdze teraz na ogolnym gdyz odpowiedz na priva Chambo od razu przeslalem.

Firma mala ale godna polecenia. Mala nie oznacza jakiegos tam garazowca tylko solidnego rzemieslnika - jesli ktokolwiek z Was to slowo jeszcze pamieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz z innej beczki

Bylem wczoraj u jednego z Was co mial watpliwa przyjemnosc zetknac sie z zlodziejami ktorzy wlamali sie do jego chalupy kasujac go na kilka tys zlotych.

Pomijam kwestie iz zlodzieje jacys dziwni. Probowali dostac sie przez balkon zamiast od razu przez sasiednie uchylone okienko.

Obserwacja ktora ewntualnie niezdecydowanym czy inwestowac w okucia antywlamaniowe czy nie da moze cos do myslenia

 

Narzedzie - lom (sa po nim slady) dlugosc loma nie znana (tego nie widac a nie ja sie wlamywalem :))

 

podeszli wpierw do fiksa szklonego w skrzydle przy drzwiach balkonowych. Oscieznica zdewastowana, w kilku miejscach wrecz wylamane fragmenty profila (okna PVC), szyba P-2 (o ile pamietam) nietknieta, sruby skrecajace takie skrzydlo z oscieznica powykrzywiane ale nie puscily. Sadzac po ilosci sladow pastwili sie nad tym oknem dobrych kilka minut - wytrzymalo

 

Teraz o oknie pozostawionym uchylonym przez wlasciciela - tedy do chalupy weszli. Na oknie nie ma sladu, nawet zarysowania ze ktos je wywazyl. Szyba podobnie bez jakiegokolwiek sladu ingerencji obcych. Jak dziecko grzybek antywlamaniowy na skrzydle (jedyny jaki w takiej pozycji okna pracuje) wyszedl z zaczepu. Nawet ryski nie widac.

 

Na podsumowanie uwaga - majac okna antywlamaniowe nalezy zawsze pamietac o tym by nie zostawiac okien uchylonych czy tez rozszczelnionych - wtedy otworzyc je nawet sama reka mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

po przeczytanu dużej części tematu oraz poradnika JAREKO zdecydowałem się przy wymianie okien dopłacić do montażu i mieć zastosowany motaż ILLBRUCK. Niestety okazuje się, że ekpia (ekipa producenta) nie stosuje z zasady foli paroszczelnej od strony parapetu wewnętrznego (co nie jest zgodne z zaleceniami podawanymi przez ILLBRUCK na stronie internetowej). Twierdzą, że przy wymianie okien, gdy nie daje się listwy podokiennej nie ma do czego przymocowac tej folii od środka.

1.Czy jest to duża i istotna wada?

2.Dodatkowo za montaż ILLBRUCK liczą sobie po 85 zł od okna O34 - czy do dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź,

ale jak poznać, czy stosują właściwe materiały:

1. czy na foli paroprzepuszczalnej są jakieś oznaczenia?

2. czy taśma rozprężna jest jakoś opisana (czy są tasmy rozprężne innych firm niż illbruck a jeżeli to czy ma to znaczenie?)

3. jak długo "rozpręża" się taka taśma - po jakim czasie monteży mogą przystąpić do obróbki tynkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) nie musi byc zadnych oznaczen - istotne sa oznaczenia na opakowaniu

2) podobna sytuacja

3) zalezy od temperatury. W takich jak teraz wstepne rozprezenie (przy zastosowaniu odpowiedniej tasmy) osiaga sie po mniej wiecej 1-3 godzinach (zalezy tez od wielkosci szpary jaka ma tasma rozprezyc)

 

poza tym producentow zarowno tasm jak i folli jest wielu i realnie nie ma znaczenia czy Ilbruck czy ktokolwiek inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...