Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

GEBAUER to mercedes i drogi

Zaraz potem jest GIDANEX i GLUMATEX i pozostali jak DRUTEX POL-SKONE, Sokółka.

Na koniec FERNO

Masz trudny wybór.

Kieruj się ceną i odległością od producenta - to ważne w przypadku ewentua;nej reklamacji.

Tak małe okna drewniane raczej nie potrzebują takich okuć - ale ustal to ostatecznie z producentem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madoń - fabryka jest na południe od miasta - adresu dokładnie nie pamiętam. jak chcesz to odszukam ten adres.

W Chrzanowie jest tłocznia profili PVC systemu LB Profile - będą znali adres firmy MADOŃ.

Co do DEFOR ze Śremu i Włoszczowa Stolbud to ze spokojem można te firmy polecić - nie są to krzaki i produkują na przyzwoitym poziomie. Defor ma dodatkowo nawiewniki Aereco a Włoszczowa nawiewniki VENTAIR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełku, bardzo Cię proszę o wyjaśnienia jak to jest z profilem VECA. Oknoplast i Vidok to firmy, które robia okna z tego profilu ale te okna róznia sie wygladem zewnetrznym. Oknoplast ma Awans[5-cio kom. Perfectline], a Vidok pisze tylko o Perfectline-bez nazwy. Czy naprawde obie firmy robią na tym samym profilu? Oknoplast jakby mniej sie tym chwalił. Rozważam tez zakup Gealana z firmy KRIS-MAG z Zawiercia i prosze Cie o poradę co wybrać. Chcę okna z jednostronnym kolorem.Gealan ma kolor na białym profilu, a Veca na kolorowym, prawda? Pomoż mi podjąć decyzję[10 duzych i 8 małych okien]. Pozdrawiam. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmurko droga - te VEKi to to samo.

Osobiście raczej wybrałbym kolorowego GEALANA - tego 5-komorowego - mają takiego. GEALAN jest bardziej doświadczony w kolorach. Chociaż i GEALAN i VEKA dzia

    ają od chyba 40 lat [na zachodzie oczywiście - GEALAN pochodzi z Belgii, VEKA z Niemiec.
    GEALAN ma super kolor - "złotydąb"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy tu właśnie o oszczędność idzie! Kupujesz drewniane raz na 50 lat i masz spokój! Nie stać mnie na kupno...przepraszam: "siana" z PVC, bo już dwukrotny ich zakup wychodzi drożej niż zakup drewnianych!

A domontaż i montaż? - kolejne koszty. Spotkajmy się za 50lat:

- ja będę miał stare okna drewniane i kilka impregnacji za sobą :)

- Ty zaś będziesz miał równie stare okna z tym, że będziesz już po trzech montażach i dwóch demontażach (będą to Twoje trzecie okna PVC :cry: ).

Przesadzam? Może trochę... warto się jednak zastanowić.

A co sądzą Inni?

 

Pozdrawiam

 

Pearl

naprwadę nie masz pojęcia o oknach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekp - nie wiem co lepsze. Może jednak ciut GEALAN - jest gładszy od tej białej strony. Bo okleiny to są te same - RENOLIT. Z tym, że VEKA Perfectline jest 5-komorowa i szersza - ma 70 mm a GEALAN 60 mm. I tu VEKA jest ciut lepsza z uwagi na izolacyjność cieplną. Pomyśl o GEALANIE 8000 IQ - łączy zalety GEALANA [gładkość] i VEKI [izolacyjność]

Zwróć jeszcze uwagę na zaokrąglenia krawędzi.

Marexpol z Poznania nie znam. Stolmar też nie znam - a jakie okna produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...