Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

ufffffff...mowilem o tym nie raz

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=679309&highlight=1765+mm#679309

a ponizej kopia :))) celem przypomnienia

 

Wymiary w mm - wpierw optymalny wymiar "dziury" w murze i odpowiadajacy mu wymiar "typowy"

 

szerokosci:

otoworw / okien

600 / 565

900 / 865

1200 / 1165

1500 / 1465

1800 / 1765

2100 / 2065

 

wysokosci:

otworow / okien

600 / 535

900 / 835

1200 / 1135

1500 / 1435

1700 / 1635

 

balkony:

szerokści:

jednoskrzydlowy:

900 / 865

dwuskrzydlowy:

1500 / 1465

1800 / 1765

wysokosci:

2110 / 2095

2210 / 2195

2310 / 2295

 

Powyzsze wymiary okien sa zewnetrznymi wymiarami oscieznicy, dodanie listwy podparapetowej tych wymiarow nie zmienia choc wysokosc okna z podparapetowka zwieksza sie o 30 mm

 

Balkony dwuskrzydlowe u wiellu producentow nie sa traktowane jako tzw. typowe

 

wymiarow typowych okien trzyskrzydlowych z pamieci nie podam - poza tym wiekszosc firm traktuje je z zalozenia jako nietypowe

 

Najczesciej juz wprowadzenie jednostronnego koloru okno typowe czyni nietypowym

 

Dosc czesto takze okno w wersji antywlamaniowej juz liczone jest jak nietypowe

 

Wszystko zalezy od polityki danego producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKNODOM jak najbardziej - tym bardziej ze oni produkuja okna w systemie Salamander - jedz do nich i obejrzyj na wlasne oczy ich nowe biale profile - oko Ci zbieleje tak jak mi zbielalo - nie sposob tego odroznic z pewnej odleglosci czy przypadkiem nie sa to okna biale aluminiowe - taka ta biel jest biala i gladka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek serdeczne dzięki za odpowiedź na temat firmy OKNODOM,

z tekstu wynika także, że polecasz profil Salamander.

Pozostaję jeszcze sprawa okuć ?

 

Ale, żeby nie pytać tylko w jednej firmie to może warto zainteresować się innymi ofertami w Lublinie lub najbliższej okolicy?

 

Kolejna sprawa to ile (od - do) może kosztować

typowe okno (1450x1430) 5 komor z montażem?

 

Chodzi o to by nieprzepłacać i odrzucić podejrzanie tanie oferty :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko Ci powie - on zna wszystkie ceny - a okucia - to w zasadzie nie ma znaczenia - w Lublinie jest kilka innych dobrych firm - BAS - GORAN - taka co ma siedzibę prawie w mieście [przy tej waszej przelotówce] po lewej stronie jadac od Warszawy - produkuja okna KBE - ale ja bym wybieral - GORAN lub OKNODOM lub BAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko, dzieki za informację!!! :)

Szukałam na forum, ale postów o oknach jest tak dużo, że nie sposób się przez nie przekopać w krótkim czasie. :oops:

Niestety, z tego co piszesz - mam prawie same okna nietypowe.... :-? Domyslam się ze ma tak większość budujących, choć wcale mnie to nie pociesza

pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko Ci powie - on zna wszystkie ceny ....

Pchelek - bez przesady - nie znam :(

Zwlaszcza ze w "terenie" ceny zawsze odbiegaja od wielkich skupisk miejskich i teoretycznie najwiekszego popytu i tez teoretycznie posiadanej przez klienta kasy

Okno Salamander 3D (pieciokorowe) w Warszawie kosztuje netto 1100-1300 plus VAT plus montaz. O cenach nizszych oferowanych w marketach budowlanych nie wspominam gdyz........ jednak powstrzymam sie od komentarza. Jest dostepny Salamander 2D (trzykorowka) produkowana w Szczecinie lub raczej pod Szczecinem

Co do okuc - jzu bylo nie raz ale powtorze do znudzenia.

Dla Ciebie drogi uzytkowniku to nie ma znaczenia co masz zainstalowane. Wymaga konserwacji raz do roku i dzialac bedzie dobrze przez lata. Poza tym nie masz wyboru - producenci okien w 99% sami decyduja na jakich okuciach robia okna i nie masz mozliwosci zamiany np. GU na Winkhausa

Jesli tak chcesz - to zamow oddzielnie okno, odzielnie dobierz i zamow okucia i sam skompletuj - tylko nie badz zaskoczony ze wyjdzie ci takie okno o wiele drozej a pozniej sam sie przekonasz iz zarowno te od producenta jak i te przez ciebie wybrane tak samo szlag trafi po 4 czy 5 latach jesli zapomnisz smarowac

Wszak wszyscy wiedza - kto smaruje ten jedzie :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jednak powstrzymam sie od komentarza. Jest dostepny Salamander 2D (trzykorowka) produkowana w Szczecinie lub raczej pod Szczecinem

 

Jareko czy mógłbyś jednak skomentować ten produkt. Jestem ze Szczecina i dostałem ofertę od firmy Agat+, która robi te okna. Mi jednak proponują z GEALANa. Co o nich sądzisz jako o producencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko Ci powie - on zna wszystkie ceny ....

Pchelek - bez przesady - nie znam :(

Zwlaszcza ze w "terenie" ceny zawsze odbiegaja od wielkich skupisk miejskich i teoretycznie najwiekszego popytu i tez teoretycznie posiadanej przez klienta kasy

:)

 

Jareko i Pchelek jeszcze raz serdeczne dzięki za pomoc i informacje.

Wszak wiedza kosztuje szczególnie w dzisiejszych czasach, a wy dzielicie się z nami swoimi wiadomościami bardzo obficie.

 

Jak już ktoś pisał na tym forum im wiecej wiadomości tym więcej wątpliwości ;)

:wink:

pozdrowiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jednak powstrzymam sie od komentarza. Jest dostepny Salamander 2D (trzykorowka) produkowana w Szczecinie lub raczej pod Szczecinem

Jareko czy mógłbyś jednak skomentować ten produkt. Jestem ze Szczecina i dostałem ofertę od firmy Agat+, która robi te okna. Mi jednak proponują z GEALANa. Co o nich sądzisz jako o producencie?

Sadze ze juz skomentowalem. Nie wiem jakie robia okna dla klientow indywidualnych - mialem przyjemnosc poznac towar w Leroy M i swoja uwage zawartlem w poscie. Jak na Salamandra 2D (trzykomorowke) to jakies hmmm.....ciut ciut za lekkie :lol: . Poza tym nie jestem na 100% pewny czy tak nazywa sie firma dostarczajaca okna do LM - bylo to latem a pamiec jest zawodna i nie chcialbym skrzywdzic producenta o ktorego pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafla nie ma co specjalnie martwić się że masz okna nietypowe. Zarówno tzw. okna typowe jak i nietypowe nie mają znaczenia. Koszty tych okien są takie same. Wynika to z warónków współpracy sprzedawca - producent. Dletego też obserwuję ostatnio rezygnację przez producentów z cennika z podziałem na okna typowe i nietypowe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salamander w Leroyu ??????????????

Mam obawy ze to coś innego.

dawno to bylo - moze w Castoramie - wiem ze w jednym z Tych dwoch gdyz OBI omijam z daleka a Prakticer.....zapooooomnij malo atrakcyjny cenowo i za daleko ode mnei by nawet minimalna roznica w cenie uzasadniala tam wyjazd - paliwo wiecej wyniesie niz zysk na cenie

Na pewno nie w Platformie bo tam klient z ulicy wstepu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców.

Co można powiedzieć o oknach z firmy ABAKUS chyba z Białegostoku, mają w Lublinie przedstawicielstwo, sprzedają Aluplast i Salamander.

 

Jest także firma WIDOK sprzedająca chyba Aluplast,

oraz Ferno które także oferuje okna PCV,

 

Wędrując po sklepach i prezedstawicielstwach trafiłem na sporo punktów sprzedaży bardzo lokalnych którzy oferują różne profile okien.

 

np. firma KONTAKT z Lublina, ale to chyba jakaś mała produkcja?

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Abakus- :-? przeszli na totalną masówę i co za ty idzie.... :roll:

Jeżeli chcesz Salamandra to polecam Oknodom na tym terenie.

2.Widok- który? ten Vidok spod Rzeszowa? Robi na vece- niezła firma, Widok z Warszawy na produkuje na Rehau-le

3.Ferno- :-?

4. Kontakt- nie znam niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...