Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

pchelek, no niech że Cię uściskam!!!!!!!! :p :D :p :D

Dziękuję Ci bardzo!!!!! Nawet nie wiesz, jak mi pomogłeś... Właśnie sie tego obawiałam, i aż mi głupio za swój laicyzm, no ale tak jak mowilam, jestem zupelnie "zielona" w tym temacie...

zatem, oni po prostu piszą o sprawach oczywistych i normalnych w sposób wyjątkowy zeby złapać takich jak ja, co powiedza "wow, ale bajer" :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

no ale teraz juz sie nie dam nabrac... 8) :p i zarzadam od nich te certyfikaty 8) :lol: :lol: :lol:

No to szukam okien dalej, bo cena wcale nie byla taka "rewelacyjna" jak oni podaja, że te okna są :wink: :wink: :wink:

 

A jeśli ktos miałby do polecenia jakąs firme, (jestem z wielkopolski) która jest warta polecnia, to będę wdzięczna :)

 

Pchelek, jeszcze raz wielkie dzięki!!

 

pozdrawiam wszystkich!!

 

mundzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko. Czy Thyssen Prestige 2x złotydąb to dobry wybór? Czy wiesz coś może o firmie Variant z Poznania? I co sądzisz o szprosie wiedeńskim do tego profilu?

No własnie!!

Jareko co sądzisz o Tyssen? Przyłaczam się do pytania. Moze dlatego, ze jedna firma twierdzi, ze jest promocja u Thyssena do końca listopada i namawia mnie na zakup...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cierpliwosci

Nie moge siedziec caly czas na forum - praca i zycie rodzinne ma swoje prawa :)

Ale jestem na chwilke gdyz syn chory i on najwazniejszy jest - sorki

 

Swoja opinie o Thysenie kiedys wypowiadalem jak i o innych profilach. Czesto podnosi sie tutaj krzyk - co lepsze? A pozniej okazuje sie ze w przeslanych wymiarach okien to i z papieru wykonac je mozna ;)

Kochani - roznice miedzy profilami wychodza dopiero w sytuacjach ekstremalnych. Np. balkony o wysokosci 2520 gdzie na placu boju pozostaje raptem kilka profili. Wiekszosc z Was balkony mam maks 2300 i tu naprawde mozna z wyborem profili poszalec. Poza tym Pchelek, Stary i inni szpenie od okien juz nie raz napisali i staraja sie to powtarzac w nieskonczonosc - w dzisiejszych czasach liczy sie juz nie sam profili tylko PRODUCENT i MONTAZ okien. Na tym nalezy sie skupic i na tym co sie nam podoba i czy dany system pozwala to "cos" wykonac.

I jeszcze jedna rzecz. Prawie kazdy z Was przy wyborze stolarki robi konkurs ofert. Czasem w tym samym systemie otrzymuje oferte o 20, 30 czy nawet 50% nizsza. Zamiast sie zastanowic - bierze ja gdyz sadzi ze zlapal wyjatkowa okazje. Hmmmm.....pozniej wychodzi szydlo z worka. To tak jakby kupujac samochod tej samej marki jedem ial silnik jak trzeba zas w drugim od motopompy ;) (chocby nasza poczciwa Syrena 101). I jeden i drugi pojedzie - a jakze ale hmmm....moze to jednak zle porownanie

Ale i tak kazdy z Was zrobi po swojemu czego przyklady mialem juz nie raz.

Po prostu szukac dobrych Producentow, rzetelnych i uczciwych handlowcow, dobrej (najlepiej z polecenia) ekipy montazowe i najwyzszy czas przesac wierzyc w rabaty po 50%, niesamowite promocje itp. bajery marketingowe

Reasume ;)

Thysen jest dobrym profilem jesli producent wykona go prawidlowo, zastosuje prawidlowe wzmocnienie, dobrze zgrzeje naroza, dobrze okucia zamontuje bez oszczednosci na nich, dobrze wyszkli a pozniej znajdzie sie facio co dobrze to zamontuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. A skąd wiedzieć czy naprzykład taki producent Variant jest oki? Mam jedno okno z łukiem 3260 na 2430 wysokości. i Thyssen chce mi to zrobić w jednej ramie a naprzykład Veka mówi że nie i dzielą mi to okno na 3 cześci. I tu mi się zapala lampka ostrzegawcza. Veka (Brokat) niby taka wspaniała i wogóle a okna nie zrobią z gwarancją, a Thyssen (Variant) nie ma problemu. To gdzie jest myk ? Jareko co możesz powiedzieć o tym Variancie? Bo rozumiem jeżeli producent jest oki no to chyba ekipa montażowa też będzie od nich oki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz - to jest tak

producent moze byc Ok a ekipa do d... Naprawde nie ma regoly. Poza tym nawet najlepszym czasem zdarzaja sie wpadki - jak chocby opisywane tu przypadki Oknoplastu, Natury, noze kiedys o mnie tez napisza w podobny sposob inni forumowicze. Nie myli sie tylko ten kto na d... siedzi i nic nie robi :) W poces od pomiaru do montazu zaangazowanych jest tyle osob ze o blad nie trudno a to sa tylko ludzie

Przychylalbym sie do opinii czlowieka z Veki. Takie okno w jednej ramie i zapewne jeszcze w jednej szybie to hmmm...szalenstwo. Zrobic teoretycznie mozna wczystko ale.....wniesc to na gore pozniej wniesc taka szybe ktora bedzie ciezka jak cholera bo zapewne od zewnatrz narzuca P-4 a od srodka co najmniej 6mm. Pozniej, jak nie daj cos peknie to przechlapane bo koszt takiej szyby jest ponad 3000 zeta o ile nie wiecej w tym wymiarze

Jesli Variant mowi ze zrobi hmmm...zastanowilbym sie mimo wszystko czy innych nie poszukac

Poczekaj - moze wypowie sie tu najwiekszy spec - Pchelek :) lub chociaz ;) stary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. A skąd wiedzieć czy naprzykład taki producent Variant jest oki? Mam jedno okno z łukiem 3260 na 2430 wysokości. i Thyssen chce mi to zrobić w jednej ramie a naprzykład Veka mówi że nie i dzielą mi to okno na 3 cześci. I tu mi się zapala lampka ostrzegawcza. Veka (Brokat) niby taka wspaniała i wogóle a okna nie zrobią z gwarancją, a Thyssen (Variant) nie ma problemu. To gdzie jest myk ? Jareko co możesz powiedzieć o tym Variancie? Bo rozumiem jeżeli producent jest oki no to chyba ekipa montażowa też będzie od nich oki.

 

Po pierwsze czy to jest na pewno Varian czy Varioplast. Po drugie to z jakich profili oferują ci to okienko bo jeśli z 3 komorowego to Thyssen ma ogromną przewagę w stosunku do odchudzonej Veki. Czy można to zrobić w jedenj ramie, myślę że tak aczkolwiekto nie jest 100% odpowiedź. Rozwiązania należy szukać w aprobacie technicznej i katalogach systemowych. Jedno jest pewne jednej szyby nie polecam jeżeli już to skłoniłbym się do podziału tego okna co najmniej na 3 części dzielone słupkiem.

Inną sprawą jest to co już kiedyś pisałem okna łukowe - jest to wyższa szkoła jazdy w produkcji. Nawet prawidłowo wykonane okno łukowe może być zepsute przez montażystę, który nie ma pojęcia np. o tym że w łukach zazwyczaj nie ma wzmocnienia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To okno wygląda tak. Ze słupkami ale jako jedna rama. Okno jest Fix szyba P4 http://www.softlan.poznan.pl/Okno.jpg .

I Veka dzieli to na 3 oddzielne elementy, a Thyssen mówi że nie ma problemu. Ponawiam pytanie o producenta czyli Variant Poznań. Jak pisałem Prestige 5 komorowy 2 x złoty dąb ze szprosem wiedeńskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To okno wygląda tak. Ze słupkami ale jako jedna rama. Okno jest Fix szyba P4 http://www.softlan.poznan.pl/Okno.jpg .

I Veka dzieli to na 3 oddzielne elementy, a Thyssen mówi że nie ma problemu. Ponawiam pytanie o producenta czyli Variant Poznań. Jak pisałem Prestige 5 komorowy 2 x złoty dąb ze szprosem wiedeńskim

 

 

Jak dla mnie THYSSEN PRESTIGE bez problemu, oddzielnie bym zrobił tylko górne naświetle łukowe ponieważ jest bezpieczniej ze względu na proces produkcji i późniejszego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to insza inszosc - cos takiego :)

zrozumialem ze to ma byc taki przyklapniety luk. Jeszcze na dodatek fix to juz bajka choc hmmm.....ale i tak w dwu elementach - tzn. oddzielnie dol oddzielnie naswietle

Tylko faktycznie producent musi sie wykazac a opracowujacy w szczegolnosci by zgraly ci sie w linni pionowe belki dolu i naswietla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...