Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

jareko - wyobraź sobie że montuja u mnie ci których chwaliłeś kilka postów wyżej. Masz rację montażyści z Thermoplastu sa naprawdę dobrzy.

Świat już jest tak skonstruowany że możesz trafić na równego lub lepszego od siebie, a ja jestem tylko malutkim człowieczkiem który próbuje żyć nie robiąc krzywdy innym. Kiedyś poświęcę więcej czasu i z tego forum przedstawię pewną analizę.

Deceunick jest najlepszym systemem okiennym. Dokładając do tego dobrego producenta i żadne ale to żadne inne systemy się nie umywają. Jedno jest faktem nie znam producenta na decunicku który wciska kit dla klienta w przeciwieństwie do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Kiedyś poświęcę więcej czasu i z tego forum przedstawię pewną analizę.....

juz kiedys to obiecywales ale jakos nie wyszlo ;)

tylko prosba - nie jakies tam ulotkowe ble ble ble tylko rzeczowe argumenty z wykresami statyki i idealem byloby gdybys dorzucil jeszcze klasy wzmocnien stosowanych w tym profilu

Ale bys hmmm..... ;) proponowalbym, zanim te analize zaczniesz, przewertowac dokumentacje systemowa Schuco AS-60 (3 komorowy) lub nawet CT-70(5 komorowy)

a gdybys na koniec dorzucil odpowiedz na pytanie - jaki to system okuc pozwala okuc okno o wysokosci 2600 i jest aprobowany przez ich producenta ktory na to jeszcze daje gwarancje byloby super :) Bo obaj dobrze wiemy (mam taka nadzieje :)) iz mozna za pomoca przedluzek nawet i 3000 i wiecej okuc ale bez gwarancji okuciowcow

Po co wogole ta polemika :lol: - nie neguje Zendowa ale....sam wiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko - jako że nie wymyślam nic samodzielnie a korzystam z wiedzy innych , masz rację ten cytat ten to słowa pchełka. Jeszcze jedna uwaga. Mój dostawca ma aprobatę na okna kolorowe - jako producent na gotowy wyrób. Tam czarno na białym stoi i robi okna o wymiarach podanych wyżej. To co najważniejsze, zrobione w róznych konfiguracjach i funkcjonują bez trudności. Tylko że Tobie system w którym robią się nie podoba. albercikk - okno o wymiarach 2600 x 2300 można wykonać bez obaw że będziesz miał z nim problemy. Bez większych nakładów finansowych można je wyposażyć w dodatkowe elementy (mikrowentylacja - standard, stopniowany uchył 8-10 zł, hamulec - 60 zł).

Pozdrawiam

:D :D :D :D

Chyba biało na białym, bo jakoś nie wszyscy to widzą :( hehehehehe

tatko nie rób człowieka w bambuko :-? nie mam nic do Zendowa- nawet jego wygląd mi sie podoba, ale ŻADEN system okien z pcw nie dopuszcza skrzydła do okna o wymiarze 2600 mm!!!!! Nawet pojedynczego balkonu, nie mówiąc o słupku ruchomym z jakąś dostawką z boku !!! Chyba, że w dokumentacji Zendowa wyczytałeś jeszcze także dopuszczalną szerokość 2300 mm dla okien dwuskrzydłowych :o :o :o Wtedy mozna zrobic bez dostawki , :D hehehehe

Nie jest mi znany również producent oferujący okucie powyżej 2400 we wrębie !!!!

Nie przeczę, że ono będzie dobrze funkcjonować ale takie cudo można wykonać tylko z naświetlem u góry lub na własną odpowiedzialność- nie znajdziesz takich gabarytów okien dwuskrzydłowych w żadnym katalogu systemowym profilu!!!!

Cóż to za cudo ten decunick że można w nim zrobić balkon szer=2300 i wys=2600? (mam nadzieję, że nie w dodatku kolor :o )

Proszę o blizsze info!

:lol: :lol: :lol: Również proszę o jakiś wykres statyki. I dorzucam następną kratkę browaru... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...... jak widze nie tylko ja niedoszkolony jestem w temacie - takze Gosciu, Stary i zapewne Pchelek - nie znamy sie nic a nic :lol: ale poczekajmy na kwity - moze sa? :lol: :lol: :lol:

 

tatko - sa pewne granice naginania systemow okiennych ale jak widze przeginasz by tylko zdobyc klienta.

Uczciwosc, tak niemodna, dzisiaj jednak jest w cenie.

Mam propozycje - zeskanuj statyke tego cuda (ktore jest mi naprawde obojetne), maksymakne dopuszczalne gabaryty okuc (bo pewnie one takze jakims cudenkiem sa) i zamiesc tutaj lub.....po prostu przyznaj sie do bledu i cytujac ciebie .... nie wymyślam nic samodzielnie a korzystam z wiedzy innych ....zmien nauczycieli :lol:

Tak bedzie uczciwie.

Ja dorzucam takze krzynke - tak wiec czekaja juz na ciebie trzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach chce zakupić okna a narazie jeszcze nawet nie wiem co bym chciał więc pytam co by się coś mi zaczeło klarować ;)

 

Wiem już napewno jedno dzięki Jareko że przy wymiarze okna balkonowego musze miec "nadswietle" czyli mam jeden pewnik :)

 

Teraz czas na to aby się reszta spraw dotycząca okien jak najszybciej wyklarowała, więc :

Ponawiam pytanie odnośnie różnych bajerów które można w oknie zamontować np: stopniowany uchył, hamulec, ogranicznik rozwarcia , blokada błędnego położenia klamki i wszelakie inne które istnieją.

Proszę o wypowiedz użytkowników i monterów / sprzedawców co te systemy są warte i które polecacie co jest przydatne i naprawdę się sprawdza w użytkowaniu i i oczywiście cena takiego gadżetu.

 

Jak to przerobie to będe miał drugi pewnik, potem zostanie już tylko (chyba bo może coś przegapiłem) wybór profili no i firmy / montażysty która mi to zrobi w Wawie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na 14 Targi Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz WSZYSTKO DLA DOMU, które odbędą się w halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich przy ulicy Struga 6-8 w dniach 18-20 listopada 2005 roku.

Miło nam poinformować Państwa, iż Nasza Firma EKO-DOM weźmie w tym roku udział w prezentacji (KOWALSKI WYKAŃCZA, REMONTUJE, URZĄDZA). Prezentacja obejmować będzie budowę, wykończenie oraz wyposażenie łazienki. Przedsięwzięcie trwać będzie trzy dni, a całość dostępna będzie dla publiczności.

Konstrukcja zbudowana zostanie na środku hali wystawienniczej. Wokół wydzielone zostanie miejsce dla publiczności. Budowa pomieszczenia zaczynać sie będzie od "stanu surowego", a kończyć na oddaniu łazienki (pod klucz), łacznie z wyposazeniem wnętrza. Firma EKO-DOM dostarczy do budowanej łazienki okna Firmy URZĘDOWSKI w najnowszym systemie JU- 88 GALUX.

 

Nasze doświadczenie oddajemy do Państwa dyspozycji. Udzielimy wszelkich informacji i służyć będziemy poradą.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA NASZEGO STOISKA, GDZIE MOŻNA BĘDZIE DOKONAĆ KALKULACJI CENOWEJ STOLARKI OTWOROWEJ. PROSIMY O ZABRANIE Z SOBĄ WYMIARÓW OKIEN, DRZWI ORAZ BRAM GARAŻOWYCH I POSESYJNYCH.

 

 

 

SPOTKAJMY SIĘ NA TARGACH!

http://www.eko-dom.szczecin.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okno 160x150 trzeba wykonać jako dwuskrzydłowe - jednoskrzydłowe to UTOPIA

drzwi balkonowe wysokość 260 - to też utopia, chyba że będą białe i tylko, tylko rozwierane do tego SCHUCO i do tego jednoskrzydłowe i do tego wykonane przez dobrą firmę, dobrze obsadzone, ale, ale lepiej dać nad takimi drzwiami naświetle co do szerokości tych drzwi 230 to trzeba je podzielić na trzy skrzydła

Okno dwuskrzydłowe może być tak szerokie ale nie może być za wysokie.

No i na koniec wysokie drzwi balkonowe to tylko SCHUCO.

DECEUNINCK kończy sie na 230 [wysokość] tak jak wszystkie pozostałe systemy opró

 

z SCHUCO - on ma specjalne okucia sztangowe, samosmarne 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek - podzielam twoje zdanie co do rozmiarów okien jednoskrzydłowych 1600 x 1500. Prawdą jest że coś takiego można żrobić tylko nie można tego nazwać dobrze funkcjonującym oknem. Drzwi balkonowe o wysokości 2600 też nikt nie zrobi, które będą ok. Jedynym wyjściem jest naświetle nawet do wysokości 2150- 2200. Wyższe skrzydła są zbędne a co z tym się wiąże koniecznośc dzielenia na trzy. Zbędny jest również ruchomy słupek, wszak nie jest to wyjście na taras a tylko na balkon. Kamikadze to ja nie jestem.

Dla Jareko, Starego, zresztą jak zwykle, to co chcę powiedzieć jest tylko bleblaniem czy czymś tam. Powiem szczerze że chciałem napisać w pierwszym poście o naświetlu, tylko coraz bardziej mi się podobają ich reakcje.

Mam negatywne podejście do systemu Schuco. Powien szczerze że jak słyszę tą nazwę to włos na karku staje dęba, ale to juz opowieść na inną chwilę.

Proszę odpowiedz mi jeszcze na jedno pytanie: w świetle tego co piszesz okna balkonowe o wymiarach 880 x 2480 nie powinny być wykonywane, a te które zostały wykonane są niezgodne z prawem, nie mogą dobrze funkcjonować, prawda czy fałsz?

 

Jareko, Stary niestety nie zeskanuję żadnych dokumentów. Nie mam takiego urządzenia i potrafię go obsługiwać. Zresztą sami dobrze wiecie jak daleko od badań, opinni, wykresów do rzeczywistości.

Stary co aprobaty na okna kolorowe to nietsety (dla niektórych) prawda, zrobili i mają. Chwała im.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twoj pierwszy post

albercikk - okno o wymiarach 2600 x 2300 można wykonać bez obaw że będziesz miał z nim problemy. ....

Drzwi balkonowe o wysokości 2600 też nikt nie zrobi, które będą ok. Jedynym wyjściem jest naświetle nawet do wysokości 2150- 2200

zacytuje Twe slowa i porownaj sam siebie co napisales.

Dla mnie efektem tego porowanie jest tylko to iz nie masz zielonego pojecia o oknach - moze i handlowcem jestes dobrym (czego Ci zycze) ale raczej nie wypowiadaj sie autorytatywnie w temacie co totalnie nieznanym

 

 

Mam negatywne podejście do systemu Schuco. Powien szczerze że jak słyszę tą nazwę to włos na karku staje dęba, ale to juz opowieść na inną chwilę.

chetnie te opowiesc poznamy bo tu tez jakby wychodzila twoja znajomosc porownawcza systemow :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie albercikk o okno, czy mozna je żrobić? - nie mówił nic jak ono ma być podzielone.

Poniżej wymiary:

"okno Balkonowe w pokoju wymiary około wysokość 2,60 szerokość 2,30

okno kuchenne wysokość 160 szerokość 150".

Moja odpowiedź

"albercikk - okno o wymiarach 2300 x 2600 można wykonać bez obaw że będziesz miał z nim problemy".

Każdy nawet początkujący w branży okiennej wie że można wykonać okna o większych gabarytach (np.3200x3200) bez uszczerbku dla jego jakości. Problem tylko dotyczy jak podzielić takie okno aby było ok. To samo dotyczy albercikk. Pytał czy okno 2600x2300 można wykonać. Zarówno ja jak i tysiące innych dostarczy okno o takich wymiarach.

"Opowieść" dotyczącą Schuco i firmach produkujących na tym systemie już opowaidaliśmy razem z Tomsim na innym forum, mozna poczytać.

Pozdrawiam

P.S. Spróbuj czasami zastanowić się nad tym co piszesz i czy aby do końca masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co tatko. Nie mam nic personalnie do Ciebie. Ale twoje odpowiedzi i wypowiedzi przypominaja z innego watku jednego forumowicza - trolem nazwany zostal :)

Ciebie o to nie posadzam i sadze ze czasem moglbys nie manipulowac wlasnymi slowy. Raz ten balkon bez klopotu o tej wysokosci wykonac mozna w najlepszym z systemow okiennych, pozniej ze mozna ale z nadswietlem.

Przeczytaj swoje posty jak i odpowiedzi Pchelka, Goscia, Starego - ludzi od ktorych zarowno Ty jak i ja mozemy sie jeszcze sporo nauczyc.

A co do Schuco - mylisz profil z producentem ktory cos z niego robi.

W swietle tego co mowia dokumentacje a one sa podstawa tego co mozna a czego nie mozna robic balkon 900/2520 z poprzeczka w kolorze bialym mozna zrobic zaledwie w kilku proflach. To ze robi sie inaczej to zupelnie inna bajka - ale dzieki temu ze tak sie robi Pchelek ma prace i dodatkowe zrodlo dochodu jako rzeczoznawca.

Profil to wynik jakiegos tam czasu pracy konstruktorow, testow, badan by stworzyc cos co bedzie funkcjonowac nie przez rok, dwa, piec ale czas idacy w dziesieciolecia.

Do kazdego profila jest dokumentacja w ktorej wszelkie szczogoly wykonania okna jak i wykresy statyki, ksztalty i grubosci wzmocnien, sposob montazu, ograniczenia stosowania itd itp. Dokumentacja to niejako Biblia kazdego producenta ale powinna byc takze dla kazdego handlowca. Ona gwarantuje ze okno wykonane zgodnie z nia wytrzyma 40-50-60 czy wiecej lat bez klopotow. I nie ma znaczenia iz producent stosujac rozne patenty wykona je prawidlowo. Czesc z tych patentow znam i powiem Ci ze to taka hmmm.....prowizorka ktora przez jakis czas sluzyc bedzie - a jakze, tylko przez jaki?

Byl tu kiedys watek okna lukowego gdzie pytajacej o nie na forum osobie w ani jednym punkcie handlowym nie powiedziano ze to nie bedzie dzialac poprawnie. Byly inne watki bedace potwierdzenie faktu naginania dokumentacji systemowej do granic nieprzyzwoitosci. W przyszlym tygodniu wymieniam klientowi balkon dwuskrzydlowy s-1765 h-2400 w kolorze z poprzeczka ktory ma raptem trzy lata i nadaje sie do smieci a dealera ktory taki szmelc mu wcisnal juz nie ma. I tak sie dzieje coraz czesciej - o czy sam dobrze wiesz. Nie sztuka jest wykonac to co klient sobie wymarzy - sztuka jest uswiadomic mu ryzyko i.....odmowic podpisania z nim umowy jesli argumenty do niego nie docieraja :(

To ze wielu dokumentacje ma ja w d... nie oznacza ze tak ma byc. Bo liczy sie to co po kilku latach z takim oknem stac sie moze.

Niech inni ocenia nasze postawy

Dla mnie to juz EOT w temacie deceuninck i tatko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy nawet początkujący w branży okiennej wie że można wykonać okna o większych gabarytach (np.3200x3200) bez uszczerbku dla jego jakości.

:roll: :roll: :roll: Czwarta kratka już się mrozi... :wink: prośba jak poprzednie, mogę podać nr faxu zamiast skanera :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mial byc EOT ale ostatnie zdanie w temacie.

Nie tylko ja Twe posty mowiace o tym odebralem tak jak odebralem. Juz masz cztery skrzynki piwa - trzy od Starego jedna ode mnie sadze ze zaraz Gosc i Pchelek po jednej dorzuci gdyz glupoty wypisujesz i brnisz dalej czepiajac sie personalnie tych ktorzy Ci te bledy (dla Twego dobra) wytykaja.

Gnoisz Schuco realnie jedyny system w ktorym CUDA wykonac mozna a gdybys jezcze znal poprzednika terazniejszych profili (Schuco AS) to dopiero bys zrozumial co oznacza profil z najwyzszej polki, Wywyzszasz Zendowa choc jest dobrym profilem nie mozna go na samym szczycie ustawic (ale Ty nim handlujesz - wiec po czesci Cie rozumiem) i raczej do jednego wora z Rehau, KBE, Knippink, Kommerling itd wrzucic mozna.

Juz Ci raz napisalem - nie sztuka jest popelnic blad :) sztuk przyznac sie do niego

Ostateczny EOT w temacie bo nie o polemike miedzy nami tu chodzi tylko o reala, poparta wiedza wlasna i doswiadczeniem pomoc bywalcom forum.A ze przy okazji bedziesz mial wsrod nich klienta - cieszyc sie bede wraz z Toba. Mam nadzieje ze z wzajemnoscia jak mi sie trafi takze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff miałem urwanie głowy więc nie udało mi się zobaczyć jak to naświetle wygląda, ale doszedłem do wniosku iż jeśli wysokie (2600) okno i tak je mieć powinno to odpuszczam sobie uganianie się za tym aby to zobaczyć bo czasu na takie zabawy ostatnio nie mam, jak ma być niech będzie i tyle.

Czas leci a ja nadal nie wiem co mam kupić, jak by się komuś chciało pomęczyć nad moimi pytaniami które są w postach powyżej to będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...