Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Tydzien temu zdecydowalem sie na okna Fila i podpisalem umowe. Musze jeszcze w poniedzialek podjąc ostateczną decyzje sosna czy meranti, gdyz jestem po obmiarze i wizycie monterow.

 

Oni przekonują mnie, że meranti jest trwalsze i mniej kruche. Co Wy na to?

 

Do goscia: Twoja rodzina od siedmiu lat ma sosne czy meranti?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Pchelek - jak Cię przekonują do meranti to zażądaj - koniecznie - certyfikatu na drewno klejone warstwowo. Z pewnością nie mają bo ma taki dokument jedynie firma DLH. W klejonce meranti ważna jest jakość sklejenia - chyba bardziej niż w klejonce sossnowej. Ponadto meranti jest wiele odmian. Od bardzo rzadkiej i porowatej i nadającej się jedynie na drewno kominkowe [ale taka klejonka jest tania] do gęstej i stosowanej do okien. Ten certyfikat zakładu higieny mogą powiesić na drucie. NATURA nie ma certyfikatu zgodności z Aprobatą techniczną - ale jak podałem powyżej nie oznacza to, że jej wyroby są słabe. To dobra firma. O certyfikat powinni jednak wystąpić.

Certyfikaty na okna drewniane ma w Polsce kilka firm, a na okna z meranti bodajże trzy firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaaaaam all po weeekeeendziee ...

Mam oknaaaa !!!

Firma rozpoczęla montaż o 10 skonczyli około 19 mieli 22 okna do opanowania. Okna PCV profil VEKA - perfektline - producent firma VERTEX z Pszczółek pod Gdańskiem. Okna ładnie sie prezentuja, wykonane przyzwoicie, okucia wyregulaowane dobrze to plucy niestety i jest minus na 2 szybach rysy (pewnie z transporcie) - zgłoszona i przyjeta reklamacja maja przyjechac i wymienić , brakuje tez kilku "zatyczek" do odwodnień po za tym cacy. Profil perfektline 5 komorowy stabilny i solidny.

Dodatkowo montowali mi bramę segmentową Wisniowski - otwera się dosć lekko i cicho.

PIRAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko .... oblane jak sie patrzy i brama też :-) trzeba było popilnowac tych okienek w nocy niestety czasy sprzyjają temu zeokna patrafią zmienić właściciela nie wiadomo jak i kiedy ... podczas piatkowej nocy i pilnowania okienek poszło duzo złotego trunku !!! tak że napewno się te PCV-łki nie rozeschną :-))

Dzieki za troskę PCHEŁEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCVfałki nie maja prawa się rozeschnąć. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz.

Dlaczego na niemieckich stronach internetowych Veki nie ma nic na temat systemu Euroline i Perfectline :o . Jest tylko Softline i Topline.

jakiś wynalazek na Polskę cy co?:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pchelek - kolejna prośba (po kilku tygodniach przerwy), :

- czy wiesz coś (+ lub -) o profilach STYL 2000 LB VAVIN - producant okien ma siedzibę w Tychach (woj. śląskie),

- czy twoim zdaniem warto zakładać w oknach nawiewniki, kiady do zamieszkania pozostało 6 lat i sporo robót, czy zostawić na nie miejsce i zamontować później?

- o firmę montującą zapytam na priva,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Jeśli chodzi o drewno klejone warstwowo to najlepszy jest importer DLH - ściąga klejonkę z Indonezji albo Roggeman - niemiecka firma - producent.

Może też być EAC TIMBER POLAND.

VEKA EUROLINE to wynalazek na Polskę - system trójkomorowy o zredukowanej grubości ścianek. Jak inne pod nazwą EURO [iDEAL 2000 EURO, SCHUCO 2000 EURO, LB Profile 2000 PAD EURO, PLUSTEC EURO - te są oficjalnie] Natomiast są jeszcz inne nieoficjalnie i nielegalnie.

VEKA PERFECTLINE to system bodajże 5-komorowy o grubości ścianek normalnej i też tylko na Polskę.

Ale obydwa są w porządku.

Z tym, że ten drugi jest lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiewniki zamontuj teraz - bo przez 6 lat będziesz miał wymianę powietrza - chociaż w jednym oknie. Zamów nawiewniki VENTAIR firmy BREVIS z Krakowa. Nie są drogie. LB Profile STYL 2000 to profile trójkomorowe o zredukowanej grubości ścianek zewnętrznych [z 3,00 {grubość nominalna] do 2,7 . Mniej więcej, bo jest rozróżścianki zewnętrzne widoczne i zewnętrzne niewidoczne. System jak system. Mają jeszcze profile trójkomorowe o grubości ścianek normalnej i profile pięciokomorowe. Tłocznia jest w Chranowie. Producenci okien z Tychach i Madoń z Chrzanowa [firma OK]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek. Czy możesz mi doradzić której firmy okna wybrać. Chodzi o okna drewniane lita sosna. Mam do wyboru firmy : Ferno, Drutex, Pol-Skone, Sokółka i mała firma Sitak z Lubszy koło Brzegu Olopolskiego. Oferty cenowe są bardzo zbliżone. I jeszcze jedno czy jest sens stosować okucia antywłamaniowe np. I - stopnia w małych oknach ok. 585x555. Mam ich 5 sztuk. Proszę o radę muszę się szybko zdecydować.

Z góry dziękuję. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...