Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

albercikk - polecam Ci schuco i firme MARK-BUD - tel 22/7519394 - powolaj sie na "Jerzy Płoński" to ja :))))

ewentualnie skorzystaj z uslug jareko - on jest okiennikiem od trzeciego pokolenia - ale tu na forum nie moze sie reklamowac jako wykonawca [takie sa zasady forum' ale w ciemno mozesz z jego uslug skorzystac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albercikk - polecam Ci schuco i firme MARK-BUD - tel 22/7519394 - powolaj sie na "Jerzy Płoński" to ja :))))

ewentualnie skorzystaj z uslug jareko - on jest okiennikiem od trzeciego pokolenia - ale tu na forum nie moze sie reklamowac jako wykonawca [takie sa zasady forum' ale w ciemno mozesz z jego uslug skorzystac

 

Rozumiem że Budvar z profilami Thyssen nie za bardzo ?

Do Mar-Bud-u właśnie dzwoniłem i za pare chwil przyślą mi meilem wstępna wycenę.

A więc zobaczymy, wiele niestety zależy od ceny, choć wolał bym takimi kryteriami się nie kierować ale niestety rzeczywistość finansowa jest inna.

Pozdrawiam i dzieki za info

 

Edit: Oferta firmy MARK-BUD jest więcej niz zachęcająca cenowo, rozumiem że ich montazyści trzymają poziom........ i pion hehe :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Tyssen jest złym producentem? U mnie w Grodzisku Maz jest firma z certyfikatami tejże firmy i wg mnie daje rozsądne ceny...

 

 

Thyssen jako jedna z niewielu firm które jak do tej pory nie odchudzają profili. Hasło "profil o podwyższonej sztywności" w dużej mierze jest prawdą. Wg. aproaty technicznej w tym systemie okno o wymiarach 800 x 800 mm można zrobić bez wzmocnienia - oczywiście okno białe. Mało się o tym pisze tutaj na forum ale w Thyssenie warto zwrócić uwagę na system PRESTIGE (5komorowy) - to już jest kawał okna, aczkolwiek 3 komorówka (AD) jest dużo lepszym profilem niż Aluplast czy Veka 3 komowrowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Tyssen jest złym producentem? U mnie w Grodzisku Maz jest firma z certyfikatami tejże firmy i wg mnie daje rozsądne ceny...

 

 

Thyssen jako jedna z niewielu firm które jak do tej pory nie odchudzają profili. Hasło "profil o podwyższonej sztywności" w dużej mierze jest prawdą. Wg. aproaty technicznej w tym systemie okno o wymiarach 800 x 800 mm można zrobić bez wzmocnienia - oczywiście okno białe. Mało się o tym pisze tutaj na forum ale w Thyssenie warto zwrócić uwagę na system PRESTIGE (5komorowy) - to już jest kawał okna, aczkolwiek 3 komorówka (AD) jest dużo lepszym profilem niż Aluplast czy Veka 3 komowrowa.

Słyszałem, że Tyssen jest na prawdę OK i jakościowo i ostatnio też cenowo...

Mi zaproponowano 17tyś z montarzem, za 9 okien połaciowych, 5 zwykłych (148na 148), 1 duże okno balkonowe (210 na 160) i 2 mniejsze balkonowe (210 na 80), 5 cio komorowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Tyssen jest złym producentem? U mnie w Grodzisku Maz jest firma z certyfikatami tejże firmy i wg mnie daje rozsądne ceny...

 

 

Thyssen jako jedna z niewielu firm które jak do tej pory nie odchudzają profili. Hasło "profil o podwyższonej sztywności" w dużej mierze jest prawdą. Wg. aproaty technicznej w tym systemie okno o wymiarach 800 x 800 mm można zrobić bez wzmocnienia - oczywiście okno białe. Mało się o tym pisze tutaj na forum ale w Thyssenie warto zwrócić uwagę na system PRESTIGE (5komorowy) - to już jest kawał okna, aczkolwiek 3 komorówka (AD) jest dużo lepszym profilem niż Aluplast czy Veka 3 komowrowa.

Słyszałem, że Tyssen jest na prawdę OK i jakościowo i ostatnio też cenowo...

Mi zaproponowano 17tyś z montarzem, za 9 okien połaciowych, 5 zwykłych (148na 148), 1 duże okno balkonowe (210 na 160) i 2 mniejsze balkonowe (210 na 80), 5 cio komorowe...

 

To chyba cena niezła, bo za same połaciowe z dychę trzeba zapłacić.

Podaj jakiegoś maila lub www do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep mieści się w Grodzisku Maz, przy stacji. Strony www nie zmam, a telefon to 7557730

Połaciowe rzeczywiście 10tyś... :-)

Trzeba by było ewentualnie jeszcze negocjować jakiś upust czy też upust i podwyżkę za okna w kolorze, bo cena (jak dobrze pamietam) jest za okna białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Odpowiedzi były różne, ale firmy o wieloretniej tradycji na rynku poznańskim pdpowiadały tak samo - nie wykonamy lub wykonamy na moje życzenie i bez gwarancji.

Odbiegłem od tematu kolorów, ale uważam, że warto było zabrać głos.

Wiarygodność firmy produkującej okna trzeba wyżej podnieść w rankingu wyborów. Same profile i kolory to raczej dalszy plan. Myślę, że i veka i aluplasty są dobre.

Nic tylko zlotem Cie za te slowa obsypac - tylko kto na to zwraca uwage? Niestety dla wielu liczy sie - i nie dotyczy to tylko branzy okiennej - tylko kasa kasa i jeszcze raz kasa. A jak czesm slysze o "oszczednosciach" to wlos sie jezy na glowie - ale wystarczy. Ostatnio rozmawialem z jednm z Was na temat pianek itp. Kupil pistolet i dopiero teraz wie co to jest pianka montazowa i wbrew pozorom ile mozna na samym fakcie posiadanai pistoletu zaoszczedzic - zwraca sie bardzo szybko - juz po dwu czy trzech puszkach wezykowki.

Ale o tych "oszczednosciach" wszelakiej masci bylo na forum nie raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

No i na mnie przyszła pora... :) temat okien zaczyna mi sie juz nawet we snach pojawiac... do wiosny jeszcze trochę czasu, ale żebym ja sie w tym temacie troche "pewniej" poczuła to chyba jednak mało czasu :lol: :lol: :lol: i dlatego tu u Was jestem :wink: Dostałam juz dwie wyceny, i opisy w nich są dla mnie kompletnie nie zrozumiałe... nie wiem czy to, co wypisuje jedna z firm to faktycznie cos "wiecej" i "lepiej" niz przeciętnie, czy tylko mi sie tak wydaje (o co im pewnie chodzi), bo dla mnie wszystko jest "wow, ale super".... :o dlatego proszę o pomoc :-? :-? :-?

i tak, na przykład:

- klasyczne wzornictwo,(-to rozumiem :) )

- zaokrąglone krawędzie gwarantujące odpowiednią grubość powłoki lakierniczej w każdym miejscu profilu,(tez rozumiem)

- listwa przyszybowa montowana na styk bez nieestetycznych szczelin,

- nowej generacji termookapnik firmy GUTMAN o zwiększonej objętości i przepustowości na wody opadowe,

- wręby ościeżnicy podwyższone, dzięki czemu uszczelka wrębowa nie przylega bezpośrednio do aluminiowego okapnika lecz do drewnianego wrębu - eliminuje to mostek termiczny w tej części okna,

- łagodny kąt nachylenia dolnej krawędzi skrzydła, przez co możliwe jest szybsze odprowadzenie wody z tej części okna, a tym samym wydłuża żywotność stolarki.

 

i dalej:

Nowoczesne okucie ROTO NT:

- dwa punkty antywyważeniowe na skrzydło,

- mikrowentylacja dla kwater UR (klamka 135 stopni),

- blokada błędnego położenia klamki,

- klamka firmowa (stare złoto F4, biała, brąz),

- osłonki na zawiasy w kolorze klamki.

 

Szyby energooszczędne o współczynniku termoizolacyjności k = 1,1 w odcieniu neutralnym, osadzane na specjalnej uszczelce neoprenowej. - co to za uszczelka?? :wink:

 

Klejonka selekcjonowana o optymalnych właściwościach, zapewniająca długotrwałą żywotność stolarki. - co to znaczy, tak zebym zakumała??

 

 

Będę bardzo wdzięczna za przybliżenie mi, czy to faktycznie dobre okna, czy nie? bo jak zapytam firme, to juz taka jestem, ze nie bede im wierzyla tak do konca :> a tu to uwierze :D:D:D:D

 

 

Pozdrawiam i z góry bardzo dziekuje za poświęcony czas :)

 

mundzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ewentualnie skorzystaj z uslug jareko - on jest okiennikiem od trzeciego pokolenia - ale tu na forum nie moze sie reklamowac jako wykonawca [takie sa zasady forum] ale w ciemno mozesz z jego uslug skorzystac

Widzisz Jurku :) jako jeden z niewielu tutejszych bywalcow staram sie o tych zasadach pamietac ale milo mi ze tak o mnie napisales :)

Co powiesz na cos takiego . Wlasnie wrocilem od klienta ktory musi wymienic okna PVC. Wieje mu przez nie, wieje przy samej scianie i lekkie zagrzybienie jzu sie pojawia. Budynek nowy, raptem 3 lata od oddania do uzytku, w Ursusie (temat moze Ci juz znany?). Okna PVC Thysen, producent - przewija sie czasem pytanie o niego na forum, zamontowane beznadziejnie, wykonane super oszczednosciowo (tak oszczednych w cudzyslowie okuc jeszcze nie widzialem). Jak je wyrwe powiem jeszcze cos o nich. Szkoda lokatorow - wywalili kase na mieszkanie i maja szmelc w domu. Zalamac sie mozna. Kiedy w koncu przestanie liczyc sie tylko cena uslug a zacznie ich jakosc jak i jakosc wyrobu? Wszak rynek sam takie "oszustwa" wymusza. Ponizej pewnych cen juz nizej nie da sie zejsc a jesli sa nizsze to tylko klienci sa sami sobie pozniej winni. ALe na Inwestora powinien byc jakis bat - by takiego g.... ludziom nie wstawiali

I przy okazji niejakko - moze wiesz - gdzie zdemontowane okna PVC utyllizuja? Moze ktos inny mi w tym pomoze? Uzbieralo mi sie tego juz sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja tez zaczalem szukac dobrych okien.

Ale oprocz tego, ze maja byc dobre to jeszcze spelniac 3 warunki:

 

1. drewniane (tu nie mam problemu - sprawdzilem, sa na rynku okna drewniane :D

 

2. proste - bez zadnych powyginanych krawedzi, ozdobnikow - nic, jakby sobie wyobrazic prosta deske i w niej szybe (tu zaczynaja sie problemy, bo jeszcze nie widzialem okien "prostych" bez dodatkow, kiedys takie okna produkowali - mam takie w mieszkaniu w bloku, rama od srodka jest symetryczna i rowna, nie ma zadnych przetloczen)

 

3. kwestia lakierowania - wszystkie, ktore widzialem sa "zalane" lakierem, czy nie ma takiego wykonczenia, zeby nie byly takie "swiecace"

 

Wskazcie drogie prosze, bo juz mnie k...wica bierze, jak ogladam okna i wszystkie sa zalane lakierem jak farba i obowiazkowo musza miec jakies "cos" w ramie.

 

A moze jest tak, ze warunek 1 (ze drewniane) z 2 i 3 sie jakos wykluczaja? RATUNKU!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mundzia - slodyczy moja

- zaokrąglone krawędzie gwarantujące odpowiednią grubość powłoki lakierniczej w każdym miejscu profilu,(ble ble bo lakierowanie jest natryskowe i krawedzie nie maja tu zadnego znaczenia)

- listwa przyszybowa montowana na styk bez nieestetycznych szczelin,

- nowej generacji termookapnik firmy GUTMAN o zwiększonej objętości i przepustowości na wody opadowe - to "pic na wode" kazdy je ma

- wręby ościeżnicy podwyższone, dzięki czemu uszczelka wrębowa nie przylega bezpośrednio do aluminiowego okapnika lecz do drewnianego wrębu - eliminuje to mostek termiczny w tej części okna -to jak oni zalozyli ten okapnik- łagodny kąt nachylenia dolnej krawędzi skrzydła, przez co możliwe jest szybsze odprowadzenie wody z tej części okna, a tym samym wydłuża żywotność stolarki [to kazdy ma].

 

i dalej:

Nowoczesne okucie ROTO NT:

- dwa punkty antywyważeniowe na skrzydło,

- mikrowentylacja dla kwater UR (klamka 135 stopni),

- blokada błędnego położenia klamki,

- klamka firmowa (stare złoto F4, biała, brąz),

- osłonki na zawiasy w kolorze klamki.

 

Szyby energooszczędne o współczynniku termoizolacyjności k = 1,1 w odcieniu neutralnym, osadzane na specjalnej uszczelce neoprenowej. - co to za uszczelka?? [zwyczajna uszczelka co MUSI być]

 

Klejonka selekcjonowana o optymalnych właściwościach, zapewniająca długotrwałą żywotność stolarki. - optymalnie to piwo mozna wypic albo jedno albo dwa - to taki pic - klejonka MUSI byc selekcjonowana a wlasciowosci musi miec normowe nie optymalne

 

 

To taka typowa reklama okien drewnianych - zazadaj od nich: certyfikatu na drewno klejone warstwowo, certyfikatu na klej, certyfikatu zgodności okien i drzwi balkonowych z Aprobatą Techniczną ITB, atestu na szyby zespolone, atestu na lakiery, kleje i impregnaty oraz na silikony

mysle że im szczeka opadnie do samej ziemi razem z recami, zbledną jak białko, pdną trupem z wrażenia.

 

mundzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idkam - kup tego Gealana w Firmie Goran - najlepiej 5-komorowego czyli system GEALAN IQ 8000 - to dobry system - wbrew pozorom czy 3 czy 5 komor to jest to pewna róznica ponadto te systemy 5 i wiecej komorowe [bo sa i 6- i 7-komorowe juz] a nawet 8-komor] to sa ine szersze.

5-komorowe maja szerokosc 70 mm. Ponadto maja nowoczesniejsze ksztalty - do tych gealanow niech ci wstawia system wietrzenia GECCO.

Brugmann 5-komorowy to taki sobie system - jak pozostale 5-komorowe z tych przecietnych. natomiast Dobropast ma swoje wlasne profile tez 5-komorowe.

Właśnie się zastanawiam nad Gealanem IQ 8000 kolor w firmie OknoPlast Rąbień (koło Łodzi). Złoty Dąb jest tu profilem 6 komorowym a np jasny dąb, Oregon 4 komorowym - ogladając te profile wydaje mi sie że w 6 komorowym stal jest cieńsza niż w 4 komorowym ale może mi sie wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko to by CI raczej sprzedał i wykonał (zresztą doskonale sądząc po komentarzach forumowiczów).

Ja na razie z długiej listy producentów wybrałem M&S na profilach Brugmanna (ale nie te tytanowe) i z okuciami Siegenii. Rozgladam się jeszcze za producentem okien w okuciach Roto (zdecydowanie lepsze noty zyskało na forum) i na profilach Salamander (prawda jareko? ;-)) , ale coś mi trudno w Poznaniu znaleźć, wszędzie tylko Aluplasty, Thysseny. Deceunicki no i Veka. A mało Kummerlinga, czy właśnie Salamandra.

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregmena

mi tam nie przeszkadza, jareko może mi sprzedac i założyc okna!!!!!!!!! ale czy będzie mu się chciało do SANDOMIERZA?????

może i będzie, ale pewnie policzy mi za dojazd tyle o za okno...

 

na razie oknoplast w kolorze mi powiedział 10800

jezierski 13 tys białe

anpol 10 000

zetów oczywiście

 

no to chyba oknoplast, chyba że jeszcze MS zawołam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhh....Sandomierz. Raz tylko tam bylem w latach szkolnych i chetnie bym go jeszcze raz ujrzal :)))) Ladnym miastem wtedy go odbieralem to teraz zapewne jeszcze ladniejszy

ALe badz realista - pomijam juz kwestie kasy i dojazdu - w razie jakby co serwis. Im blizej masz producenta czy handlowca tym szybsza powinna byc jego reakcja. Choc nie ukrywam ze mam klientow daleko od Wawy ale wiem czym handluje i nie ma potrzeby odwiedzac chyba ze na grila przy piwku :)))

Dawaj wykaz stolarki na mail :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...