Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Do roniana - ten nowy OKFENS pod nazwą ELIte - to nie znam tej nazwy. Prawdopodobnie nazwali tak "starą" PANORAME" ale powiększoną do 5-komór.

Teraz 30% obniżki to mają teraz wszystkie formy. A jeśli chodzi o ten ELITE - to jak jest to 5-komorowa "stara" PANORAMA to bierz

 

A jeżeli jest to stara Panorama, ale czterokomorowa - profil grubości 65mm - to co robić???

Pewnie w tej cenie mozna kupić inne okno z profilu cztero lub pięciokomorowego, ale grubości 70 mm.

 

Ps Może nie powinienem, ale Aura jest już produkowana od kilku ładnych lat, a Okfens nie należy do garażowców i chyba kto jak kto nie powinien pisać "chyba".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

moi drodzy i Ty Pchelku (bo jestes tutaj guru) prosze o pomoc:

 

Buduje domek (obecnie zaczynam stawianie scian z BK Zelislawice jednowarstwowo) i temat okien dopiero zaczyna u mnie kielkowac, ale lubie wczesniej wiedziec w ktorym kierunku bede szedl...

 

Mieszkam w Chorzowie na Gornym Slasku i prosze o porade do jakich firm sie udac, by zorientowac sie w ofercie i nie popelnic bledu. Raczej sklaniam sie ku oknom plastikowym oklejanym na barwe ogolnie mowiac drewnopodobna.

 

A co myslicie o ROPLASTO z okuciami ROTO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IDEAL 3000 Roundline to "standardowe" profile 3-komorowe z zaokrąglonymi krawędziami - są bardziej estetyczne optycznie. System jak system 3-komorowy. IDEAL ma lepsze rozwiązaniach

ROPLASTO niestety nie ma aprobaty na okna kolorowe. Powinieneś wybierać - GEALAN, KOMMERLING, SCHUCO, DECEUNINCK, VEKA, TROCAL, REHAU, PANORAMA, AURA.

[color=red]Prośba - niech się Gość nie przy............la.

Jest metoda na usunięcie takich "Forumowiczów" - już kilku wypadło z Forum. Jak chesz pyskówki to jedź na jarmark.[/color]

Zgłaszam to do operatora Forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wybierając okna zdecydowalibyscie sie na meranti, czy na sosne?

 

W najblizszych dniach moge jeszcze zmienic decyzje. Zamowilem dzieki Waszym opiniom okna sosnowe z litymi deskami od strony zewnetrznej i wewnetrznej, okuciami antywłamaniowymi ROTO, szybami P2 we wszystkich oknach z niskim parapetem i drzwiach balkonowych oraz otwieranymi szprosami.

 

Z gory dziekuje za Wasze argumenty za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rcbi
pvhełku ratuj i pomóż w wyborze okien drewnianych chciałoby się mahoniowe ale jakiej firmy? dzwoniłem do Gebauera i jakiś gburowaty pan nie chciał mi podać cennika standardowych wymiarów. więc podaj mi proszę jakąś przyzwoitą firmę w okolicach Warszawy lub Lublina. z góry dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D GORAN z Lublina ul. Wojska Polskiego - Paweł Zaręba [od spraw jakości] tel 81/7541616

FERNO - Lubartów ul. Lubelska 104 tel 8545000 - centrala

DZIADEK [ale to jest daleko od Ciebie] Bielice - Krotoszyny tel 56/4747673

HUMDREX - Mszanowo 56/4740785 [Mariusz Grzybowski - od spraw jakości].

GEBAUER :oops: dał plamę. W obecnych czasach dba się o klienta!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam okna FILA.

To producent z okolic Opola. Większość produkcji na eksport do niemiaszków. Posiada ISO, TUV. Sprawdzone u mojego szwagra od 7 lat, u koleszków mojego szwagra i uwielu innych.

Ja obecnię oczekuję na montaż.

Okna z sosny lub meranti, różna kolorystyka

tel. 077/421 52 83

Pozdrawiam

Akson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelku co sądzisz o bezołowiowych oknach Plusteca. Firma się rozwija , wypuścili nawet okno 7 komorowe(kawał okna). Mają rzadko sptykany system łączenia profili ościeże 3 komorowe , rama okienna 5 komorowa. Czy jset to firma godna uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plustec tak - jak najbardziej.

Np. nowa firma WERK - Błonie ul. Łódzka 45 tel 22/7963267

Natura w porządku [jeśli chodzi o jakość produkcji] - poza tym, że nie mają certyfikatu na swoje okna - a to jest niezgodne z Prawem Budowlanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Tak. Praktycznie [czego nie mówię głośno :wink: ] możesz zamówić te okna i następnie poprosić o bonifikatę z uwagi, że nie mają certyfikatu :lol: .

Sprawdź tylko skąd zamawiają drewno klejone warstwowo. To WAŻNE!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...