Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

tatko nie wdajac sie w polemike z Toba zacytuje tylko fragment wypowiedzi Pchelka a uwierz mi - on zna sie na tym wszystkim o wiele lepiej

....Dwudzielne drzwi balkonowe ze słupkiem ruchomym z PVC w ciemnym kolorze mocno sie rozszerzają i bardzo często zaczepy okuć antywłamaniowych sie nie zazębiają bo mają bardzo małe możliwości tolerancji. Znaczy sie muszą być praktycznie niezmiennie ustawione. .....

Poprzeczka hmmm..... jesli znasz dokumentacje systemowa (a jako handlowiec powinienes znac ja na wylot) wiesz dobrze ze 2300 bez poprzeczki to dla wybranych (tych lepszych) profili jest wartoscia graniczna. W innych poprzeczke nalezy (wrecz trzeba) poprzexczke zastosowac juz po przekroczeniu 2100. I mowimy tu o oknach w kolorze bialym - z kolorem jest to jeszcze badziej skomplikowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełku dziękuję za rady, ale wytłumacz mi (jak blondynce :wink: 8) :wink: ) jak wyglądają drzwi odchylno przesuwne. Domyslam się, że przesuwne skrzydło przy otwarciu przesuwa się na ścianę obok. Tak? Jesli jest tak jak myslę to niestety nie mam na nie miejsca :( :( :( , bo z jednej strony mam tylko ok 60cm do ściany.

 

I jeszcze jedna kwestia. Czy ma znaczenie fakt, ze moje drzwi wychodzą na zadaszony taras i w związku z tym niemal przez cały dzień będą ocienione. Tylko rankiem nie. Czy to poprawia kwestię "rozszerzalności" i tym samaym poprawia komfort użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kwestionując wiedzy pchełka, twierdzę że okna nawet w kolorze bez poprzeczki funkcjonują bez problemów. Wiedzę opieram na dokumentacji technicznej i wykonanych oknach. Prawdą jest że są systemy okienny dla których wartość 2100 jest nie do przeskoczenia. W przypadku dobrych systemów okiennych 2300 jest normalnym wymiarem. Jak wczesniej zaznaczyłem różne systemy zaczynają "pływać" przy różnych temperaturach. Dla systemów gdzie ta temperatura wynosi 50st.C (okna po nasłonecznionej stronie) wykonanie okna o dużych gabarytach jest niemożliwe. Dla systemów gdzie temperatura wynosi 70 st.C nie jest problemem takie okno a zaczepy antywyważeniowe nie sprawiają kłopotów. Jakie to dobre systemy niech pchełek się wypowie. Myślę że tylko on ma najlepsze rozeznanie w tym temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem z Białegostoku.

Chciałbym zasięgnąć informacji o firmach sprzedających i montujących okna PCV i Alu z tego regionu, a także jaki profil i rodzaj okuć wybrać, co polecicie?

Chciałbym kupić dobre okna, na dobrym (np. 5-kom ?) profilu, z dobrymi okuciami, za przystępną rozsądną cenę.

Dom „klocek” z lat 1990, wymagania raczej średnie, niewygórowane.

Co lepiej PCV a może Alu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kwestionując wiedzy pchełka, twierdzę że okna nawet w kolorze bez poprzeczki funkcjonują bez problemów.

Hmmm.....ciag dalszy Twej wypowiedzi wlasnie wiedze Pchelka kwestionuje - sorki ale na ten post dla dobra innych stojacych przed wyborem okien musialem zareagowac gdyz jest on typowa wypowiedzia handlowca ktory zrobi wszystko co sobie klient zamarzy byleby go zdobyc

Wiedzę opieram na dokumentacji technicznej ....

Jesli Twe slowa sa prawdziwe - opublikuj statyke lub odnosnik do miejsca gdzie jest potwierdzenie Twych slow.

Prawdą jest że są systemy okienny dla których wartość 2100 jest nie do przeskoczenia. W przypadku dobrych systemów okiennych 2300 jest normalnym wymiarem.

zapewne Zendow ;) Echhh...tatko :)

Jak wczesniej zaznaczyłem różne systemy zaczynają "pływać" przy różnych temperaturach. Dla systemów gdzie ta temperatura wynosi 50st.C (okna po nasłonecznionej stronie) wykonanie okna o dużych gabarytach jest niemożliwe. Dla systemów gdzie temperatura wynosi 70 st.C nie jest problemem takie okno a zaczepy antywyważeniowe nie sprawiają kłopotów.

Hmmmm.......znow zaprzeczasz temu ktorego uwazasz za znajacego sie nalepiej na rzeczy. Poza tym hmmm.....te podane przez Ciebie temperatury jak i cala reszta wypowiedzi jakby bliska prawdy ale nie do konca . Dzwonia tylko hmmm.....w ktorym kosciele?

Jakie to dobre systemy niech pchełek się wypowie. Myślę że tylko on ma najlepsze rozeznanie w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzeczka w balkonach jest przede wszystkim po to aby skrzydło nie "rozchodziło" się na boki i było sztywniejsze. Dokumentacje systemowe zazwyczaj podają max wymiary skrzydeł we wrębie dla okien jedno lub dwuskrzydłowych bez poprzeczki.

Nie kwestionując wiedzy pchełka, twierdzę że okna nawet w kolorze bez poprzeczki funkcjonują bez problemów.

Dobrze wykonane i wzmocnione- owszem, mimo że często są przekraczane dopuszczalne wymiary katalogowe :wink: :wink: :wink:

Wiedzę opieram na dokumentacji technicznej i wykonanych oknach. Prawdą jest że są systemy okienny dla których wartość 2100 jest nie do przeskoczenia. W przypadku dobrych systemów okiennych 2300 jest normalnym wymiarem.

Proszę o podanie przynajmniej dwóch "dobrych" systemów, dla których okno kolorowe ze słupkiem ruchomym 1800 x 2300 wykonane dla grupy obciążeniowej A (0-8 m) jest normalnym wymiarem-czyli nie granicznym. . :roll: :roll: Dla ułatwienia skrzydło we wrębie w granicach 820 x 2170 . Oczywiście rad bym był to ujrzeć w katalogu "dobrego" systemu. Ewentualną przegraną kratkę browaru podrzucę w przyszłym tygodniu ......:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, jak powinna wyglądać deklaracja zgodności z Aprobatą Techniczną wystawiana przez producenata?

Czy po prostu wystarczy, że producent napisze, ze wykonuje okna zgodnie z AT nr... i to wszystko? Czy nie powinno być np odwołania do przeprowadzonych badań (chociażby przez producenta profili?)? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEKLARACJA ZGODNOŚCI NR.......

1. Producent wyrobu....................(nazwa zakładu)

2. Nazwa wyrobu .......................(typ, gatunek, klasa, nazwa handlowa)

3. Klasyfikacja wyrobu...............( SWW lub PKWiU)

4. Przeznaczenie i zakres stosowania.......(zgodnie z dokumentem odniesienia)

5. Dokument odniesienia............( aprobata, PN, nr i data wydania oraz nazwa jednostki certyfikującej)

6. Partia wyrobu objeta deklaracją...........( dane niezbędne do identyfikacji partii określonej w programie badań)

Deklaruję z pełną odpowiedzialnościa, że wyroby z partii określonej w pkt. 6 są zgodne z dokumentami odniesienia w pkt. 5

 

.........(data i miejsce wystawienia) .................( podpis osoby wystawiającej)

 

Powinny być porobione podstawowe badania...... ale jak ktoś pisze z "pełną odpowiedzialnością" to chyba wie co pisze :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT

 

 

 

Można przyjąć, że maksymalna wysokość skrzydła okna z PVC nie powinna przekraczać 220 – 230 cm, dla niektórych „mocniejszych” systemów wymiar wysokości może wynosić do 250 cm. Maksymalna szerokość skrzydła nie powinna przekraczać 130 – 150 cm, jeśli ktoś zapragnie mieć okna o tak dużej szerokości to niech to już będzie skrzydło uchylne.

 

Niektórzy z producentów nie przestrzegają wymagań, wykonują bardzo duże okna bez dodatkowych usztywnień, lub stosują w wysokich skrzydłach usztywnienia o bardzo małych przekrojach – z cienkiej blachy - i potem takie okna źle funkcjonują ulegając trwałym odkształceniom.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tatko - czyj to cytat?

Pchelka?

On szlaja sie po Norymbergach i widzi faktycznie cuda wykonywane tam ale tez musisz pamitac iz naszym producentom daleko do taktycz rozwiazan - jak chocby wklejanie szyby w PVC powodujace iz okno faktycznie takie gabaryty miec moze

Ale nie zmienia to faktu iz kolor to z siatki statyki zdjecie 10% wymiarow maksymalnych dopuszczalnych i tu wzmocnienie niewiele pozmow - nawet jakby mialo grubosc i 5mm :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od wykonawcy głęboko porysowane okna (długie rysy w kilku miejscach). Wykonawca twierdzi, iż te wady można usunąć bez pozostawienia śladu poprzez wypolerowanie. Proszę o informację, czy szlifowanie / polerowanie okien PCV jest w ogóle dopuszczalne - a jeśli tak, to w jakich przypadkach i w jakim zakresie.

Jaki ma to wpływ na jakość okien, jakie są efekty późniejsze takiego polerowania – szybsze starzenie się plastyku, szybsze przebarwianie się profili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko, sprawdz dokladnie tego linka, ktorego podajesz do listy okien... kliknęłam na tego linka i momentalnie zostalam zaatakowana przez trojany i adware'y.. W rezultacie dwa dni walczylam z wyskakujacymi reklamami, nie wspominam juz o zamulonym systemie.. To chyba wina pierwszego linka na stronie toplista okien..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...