Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

raaaaany

jaki link takie smieci ma przyczepione?

szybko powiedzcie gdyz ktos mi chyba siurplize zrobil

 

No wlasnie w tym rzecz ze twoj link... tzn. po kliknieciu w link "jar-eko" automatycznie firewall informuje, ze odrzucil ze dwa lub trzy programy, ktore chcialy sie zainstalowac... niestety nie pamietam dokladnie jak ten komunikat wygladal (jakie programy), bo klikalem na kompie w pracy, a w domu sie nie odwaze - mam za slabo chroniony sprzet ;). Moze jutro sprobuje w pracy raz jeszcze, to dam znac na priva (mam nadzieje, ze moi pracodawcy nie czytaja tego forum, bo inaczej mam przerabane :lol: )

 

wbrat - nie moja wina ze tylu sie do mnie garnie - zlicza pozycje po ilosci wejsc wiec hmmm.....nie zalezy to ode mnie. Czasem bywam ostatni - po resecie toplisty hehehehehe

 

Alez ja nie mam pretensji - wrecz przeciwnie - zycze pierwszego miejsca rowniez po resecie toplisty! :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mocując okno za pomocą kotw, kotwy powinny być przykręcone (poza oczywiście mocowaniem do ościeżnicy) do płaszczyzny otworu okiennego od strony zewnętrznej (od podwórza) czy też od strony wewnętrznej (w pomieszczeniu). Inaczej mówiąc, jeżeli montujemy ościeżnicę kotwami (profile poziome, bo pionowe mocujemy dyblami), to czy kotwa powinna wychodzić przy mocowaniu ramy dolnej od strony parapetu wewnętrznego czy też zewnętrznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Pchelku i inni znawcy :D

 

Ponieważ teraz można jeszcze co nieco odliczyć (apropo to jak to dokładnie wygląda?) to chciałbym na dniach póki jeszcze nie ma wielkich mrozów zamówić dwa okna PCV do mieszkania w bloku, 3 piętro więc bajerów antywłamaniowych chyba nie trzeba ?, nie chciałbym zbankrutować na te okna gdyż nie wiem czy w przyszłym roku nie będę zmieniał lokalu, ale też boje się że wcisną mi chłam, z okazji ze teraz ludziska chętnie zakładają okna to pełno jest na klatkach, słupach i gdzie popadnie super ofert z wielkimi promocjami i obniżkami, ulotki te nie wyglądają od strony technicznej na dzieło firm godnych zaufania tylko raczej na działania co by hurtowo bo jest ku temu okazja nałapać kasy na niedoświadczonych klientach (może się myle)

Boje się że przy takim tempie jak u mnie na osiedlu (blokowiska) te różne firmy "z słupów" montują okna to ten montaż może delikatnie mówiąc nie być najlepszej jakości a co do samych okien to też mam wąpliwości ale nie moge ich zweryfikować bo nie mam niestety wystarczajacej wiedzy na ten temat.

Czytałem trochę ten wątek ale wiedza i ilość stron przerosły mnie(doczytałem jak na razie do 23 strony i będę czytał dalej ale pytam już teraz bo czas nagli)

1. Jaką firmę wybrać (może być na priv jesli wolicie)

2. z jakimi profilami.

3. jaka wentylacja.

4. jakie klamki.

5. jakie inne przydatne bajery.

6. Te balkonowe to można w różnej konfiguracji ale nie wiem co wybrać.

7. uchylanie na różne sposoby? nie wie jak to wygląda.

8. czytałem że 3 profile do bloku wystarczą, czy tak jest ?

...ech gubię się w tym poproszę o pomoc w wyborze bo skołowany jestem.

P.S. acha zdecydowałem się na białe, wieć jeden problem odpada ;)

 

Poniżej wymiary:

okno Balkonowe w pokoju wymiary około wysokość 2,60 szerokość 2,30

okno kuchenne wysokość 160 szerokość 150.

Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko, może się mylę, alele wydaje mi się, że gdzieś na tym forum czytałem o takim właśnie sposobie montażu, tj. generalnie przy montowaniu ram ościeżnic poziomych stosuje się kotwy (chyba że okna jest bardzo długie, to można dać dybel lub dyble), a przy ramach pionowych dyble i dodatkowo kotwami (lub same kotwy przy małym oknie).

Jeżeli tak nie jest, to sprostuj mnie, jeżeli mogę Cię prosić.

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że wszystko zależy od wielkości i kształtu okna. Ale przy oknie - w miarę standardowym prostokącie (np. o wymiarach: pion 1460 x poziom 1800) chyba tak może być?

No i jak jest z tymi kotwami, w którym kierunku mają iść, do wewnątrz pomieszczeń czy na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castrop

dokladnie jak montowac jest i u mnie jak i w tajnikach montazu na http://www.oknonet.pl (swoja droga moj artykol hehehehe)

zasada jest jedna ktorej wypada sie trzymac

jesli z roznych wzgledow montujemy na dyble to dyble powinny byc wszedzie i na pionach i na poziomach. Jesli zas kotwy to po kiego czorta dawac dyble?

Montaz na dyble na pionach kojarzy mi sie z sytuacja gdy montazysta nie pozostawia klinow pod oknem i obawiajac sie (i slusznie) ze okno mu osiadac bedzie nie podparte parapetem (gdyz klient wewnetrznego nie wymienia) w ten sposob sie zabezpiecza. Okno wtedy na tych dyblach sobie dynda ;) i.......praktycznie w wiekszosci wypadkow nic sie nei dzieje :) ale majac juz okna wysokie i ciezkie powstaja naprezenia i czasem cos sie skrzywic moze

Pchelek zapewne (jesli umie ;) ) wklei tu jakies zdjecie ze swego bogatego archiwum takich wlasnie bledow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko a co ty byś mi polecił (jaki system i jaka firma?)bo jak widać z mojego postu trochę wyżej (Wysłany : Wto, 15 Listopad 2005 11:58 ) to jestem skołowany i nie wiem co wybrać, jesteś z Wa-wy i montujesz także jesteś w temacie.

Chce się zorientować w ofertach i cenach ale firm i montażystów, które nie odwala mi kichy, oczywiście ciebie też biorę pod uwagę bo wiedze po postach że można ci zaufać i wiedze masz zacną :D

Na razie jednak muszę wiedzieć czego konkretnie chce i tu liczę na ciebie co byś mi trochę w głowie poukładał z tymi oknami bo czytam post po poście i czuje ze czym więcej czytam tym się staje bardziej zagubiony w gąszczu info ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz odpowiedzi - masz :)))))

 

1. Jaką firmę wybrać (może być na priv jesli wolicie)
chyba najtrudniejsze pytanie jakie zadales gdyz nie wiadomo skad jestes a poza tym hmmm....wlasciwie czlek teraz juz glupieje, firmy sie wykrzaczaja, dealerzy przekrety robia - trudno polecic kogos bo moze pozniej limo mi podbjesz? ;)

2. z jakimi profilami.
dobrymi :) a na serio - wyznacznikiem wyboru powinien byc twoj gust i wymiary (wysokkosc) najwiekszych okien jakie posiadasz

3. jaka wentylacja.
w 99.9% nie jest potrzebna zadna dodatkowa

4. jakie klamki.
wystarcza standardowe - wiedz ze w 99.9% wypadkow nie masz wyboru - producent dostarcza okna z klamkami jakie uwaza i hurtem kupuje. Zawsze mozesz wymienic - otwor i rozstaw jak i srednica srob sa znormalizowane

5. jakie inne przydatne bajery.
stopniowanie uchylu, ogranicznik rozwarcia, hamulec sterowany klammka, blokada blednego polozenia klamki - niektore sie wzajemnie wykluczaja

6. Te balkonowe to można w różnej konfiguracji ale nie wiem co wybrać.
hmmm....przy tych wymiarach to faktycznie klopot. Czyzby stara Ochota????

7. uchylanie na różne sposoby? nie wie jak to wygląda.
nie zrozumialem :(

8. czytałem że 3 profile do bloku wystarczą, czy tak jest ?
tak jest rzeczywiscie ale skkoro podoba ci sie 5 komorowka i masz na nia kase to czemu nie? :)

 

Masz klopot :) dzwon :) skoro z Warszawy jestes :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko, chodzi o sytuację, gdzie montowanie okien ma być przeprowadzone w budynku w stanie surowym. Montowane mają być wyłącznie parapety zewnętrzne (bez wewnętrznych). Z powodu braku parapetów wewnętrznych nie będa one podtrzymywać okna. To nie wymiana starych okien na nowe.

tym bardziej rozwiazanie z dyblami bez sensu jakby gdyz okno MISU pozostac na klinach. To idealna sytuacja do montazu :)

linki - zaraz poszukam................jest:)

http://oknonet.pl/art/idx/jareko_idx.html

o kotwach i dyblach miedzy innymi

http://oknonet.pl/art/idx/jareko_001_idx.htm

o tasmach rozpreznych

http://www.jar-eko.home.pl/poradnik_montazysty.htm

o wszystkim i o niczym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz odpowiedzi - masz :))))) ...................

 

3. jaka wentylacja.

w 99.9% nie jest potrzebna żadna dodatkowa

a jakia jest standardowa bo sie nie orientuje ?

powinien być jeden rodzaj wentylacji / rozszczelniania czy więcej ?

 

5. jakie inne przydatne bajery.

stopniowanie uchylu, ogranicznik rozwarcia, hamulec sterowany klammka, blokada blednego polozenia klamki - niektore sie wzajemnie wykluczaja

 

hehe i tak mi to nic nie mówi, jeśli masz chwile to poprosze o streszczenie tych systemów i jak cenowo te bajery sie kształtują oraz co według ciebie jest godne uwagi

 

6. Te balkonowe to można w różnej konfiguracji, ale nie wiem co wybrać.

hmmm....przy tych wymiarach to faktycznie kłopot. Czyżby stara Ochota????

 

Stara Wola :D

słyszałem ze z wysokimi oknami w PCV są problemy ale chyba da się coś zrobić żeby mi te okna się nie rozpadły za 5lat czy takich wysokich nie wstawiać z PCV ?

 

7. uchylanie na różne sposoby? nie wie jak to wygląda.

nie zrozumialem :(

 

Chodzi mi o to że okna można różnie otwierać i uchylać na różne strony jak się klamką rusza na różne strony (nie wiem ja to się nazywa i nie wiem jak to opisać)

 

8. czytałem że 3 profile do bloku wystarczą, czy tak jest ?

tak jest rzeczywiście ale skoro podoba ci sie 5 komorowka i masz na nia kase to czemu nie? :)

 

nie widziałem ani 3 komorowych ani 5cio różnią się znacząco wyglądem ?, bo szczerze mówiąc zależy mi także na kosztach ale oczywiście w granicach rozsądku inaczej wziąłbym tych speców z " ogłoszenia z słupa"

 

A jeszcze jedno: Rodzina mnie naciska żebym zdecydował się dziś na ekipę "z słupa" bo zaraz przyjdą mrozy i śniegi a ekipy nie będą chciały tego zrobić jak bedzie mróz, czy to prawda że jak śnieg spadnie to już po rybkach, chce podając decyzje jutro lub pojutrze ale boje się ze może się okazać ze za dwa dni chwyci mróz i okien nie wymienie :(

 

ufffff :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakia jest standardowa bo sie nie orientuje ?

powinien być jeden rodzaj wentylacji/rozszczelniania czy więcej ?

standardowo w kazdym skrzydle RU (rozwierno-uchylnym) masz funkcje rozszczelnienia i ona w zupelnosci wystarcza

 

hehe i tak mi to nic nie mówi, jeśli masz chwile to poprosze o streszczenie tych systemów i jak cenowo te bajery sie kształtują oraz co według ciebie jest godne uwagi

- stopniowanie uchylu - sama nazwa wskazyje - zamiast okno uchylic sie maksymalnie od razu masz dodatkowe trzy polozenia stopnia uchylena okna.

- ogranicznik rozwarcia - ogranicza ci otwarcie okna powyzej 93 stopni - warto zastosowac gdy ze oknem stoi jakis mebel a nie chcialbys by skrzydlo o niego uderzalo

- hamulec sterowany klamka - po otwarciu skrzydla blokujesz je hamulcem ktoy uruchamia klamka. Element dosc zawodny, wymaga kultury obslugi

- blokada blednego polozenia klamki - zapobiega przed rownoczesnym otwarciem i uchyleniem okna

 

słyszałem ze z wysokimi oknami w PCV są problemy ale chyba da się coś zrobić żeby mi te okna się nie rozpadły za 5lat czy takich wysokich nie wstawiać z PCV ?
da sie cos zrobic tylko nie daj sie nabrac ze ktos ci to bez mrugnniecia okiem zrobi w tym wymiarze - jakis oszolom ;) to bedzie

 

Chodzi mi o to że okna można różnie otwierać i uchylać na różne strony jak się klamką rusza na różne strony (nie wiem ja to się nazywa i nie wiem jak to opisać)

w zalzenosci od polozenia klamki mozesz okno zamknac, otworzyc, uchylic - nie jak kiedys ze trzeba bylo taka wajche przestawic by klamka umozliwiala ci np. uchyl okna

 

.... Rodzina mnie naciska żebym zdecydował się dziś na ekipę "z słupa" bo zaraz przyjdą mrozy i śniegi a ekipy nie będą chciały tego zrobić jak bedzie mróz, czy to prawda że jak śnieg spadnie to już po rybkach, chce podając decyzje jutro lub pojutrze ale boje się ze może się okazać ze za dwa dni chwyci mróz i okien nie wymienie :(
Z rodzina lepiej zyc w zgodzie :) snieg nei jest przeszkoda - wymiana okien to zupelnie cos innego jak ich montaz w nowym budynku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i tak realne terminy oczeiwania to 3-4 tygodnie - a jesli ktos podda ci do podpisania umowe z krotszym to popatrz dokladnie co jest malym druczkiem napisane - tak robia w balona najczesciej. NIby termin realizacji tydzien ale w umowie ostateczny termin montazu za miesiac

3 i 5 komorowka rozni sie wygladem - 5 komorowka jest grubsza i wygada masywniej choc masywniejsza od 3 nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff jesli zimno nie jest przeszkodą to się wstrzymam z braniem ekipy dziś i decyzje podejme w ciągu najbliższych kilku dni :D muszę to wszystko przetrawić i coś wybrać.

W związku z tym uprzedzam że będę was męczył troszkę a w szczególności ciebie Jareko :D z góry przepraszam :oops:

 

Niepokoje się tymi moimi wysokim oknem balkonowym troszkę :(

 

 

odezwe się wieczorem i / lub jutro rano w celach meczenia grupowiczów pytaniami:wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko - jako że nie wymyślam nic samodzielnie a korzystam z wiedzy innych , masz rację ten cytat ten to słowa pchełka. Jeszcze jedna uwaga. Mój dostawca ma aprobatę na okna kolorowe - jako producent na gotowy wyrób. Tam czarno na białym stoi i robi okna o wymiarach podanych wyżej. To co najważniejsze, zrobione w róznych konfiguracjach i funkcjonują bez trudności. Tylko że Tobie system w którym robią się nie podoba.

albercikk - okno o wymiarach 2600 x 2300 można wykonać bez obaw że będziesz miał z nim problemy. Bez większych nakładów finansowych można je wyposażyć w dodatkowe elementy (mikrowentylacja - standard, stopniowany uchył 8-10 zł, hamulec - 60 zł).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albercikk - okno o wymiarach 2600 x 2300 można wykonać bez obaw że będziesz miał z nim problemy. Bez większych nakładów finansowych można je wyposażyć w dodatkowe elementy (mikrowentylacja - standard, stopniowany uchył 8-10 zł, hamulec - 60 zł).

Pozdrawiam

 

uff no to mnie uspokoiłeś z tym moim balkonowym kolosem, czyli można, dzięki :D

ha widzę że te dodatki nie są takie drogie, to miło, pytam o nie bo wyszedłem z założenia że jak już wydawać pieniądze to warto popytać o takie różne dodatki niż potem ma mi tego brakować.

Wielka prośba do tych co mają u siebie zamontowane różne bajery co by się wypowiedzieli na temat czy fajne to jest, dobre to jest :)

P.S. i oczywiście ile dany bajer kosztuje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Tylko że Tobie system w którym robią się nie podoba....
to nie tak jak napisales ze mi sie niepodoba ale tez nie uwazam go za siudmy cud swiata ze mozna w nim wszystko

albercikk - okno o wymiarach 2600 x 2300 można wykonać bez obaw że będziesz miał z nim problemy. Bez większych nakładów finansowych można je wyposażyć w dodatkowe elementy (mikrowentylacja - standard, stopniowany uchył 8-10 zł, hamulec - 60 zł).

Pozdrawiam

Powiem tak, albercik, poddaje sie. W swietle tej informacji niech tatko zrobi ci takie okno ale......pozniej zanim mu placic bedziesz podpowiem Ci jak mozesz miec to co zamowisz tylko za zaliczke lub wrecz za friko a on nieprzyjemnosci.Nawet jesli wykona Ci to w skrzydle drzwowym a nie okiennym

EOT jakiejkolwiek polemiki z tatko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...