Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Wiem, że pewnie podobnych tematów było juz miliony ale litości, podeślijcie chociaż linka jak nie chcecie odpowiadac :)

 

Mam taki babski kaprys - chcę w oknach szprosy (też drewniane). Czy lepsze są konstrukcyjne czy takie nakładane jak okiennica? I czy szprosy polepszaja czy pogarszają parametry okna?

 

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.....echhh....te baby i ich kaprysy ;)

Wewnatrzszybowy zmniejsza wspolczynnik K dla calego otworu ale.....jaka latwosc mycia, sama cala tafla i po klopocie

Naklejany pomijam estetyke dopracowania szczegolow polaczenia z rama .mnie przeraza cos innego - mycie tych kwaterek

Ale sa jeszcze inne patentu - tu sie o nich dowiedzialem :) - szprosy jako taka ramka z zewnatrz - otwierasz i cala szybe myjesz

Poszperaj - byl tu watek o szprosach - na pewno byl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak baba to okna służą jej tylko do mycia??? :o :evil: :lol:

 

No właśnie się zastanawiam czy lepsza taka ramka, czy szprosy (chyba konstrukcyjne???) takie nie tylko w srodku między szybami - okno z nimi wyglada jakby składało się z wielu okienek, są nie tylko między szybami ale wystaja od wewnątrz i na zewnątrz. (Chciałam po babsku łopatologocznie to wytłumaczyc ale chyba sama się nie rozumiem :wink: :oops: )

 

O naklejanych to ja słyszeć nie chcę :evil:

 

A co do mycia.... mam swoje sposoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przebrnalem dopiero przez polowe watku. Dobrze widziec, ze pchelek i jareko jeszcze tu sa :) .

Czeka mnie wymiana okien na PCV i parapetow wew. w mieszkaniu w bloku.

Czy ktos moglby polecic dobrego i w miare niedrogiego dostawce z Gdyni (okna z montazem).

Macie jakas opinie o producencie okien - Euro Okna (KBE+Siegenia) z Gdyni?

Slyszeliscie o profilu Avangard 7000 5-kom. (producent okien - Euro Okno - Suwalska Fabryka Okien, lokalny dealer)? (Aluplast 5000 drozszy o 10%, Al 2000 tanszy o ok 12%)

 

Czy ktorys z rodzajow parapetow wew. - postforming/mdf/duromarmur/konglomerat ma jakies slabosci?

 

Ile miejsc zaczepienia (dyble/kotwy) i w jakich punktach powinny miec okna 90x146, 297x146 (3 skrzydla, w srodku mniej wiecej kwadratowe R i dwa wezsze po bokach RU), drzwi balkonowe 87x220 (z poprzeczka?), okno balkonowe 208x146 (2 skrzydla, od strony zew. szerokosci drzwi balkonowych RU, w "srodku" R)?

 

Jaka wyzszosc ma wentylacja nawiewnikiem (sterowanie reczne) nad mikrouchylem w kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełek, dziekuję za odpowiedź n/t okien nieotwieralnych.

Okna te (przy założeniu, że będą to oszklone oscieżnice) nie powinny się "gryżć" z otwieralnymi, gdyż będą w parterze, a okna otwieralne - na poddaszu lub w innej ścianie (elewacji).

Chciałbym jeszcze wiedzieć:

1) czy wystarczy profil 3-komorowy,

2) jaka jest różnica w kosztach między szybą "zwykłą", P2 i P4 (rząd wielkości)

3) jaka może byC różnica w kosztach między oknem tylko z ościeżnicą, a oknem z rama okienną (procentowo?),

4) czy są producenci specjalizujący się w produkcji tego typu okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia.

Fantastyczne okna drewniane z szybami antywłamaniowymi P4 i z okuciami WK 3 z drewnianymi parapetami, dostawą i montażem za 20 tys. (15 okien z naklejanymi szprosami wewnętrznymi i zewnętrznymi, w tym 4 drzwi balkonowe z łukami). Wszystko sosna lazur w ciepłym kolorze miodowym. Dodatkowo 2 drewnianych, ocieplanych drzwi zewnętrznych (z naświetlami 2,3x1,7 m; z szybami P4, 2 zamki klasy C i rygle antywłamaniowe) i 2 podobne drzwi wewnętrzne za cenę 8 tys.

Jak dla mnie REWELACJA. Polecam solidnego Górala ze Spytkowic (tel. 502853685; ZPH ZAKŁAD STOLARSKI 34-745 Spytkowice 565). Naprawdę porządna robota i ... niedrogo. Ostatnio kupiłem u tego producenta świerkową podłogę. Też jestem zadowolony. Druga w moim rankingu cenowo-jakościowym firma chciała mi w Warszawie zamontować same okna za cenę większą niż ja kupiłem okna i drzwi! A oto niektórzy „bohaterowie” posta:

http://img210.imageshack.us/img210/6361/448fm.th.jpg http://img210.imageshack.us/img210/3176/338wz.th.jpg http://img232.imageshack.us/img232/4261/110ah.th.jpg http://img231.imageshack.us/img231/6016/222oj.jpg

Pozdrawiam budujących Forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno P4? W tej cenie nie wydaje się to możliwe.

Żeby była jasność. U mnie pakiet szybowy był nietypowy: szyba P4 i niskoemisyjna - co dawało większą grubość pakietu i cieńsze listwy wewnątrz. Montaż miałem w sierpniu 2005 roku, a zamówienie w marcu 2005 r. A, jeszcze jedno sprostowanie - 4 okna na poddaszu były bez P4, tylko zwykły pakiet o k = 1,1. Uwierz, że to możliwe, bo prawdziwe. Jak mi montowali okna (ok. 8 godzin), to 5 klientów przyjechało się przyjrzeć, z tego 4 dokonało zamówień. Co do transportu do Warszawy (~ 800 km w tę i z powrotem) to był też wliczony w tę cenę.

Moje rozpoznanie rynku było precyzyjne – 58 oferentów, do których wysłałem propozycję umowy ze szczegółowym załącznikiem (ok. 8 stron A4). Ten wykonawca od kolejnego różnił się ceną o ok. 20 %, co skłoniło mnie do osobistego odwiedzenia go na Podhalu. Pobyt tam nie do końca przekonał mnie do zawarcia umowy (akurat nie miał przykładów okien, jakie mnie interesowały), ale w końcu (pomimo tego, że wiele elementów wykonywał w moim zamówieniu po raz pierwszy) się zdecydowałem. W czasie „kontroli” wykonania jednego z końcowych etapów byłem powalony efektem prac. W sensie pozytywnym oczywiście. Z tę cenę 28 tyś. miałem i piękne okna i jeszcze ładniejsze drzwi (zdjęcia nie oddają całego ich uroku – są zrobione ze zbyt dużej odległości). Gratisowo otrzymałem płyn do konserwacji okien i klamki z przyciskami w kolorze osłonek na okucia. Do dziś dnia przyjeżdżają do mnie na działkę inwestorzy pytać kto wykonał mi stolarkę i po mojej informacji o cenie z niedowierzaniem kręcą głowami. Na dziś wiem, że ten wykonawca sporo robi na eksport (Francja czy Benelux), ale jak zadzwonisz pod podany numer to dowiesz się. A, i jeszcze zachował mi się adres mailowy ([email protected]), na który słałem moje propozycję. Przetestujcie. Moim zdaniem warto. Czy ceny się zmieniły – nie wiem (oczywiście ja też zbiłem trochę wstępnie zaproponowaną cenę), ale co do solidności wyrobów (okna, drzwi, podłoga) i usług (montaż tego wszystkiego) przeze mnie zakupionych to ja nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....dlugo zastanawialem sie czy ten przypadek opisac.

Klient chodzil ponad miesiac za swoimi oknami,bedac na forum opinii zasiegal. Zbieral oferty. Majac jedno okno bardzo klopotliwe w wykonaniu, w opinni wielu specow od okien tutaj bywajacych, wymagajace wyjatkowego doswiadczenia producenta oraz zmiany w jego funkcjonowaniu by wogole mozna je bylo wykonac. W koncu latem zapadla decyzja zakupu. Hmmm..... po pol roku pojawil sie klopot. Klopot polegajacy na tym, ze producent wycofal sie z wykonania tego klopotliwego okna. Wszystkie inne sa juz dawno zamontowane a tego nie ma i nigdy nie bedzie. Nie znam szczegolow az tak dokladnie, gdyz w mailu od klienta nie zostalo to opisane, ale sadze ze dealer przyjal takie zamowienie i od poczatku wiedzial, ze w danym systemie tego okna nie sposob wykonac w formie takiej jaka byla wymagana przez klienta. Oczywiscie wybrana zostala oferta najatrakcyjniesza cenowo jak i spelniajaca wymaganie klienta wbrew zasadom systemowym. Juz doklanie nie pamietam ale roznica w cenie byla rzedu 500 czy tez 1000 zlotych przy zamowieniu opiewajacym na cos okolo 15.000.

 

Jaki wniosek ja wyciagam z tej sytuacji?

 

Ze nasze produkowanie sie dla czesci z Was jest odbierane jako wymadrzanie sie kilku idealistow. Podobne odczucia maja inni tu bywajacy. Mozna przestrzegac, mozna zwracac uwage na kruczki odrozniajace jednen system od drugiegio, mozna powtarzac w kolko o tym ze jakosc okna zalezy przede wszystkim od producenta i montazysty od ich rzetelnosci i wiedzy. A i tak zwyciezy opcja gdzie zaplacicie najmniej i spelnione zostana wasze wymagania. Bo jakos latwiej przyjac do wiadomosci ze mozna cos wykonac niz pogodzic sie z opinia kilku zapalencow iz jest to niewykonalne lub bedzie wadlliwie funkcjonowac.

Szkoda ze tej przygody nie opisal sam zainteresowany forumowicz, ale rozmumiem go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych oknach z łukiem jest nierówny skurcz ramy z jednej strony bo boki mają inna dlugość a ponadto góra jest nieusztywniona [chociaż znam firme co potrafi usztywniać łuki - ale jak to za cholere nie wiem] - potem sie robi szpara na slupku ruchomym i sie tam nie domyka - takie okno nie kazdy spec potrafi zrobic - kilka firm w Polsce jest do tego przygotowane Jareko czy ty śpisz kiedykolwiek - a co do tego co piszesz to tak było jest i bedzie - na tym forum Muratora to przynajmniej to sie odbywa uprzejmie [to lekceważenie naszych uwag] i bez złośliwości - wejdź na oknonet - tam to jest "kóltura" i "sawłarwiwre"- ja już tam nie wchodze - pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...