Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Niestety znowu muszę prosić o pomoc

Drzwi balkonowe mają nie zgrzane poprawnie górne łączenie profli (widać wyraźnie cienką szparę - zarówno od strony zew jak i wewnętrznej). Montażyści sugrowali, że mozna to ponownie zgrzać - trzeba zabrać drzwi (zostanę z dziurą w oknie).

Mam pytanie - czy takie drzwi (profile) można ponownie połączyć bez pogorszenia ich właściwości: mechanicznych (są z szybą P2) czy chociażby estetycznych (no nie wiem np. będzie znacznie grubsze łączenie?). Czy czasem nie wypełnią jakimś klejem czy wypełniaczem?

Czy sądzicie, że powinienem żądać nowych drzwi - zwłaszcza, że jedna z szyb (drzwi z poprzeczką) jest chyba i tak do wymiany (ma jakieś czerwonawe pasy w środku - jakby od pisaka?).

Tak ogólnie to mam wrażenie, że w obecny natłoku ilości zleceń firmy wysłały pracowników kontroli jakości na urlopy (jeżeli tacy byli). Okna z wadami jw + inna szyba zarysowana, niekompletne wyposażenie okuć, parapet wewnętrzny faluje (jeszcze nie zamocowali - tylko podklinowany), profile porysowane (przyjechali nast dnia ze szlifierką i wypolerowali) ech szkoda gadać. Dodatkowo dzisiaj zauważyłem, że w miejscu gdzie był wbijany klin przy ościeżnicy profil jest na rogu pęknięty - i co - i nic - okno juz zamontowane (na dyble) i tak zostanie.

Firma traci podwójnie: klient z zadowolonego staje się nerwowy i niezadowolony (tylko czy to kogoś obchodzi) a pracownicy zamiast montować kolejne okna jadą na poprawki (no i koszty materiału).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz na mysli skrzydlo to ewidentnie do poprawki i ponownie zgrzac mozna z tym tylko ze proponowalbym ci zmierzyc dokladnie - co do milimetra skrzydlo przed oddaniem do naprawy

Jesli pekl zgrzew a na to wyglada listwy przyszybowe najprawdopodobniej zle przyciete - duzo za dlugie i agrzew nie wytrzymal :(

W szczegolky wdawac sie nie bede ale sprawdz ten wymiar przy odbiorze i powiedz czy jest roznica i o ile

Jesli to oscieznica - mozna skleic - sa specjalne kleje do utwardzonego PVC i dziwne ze montazyci ich nei mieli ze soba na wszelki wypadek. Takie klejenie niczym nie grozi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to chodzi o skrzydło.

A ile może być różnicy?

Rozumiem, że będą musieli je rozciąć, wyrównać i ponownie zgrzać i przez to może się trochę pomniejszyć.

Wolałbym to wiedzieć przed odbiorem - na razie nie zapłaciłem, a boję się że jak zapłacę to w tym natłoku prac trochę mnie "odstawią na bok".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to oscieznica - mozna skleic - sa specjalne kleje do utwardzonego PVC i dziwne ze montazyci ich nei mieli ze soba na wszelki wypadek. Takie klejenie niczym nie grozi

Tak to ościeżnica ale w samym rogu - to jest tylko pęknięcie - co należy zrobić żeby to skleić - chyba najpierw trzebaby to poszerzyć, potem klej a na koniec wyszlifowac - trochę się boję że jeszcze pogorszą. A może ten klej do PVC jest na tyle silny, że rozpuści brzegi pęknięcia (tylko posmarować tą rysę) i potem trochę podszlifować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstarczy go z tuby wcisnac w szczeline - palcem ;) wepchnac w te mala szparke i bedzie OK - ale takie rozwiazanie mozna zastosowac tylko przy oscieznicy

Swoja droga jesli jeszcze nie zaplaciles spokojnie mozesz domagac sie wymiany na nowe chyba ze skkomplikuje ci to zycie i ciag dalszy prac na budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okien (ościeżnic) nie będę juz wymieniał ba są zamontowane, otynkowane itd - gdyby to była budowa to może, ale ja wymieniam okna w mieszkaniu, firma doprowadziła mnie już do granicy wytrzymałości, za długo to trwa.

Ale co sądzicie o tych drobnych przebarwieniach w szybie P2 (442) jakby dwa pociągnięcia czerwonego pisaka jakoś tak od wewnątrz szyby. Spotkałem się z opinią że to świadczy o tym że szyba została założona odwrotnie tzn. termoflatem zamiast od wewnątrz pomieszczenia to do środka szyby zespolonej? Nie widać tego b.mocno ale nie wiem czy to jakaś reakcja chem z argonem wew szyby i czy się nie powiększy?

Jeżeli jest założona odwrotnie to będzie chyba odbijac ciepło na zewnątrz zamiast do środka - czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okien (ościeżnic) nie będę juz wymieniał ba są zamontowane, otynkowane itd - gdyby to była budowa to może, ale ja wymieniam okna w mieszkaniu, firma doprowadziła mnie już do granicy wytrzymałości, za długo to trwa.

Ale co sądzicie o tych drobnych przebarwieniach w szybie P2 (442) jakby dwa pociągnięcia czerwonego pisaka jakoś tak od wewnątrz szyby. Spotkałem się z opinią że to świadczy o tym że szyba została założona odwrotnie tzn. termoflatem zamiast od wewnątrz pomieszczenia to do środka szyby zespolonej? Nie widać tego b.mocno ale nie wiem czy to jakaś reakcja chem z argonem wew szyby i czy się nie powiększy?

Jeżeli jest założona odwrotnie to będzie chyba odbijac ciepło na zewnątrz zamiast do środka - czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej ktos maznął szybę

:oops: :oops: co do tego termofloatu to nie ma znaczenia dla odbijania ciepła z której strony ta warstwa jest - NATOMIAST powinna być od wewnątrz bo jest zabezpieczona przed zarysowaniem i czynnikiami klimatycznymi - jak to sprawdzić [z której strony jest ta warstwa] to nie wiem - może cstary lub jareko wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos na etapie produkcji sie pomylil i powloke masz od strony zewnetrznej szyby zamiast w srodku pakietu to na tej jednej szybie woda lac ci sie bedzie jak z wodospadu Niagara (o ile jest do wewnatrz pomieszczenia)

Jak sprawdzic?

Zapalniczka i odbicia plomienia - zawsze jeden z nich bedzie mial inna poswiate. No moze zle sie wyrazilem - nie zawsze - w przypadku jednej powloki (chyba nazywa sie clear) nie bedzie to widoczne - ale takich szyb produkuje sie niewiele. Wiekszosc ma lekka lustrzana barwe - niebieska, morska, czasem brazowawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakmen

rozszyfrowanie szyby

4.4.4-16-4. ramka aluminiowa 16 mm plus szyba wewnętrzna 4 mm - razem 20 mm. Zostaje 10 mm na szyby zewnętrzne - coś tu jest nie w porządku bo trzy szyby po 4 mm to jest 12 mm - może są to dwie szyby po 4 mm ale zostaje 2 mm na środek "4" co oznacza folie - folie jednak są znacznie cieńsze - cztery folie to nie więcej jak 1 mm

Najprawdopodobniej są to dwie szyby i dwie folie - oznaczenie powinno być 44.4 - tak więc ta szyba ma 28 mm najprawdopodobniej

Nietety nie jest tak jak opisujesz.

3 szyby po 4 mm = 12 mm + ramka 16mm + 28mm.

Każda folia antywłamaniowa ma grubość 0,36 mm co pomnożyć przez 4 daje prawie 1,6mm.

28mm + 1,6mm = prawie 30mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety znowu muszę prosić o pomoc

....

Firma traci podwójnie: klient z zadowolonego staje się nerwowy i niezadowolony (tylko czy to kogoś obchodzi) a pracownicy zamiast montować kolejne okna jadą na poprawki (no i koszty materiału).

Co to za firma? Może Boschor - Gdyńska Fabryka Okien, której już nikomu nie polecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko i Wakmen - dzięki za informacje - moja wiedza jest coraz wieksza - ciekawe czy to sie jeszcze zmiesci - tak jak mowilem czlowiek glupi sie rodzi i jeszcze glupszy umiera - im wiecej wiedzy tym faktycznie glupszy - bo tyle jeszcze nie wiemy [a wiemy ze nie wiemy].

 

Oknoplast i Vidok - mozna z nimi podyskutowac i ich wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem z lublina i chciałbym zasięgnąć informacji o firmach sprzedających okna pcv w tego regionu, a także jaki profil i rodzaj okuć wybrać, co polecacie?

Chciałbym kupić dobre okna na 5 komorowym profilu z dobrymi okuciami za przystępną rozsądną cenę

 

 

Czy firma OKNODOM jest godna zainteresowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko Mistrzu!

Mam pytanie z gatunku "banalnie banalnych" ale liczę ze mnie poratujesz swoją wiedzą :oops:

co to znaczy że okno jest typowe albo nietypowe??? Jezeli, dajmy na to, pozostawiony mam w kuchni otwór 150x150 - to czy to okno jest typowe czy nietypowe?? Wiem, ze kazdy producent ma "swoje" wymiary okien, jeden 146x148, drugi 146,5x 149 czy jakoś tak, ale czy to znaczy że moje jest w tym wypadku nietypowe?? Bo zaczynam się gubić, a jadąc za chwilę na poszukiwanie okien, chciałabym wiedzieć choć jakieś podstawy i nie być zieloną jak nie przymierzając pomidor nir dojrzały

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...