Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam, pytanie do Jareko, Pchełka, Dziadka: "Okno z Krakowa" - 5k, biało-kolor Veka , okucia MACO, czy FERNO 5k? IDEAL 4000euro, okucia ROTO?+ montaż. Cena taka sama. W grę wchodzi jeszcze M&S droższy, okucia ? profil Brugmann do tego w standardzie okucia antywyważeniowe, uszczelka z 4 komorami powietrznymi, niezamarzająca listwa, powłoka antystatyczna ...... CZasu zostało 2 tygodnie. Będę wdzięczna za opinie tych, którzy znają sie na rzeczy i potrafią rozróżnić kto "wciska", kto walczy o klienta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie do Jareko, Pchełka, Dziadka: "Okno z Krakowa" - 5k, biało-kolor Veka , okucia MACO, czy FERNO 5k? IDEAL 4000euro, okucia ROTO?+ montaż. Cena taka sama. W grę wchodzi jeszcze M&S droższy, okucia ? profil Brugmann do tego w standardzie okucia antywyważeniowe, uszczelka z 4 komorami powietrznymi, niezamarzająca listwa, powłoka antystatyczna ...... CZasu zostało 2 tygodnie. Będę wdzięczna za opinie tych, którzy znają sie na rzeczy i potrafią rozróżnić kto "wciska", kto walczy o klienta.

 

 

JEZIERSKI Lekomin k. Kielc - profil Schuco typ CT 70 + szyba 1,0 typ ULTRA !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zamontować rolety zewnętrzne w systemie Beclever - nakładane na okno. Jak rozwiązać kwestię montażu - obawiam się czy jedna ekipa potrafi zamontować rolety i okna. Czy zamontowanie rolet na oknach nie osłabi montażu okien - podobno rolet nie montuje się do nadproża (no chyba, że handlowcy nagadali mi głupot).

Będę wdzięczna za odpowiedź

Pozdrawiam :D

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy. Proszę powiedzcie mi (zagubionej w nawale prac budowlanych kobiecie) jak powinnam zabezpieczyc okna na zime. Mam wstawione nowe okienka (śliczne) ale ocieplenie budynku planuje dopiero na wiosne. montaz przeprowadzono na kotwy i pianke. W jaki sposób zabezpieczyć te piankę..... Czy wystarczy na zewnatrz otynkować? A potem wiosna zrobić zakład ze styropianu? Dzieki....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko,

Dziękuję za wyjaśnienia. Mam jeszcze pytanie związane z montażem - jeżeli między oknem a nadprożem pozostawione jest ok.20 cm na skrzynkę to jest jasne, że nie można przytwierdzić okna do nadproża. Okno jest montowane do ściany z boku i z dołu. Czy to rozwiązanie nie osłabia montażu? Dodam, że mam ścianę trójwarstwową.

Pozdrawiam :D

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich Panów "Specjalistów" od okien

 

Pytania takie może były w tym temacie ale stron "okiennych" jest tak dużo

że nie jestem w stanie ich wszystkich przeczytać.

Bardzo, bardzo proszę o odpowiedź.

 

Czy istnieją nakładki aluminiowe albo jakieś inne /materiał tak samo wytrzymały/ na okna /od strony zewnętrznej/ które fakturą przypominałyby okna drewniane.?

Jeśli istnieją to jakiś namiar.

Będę bardzo wdzięczna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam na wiosnę ruszyć z budową budynku mieszkalno-usługowego.

 

Do tej ostatniej części będę potrzebował m.in. okien nieotwieralnych, bez podziałów (być może nawet pięciu) o wymiarach szer. 180 cm, wys. 150 cm (może być kilka cm mniej na wymiary "typowe").

Czy wystarczy tylko ościeżnica "wypełniona" szybą zespoloną, czy ościeżnica z osadzoną ramą okienną?

Jaki profil wybrać?

Znajomi doradzają, żeby jak najtańszy i najprostszy, gdyz nie ma podobno zagrożeń, które występują przy oknach otwieranych.

 

Po lekturze tego forum zrezygnowałem już chyba z rolet zewnętrznych, ale myślę w tej chwili o wzmocnionej szybie. Jaka jest róznica cenowa między szybą P2 a P4?

 

Może udałoby się mi otrzymać informację na temat producentów (oczywiście po satysfakcjonujacych cenach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie napisał:

JEZIERSKI Lekomin k. Kielc - profil Schuco typ CT 70 + szyba 1,0 typ ULTRA !!!

Może i tak, ale za dużo niepozytywnych odczuć moich znajomych ,użytkowników tych okien. Chodzi o te sprzed kilku lat, może coś dzisiaj Jezierski zmienił w temacie okien, ale jakoś tak daleko mi do niego. Natomiast zastanawiam się nad tymi dwiema ofertami : FERNO i OKNA Z KRAKOWA...Poza tym tych dwóch sprzedawców nie robiło grymasów, gdy okazało się, że potrzebuję nietypowych 1200x 2300 jednokwaterowych okien tarasowych bez przetyczki. Gwarancję na nie też dostanę..Rzucić monetą? Takie badziewie, że pytanie jest pomijane milczeniem?Czas mi się kurczy - wiecie promocje, upusty itp. Proooooszę podrzućcie jakiś argument za , albo przeciw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...