Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

:D Z litego drewna to prawie nikt nie robi - takie okna byłyby droższe o ok. 50% od tych z ram klejonych warstwowo. Możesz tylko zamówić klejone warstwowo z zewnętrznymi warstwami litymi - są droższe o ok. 30%. Ma je każdy producent okien - ADPOL, GORAN, M&S, Dziadek, GEBAUER itd.

Ten sprzedawca to polewa i bełkoce. Szyba szybą, ale rama zajmuje 30% powierzchni okna. Kilka lat temu szyba 1,1 to była niesłychanie droga i w fazie eksperymentów. Teraz jest standardem. Obecnie dąży się do obniżenia wsp. U dla ram. Było 1,8 - trójkomorowe. są 1,4 - 5- i 6-komorowe. W fazie eksperymentów i wdrożeń są ramy z U = 0,7 a nawet 0,35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( Fuj. Po weekendzie - mokry tydzień przed nami. Jedyna pociecha to fotum - może poprawi samopoczucie.

Ten IDEAL 4000 jest lepszy i raczej jego wybierz. W oknach kolorowych ważna jest jakość profili [okna kolorowe są badzo podatne na odkształcanie od nagrzewania słonecznego[. Z tym, że jest taki mały problem, że Aluplast nie ma żadnej aprobaty na okna kolorowe [tylko na białe]. Nie są zatem sprawdzone. Raczej wybieraj - GEALAN, SCHUCO, TROCAL, VEKA, PANORAMA, KOMMERLING, REHAU, AURA.

Te "suche" szklenie bardzo źle odbija się na trwałości okien. I jest w Polsce niedopuszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od razu jeszcze jedno pytanie:

pomiędzy ramę a węgarek w ścianie trójwarstwowej do uszczelniania stosuje się piankę poliuretanową (taki samoprzylepny pasek, np firmy WURTH), gdzie to kupić, ewentualnie czym zastąpić, aby woda nie lała się do warstwy ocieplenia i nie wychodziła w postaci ,,kwiatków" :evil: na elewację... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma takie paski firma Illbruck. Siedziba w Krakowie. Adres znajdziesz na oknonecie - http://www.oknonet.pl - a dystrybucją zajmuje się firma MARWAL ades na oknonecie - A w Niemczech to widziałem jak stosują grubą folię ogrodniczą. Jak mi podasz adres e-mail to Ci wyślę jak to wygląda - fotografie. :D

Pchelek :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Pchelka :

 

napisałeś że drutex a ściślej aluplast z którego oni produkują nie ma aprobaty na kolor i faktycznie chyba nie ma bo sprzedawca jakoś się speszył usłyszawszy to pytanie :)

 

szukam więc dalej;

dotarłem do przedstawiciela firmy Oknoplast Kraków - mają aprobatę na wszystko co się da (tak tłumaczyli pokazując dokumenty) i dostałem wycenę na okna z profilem Veki 5-komorowym Perfectline - jakiś Awans (podobno tylko oni mogą to sprzedawać :o ), dwustronnie barwione;

 

czy te okna są OK ?

(szukam i chciałbym kupić naprawdę BARDZO dobre okna i stąd proszę o kolejną poradę) :lol:

 

może warto zainteresować się czymś innym ? może znasz coś godnego polecenia w Białej Podlaskiej lub okolicach ?)

 

z góry dziękuję za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma doswiadczenia z oknami firmy Inter-bud z Krakowa (mają też oddział pod Warszawą) - kolorowy profil Koemmerlinga EuroFuture Elegance? Chodzi mi głównie o jakość wykonania, bo profil dobry (z tego co wyczytałem na forum). Dodam że byłoby to okno balkonowe.

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku - ale dla zasady spytaj się o Aprobatę TechnicznA ITB - nie mają. Powinni mieć certyfikat - dokument stwierdzający zgdoność okien z aprobatą. jak nie ma aprobaty to i nie mogą mieć certyfikatu. żeby mieć jajko trzeba mieć kurę co je zniesie. System BRUGMANN jest dobry firma M&S też jest w porządku. Dlaczego schodzą z VEKI - nie wiem to chyba nierozważna decyzja. Nie porzuca się dobrego partnera z dobrym systemem. nawet jak ten drugi partner też jest dobry. Może się znudzili robić na VECE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D W drodze to ona [aprobata na kolorowego Brugmana] jest - ale most nie ma jednego przęsła 8) i przewiduje się jego uzupełnienie po roku 2005. Możesz z powodzeniem brać ten AVANS [to VEKA - ta z lepszych VEK].

Do C. Sorry za niepamięć :oops: W okolicach Zielonej Góry, zahaczając o Wrocław i Opole masz do wyboru producentów okien drewnianych - GIDANEX, GEBAUER k/Opola, GRYBÓW to koło [chyba] Wrocławia, STOLBUD z Wrocławia, jest jeszcze Wiktorczyk - ale skąd???. W samej Zielonej Górze - to spore miasto - masz na pewno dystrybutorów z Firm - GORAN - Lublin, ADPOL - Toruń, M&S - Słupsk - to są tak duże firmy, że mają przestawiciela niemal w każdej wsi. Poszukaj przez http://www.oknonet.pl - tam są szczegółowe adresy, e-maile i faxy.

Zwróć uwagę skąd mają drewno klejone warstwowo. To najważniejsza sprawa. Pisz jak coś wybierzesz :wink: .

Podobno producentów okien z drewna jest w Polsce coś około 14 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...