Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

wiesz - najlepiej bedzie jak oni do ciebie przyjada niech pokaza ci jakie folie maja i tasmy - po prostu sprawdz to wszystko zanim montaz rozpoczna. Bedziesz pozniej spal spokojnie

Uspokoje Cie

Nawet jesli pozamieniaja folie niczym to Ci nie grozi. Bedzie OK.

Dla mnie przy wymianie okien ten sposob montazu jest przerostem formy nad trescia, taka sztuka da sztuki - ale to moja opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki :)

1. Tak naprawdę prawdopodobnie zdecyduję się na montaż z zastosowaniem taśm rozprężnych aby zabezpieczyc się przed ewentualnymi błedami montażu (np. motaż na styk z węgarkiem). Po lekturze forum rozumiem, że jeżeli nie ma taśmy rozprężnej to pomiędzy węgarkiem a oknem musi być piana montażowa - czy tak?

2. Po lekturze setek (tysięcy?) :o uwag z forum znalezienie firmy czy producenta gwarantującego chociaż minimum profesjonalizmu graniczy z cudem (przynajmniej w rejonie Gdyni). I nie jest to bynajmniej kwestia pieniędzy. Żadnen z potencjalnych montażystów nie wiedział (lub udawał? :-? ) o czym mówię pytając się np. o klocki podporowe pod oknem (drzwi balkonowe nie mają - i nie będą miały - naturalnego podparcia jak np. okna parapetem, a będą prawdopodbnie z szybą P2 lub O2, czyli dosyć ciężkie) - odpowiedź 9 na 10 to cytuję "a po co - przecież są zamocowane po bokach na kotwach" - rozumiem jeszcze dyble, ale przecież kotwy mogą spowodować obsunięcie się całej ramy. Ostatecznie chyba sam je będę musiał kupić i kazać je zastosować.

3. Gdzie się takie "cudo" kupuje (nikt o nim nie słyszał?)? Może jakiś adres w rejonie Gdyni??

4. Firma (ta prawdopodobnie ostatecznie wybrana) chce mocować okna na dyble (twierdzą, że mocowanie na kotwy jest mniej stabline ??) zaznaczając, że jest to bardziej pracochłonny sposób montażu - OK niech im będzie - nigdzie nie znalazłem opinii, że motaż na dyble jest lepszy lub gorszy - jakie jest wasze zdanie?

Część okien mam od strony zachodniej, gdzie występują b.silne wiatry - rozumiem, że montaż na dyble jest jednak solidniejszy (okno mniej podatne na wiatr ?)

5. W poradniku JAREKO pisze, że przy dyblach należy inaczej je rozmieszczać niż kotwy w przypadku mocowania górnej i dolnej części ościeznicy - proszę o poradę - jak powinny być rozmieszczone dyble w:

- oknie O35 (dzielone asymetrycznie) - czy dobrze rozumiem, że wystarczy tylko jeden w połowie okna ?! (te silne wiatry)

- oknie balkonowym: drzwi RU 2180x880 + okno RU 1435x600 + okno RU 1435x1465 (wys x szer) - całość to jedno okno balkonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak naprawdę prawdopodobnie zdecyduję się na montaż z zastosowaniem taśm rozprężnych aby zabezpieczyc się przed ewentualnymi błedami montażu (np. motaż na styk z węgarkiem). Po lekturze forum rozumiem, że jeżeli nie ma taśmy rozprężnej to pomiędzy węgarkiem a oknem musi być piana montażowa - czy tak?

nie tylko przed bledami ale by estetyke miec wyjatkkowa :))) Pamietaj tylko by pozostawic szczeline dylatacyjna miedzy oknem a wegarkiem. Tasma rozprezna zachowuje swoje wlasciwosci do maks podwojnego rozprezenia - rozprezenia wynikajacego z podanych jej parapetrow a nie stanu na rolce - ten zawsze jest inny ;)

 

2. Po lekturze setek (tysięcy?) :o uwag z forum znalezienie firmy czy producenta gwarantującego chociaż minimum profesjonalizmu graniczy z cudem (przynajmniej w rejonie Gdyni). I nie jest to bynajmniej kwestia pieniędzy. Żadnen z potencjalnych montażystów nie wiedział (lub udawał? :-? ) o czym mówię pytając się np. o klocki podporowe pod oknem (drzwi balkonowe nie mają - i nie będą miały - naturalnego podparcia jak np. okna parapetem, a będą prawdopodbnie z szybą P2 lub O2, czyli dosyć ciężkie) - odpowiedź 9 na 10 to cytuję "a po co - przecież są zamocowane po bokach na kotwach" - rozumiem jeszcze dyble, ale przecież kotwy mogą spowodować obsunięcie się całej ramy. Ostatecznie chyba sam je będę musiał kupić i kazać je zastosować.

a na dyble okno wisi na nich i tez jest niedobrze. Okno MUSI miec mozliwosc swobodnej pracy a to najpelniej gwaramtuje prawidlowe jego podparcie i albo dyble albo kotwy. Kotwy sa rozwiazaniem estetyczniejszym - nie masz zaslepek w rynience oscieznicy - zaslepek ktore z biegiem czasu i mycia potrafia spadac i widac srube

 

3. Gdzie się takie "cudo" kupuje (nikt o nim nie słyszał?)? Może jakiś adres w rejonie Gdyni??

jesli masz na mysli specjalne kotwy do montazu w scianie trojwarstwowej to wycieczka do niemiec i koszta rzedu 50 zeta za sztuke - a na jedno okno to 3 sztuki. Mozesz inaczej podeprzec - widac to na zdjeciach na mojej stronie

 

 

4. Firma (ta prawdopodobnie ostatecznie wybrana) chce mocować okna na dyble (twierdzą, że mocowanie na kotwy jest mniej stabline ??) zaznaczając, że jest to bardziej pracochłonny sposób montażu - OK niech im będzie - nigdzie nie znalazłem opinii, że motaż na dyble jest lepszy lub gorszy - jakie jest wasze zdanie?

Część okien mam od strony zachodniej, gdzie występują b.silne wiatry - rozumiem, że montaż na dyble jest jednak solidniejszy (okno mniej podatne na wiatr ?)

prawidlowy montaz nie zalezy od dybli czy kotew. I tak i tak ma byc dobrze i nie ma znaczenia jak wiatr bedzie wial - 2 czy 10 w skali Bouforta ;) Czy pracochlonny? Oczywiscie - trzeba najpierw przewiercic oscieznice pod dybel

 

5. W poradniku JAREKO pisze, że przy dyblach należy inaczej je rozmieszczać niż kotwy w przypadku mocowania górnej i dolnej części ościeznicy - proszę o poradę - jak powinny być rozmieszczone dyble w:

- oknie O35 (dzielone asymetrycznie) - czy dobrze rozumiem, że wystarczy tylko jeden w połowie okna ?! (te silne wiatry)

- oknie balkonowym: drzwi RU 2180x880 + okno RU 1435x600 + okno RU 1435x1465 (wys x szer) - całość to jedno okno balkonowe.

przestan myslec o tych wiatrach ;) Sadzisz ze np. w Warszawie na 11 pietrze wieje mniej? ;) Ale do rzeczy :)))

Mozesz dac dyble tak jak kotwy z tym tylko ze praktycznie zaobserwowane zjawisko zbyt sztywnego takiego montazu - potrafia trzaskac narozniki. Teoretycznie powinno to byc tak - maksimum 25 cm od naroza i pomiedzy narozami tak by odleglosc nie byla wieksza niz 60 cm.

W zupelnosci wystarczy przy tych oknach jakie masz dac trzy dyble na poiony i jeden na gorze i jeden na dole przy slupku - chocby nie wiem jaka wichura - nei wyrwie ci takiego okna jak i innych szkod nie zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOTT, na jaką firmę – jeśli to nie tajemnica - zdecydowałeś się? Ja jestem z Gdańska i też aktualnie pracuję nad wyborem optymalnej jakościowo i cenowo firmy do montażu okien (z okolic Trójmiasta), ale mnie – nie chodzi o ich wymianę, ale o montaż w domu w stanie surowym. Najchętniej wybrałbym Braci Bertrand, ale są horrendalnie drodzy w porównaniu do konkurencji.

Mam pytanie i prośbą: czy ktoś mógłby wysłać mi na adres [email protected] wzór przykładowej umowy z firmą montującą okna, jaką należałoby zawrzeć w celu zagwarantowania ochrony własnych praw klienta.

I jeszcze mam pytanie: czy przy umowie montażu okien należy wymagać od dostawcy zapisu, iż jakąś część należności zostanie uregulowana w terminie np. 14 dni po zakończeniu montażu w celu (po usunięciu ewentualnych wad). Czy Państwo stosowaliście taką praktykę.

Co sądzicie o okuciach Romb Two produkowanych przez Metalplast Złotów. Dostałem ofertę od jednej z firm z propozycją takich okuć w oknach o profilu Plustec. I co sądzicie o systemie Plustec 5K?

Dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOTT napisał:

3. Gdzie się takie "cudo" kupuje (nikt o nim nie słyszał?)? Może jakiś adres w rejonie Gdyni??

 

jesli masz na mysli specjalne kotwy do montazu w scianie trojwarstwowej to wycieczka do niemiec i koszta rzedu 50 zeta za sztuke - a na jedno okno to 3 sztuki. Mozesz inaczej podeprzec - widac to na zdjeciach na mojej stronie

Nie chodziło mi o kotwy progowe - wiem, że są praktycznie nieosiągalne a montażyści nie mają pojęcia o co chodzi.

Pytałem się o klocki podporowe pod oknem (te które mają zostać) - czy tak one się nazywają? Czy kupić po prostu kliny rozporowe z PVC? Czy to się kupuje na składach budowlanych? A w typowych "marketach" czyli Castorama lub Obi ?

castorp - jeszcze nie wybrałem, bracia b. są faktycznie b. drodzy, rozważam M&S, Windows 2000 (trochę zniechęca przedstawione na forum podejście firmy do reklamacji) a po za tym chcą aby im płacić za okna przed montażem (a montaż jest przez ich ekipę :-? , a co jeżeli uszkodzą podczas montażu?) oraz lokalnego producenta (Gdynia) firmę JANDEX (profil rehau lub aluplast).

pchelek wyraźnie zaznacza aby raczej wybierać producenta lokalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle nie będę zakładał nowego wątku, choć temat cgyba nietypowy.

 

Pytanie do guru okiennych jareko, pchelek

 

1. Czy jest prawdą, że należy uważac z montażem rolet wewnętrznych w zbyt ciemnych kolorach lub podgumowanych, gdyż mogą spowodawać (czywiście zamknięte) pęknięcie szyb od zbyt dużej temperatury pomiędzy roletą a szybą. Szyba z termoflatem odbija ciepło, roleta także nie przepuszcza i podobno wytważa się zbyt wysoka temperatura co może doprowadzić do pęknięcia. Nie jest to moja teoria tylko producenta (jego przedstawiciela). Przecież m.in. po to stosujemy rolety aby było ciemniej (czasami chcemy też co nieco zasłonić).

 

2. Tak samo podobno szyba może pękać jeżeli umyjemy okna zimą (a myjemy raczej ciepłą wodą).

 

W przypadkach jw nie ma podobno mowy o uznaniu reklamacji. Czy z praktyki faktycznie zdarzają sie takie wypadki, czy też szyby są źle zamocowane (zbyt sztywno) i nie mogą się rozprężac od temperatury.

A może producent szyb coś robi nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

 

kupiłam okna (profil Rehau) jedno z okien balkonowych ma ruchomy słupek, ku mojemu zaskoczeniu po odklejeniu taśmy ochronnej okazało się że słupek w dolnej części jest łączony, wyglada to tak jakby ktoś na produkcji żle wymierzył wysokośc słupka i trzeba było go dosztukować :evil: , czy takie łączenie jest prawidłowe i nie wpływa na użytkowania, nie wspominam już o estetyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek dzięki za szybką odpowiedź, jutro mają być "fachowcy" i muszę wiedzieć jak z nimi rozmawiać :evil:

cały słupek ma ok 204 cm , część dosztukowana od dołu ok 30 cm

EBU- czy to słupek jest dosztukowany czy tylko zostały przyklejone plastikowe zakończenia (kapki) na górze i dole ? Prawie w każdym systemie pcv słupek jest tym zakończony :wink: . Co innego ,jesli naprawdę słupek jest łączony a dopiero póżniej naklejone zakończenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słupek jest sztukowany na wysokosci ok 30 cm od dołu , jakiś "fachowiec " na produkcji źle odmierzył wysokość słupka i zbrakło mu 30 cm. Rama okna jest cała a to coś co jest obok przyklejone to chyba słupek na którym jest rączka metelalowa która opuszcza lub podnosi słupek, no chyba że coś pokreciłam, i to coś nie jest całe.

Ale się napisałam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słupek jest sztukowany na wysokosci ok 30 cm od dołu , jakiś "fachowiec " na produkcji źle odmierzył wysokość słupka i zbrakło mu 30 cm. Rama okna jest cała a to coś co jest obok przyklejone to chyba słupek na którym jest rączka metelalowa która opuszcza lub podnosi słupek, no chyba że coś pokreciłam, i to coś nie jest całe.

Ale się napisałam :lol:

Dalej twierdzę, że się nie rozumiemy :roll:

Czy takie dosztukowanie jest też na górze?????? Jeśli tak to jest wszystko dobrze!! Jest to rozwiązanie systemowe. Jak pisałem wyżej: słupek ruchomy jest krótszy niż skrzydło a potem są doklejki właśnie ok. 3 cm dlatego, że tego słupka zwykle nie można tak podfrezować w przeciwieństwie do słupka stałego. Gorzej , gdy sam słupek składa sie z dwóch części a dopiero potem są jeszcze doklejki. :wink: Wtedy jest do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szukalem dobrych okien a znalazlem tego kto to zrobi, jakbym wszesniej wiedzial ze mieszkam moze z kilometr od pawilonu jareko to problem bylby mniejszy :)

Wiem juz o niebo wiecej o profilach okuciach i o tym jak wazny jest dobry montaz. Mam tez juz dwie wyceny firm (5 okien laczna szerokosc 11m wysokosc 1435+parapety konglomerat bialy)

 

Alux z rodzinnych Puław:

profil Deceuninck Zendow+okucia Winkhaus - 7558 zl brutto

 

Proma z Łomianek (dystrybutor Drutex)

profil Aluplast Iglo (szyba 1.0)+okucia Maco -8000 zl brutto

 

no i jak poczytalem na stronach jareko to opadly mnie watpliwosci - czy 5 komorowy profil Zendow nie jest przesada w starym acz ocieplonym bloku?

Czy jest jakis zysk z zastosowania szyby 1.0?. Ktore okna zapewnia mi lepsza szczelnosc akustyczna (to jest dla mnie priorytet bo z cieplem problemu chyba nie bedzie)?

A moze jednak polecany przez jareko Salamander albo Schuco?

No i jeszcze problem zabezpieczen dla malego dziecka. Mieszkanie na 10 pietrze a dla corki lada moment wdrapanie sie na parapet nie bedzie problemem! Widzialem taki patent na oknach Thermoplastu-zamek na kluczyk w dolnej czesci powoduje ze okno mozna tylko uchylic ale jak zabezpieczyc normalnie otwierane okna? Kluczyk w klamce? Co polecacie?

 

Pozdrawiam

Piotr z Warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sloniacz" do budynku o którym piszesz w poście zędny jest Deceunick Zendow 5 komorowy. W zupełnosci wystarczy Zendow 3 komory. Wymiary profilu zarówno 5 komorowego jak i 3 komorowego są takie same, parametry zbliżone. Myślę że nie warto dopłacać do 5 komór nie zyskując zbyt wiele. Z dośwadczenia wiem że 3 komorowy Zendow jest wystarczającym systemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...