Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

niet ;)

ale znow 5 komorowka nie jest tak makabryznie droga - cos okolo 10% wiecej od 3

Ale z drugiej strony czy warto?

Sam nie wiem

 

powyżej toczyła się dyskusja z której wynikło że w przypadku okna nie-białego to 3 komory lepsze bo wiecej miejsca na rozszerzanie

z tego co zrozumiałem to podobnie pod tym względem sprawuje się 3kom o szer 60mm i 5kom o szer 70 (to są najpowszechniejsze wymiary)

różnicy jest właśnie 10% - jeśli mają zachowywać tak samo to chyba nie warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukamy okien do naszego domku jednorodzinnego

Byłem w Jezierskim w Lekominie

I rozczarowała mnie następująca sytuacja

Na wszystkich materiałach reklamowych oraz poglądowych rysunkach dotyczących profili swoich okien pokazują profile w których stalowe wzmocnienie w ościeżnicy okna jest zamknięte, a to w skrzydle otwarte, ale z takim wygiętym kołnierzem usztywniającym - piszą o tym jako o jednej z zalet swoich okien. Obejrzałem wszystkie profile w biurze firmy i w każdym z nich wzmocnienia nie były takie jak na rysunkach - w żadnej ościeżnicy nie było zamkniętego wzmocnienia, a w żadnym skrzydle nie było takiego z kołnierzem, ponadto wszystkie wzmocnienia były z cieńszych przekrojów stalowych niż na schematach. Jak spytałem o to handlowca - sprawiał wrażenie zaskoczonego że ktoś to zauważył. Spytałem go wprost, dlaczego na reklamach i wszystkich materiałach są inne wzmocnienia niż te których używają w rzeczywistości - a on odpowiedział że takie wystarczają zgodnie z polską normą i naszym klimatem. Dlaczego więc podają jako zaletę swoich okien coś - czego w nich tak naprawdę nie ma.

Czy do szyby P2 powinno być może inne wzmocnienie w ramie i skrzydle ?

Czy do takiej szyby powinny być użyte inne okucia ?

Bardzo zależy mi aby dowiedzieć się co sądzą o tym jareko i pchełek oraz wogóle co sądzą o oknach z Jezierskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlk - owszem, taka dyskusja miala miejsce i w mojej ocenie wyciagnales prawidlowe wmnioski :) Nie dajm sie zwariowac i poddac marketingowej papce wychwalajacej pod niebiosa jakies tam rozwiazanie warte tyle co zeszloroczny snieg byleby tylko odrozniac sie czyms od konkurencji

Ale tez z drugiej strony to postep, powolny, realnie niezauwazalny ale jednak. Za kilka lat potanieje i moze za nastepne bedzie standardem.

Ale z jeszcze innej nie wymagaj od nas bezposredniego wskazania rozwiazania ktore jest lepsze o ile jest lepsze.

Spojrz post ponizej Twego - kolejny bajer marketingowy. Od dawie dawna wiadomo iz ksztalt wzmocnienia jak i grubosc scianek powinna zalezec od wielkosci okna i jest narzucana przez system Nagminnie w trojkatach wystawowych daje sie wzmocnienia najgrubsze byleby tylko kit wcisnac iz takie jest w kazdym oknie. Tu tylko zaskoczenie ze Jezierski dal inne trojkaty :(

milka-nowa. Wzmocnienie zalezy od wielkosci skrzydla czy calego okna. Czy powinno byc inne? W 99% wypadkow jest takie samo gdyz nie ma potrzeby dawac innego. Wiekszosc okien jest ostro ponizej wymiarow granicznych dla danego systemu. Okucia to inna sprawa i nie zalezy od uzytej szyby tylko tego na ile zabezpieczyc sie chcesz pzrzed ewentualnym wywazeniem skrzydla tym samym wlamaniem i tu bym nie oszczedzal

A Jezierski - firma z tradycjami :) i to pozytywnymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... który profil 3komorowy na szerokość 70mm?....

Chocby Gealan czy Roplasto

:o :o :o Wymienione profile trzykomorowe będące w powszechnym uzytku nie maja 70 mm głębokości zabudowy: Gealan- 62 mm, Roplasto 7001- 68 mm. Chyba, że jakieś wersje specjalne :roll:

Znane mi trzykomorówki o takiej głębokości to: Bruegmann- 73 mm i Deceuenick Zendow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest Wasze zdanie na temat okien z OKNOPLASTU Kraków

Byłem w przedstawwicielstwie, oglądałem profile, pytałem o szczegóły i prawie wszystko miło mnie zaskoczyło.

Niestety moje wątpliwości budzą okucia które stosują - firmy MACO Meyer

Czy znacie takie okucia i co możecie o nich powiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... który profil 3komorowy na szerokość 70mm?....

Chocby Gealan czy Roplasto

:o :o :o Wymienione profile trzykomorowe będące w powszechnym uzytku nie maja 70 mm głębokości zabudowy: Gealan- 62 mm, Roplasto 7001- 68 mm. Chyba, że jakieś wersje specjalne :roll:

Znane mi trzykomorówki o takiej głębokości to: Bruegmann- 73 mm i Deceuenick Zendow.

Roplasto 6001

http://www.jar-eko.home.pl/images/zdjecia_i_filmy/zdjecia_profili/Roplasto/Roplasto_6001_widok.jpg

Roplasto 7001

http://www.jar-eko.home.pl/images/zdjecia_i_filmy/zdjecia_profili/Roplasto/Roplasto_7001_widok.jpg

i to on jest dostepny w identycznym wymiarze zewnetrznym majac trzy komory wewnatrz zamiast 5. Suwmiarka nawet nie odroznisz 5 czy 3 komorowego 7001

Niestety Gealana zdjec nie mam ale sytuacja jest podobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... który profil 3komorowy na szerokość 70mm?....

Chocby Gealan czy Roplasto

:o :o :o Wymienione profile trzykomorowe będące w powszechnym uzytku nie maja 70 mm głębokości zabudowy: Gealan- 62 mm, Roplasto 7001- 68 mm. Chyba, że jakieś wersje specjalne :roll:

Znane mi trzykomorówki o takiej głębokości to: Bruegmann- 73 mm i Deceuenick Zendow.

...i to on jest dostepny w identycznym wymiarze zewnetrznym majac trzy komory wewnatrz zamiast 5. Suwmiarka nawet nie odroznisz 5 czy 3 komorowego 7001

Niestety Gealana zdjec nie mam ale sytuacja jest podobna

 

Napisałem wyżej-Roplasto 68 mm !! :lol: Wklejona rama 5 k- to nr 210704 i jej odpowiednik -rama 3 k- 211005( której tu nie ma)- obie po 68 mm- z zewnatrz prawie takie same.

Sa to wersje odchudzone, w normalnych (10 mm wyższych) również są takowe zjawisko wystepuje. Suwmiarka nie odróznisz , ale jak sie człek dobrze przyjrzy to wychwyci różnicę ... :wink: Podobnie jak veką Soft- i Eurolinem :lol: :lol:

:lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i czytam, dużo się od was dowiedziałem i dzięki za to, ale bardzo mało na forum znalazłem informacji na temat wartych polecenia producentów okien z opolszczyzny. Mam wyceny na okna od firm Filplast (veka), Różański (aluplast), Drewnoplast (veka), Euro-okno (brugmann), Pamax (thyssen i aluplast), ale tylko na temat Filplastu i Pamax-u miałem jakieś opinie od znajomych, reszty nie znam. I tu moje pytanie czy któryś z tych producentów jest wart uwagi, czy może jeszcze jakiś inny ? Zgodnie z waszymi radami szukam producenta okien z moich okolic. To pytanie chyba do Pchelka, ale proszę innych jeśli mogą również o jakieś rady do tego tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... miałem jakieś opinie od znajomych, reszty nie znam. I tu moje pytanie czy któryś z tych producentów jest wart uwagi, czy może jeszcze jakiś inny ? ....

Witaj. I chyba na tym powinienes bazowac. Znajomi i przyjaciele najszybciej moga przekazac Ci informacje o producencie zwlaszcza ze teraz tak naprawde nie sposob przewidziec ktory jest dobry ktory zly. Tylko Ci co na stale z ktoryms wspolpracuja moga go polecic lub nie.

Np. polecam Ci z reka na sercu w Aluplascie Adamsa z Mragowa - moze ma tam swojego dealera? Nie wiem

Ale najlepiej popytaj znajomych na swoim terenie - podatki z Twego zakupu zasila kase Twojego miasta czy regionu a to chyba wazne

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...