Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

> Witam "Nowego" na forum

 

To milo, dziekuje! :)

 

> Aluminium - hmmm....material wyjatkowo niedoceniany w domkach

> ale sadze ze jest to efektem gustow klientow. Jakie by nie bylo wyglada

> "zimno" i mnie przynajmnije "biurowo" sie kojarzy. Ale tez z racji

> swoich zalet mozna w nim wykonywac gabaryty o jakich ani drewno

> ani PVC nawet pomarzyc nie moze

 

A no wlasnie, bywajac za granica kraju jakos nie widzialem zbytniej niecheci do stosowania okien aluminiowych. Zdarzaja sie bardzo czesto w domkach jednorodzinnych, szczegolnie w tych, ktore maja jakies bardziej wyszukane konstrukcje okienne.

 

> Patio - jako rozwiazanie. Jest to opcja najdrozsza z mozliwych

> do wyboru. [...]

> Czasem pojawiaja sie klopoty ze szczelnoscia na styku ramy przy

> stalym szkleniu a skrzydlem ruchomym. Tu istotny jest montaz i

> producent takiego okna - musi naprawde znac sie na rzeczy a nie

> na Tobie sie dopiero tego uczyc.

 

No wiec wlasnie. Okna w moim salono-jadalnio-kuchi maja byc w wiekszosci "stale" (nie otwierane), jedynie wyjscia na ogrod chcialbym zrobic wlasnie typu "patio" (jakze sie to fachowo nazywa? podnosno-przesuwne?). I zakladam ze raczej caly ten zestaw bedzie wykonany z jednego materialu, pcv albo aluminium (drewna nie biore pod uwage).

 

Stad naistotniejsze pytania. Szczegolnie w sprawie aluminium.

1. Kto potrafi dobrze (ma doswiadczenie) zrobic takie okna przesuwne?

2. Jak wyglada sprawa ze wspołczynnikami siepłochronnosci dla tego typu profili (szyby beda przeciez takie same jak w innych ramach)?

3. Jaki producent takich profili w kraju robi dobre profile aluminiowe z przekładka termiczna?

4. Jaki typ okuc?

 

Te same praktycznie pytania moglbym zadac w sprawie wykonania takich okien w profilu PCV, bo jestem narazie zdecydowany na obydwa rozwiazania 50/50. Oczywiscie zakladam ze dodatkowe okna stałe beda wyskonane w tej samej technologii niejako przy okazji...

 

Wiem ze temat jest raczej nowy (dlatego tez pewnie archiwa muratora niewiele tu pomagaja), ale sadze ze za kilka lat i w Polsce takie rozwiazania beda na topie. Polecam uwazne podroze po Holandii szczegolnie ;)

 

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolor to wybierz ALUPLAST 4000 RoundLine. Ktoś powie wybierz Vekę bo ma kolor wtapiany - wbrew pozorom to jest ich wada. Poprostu gorzej reagują na ciepło słoneczne. Różne kolory profilu w Przypadku VEKI (3 mm warstwa profili w kolorze brążowych ) różnie rozprężają się po nagrzaniu co często powoduje deformację profili. W przypadku Aluplasta i wielu innych profili jest to tylko okleina która nie ma takiego wpływu na cały profil. Zwróć jeszcze uwagę na to kto jest producentem okien - to jest chyba najważniejsza sprawa.

Pozdrawiam.

 

Ale czy taka okleina nie jest mniej trwała od koloru wtapianego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppp.j - widzisz, Stary podal Ci linki z ktorych nie tylko to powinienes odczytac. Nie chce Cie zniechecac, ale lektura tamtych postow jak i innych watkow na forum w 100% okniarskim powinna dac Ci do myslenia w temacie Dobroplastu ale i tak Ty podejmiesz decyzje. Sorki - ale nie przerzucaj jej na nas. My mozemy Ci tylko cos nie cos podpowiedziec.

Zgadzam się z Tobą w zupełności tylko ze nigdzie nie wyczytałem ze okna z Dobroplastu są złe. Wszędzie jest tylko utyskiwanie, że współpraca się nienajlepiej układa, że dostawy nieterminowe, że montaż trzeba poprawiać. Więcej pchelek w którymś poście chwali profil brugmann’a. Zgadzam się również, że decyzję podejmę ja, ale proszę Was specjalistów o dane wyjściowe typu całkowicie negatywna: produkt finalny jest zły, bo .......np. zgrzewny się rozklejają, lub reklamacje są niewykonalne z winy producenta

lub pośrednia typu: okna mogą mieć porysowania, ale z uwagi na niska cenę można podjąć ryzyko.

I tu przyznaję trochę zwalam na Was robotę, ale jak Wy tego nie powiecie to kto? Ja sam takich informacji nie jestem w stanie zebrać.

Jeżeli Wasze opinie będą zdecydowanie negatywne to proszę choćby na priv o sugestie, od czego mam zacząć i z kim nawiązać współpracę w W-wie kierunek Radzymin. Przypominam, że okna planuję wstawiać dopiero wiosną, więc czasu na sprawdzenie i podjęcie decyzji mam dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie niestety.

Czy są jakieś wytyczne podające jakie są minimalne luzy pomiędzy szybą a oknem (profilem)? Wymieniono mi drzwi balkonowe, ale źle zamontowano poprzeczkę (o 1 cm za wysoko względem poprzednich), w efekcie górna szyba była wstawiana praktycznie na wcisk (stoi na takich plastykowych podkładkach o grubości ok. 0,5 mm - tyle samo od góry) za to dolna ma o ten 1cm więcej luzu. Czy taki montaż szyby jest prawidłowy? Pomijam, że przez to przesunięcie poprzeczki nie jest ona na tej samej wysokości co dolny profil okna z boku drzwi (jest o ten 1 cm wyżej).

Czy są jakieś wytyczne jak powinny być poprawnie rozmieszczone te podkładki dystansowe wokół szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać?

Okna na profilach Veka PerfectLine czy Aluplast Ideal 4000.

Mają być kolorowane jednostronnie, i ewentualnie kilka sztuk dwustronnie z tym, że zewn. kolor inny od wewn.

 

Na razie cenowo lepiej wypada veka.

Czy kierować się tylko ceną, czy są jakieś wiarygodne i potwierdzone przewagi jednej z technologii?

 

Z przedstawionych opcji podobnie jak poprzednicy lepszy jest Aluplast.

Proponuję jeszcze przyjrzeć się ofercie M&S (dystrybucję mają chyba w całym kraju) ze zbrojeniem termicznym. W styczniu br. mieli dobra promocję (możliwe iż podobnie będzie w 2006). Stosują tą samą metodę nakładania kolorów, a możesz zyskać okno o jeszcze lepszych paramterach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełek

Jakie firmy z dobrymi montażystami mógłbyś polecić, jestem z Warszawy, wybrałem profile Aluplast ze względu na cenę, ale się nie upieram, cena jednak gra tu duża role, Okna Plastikowe.

 

pokojowe balkonowe około 240 wys x 220 szer

kuchenne około 150 wys X 140 szer

 

Pozdrawiam

 

edit: Narazie faworyt to "Budvar" z profilami "Thyssen", okucia Rotto NT ale czy warci sa zaufania, ceny dostałem od nich rozsądne to znaczy pośrodku w porównaniu do konkurencji (były firmy dużo droższe ale i dużo tańsze)

Obsługa miła i wydaje mi się fachowa (jak dla mnie ale jestem Lamerem w kwestii okien)

Jakie są opinie o ich montażystach no i jak te profile

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy producenci których tu wymieniono (M&S, Oknoplast, Jezierski) produkują na profilach z barwioną masą pod okleiną. Pocieszeniem jest to że są to renomowani producenci, którzy zazwyczaj dbają o swoją jakość. Należy jednak uważać na to co zrobi handlowiec który dla zysku zrobi wszystko - przyjmie nawet zlecenie na okna w kolorze czekolada lub innym ciemnym które później zamontuje od strony południowej - rozwiązanie nie polecane. Dzisiaj akurat widziałem VEKĘ 5 kom. w okleinie która przeżyła tegoroczne lato - profil miejscami wygląda jak "ciasto karpatka". Dla ciekawości napiszę że w tym przypadku prawdopodobnie przyczyną jest brak otworów odpowietrzających.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko-dzięki.Dzisiaj u producenta usłyszałam,że nie ma co się bić o 5-cio i więcej komorowe,3 są zupełnie niezłe.Trochę mi niewyrażńie z powodu braku dobrych zabezpieczeń-dom buduję w zasadzie w lesie.A macie jakieś doswiadczenia z roletami antywłamaniowymi-może to jest jakaś myśl?Oczywiście też plus alarm.Ktoś chyba pytał o Gorana-ja mogę polecić,kilka lat temu tam robiłam i PCV i aluminium-bardzo solidnie. :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usmialem sie do lez.....

dzis wymieniam okna wykonane z PVC, maja 3 lata, osiedle swiezo oddane do uzytku, jak znam zycie, Inwestor wybral najtansza oferte

Piekny balkon duskrzydlowy, w kolorze jednostronnym, powyginany w chinskie dziewiec. Naprawde ladny. Ale jakies lekki skrzydla a oscieznica......... hmmm....... po przecieciu szukamy wzmocnienia - nie widac :( I na dodatek hmmm....wiecie jak zamontowane? W zewnetrznej warstwie sciany oslonowej. Styropian zaczyna sie za balkonem od srodka. Nic dziwnego ze glif wewnetrzny zawsze taki jakis dziwnie zimny byl. Cos mi sie zdaje ze bede mial na tym osiedlu roboty a roboty :) :) :)

 

I tutaj nasunela mi sie refleksja. Wspolczuje mieszkancow czesci nowo powstalych i powstajacych osiedli. Bula kase niewyobrazalna za mieszkania gdzie takie g.... im sie wtyka

Oczywiscie nie wszedzie tak jest ale widze ze w wiekszosci wypadkow

Pozdrawiam okniarzy :)

 

albercikk - Schuco to chyba najlepszy profil jaki kiedykolwiek powstal. WBrew temu co wyzej tatko napisal. Tylko hmmm.....ciut ciut drogi :( a firma o ktora pytasz - zapytaj Pchelka. Ja juz przestalem wypowiadac sie na temat firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumujac ;) powiem inaczej

dobrze wykonane okno w kolorze, z otworami odpowietrzajacymi o odpowiedniej powierzchni, wykonanych zgodnie z zaleceniami systemy a zwlaszcza z nieprzekroczonymi wymiarami wedle widzi mi sie Inwestora - bedzie dzialac latami :)

I tu wchodzimy w temat uczciwosci dealerow i handlowcow chcacych zdobyc klienta za wszelka cene i z pelna swiadomoscia godzacych sie na "eksperymentowanie" na nim - a noz sie uda i bedzie OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość m_ch_konto usunięte
reasumujac ;) powiem inaczej

dobrze wykonane okno w kolorze, z otworami odpowietrzajacymi o odpowiedniej powierzchni, wykonanych zgodnie z zaleceniami systemy a zwlaszcza z nieprzekroczonymi wymiarami wedle widzi mi sie Inwestora - bedzie dzialac latami :)

I tu wchodzimy w temat uczciwosci dealerow i handlowcow chcacych zdobyc klienta za wszelka cene i z pelna swiadomoscia godzacych sie na "eksperymentowanie" na nim - a noz sie uda i bedzie OK?

 

Prawda! Mój przypadek był taki. Wymyśliłem sobie, że będę miał okan w okleinie złotego dębu, bo popularne, podobają mi się i chyba są najtańsze z barwionych i okleinowanych. Wszystko fajnie, tyle że w projekcie okna mam duże. Trafiłem do jednego producenta (używa Veka) i dla niego było wszystko bezproblemowe, umowa zaliczka 40%, cena też była ok, ale pomyślałem, że warto sprawdzić konkurencję i tu zaczęły mi się schody! Usłyszałem, że wykonają mi dany wymiar okna na moją odpowiedzialność, czyli bez gwarancji. I tak zacząłem sprawdzać kolejnych producentów i kolejne profile. Odpowiedzi były różne, ale firmy o wieloretniej tradycji na rynku poznańskim pdpowiadały tak samo - nie wykonamy lub wykonamy na moje życzenie i bez gwarancji.

Odbiegłem od tematu kolorów, ale uważam, że warto było zabrać głos.

Wiarygodność firmy produkującej okna trzeba wyżej podnieść w rankingu wyborów. Same profile i kolory to raczej dalszy plan. Myślę, że i veka i aluplasty są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...