Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam. Bede wymieniac okna. Dwa z nich sa dosc duze - 297x145. Chce je podzielic na 3 skrzydla:

opcja 1 - kwadrat 145x145 w srodku i po bokach skrzydla RU szer 76cm.

Z tego co dotad wyczytalem, to taki rozwierny kwadrat z zawiasami w slupku to zle rozwiazanie konstrukcyjne. Jesli by to skrzydlo zrobic tylko uchylne (zawiasy na dole) to czy ten ogranicznik uchylu da sie rozczepic/wyhaczyc na czas mycia okien (sprowadzenie skrzydla do poziomu i podparcie go) i czy w tym przypadku klamka moze byc z boku skrzydla (jak w skrzydle R/RU)/?

opcja 2 - podzial w proporcjach 3/4/3 - 89RU/119R/89RU - czy srodkowe skrzydlo R o tej szerokosci to nadal za duzo?

 

Bede tez wymienial parapety wew. Podobno znakomita wiekszosc klientow wybiera MDF, czy ten material ma jakies wady?

Jakie wady maja inne rodzaje parapetow wew - postforming/duromarmur/marmur syntetyczny/konglomerat?

 

Jeszcze pytanie montazowe, bo juz mi sie miesza - czy okno powinno stac listwa transportowa/podparapetowa na parapecie wew - zabezpieczenie przed opadnieciem (a zabeapieczenie przed ruchem poziomym - kotwy), czy parapet wew powinien byc dosuniety z boku do listwy transp/podparap - zabezpieczenie przed ruchem poziomym (a zabezpieczenie przed obnizenien okna bierze na siebie czesc profilu spoczywajaca na parapecie wewn.?)?

 

Juz mi sie mozg lasuje od tych informacji, a to tylko okna, wspolczuje pod tym wzgledem budujacym dom. Mam nadzieje ze nasi guru laskawym okiem spojrza na mojego posta i cos naskrobia, tudziez wystukaja.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bede wymieniac okna. Dwa z nich sa dosc duze - 297x145. Chce je podzielic na 3 skrzydla:

opcja 1 - kwadrat 145x145 w srodku i po bokach skrzydla RU szer 76cm.

Z tego co dotad wyczytalem, to taki rozwierny kwadrat z zawiasami w slupku to zle rozwiazanie konstrukcyjne. Jesli by to skrzydlo zrobic tylko uchylne (zawiasy na dole) to czy ten ogranicznik uchylu da sie rozczepic/wyhaczyc na czas mycia okien (sprowadzenie skrzydla do poziomu i podparcie go) i czy w tym przypadku klamka moze byc z boku skrzydla (jak w skrzydle R/RU)/?

I tez nie polecam tego rozwiazania. Raz ze duze skrzydlo dwa ze na slupku - beda klopoty i lepiej z niego zrezygnowac. Jesli tylko uchyl to miej swiadomosc iz okno polozone na plask wymaga osobu trzymajacej i myjacej i kiepsko to wychodzi. Trzeba uwazac bu okno nie oparlo sie o parapet gdyz wtedy skrzydlo wyrywa zawiasy z oscieznicy. Mozna nozyce uchylu odpiac w kazdym systemie :)

 

opcja 2 - podzial w proporcjach 3/4/3 - 89RU/119R/89RU - czy srodkowe skrzydlo R o tej szerokosci to nadal za duzo?

juz lepiej. Ciekawe dlaczego obawiasz sie podzialu 3 x 1/3?

 

Bede tez wymienial parapety wew. Podobno znakomita wiekszosc klientow wybiera MDF, czy ten material ma jakies wady?

Jakie wady maja inne rodzaje parapetow wew - postforming/duromarmur/marmur syntetyczny/konglomerat?

ma - podstawowa, nie lubi zalania woda :( reszta - kwestia gustu :) Najlatwiej przywrocic do stanu pierwotnego po zarysowaniu kamien naturalny i aglomarmur (sprasowane z dodatkiem zywicy duze kawalki kamienia naturalnego)

 

Jeszcze pytanie montazowe, bo juz mi sie miesza - czy okno powinno stac listwa transportowa/podparapetowa na parapecie wew - zabezpieczenie przed opadnieciem (a zabeapieczenie przed ruchem poziomym - kotwy), czy parapet wew powinien byc dosuniety z boku do listwy transp/podparap - zabezpieczenie przed ruchem poziomym (a zabezpieczenie przed obnizenien okna bierze na siebie czesc profilu spoczywajaca na parapecie wewn.?)....

okno powinno stac podparapetowka na murze. Parapet powinien byc podsuniety pod okno - dotykajac podpatapetowki

Jeszcze lepiej wsuniety tylko maks 10mm a przestrzen miedzy parapetem wypelniona piana po warunkiem ze okno na dole jest takze mocowane kotwami - jesli nie parapet MUSI byc dosuniety do podparapetowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, jareko za info. Rozjasniles mi kwestie montazu :) Na te duze okna dac 4-5 kotew/dybli w poziomach i 3 w pionach? Rozumiem, ze parapet zew. przykreca sie do podparapetowki? Mam nadzieje ze mur/glif pod parapetem zew. pozwoli na prawidlowy jego montaz, jak nie to kuc, gdyby wychodzil za wysoko i nie mozna by go wsunac pod profil?

Co do kwestii proporcji podzialu to podoba mi sie opcja 1, za opcja 2 przemiawia analogiczny podzial w balkonie (drzwi balkonowe+szersze skrzydlo+skrzydlo szerokosci drzwi balkonowych) z jednej strony bloku, a z drugiej okno kuchenne o tej samej szerokosci co zewnetrzne skrzydla w tych duzych oknach.

Za podzialem 3x 1/3 nie przepadam, ale oczywiscie to kwestia gustu.

W oknie uchylnym klamka nie musi byc u gory?

Wpadl mi w oko konglomerat Calacatta, tylko troche drogi :( . M&S ma dosc dobry cennik parapetow typowych z konglomeratu marmurowego, gdzie indziej przeliczaja z metra kwadratowego i wychodzi sporo drozej. Czy inni dealerzy maja dostep do takich typowek?

Jeszcze raz dzieki. Ciesze sie, ze jeszcze ci sie nie znudzilo. Niech moc bedzie z toba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem.

 

w tej chwili rozwazam Veke (perfectline) i Aluplast (ideal 4000) - wybor ze wzgledu na poleconych montazystow

 

Dom usytuowany "poprawnie" ;) czyli wiekszosc okien na poludnie (reszta wschod, zachod).

Z zewnatrz chce ciemny braz, no i po przeczytaniu kilku watkow zaczynam sie obawiac efektu nagrzewania :(

rozmiary najwiekszych okien to 170x225, 120x150 (1-skrzydlowe) 180x135 (2-skrzydlowe)

 

jareko, pchelek - czy te profile sie sprawdza? jaki inne plastiki polecicie przy tych zalozeniach?

 

aha, jesli chodzie o Veke to fabryka Witraz z Bialegostoku, a jesli chodzi o Aluplast to albo jakis producent z Plocka albo z Mragowa (pewnie ten samego z ktorym wspolpracuje jareko)

 

edit: jareko znam Twoja opinie na temat Veki, ale mam pytanie czy problemy o ktorych mowisz beda dotyczyly rowniez okien o wymiarach ktore podalem? I na co ewentulanie zwrocic uwage, aby temu zapobiec (czy to mozliwe?)

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem prywatnie do Veki uprzedzony gdyz mialem z nia sporo klopotow pod koniec lat 90-tych a ze od tamtego czasu nie mialem z zalozenia z tym profilem doczynnienia wiec nie bazuj na tej opinni prosze.

Jesli balkon ma poprzeczki to oba profile sa OK (borac pod uwage dokumentacje tech)

Co do producenta Aluplasta - fakt - wspolpracuje z Adamsem z Mragowa i tylko z nim (bez komentarza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tatka odnośnie Gutmanna

 

Tatku , bardzo Ci dziękuję za namiary i pomoc.

Nie zaglądałam długo na ten wątek.

Dzisiaj zajrzałam i miło mi się zrobiło, że zechciał mi Pan pomóc.

Znalazłam wtedy stronę Gutmanna przez google i przedstawiciela też.

Mają nakładki /podobno bardzo drogie/.Po 6 stycznia umówiłam się żeby zobaczyć te nakładki / dopiero wtedy przywiezie nakładki z Niemiec/ .

Pozdrawiam serdecznie.

 

PS.Podobają mi się okna drewniane, ale nie ich malowanie dlatego od zewnatrz chciałam nałożyć te nakładki.Nakładki aluminiowe robi teraz wiele firm ale są one "metalowe" mi chodziło o "drewniane" coś takiego jak "złoty dąb" w plastikach.Alumiunium jak aluminim, cała tajemnica tkwi podobno w technice nałożenia farby.Nawet jak tą farbę przywiozą do Polski to nasi nie potrafią jej tak położyć jak Niemcy i efekt jest "metalowy" a nie "drewniany".

 

Jakie firmy produkujące okna drewniane Panowie polecacie na północnym wschodzie np. Mazury ewentualnie Białystok, Olsztyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś ma jakieś opinie o producentach:

Technika Okienna z Elbląga (Deceunick Zendow)

Euro Okna z Gdyni (KBE)

Pol-Plast z Elbląga (Roplasto)

Boshor z Gdyni (Trocal)

Pchełku, wiesz coś o nich?

A może ktoś mógłby polecić sprzedawcę z dobrym montażem w Gdyni?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oj ciężko jest przebrnąć przez ten temat od początku do końca. Po części się udało. Być może jakieś info do mnie nie dotarło.

 

Mimo wszystko chcę prosić o radę. Chcę mieć okna z PCV barwione w masie z okleiną obustroną. Mam w tej chwili oferty 4 firm:

Okno-Plast z Rąbienia profil Gaelan S-8000; Gal-Mont z Łodzi profil aluplast 4000 Round line; Zimny z Łodzi i Mielczarek ze Zduńskiej Woli profil Schuco CT70 Rondo.

 

Którą z tych firm można dażyć zaufaniem? Która jest najlepsza? Czy profile Gaelan i Auplast mają certyfikat na okna barwione (coś wydaje mi się, że przeczytałem, że nie mają)?

 

I jeszcze jedno pytanie: Czy ABM Jędraszek z Pabianic to dobra firma??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam maly dylemat. Mam okno tarasowe 300cm szerokie 220cm wysokie. Wybralem juz producenta - Oknoplast - Krakow. Tylko nie wiem jakie okno zrobic - czy dzielone na trzy z jednym skrzydlem stalym i dwa otwierane z ruchomym slupkiem, czy podzielic na dwa ale wtedy byloby przesuwne? Sklaniam sie raczej ku drugiej opcji ale nigdzie nie widzialem "na zywo" jak to wyglada. A moze ktos z grupowiczow ma takie zamontowane (chodzi o Oknoplast) i moglby cos na ten temat powiedziec? Jak sie sprawuja, jak sa maskowane prowadnice a moze ktos ma zdjecia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma co ogladac - trzeba brac :lol:

najlepsze rozwiazanie z wszystkich mozliwych a cenowo powinno byc niewiele drozsze jak FIX i dwuskrzydlowe z ruchomym slupkiem

Cholerka - nie mam ani zdjec ani filmu by pokazac jak to wyglada. Jesli jestes z Warszawy lub najblizszych okolic polecam wizyte w salonie wystawienniczym firmy ROTO na Wale Miedzeszynskim - po lewej stronie jadac w strone Pulaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklaniam sie raczej ku drugiej opcji ale nigdzie nie widzialem "na zywo" jak to wyglada. Jak sie sprawuja, jak sa maskowane prowadnice a moze ktos ma zdjecia?

Dziel to na połowę- UP +FIX, skrzydło balkonowe (pośrednie).

Parę zdjęć masz tutaj- plik ponad 1mb:

http://www.roto.home.pl/roto/files/pb_654-0_pl.pdf

Na żywo- jak napisał jareko- Wał Miedzeszyński 402

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Gealan i Aluplast maja aprobaty na okna kolorowe. natomiast z tych propozycji to wybralbym kolejnosc Gealan 8000, Schuco CT 70, Aluplast {ideal] 4000 {gealan dodatkowo z nawiewnikami Gecco}

 

Dzięki za radę choć po niej troszkę mam zamieszane w głowie. Cały czas myslałem, że schuco to najlepszy profil!! No cóż za radą mistrza będę drążył w ofertach Galeana.

Jeszcze raz dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za rady. Niestety do Warszawy mam kawal drogi. Prawie sie juz zdecydowalem na przesuwne, tylko sprzedawca mowi, ze nie ma maskownic w tym kolorze co okno (wybralem orzech) wiec nie wiem jak bedzie wygladala np. w brazie. Pozdrawiem Wszystkich Forumowiczow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...