Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

ana_b - odpuść ROPLASTO z Tymexu - co to za firma.??????

Jest to sieć punktów dealerskich w okolicach Radomia (Pionki, Koziennice) zaopatrujących sie u różnych producentów.

...albo ta firma co się mieści w Lekominie - nazwa mi wypadla z glowy..
a może to Jezierski? :wink:

A jak już ROPLASTO to Stryjeks z Radomia.
:roll: :roll: :roll:

Spytaj się tylko o jedno jak zamowisz okna ROPLASTO - niech Ci podadzą symbol [numer katalogowy] ościeżnicy bo oni mają w systemie jedną ościeżnicę co się nadaje do d....y - taka jest slaba [za cienkie ścianki ma]

..niektóre skrzydła też nie są najgrubsze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam watpliwosci

Przyjechala ekipa i wstawili mi okna.

Mur 3W (12cm / 20 styropiam / 24 Ytong)

Kotwy dali bardzo dlugie tlumaczac, ze nie montuje sie ich do muru zewnetrznego - czy dobrze zrobili?

Od okna do wbicia kolka jest prawie 20 cm - czy tak moze byc?

Czy sa jakies normy czy tez wskazania na sposob mocowania kotew i ich dlugosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie ze zlicowali zewnetrzne plaszczyzny okna z zewnetrzna plaszczyzna ocieplenia - [kotwy dali do wewnatrz??? - opis jest niejasny]

Dlatego kotwa jest dluga [4 cm wchodzi na okno + 6 cm ocieplenia {w sumie ma 12 - ale 6 zakrywa okno} + 10 na wejście kotwy na mur - razem 20 cm.

Nie ma ograniczeń długości kotew. Widziałem nawet dłuższe - progowe - stosowane w mocowaniu w progach okien w murze z cegły dziurawki - miały nawet 25 - 30 cm.

Oczywiście okno stoi na klockach i nie wisi na tych długich kotwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelku - jak sadze dali oczywiscie kliny czy tez inne stale i stabilne podporki bo jesli nie to jest do d....

Ja zawsze kotwy daje do wewnatrz pamietajac nasze dysputy na ITB kiedys tam :) i jesli kotwa dostarczona od producenta jest za krotka to ja przedluzam albo skrecaniem dwu w jedna albo spawaniem ale okno zawsze u mnie jest podparte (najczesciej wykorzystuje wzmocnienia od slupkow statycznych)

Trzeba pamietac jak sadze :lol: o tym jak okno pracuje w otworze i tutaj najwazniejsze jest jego podparcie czy na parapecie wewnetrznym czy tez na dodatkowych elementach

Pchelku- dobrze mowie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że wpadam z tym pytaniem ale bardzo potrzebuję odpowiedzi co do pewnych oznaczeń stosowanych dla szyb. Czy aby na pewno są to te same rodzaje szyb.

 

Na ramce pomiędzy szybami jest napis:

PLUS SAFE P2 4ST/12AR/44,2 U1,3

 

a na szybie jest naklejka firmy, która wyprodukowała szyby ale wydrukowane dane szyby są przez firmę, która składała całe okna (szyby + ramy + okucia).

Na tej naklejce jest napisane:

444/10AR/4ST U1,5

 

W innym miejscu na zleceniu było napisane 44-2/16/4 Termo.

 

Na pierwszy rzut oka każdy zapis jest różny a bynajmniej odległości pomiędzy szybami (10AR, 12AR, 16).

Skrót AR wiem co oznacza ale czy jeżeli oba zapisy są różne to czy jest dopuszczalne umieszcxzanie błędnych informacji?

 

Będę bardzo wdzięczny za udzielenie mi odpowiedzi dotyczące powyższych opisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem upierdliwy ale potrzebuję jasnych i konkretnych odpowiedzi.

Na poniższym rysunku są narysowane różnego rodzaju stopnie okuć antywłamaniowych:

http://www.mielczarek.winkhaus.pl/gify/okucia.gif

 

Czy jeżeli 4st okuć antywłamaniowych na skrzydło oznacza zielony rodzaj okuć to jeżeli w oknach takich zabezpieczeń jest 2 lub 3 na skrzydło czy w takim przypadku jest to odchyłka od umowy?

 

Dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedz na nurtujące mnie pytania. Specjalistą od okien nie jestem więc pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Na ramce pomiędzy szybami jest napis:

PLUS SAFE P2 4ST/12AR/44,2 U1,3

ramka 12 mm z argonem szyba od zewnatrz 4 mm od wewnatrz P-2 k=1,3

 

a na szybie jest naklejka firmy, która wyprodukowała szyby ale wydrukowane dane szyby są przez firmę, która składała całe okna (szyby + ramy + okucia).

Na tej naklejce jest napisane:

444/10AR/4ST U1,5

szyba od zewnatrz P-4 od wewnatrz 4 zas ramka 10 z agronem k=1,5

 

W innym miejscu na zleceniu było napisane 44-2/16/4 Termo.

od zewnatrz P-2, od wewnatrz 4 ramka 16 z argonem k=1,1

 

Wyglada na to ze szyby maja sie nijak do zlozonego przez Ciebie zamowienia

I jeszcze jedno - ale tego do konca pewny nie jestem bo to czasem ukryte jest w nazwie szyby - czy jest powloka antyrefleksyjna czy nie ale symbol ST chyba oznacza standardowe szklo - tego nie jestem pewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem upierdliwy ale potrzebuję jasnych i konkretnych odpowiedzi.

spoko - wszak od tego tu jestesmy wiec nie kryguj sie tylko zawsze smialo pytaj :):):)

 

Czy jeżeli 4st okuć antywłamaniowych na skrzydło oznacza zielony rodzaj okuć to jeżeli w oknach takich zabezpieczeń jest 2 lub 3 na skrzydło czy w takim przypadku jest to odchyłka od umowy?.....

 

Jezeli na umowie masz napisane okucia WK-II to powinny byc one zgodne z poz 5 czyli maks miedzy zaczepami 50cm

Jezeli zas masz WK-1 to wystarcza 3 zaczepy i bolec przy dolnym zawiasie

 

A jak masz na umowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dzwoniłem do producenta szyb oraz rozesłełem 5 listów email z potwierdzeniem moich przypuszczeń.

Zamówiłem szyby 4.4.4 - D - 4 Termo oraz okucia 4 st antywłamaniowy na każde skrzydło.

Dostałem szyby P2 oraz 2 lub 3 st. antywłamaniowe na skrzydło.

Nie żebym robił twierdzę z domu czy miał coś bardzo wartościowego ale będę mieszkał dość daleko od większego skupiska ludzi ale choć w jakiś sposób chciałbym zapobiec włamaniom typu "rozbicie szyby i biorę co popadnie" np. przez przypadkowych grzybiarzy. Dodatkowo montuję alarm (kontaktrony, czujki vibracyjne).

Do końca nie wiem co zrobić z firmą, która sprzedała mi okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...