Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Tu Mały.

Jezeli juz wiemy jak odróżnic profil 3 lub 5 komorowy to może dowiemy się jakodgadnąć jakie wzmocnienia dał producent. Czy jest to wykonalne na gotowym oknie?? Czy maja wyglądać jak te kolorowe elementy na zdjęciach jareko. Czy mogą być płskie lub miec inne kształty??

to co widzisz na zdjeciach czy tez w trojkatach wystawowych to jedno zas to co masz w srodku to inna bajka. Uczciwi producenci daja wzmocnienia zalezne od wielkosci okna narzucane przez system inni daja hmmm....czasem blache od puszek do piwa ;)

Niestety tego nie sprawdzisz - tu istotna jest uczciwosc producenta, dealera (kogo sobie do wspolpracy dobiera) no i cena - nie ma co ukrywac ze atrakcyjno niska cena w takim samym profilu od roznych producentow powinna dac do myslenia. Powinna co nei znaczy ze kupujacy w tym momencie mysla widzac ile to kasy zostanie im w kieszeni

Ale to nei moj problem - edukacja tutaj Wam pomaga ale wsrod Inwestorow stanowicie minimalny odsetek inni nie majac tej wiedzy co Wy daja sie nabijac w butelke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....to spowoduje ze juz po pierwszym lecie okna sa do wyrzucenia na smietnik

Znajacy sie na rzeczy montazysta od razu rozpozna czy cos jest w srodku czy nie - po prostu po ciezarze skrzydla a ze przerzuca tego tony przez rok to w danym wymiarze wylapie nawet pol kilo roznicy

Podstawa prawidlowego wykonania okna jest:

- wzmocnienie

- jakosc zgrzewow

- prawidlowy luz poemidzy oscieznica a skrzydlem

To sa rzeczy ktorych pozniej nie naprawisz. Z okuciami mozna walczyc, z szyba mozna walczyc z zle wykonanym montazem mozna walczyc i to zwlaczyc sie uda ale ze spieprzona oscieznica czy skrzydlem nic nie zawalczysz - tylko wywalilsz na smietnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wyceny 4 firm i chcę wybrać jedną ale nadal nie wiem którą; może mi pomożecie, napiszecie jakieś opinie; kolor jednostronny, 5 komorowe

1. okonoplast Kraków(veca, maco)

2. Jezierski (schoco. winchaus)

3. oknostyl Jabłonna k. Lublina(deceunic zendow, roto NT)

4. plast system Radom(veca, winchaus)

najkorzystniejsi cenowo są oknostyl, jednak nie znam opini o tej firmie. Może ktoś mi pomoże w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie

mamy dokładnie taki sam dylemat czyli 5 komór

i wybór między:

OKNOPLAST Kraków (Veka, Maco)

JEZIERSKI Lekomin (Schuco, Winkhaus)

PLASTSYSTEM Radom (Veka, Winkhaus)

Plastsystem sprawia wrażenie firmy drugiej kategorii ???, Jezierski robi bez problemu typówki, ale ogromne schody i koszty zaczynają się jak się chce np tak jak my szybe P2 i okucia WK2 (WYDAJE SIĘ ŻE SĄ KOMPLETNIE NIEPRZYGOTOWANI NA ZASPOKOJENIE TAKICH POTRZEB KLIENTA a handlowcy robią wszystko by klienta zniechęcić do takich zabezpieczeń i żeby wybrał wersję podstawową), OKNOPLAST Kraków - rozsądne choć nie najniższe ceny, to chyba dobrze, szyby i okucia WK2 podobno bez problemu, VEKA (Plastsystem i Oknoplast) zastanawiam się dlaczego jest tak że w 5 komorówce - w skrzydle są tak naprawdę tylko 4 komory. CZY TO ŹLE CZY DOBRZE I CZY MA WPŁYW NA IZOLACYJNOŚĆ CIEPLNĄ ???

Ludzie z firm produkujących okna również tych z okuciami WINKHAUS mówią że okucia MACO Meyer i WINKHAUS - to ta zama klasa i spokojnie można brać MACO, mówią też że kiedyś to MACO było zdecydowanie najlepsze a potem dopiero WIN KHAUS wypierał je z rynku polityką cenową - ale słyszałem i złe opinie o MACO na tym forum co nas kurcze martwi. Ponadto podobno niektóre elementy okuć podrabiają i coś co wygląda na WINKHAUSA nie zawsze nim jest. O Vece też nieraz mówią jako o słabym profilu ??? CZY VEKA JEST SŁABA I CZY SCHUCO JEST LEPSZY OD VEKI ???

POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYGLĄDA NA TO ŻE BYLIŚCIE PO WYCENY W TYCH SAMYCH MIEJSCACH CO MY - TEŻ JESTEŚMY Z RADOMIA szczerze powiedziawszy OKNOSTYLU nie braliśmy pod uwagę ale też mamy wycenę - ja czyli męska połowa - nawet jej nie czytałem

napiszcie do nas na prywatny adres

[email protected]

może cos sobie wspólnie pomożemy wybrać

nie ma większego stresu jak wydać sporą sumę, mieć wątpliwości i nie być zadowolonym z zakupu albo jeszcze mieć z nim problemy

napisaliśmy o tym na forum zaraz pod tobą

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wyceny 4 firm i chcę wybrać jedną ale nadal nie wiem którą; może mi pomożecie, napiszecie jakieś opinie; kolor jednostronny, 5 komorowe

1. okonoplast Kraków(veca, maco)

2. Jezierski (schoco. winchaus)

3. oknostyl Jabłonna k. Lublina(deceunic zendow, roto NT)

4. plast system Radom(veca, winchaus)

najkorzystniejsi cenowo są oknostyl, jednak nie znam opini o tej firmie. Może ktoś mi pomoże w wyborze.

 

Cześć,

 

W.g mnie JEZIERSKI - proftl SCHUCO szczególnie CT 70 z szybą U=1,0 oraz tzw. ciepłą ramką typu SSP

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez jakbym smial :)

Taaaa....to prawda ze ta zima dala w kosc i zweryfikkowala przede wszystkim jakosc wykonania okien jak i ich montazu.

Gdybym tylko na podstawie tej zimy mial stworzyc swoj wlasny ranking na podstawie montowanych systemow wygladalby nastepujaco:

czolowka peletonu :) - Schuco, Salamander, KBE, Dimex, Aluplast, Kommerling i o dziwo Panorama(popelnilem kiedys kilka montazy w tym systemie) - ani jednego telefonu ze zgloszeniem czegokolwiek

peleton ;) - Rehau, Thermoplast - raptem 3 telefony gdzie w jednym wypadku wina uszczelek, a w dwu.... hmmm.....powiem w miare oglednnie - niska swiadomosc klientow co do zjawisk jakie wystepuja przy silnym zawilgoceniu mieszkania i takich temperaturach zewnetrznych

koniec peletonu :( - Veka, Bringman, Aluplast od firmy z Wroclawia (98 rok)

 

Fakt- nie ma w tym "rankingu" Zendowa gdyz po prostu nie montowalem go jeszcze

 

Pozwolę mieć wątpliwość czy to aby na pewno jest ranking profili czy przypadkim producentów okien którzy akurat produkowali w takim systemie.

W każdym systemie można znaleźć producenta który robi super okna i producenta który robi badziewie. Zależy na którego akurat się trafi.

Nasze trzy osoby i każdy ma inny poglad który system najlepszy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko piszę tylko i wyłącznie o własnych doświadczeniach pochodzących z własnych obserwacji i relacji klientów. Z gustami się nie dyskutuje. Nic mi nie wiadomo o klasie B Deceunick Zendow.

 

tak wyglada profil klasy B zendow

 

http://okna4you.w.interia.pl/forum/zendowprofil.jpg

 

czy jest produkowany nie wiem, ale myślę że nie po to jest w katalogu żeby tylko być.

...i wzmocnienie systemowe I=1,78 i 0,85 cm4.

 

http://okna4you.w.interia.pl/forum/zendow5k.jpg

 

Oczywiście są i sztywniejsze wzmocnienia, ale w czasach gdy producenci oszczedzajac na materiałach wstawiają wzmocnienia z coraz cieńszej blachy nie przekonasz mnie, że to wzmocnienie nie jest stosowane (oby tylko takiej grubości).

 

Dlaczego preferuję ten system?:

1. jakość profili związana z produkcją począwszy od granulatu -blablanie każdego producenta profili,

2. jakość wykonanych okien, - dotyczy producenta okien, a nie systemu

3. wspólpraca związana z reklamacjami, -jak w p.2

4. ilość i rodzaj rozwiązań kolorystycznych mogących zaspokoić najwybredniejsze "zachcianki". - jakiś przykład czegoś czego nie można zrobić w zadnym innym systemie.

 

Skoro uważasz, że jest to najlepszy profil to znaczy że trafiłeś poprostu na solidnego producenta, który z większości systemów robiłby dobre okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Gdybym tylko na podstawie tej zimy mial stworzyc swoj wlasny ranking na podstawie montowanych systemow wygladalby nastepujaco...

 

Pozwolę mieć wątpliwość czy to aby na pewno jest ranking profili czy przypadkim producentów okien którzy akurat produkowali w takim systemie.

W każdym systemie można znaleźć producenta który robi super okna i producenta który robi badziewie. Zależy na którego akurat się trafi.

Nasze trzy osoby i każdy ma inny poglad który system najlepszy :lol:

Alez oczywiscie GOSCiu - podstawa jest PRODUCENT a nie tylko sam profili

Ta prawde staram sie tu powtarzac do znudzenia ale jakos hmmm...... bez komentarza ;)

 

I druga wazna kwestia jest MONTAZ

I ciesze sie ze "wypunktowales" tatko, gdybym ja to zrobil znow kalumnie by sie na mnei posypaly :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja docieram do finiszu w wyborze okien. Praktycznie mam już wybrane, a kierowałam się zasadą : pozytywne doświadczenie znajomych i dobry montaż + najkorzystniejsza cena = tę ofertę wybrałam. (Firma Omega z Elbląga, to dystrybutor, producenta nawet nie zanm :oops:, profil REHAU 3 kom, okucia ROTO)

Chciałabym napisać tylko o ciekawym spostrzeżeniu.

Otóż pierwsze oferty zbierałam od ok 20 listaopada ub. roku i krążyły one wokół kwoty 10 tys. Teraz też zbierałam oferty i WSZYSTKIE były niższe od tych jesiennych. Nadmieniam, że zapytanie dotyczyło identycznych okien. Największa różnica w cenie to 2 tys (20 % !!!) i kolega pracujący w tej firmie jako kierowca nawet wyjaśnił dlaczego. Jesienią, mówi, jechały tygodniowo 3 samochody po kilkadziesiąt okien na każdym (firma elblaska to "tylko" dieler), a dziś w styczniu pojechał jeden po 14 okien (!) a żyć z czegos trzeba. Dlatego narzut na cenie okna jest minimalny, popuszczali pracowników na urlop i zostawili tylko jedną najbardziej sprawdzoną ekipe montażową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi jesteś z Elbląga i chcesz dobre okna to polecam "Technikę Okienną". Mają świetny profil 5-komorowy ( 5 komór to nie żaden "bajer" proszę w zimie dotknąć 3 i 5-komrowego to można poczuć różnicę) oraz serwis. Ale to produkt z górnej półki, więc może być droższy od innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest droższa. Dokładnie o 2 tys zł. Nie sądzę, bym chciała tyle dopłacac za marketing. Moje okna sa na tyle typowe, ze nie potzrebuje jakiegos super profilu. One mają byc dobrze zamontowane przede wszystkim (a to mam nadzieję osiągne za tańsze pieniądze). Pozdrawiam i dzięki za radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Moje okna sa na tyle typowe, ze nie potzrebuje jakiegos super profilu. One mają byc dobrze zamontowane przede wszystkim (a to mam nadzieję osiągne za tańsze pieniądze)......

Co za tańsze pieniądze?? :o Montaż??? Czy komplet??

Mimo dużej sympatii do Ciebie, Rehau-a, trochę mniejszej do Omegi z Elbląga :-? - wybierz lepsze wzmocnienie do ramy 64 mm lub wyższą ramę np.74 mm nawet za dopłatą. Rozumiem , że przypadł Ci do gustu Basic -Design- trzykomorowy.

W tej najczęsciej oferowanej przez Omegę (i innych Rehau-owców) jest rama 64 mm- popatrz na wzmocnienie w środku -chyba ceownik 15x 30x 1,5 mm- mizeria jakich mało. :evil: I nie z podwójnie zawiniętą jedną ścianką znacznie go wzmacniającą !! Jedynym jej plusem jest mniejsza ilość zabieranego przez plastik światła. A może coś zmienili ostatnio ????? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie zmienilo Staruszku, ale o tym sie nie mowi

Basic, niestety najslabszy punkt wsrod produktow Rehau a robia w nim okna jakby byl to co najmniej Brillant

Typowka do bloku - czemu nie byleby balkon nie mial wiecej jak 2350 bo juz pozniej klopoty sie pojawiaja jakich malo.

I znow by zakrzyczanym nie zostac - obserwacja prakyczna a nie rozwazania teoretyczne ;)

No coz jak kazdy basic ;) czy soft ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie krzyczcie :D . Wydaje mi się, ze dobrze przemyslałam kwestie, ale jesli sie mylę poprawcie.

1. Okna mam typowe do bólu wręcz jak tu juz sie wyrażaliście "blokowe", jedynem wymiarem extra są drzwi tarasowe 1800x2250, ale z poprzeczką.

2. Zamawiam wersję z szybą P2 i okuciami anty (oni to nazywają P4) oraz klamki z przyciskami a w sypialni dziecięcej z kluczem

3. Oczywiscie nie neguję, ze okna Techniki sa lepsze, ale moim zdaniem nie sa mi potzrebne aż takie dobre okna. Inaczej mówiąc wydaje mi sie, ze te z Omegi są wystarczająco dobre do mojego domu przy powyższych założeniach.

4. Róznica w cenie 2 tys. to na całości : omega 8,5tys, technika 10,5.

 

Powiem więcej, gdyby różnica była mniejsza (ktos powie co to 2 tys, dla mnie to dokładnie tyle ile drzwi wejściowe) gotowa byłam wziąć tego deceunika. Wydaje mi sie jednak, że okna omegi sa wystarczające do mojego domu, po prostu nie widze realnych korzycni z wydania tych dodatkowych 2 tys. Mylę się ?

 

Qrdę naprawdę teraz mi namieszaliście w głowie, wiec proszę napiszcie co sądzicie o tym co powyżej napisałam.

 

Okien jeszcz nie zamówiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ... jedynem wymiarem extra są drzwi tarasowe 1800x2250, ale z poprzeczką.

Każdy z producentów powinien wspomnieć ,iż jedynym słusznym rozwiązaniem katalogowym do tego okna jest skrzydło tzw. pośrednie, balkonowe -wyższe od "normalnego" o 15-20 mm

2. Zamawiam wersję z szybą P2 i okuciami anty (oni to nazywają P4) oraz klamki z przyciskami a w sypialni dziecięcej z kluczem

:o :o :o P4 odnosi się do szyby a nie okuć!!! Niech Ci pokażą również zaczep okuć antywłamaniowych i położą go na narożniku- zobacz gdzie wchodzą wkręty- w plastik czy wzmocnienie. Przy wzmocnieniu takim

http://www.rehau.pl/wys/pl/rehaupl.nsf/2d475fe384f2de43c1256f3c002e68be/3dee7ed72360beaec1256cef00314f94/WYSRichText1_11/0.1E8?OpenElement&FieldElemFormat=gif

wszystkie wkręty wejdą w plastik ramy

ale moim zdaniem nie sa mi potzrebne aż takie dobre okna. Inaczej mówiąc wydaje mi sie, ze te z Omegi są wystarczająco dobre do mojego domu przy powyższych założeniach.

po prostu nie widze realnych korzycni z wydania tych dodatkowych 2 tys

:-? :roll: Nie wiem co mam powiedzieć ??? Weź przynajmniej zamknięte wzmocnienie w ramie do tych antywłamów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ... jedynem wymiarem extra są drzwi tarasowe 1800x2250, ale z poprzeczką.

 

Każdy z producentów powinien wspomnieć ,iż jedynym słusznym rozwiązaniem katalogowym do tego okna jest skrzydło tzw. pośrednie, balkonowe -wyższe od "normalnego" o 15-20 mm

 

Nie wiem o czym mówisz. :cry: :cry: :oops: . Co to jest skrzydł tzw posrednie, balkonowe ?

 

ale moim zdaniem nie sa mi potzrebne aż takie dobre okna. Inaczej mówiąc wydaje mi sie, ze te z Omegi są wystarczająco dobre do mojego domu przy powyższych założeniach.

po prostu nie widze realnych korzycni z wydania tych dodatkowych 2 tys

 

Nie wiem co mam powiedzieć ??? Weź przynajmniej zamknięte wzmocnienie w ramie do tych antywłamów....

 

Powiedz jasno. Mylę się ? Omegi nie spełnią swojego zadania ? Czy są za słabe przez te liche wzmocnienia, czym to grozi ? (wygną się, łatwiej się włamać?

 

Rany pomóżcie.

Bo jeżeli faktycznie sa za słabe/złe, to moge wydac więcej tylko musze wiedziec dlaczego i po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...