Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

witam.

znacie moze jakiegos dobrego i solidnego wykonawce okien PCV z zachodniopomorskiego? Czy moze lepiej isc do przedstawiciela regionalnego jakiegos duzgo producenta nap M&S czy DAKO .....?

Pozdrawiam

Ja właśnie wybieram okna tylko między tymi dwoma producentami (robie konkurs ofert między dilerami). Na razie najlepszą ofertę przedstawił jeden z dilerów M&S.

PS. Jako ciekawostke podam, że dla tych samych okien (profil, szyby, okucia, kolor), tego samego producenta róznica między dwoma dilerami wyniosła 20% (tylko za same okna). Natomiast różnica w kosztach montażu wyszła 100%, tzn tam gdzie były tańsze okna montaż był w normalnej cenie (jakieś 20zł za mb), a u tego z drogimi oknami montaż był po ok 10zł za mb :o :roll: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam podobny dylemat ale mimo wyższej ceny wybrałam DAKO i jestem zadowolona.obok mnie jest dom w oknach M&S i mają problem z otwieraniem drzwi tarasowych podobno jest to spowodowane zbyt delikatną konstrukcją profili jakich używa ms.Zresztą widać to na forum ,żę m&s bardzo stroni od dużych wymiarów okien to taka moja własna teoria.może Jareko coś by wyjaśnił jako fachowiec? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...obok mnie jest dom w oknach M&S i mają problem z otwieraniem drzwi tarasowych podobno jest to spowodowane zbyt delikatną konstrukcją profili jakich używa ms...

 

M&S używa do drzwi tarasowych poszerzony profil (ponad 100mm). Można zamówić np. okleinowane drzwi tarasowe (865x2295) bez poprzeczki. Diler powiedział, ze mają na to atest i gwarantuje poprawne działanie okna. Akurat w tym wątku czytałem coś dokładnie przeciwnego, więc mam mały mętlik w głowie. Więc panowie Fachowcy Od Okien :wink: , można zrobić takie drzwi bez poprzeczki (ciemna okleina, dwa skrzydzła UR 865x2295mm) czy nie można (przy tym szerokim profilu jaki oferuje M&S)?

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...M&S używa do drzwi tarasowych poszerzony profil (ponad 100mm). Można zamówić np. okleinowane drzwi tarasowe (865x2295) bez poprzeczki. .... Akurat w tym wątku czytałem coś dokładnie przeciwnego, więc mam mały mętlik w głowie. .... można zrobić takie drzwi bez poprzeczki (ciemna okleina, dwa skrzydzła UR 865x2295mm) czy nie można (przy tym szerokim profilu jaki oferuje M&S)?....

Hmmm...mowlismy o drzwiach w profilu okiennym - profil posredni czy tez poszerzony (drzwiowy) jak w tym wypadku zmienia calkowicie sprawe i w tym wymiarze mozna spokojnie to wykonac

Natomiast pokaz mi klienta ktory chcialby miec na jednej scianie okna o roznej szerokosci skrzydla. Tu wlasnie pojawia sie problem

Tak wiec zamawiaj te dzrwi bez poprzeczki w takim skrzydle natomiast jesli jednak podejmiesz decyzje by wykonac je w profili okiennym poprzeczka MUSI byc i basta

Narzanna - skoro brak reakcji to chyba jednak z bywajacych tutaj nikt z ta firma nie mial doczynienia. Sam profil......wszyscy juz wiedza ze nie lubie Veki i wypowiadac sie w zwiazku z tym nie bede ;) gdyz bede stronniczy i nieobiektywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej KASO1 i jak poszukiwania. Ja dzisiaj dzonilem do dealera M&S i DAKO w Stargardzie. M& dal mi wycena- jak mi przyslal cene to zbaranialem - jutro dzwonie zapytac sie czy sie nie pomylil bo za: -145x141 x 6szt

- 207x141 x 4szt

- 52x115 x 1 szt

- 70x115 x 2 sz

chce 5700 w bialych lub 7000 w barwionych od zewnatrz.

Z DAKO bede mial pozniej.

 

I wlasnie - ODWIECZNE PYTANIE:

1) DAKO - z VEKA PERFEKTLINE, zewn kolor

 

czy

 

2) M&S - z BRUNGMAN 4 KOM, zewn kolor.czy Brugnam ma jakiec certyfikaty na kolor??

 

 

Z tego co czytalem do dochodze do wniosku ze w tym wypadku wypada kierowac sie tylko cena - kto tańszy. Czy moze jednak warto za cena doplaty wybrac konkretny system i producenta.

Ufffff POMOZECIE???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M&S w Staragrdzie nie jest już dla mnie partnerem do dalszych rozmów. Diler nie przedstawił mi wyceny, tylko podał koszt samych okien (zawyżony o 20%) oraz koszt montażu (zanizony o 100% - 10zł za mb :roll: :D ). Powiedział, że wycene poszczególnych okien bede miał przy podpisywaniu umowy :lol: :lol: :lol: . Mam też duże wątpliwości co do fachowości sprzedawcy (to wnioski z rozmowy: miałem wrażenie że wiem wiecej o produktach które sprzedaje).

Bardzo dobra oferte przedstawił mi diler M&S z Gdańskiej (szybka i bardzo dokładna wycena poprzez mail). Po wysłaniu zapytania otrzymałem telefon w celu potwierdzenia i upewnienia się, ze wszystko jest dla mnie zrozumiałe. Po otrzymaniu wyceny diler odpowiedział szczegółowo na moje pytania.

Wysłałem też oferte na okna Dako do Eko-Domu. Tu również był telefon i szybka wycena (niestety nie tak dokładna jak ta z M&Sa). U nich okna wyszły o 10% droższe (montaż w obu firmach w podobnej cenie - ok 20zł za mb).

Czekam jeszcze na wycene dilera Dako ze Stargardu (niestety już 10dzień :-? )

Prawdopodobnie wybiore M&S, ale ostateczną decyzje podejme po wizycie w obu firmach.

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... M& dal mi wycena- jak mi przyslal cene to zbaranialem - jutro dzwonie zapytac sie czy sie nie pomylil bo za:

- 145x141 x 6szt

- 207x141 x 4szt

- 52x115 x 1 szt

- 70x115 x 2 sz

chce 5700 w bialych lub 7000 w barwionych od zewnatrz....

 

Hmmm.....tez zbaranialem ;) tylko oby nie okazalo sie jak przyjdzie do ostatecznej wyceny ze wyjdzie ci o wiele wiecej. Uzyskales 217 zl za mkw brutto z montazem - sprawdz bo cos mie sie wydaje iz robi Cie hmmm.... lekko na szaro

a przy tych wymiarach faktycznie mozesz skupic sie przede wszystkim na cenie choc......mimo wszystko bym uwazal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra oferte przedstawił mi diler M&S z Gdańskiej Konrad

 

Dzieki za info. Ja codziennie pracuje do 16-17 i nie mam jak wybraqc sie do stargardu czy szczec zeby oczy w oczy porozmawiac i siedze tylko na telefonie. Chce ich odwiedzic po telefonicznej selekcji - twoje opinie sa dla mnie cenne i mam nadzieje ze podzielisz sie jeszcze efektem twoich poszukiwań.

A M&S z Gdanskiej to w szczecinie?

 

W porzedniej wiad. podalem wycene z M&S Stargard - jak zauwazyl Jareko, nieco podejzana i dla mnie samego.

 

Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z numerów Muratora napisali, że można sobie zamówić okna dachowe z szybą bezpieczną (nie pamiętam jakiej klasy). A jak pytam w punktach sprzedaży to patrzą na mnie jakbym się z choinki urwała i twierdzą, ze takich rzeczy się nie robi :o

 

Hmm - okna połaciowe powinny być standardowo wyposażone w szkło bezpieczne. Szyba zewnętrzna powinna być HARTOWANA a wewnętrzna LAMINOWANA folią PVB.

Jestem zaskoczony informacją sprzedawcy okien - zadzwoń do FAKRO lub VELUXA czy innego producenta takich okien !!!!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promar i Fila

Post Marzanny i jej poszukiwania częściowo sprowokowały mnie do napisania mojego postu.

Sugeruję dokładną lekturę wątka

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54603&sid=13487cc50004d13e1d85f426a1b59692

 

mam również pytanie do kolegi

pchelka

czy mogę liczyć na pomoc w mojej sprawie, której szczegóły wysyłałem Ci już kilkakrotnie. Czekam na materiały od Ciebie lub jeśli to byłoby prostsze na wskazanie ich źródła

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post dachowca na grupie wrocławskiej oraz lektura wątku dorkasza skutecznie zniechęciła mnie do firmy Promar. Ponieważ sprawy zaszły daleko (wizyty, telefony), chyba niezręcznie będzie mi milczeć a zamiast tego chyba powiem tej skąd inąd rzeczywiście miłej obsłudze, że ich firma nie ma dobrej marki na forum ludzi budujących. Ja to chyba starej daty jestem, głupio mi teraz, kiedy oni się tak starali... :oops:

Co do okien dachowych znalazłam na stronie Fakro cennik i jest tam pod adnotacją: okna nietypowe ( :o ) okna z szybą laminowaną 33.1T, klasy P1 (wersja Lux). O innych szybach nie piszą, przynajmniej nic mi te ich znaczki nie mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako, że latem będę potrzebować okien, mam prośbę o polecenie jakiejś solidnej firmy, co robi dobre okna i cenowo nie zabija. :lol: Interesują mnie okna drewniane, z szyba bezpieczną P4, wzmocnione okucia, itp. Szpros wewnatrzszybowy w kolorze stolarki.

Specyfikacja moich okien:

szerokość: 200

wysokość: 140

ilość szt 2 (otwierane i uchylne)

 

szerokość: 200

wysokość: 230

ilość szt 1 ( otwierane i uchylne)

 

szerokość: 100

wysokość: 230

ilość szt 1 (nieotwierane)

 

szerokość: 300

wysokość: 230

ilość szt 1 ( suwane - 1 część, druga stała), ewentualnie otwierane

i uchylne.

okno łazienkowe koło fi 60 szt 1 ( uchylne)

 

Mam pytanie, ponieważ okno tarasowe jest olbrzymie, jakie zastosować rozwiązanie, żeby nie przysparzało kłopotów z otwieraniem i zamykaniem? Jestem laikiem w kwestiach budowlanych, a i na oknach tez się nie znam.

Liczę na dobre rady i polecenie sprawdzonego producenta.

Z góry dzięki za wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...