Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Schuco - 10 (to profil)

Oknoplast - 10 (to producent)

pod jednym warunkiem ze zalecen systemowych trzymac sie beda a nie ulegna naciskowi klienta

Ile razy mila Asienko trzeba to powtarzac? Nie ma zlych profili. Klasyfikacja taka to w 100% wypadkow subiektywne odczucia uzytkownikow. Wazny jest producent by okna nie s.... ;) i montazysta by najlepszego tez nie spartolil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schuco - 10 (to profil)

Oknoplast - 10 (to producent)

pod jednym warunkiem ze zalecen systemowych trzymac sie beda a nie ulegna naciskowi klienta

Ile razy mila Asienko trzeba to powtarzac? Nie ma zlych profili. Klasyfikacja taka to w 100% wypadkow subiektywne odczucia uzytkownikow. Wazny jest producent by okna nie s.... ;) i montazysta by najlepszego tez nie spartolil

 

nie wiem jareńku ile razy, moze tysiąć? a moze dwa? zwróc uwagę, że wątek ten osiagna olbrzymie juz rozmiary, gdyby chciec się dowiedzieć czegos konkretntnego o tych dwóch producentach, musiałabym poświęcić conajmniej tydzień na samo przejrzenie...

 

a poza tym, dziękuję ci za samą ocenę.

 

moze ktos jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak lepiej aby przechodziły przez wzmocnienie? a nie wystarczy jak przejdzie przez dwie komory plastykowe?a z drugiej strony, to czy nie grozi wzmocnieniu rdzewienie jak będzie przewiercone?

teoretyzowanie ktore rozwiazanie jest lepsze i o ile dluzej dzialanie loma wytrzyma - tak...tak...loma bo juz okuc WK-2 wkretakiem sie pokona. Sruby trzymajace we wzmocnieniu zatrzymaja zaczep na swoim miejscu ale sam zaczep szlag trafi. Spokojnie wytrzymaja dzialania osilka taki sam czas te zlapane tylko w PVC jak te w stali. Praktyka to pokazuje - teoria temu przeczy. I badz tu madry - komu zawierzyc? ;) Nie slyszalem o systemowym, ocynkowanym wzmocnieniu by zardzewialo.

mam nadzieję że chodziło o to że wkrętakiem się NIE da, tylko łomem da?

co do rdzewienia - wzmocnienie jest ocynkowane powierzchniowo, więc gdy śruba od zaczepu jest przykręcona i przez otwór przez nią zrobiony może dostawać się wilgoć - czyż nie tak?

...ściana 2 warstwowa, więc okna jak najbardziej na zewnątrz. czym najlepiej mocować okno? śruby, kotwy? dyble chyba rozwaliłyby ceramikę poryzowaną?

Dyble i sruby sciane rozsadza. Tylko kotwy

hmm... :oops: a czym różni się kotwa od pozostałych ?

 

 

czy jak profil (np. Thyssen Prestige) nie ma aprobaty techn. na kolorowe okna, to na zdrowy rozsądek nie powinno się kupować go?

jaka jest aktualna lista profili z aprobatą na kolor?

 

ps.

nie przypuszczałem że wybór okien może być tak trudny/męczący/irytujący :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....mam nadzieję że chodziło o to że wkrętakiem się NIE da, tylko łomem da?
da :) (by byla jasnosc wkretak - nie, lom - niestety tak

co do rdzewienia - wzmocnienie jest ocynkowane powierzchniowo, więc gdy śruba od zaczepu jest przykręcona i przez otwór przez nią zrobiony może dostawać się wilgoć - czyż nie tak?

nie

.....Dyble i sruby sciane rozsadza. Tylko kotwy

hmm... :oops: a czym różni się kotwa od pozostałych ?

zadales pytanie to chyba wiedzialec co to sa kotwy. Sam sobie zupelnie niepotrzebnie zycie utrudniasz i w stres sie wprowadzasz.

czy jak profil (np. Thyssen Prestige) nie ma aprobaty techn. na kolorowe okna, to na zdrowy rozsądek nie powinno się kupować go?

jaka jest aktualna lista profili z aprobatą na kolor?

nie. Zdrowy rozsadek zachowaj na pozniej. To ze nie dano zarobic ITB czy innym co aprobaty daja nie oznacza ze dany towar jest do d... i trzeba go unikac. Na prawie 70 profili dostepnych w Polsce moze 10 ma aprobaty na kolor. Nie wiem jak to jest po wejsciu do Unii ale chyba aprobaty Niemieckie niejako automatycznie sa honorowane u nas. Tego nie jestem pewny

A co sie stalo z Twoimi okna z Anina? Zrezygnowales? Bo jak zrozumialem juz byles zdecydowany na 100% juz miesiac temu i co? Ciagle szukasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma okna RODEX :roll: :roll:

Dostałam wycenę na takie pięciokomorowe i nie wiem czy są dobre :roll: :roll: Wycena jest zachęcająca trochę ponad 6 tys za komplet okien 8) Czekam jeszcze na wycene łuczkowych ale coś nie ma jej długo :-?

O przepraszam za trzykomorowe ponad 6 tys za pięciokomorowe ponad 7 tys :-?

I czy jest sens brać pięciokomorówki :roll: :roll: Ja jestem za ale mój mąż marudzi że to zbyteczne :-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okuciach antywlamaniowych zaczepy powinny być dokręcone wkrętami do zbrojenia w profilu oscieznicy - inaczej taki zaczep paluchami sie wyciaga [on wszak jest ne jednej, dwu srubkach].

Nie ma obawy o korodowanie stali bo woda nie przejdzie prze gwint [wkret jest przewiercony przez scianke profila PVC i tam woda sie nie przecisnie bo wkret wyrabia sobie sam gwint]

Profile pieciokomorowe sa lepsze bo sa szersze.

Dyble nie nadaja sie do cegły kratowki tak samo jak sruby czy wkrety [kotew blaszanych] - bo moga rozsadzac scianki cegly. w takich scianach powinno sie w trakcie ich murowania wstawiac kawalki cegly litej albo drewniane klocki - tak sie robi w Nimczech. Ostatecznie to chba dybel bylby lepszy bo wchodzi glebiej a sruba mocujaca blache kotwy wchodzi jedynie na 2 do 3 cm. sa specjalne sruby z motylkami do takiego mocowania - ale to tez tylko w Niemczwech widzialem i to na wystawie. Na budowie robia gorzej od naszych montazystow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thyssen Prestige w kolorze ???? - to nie jest problem braku aprobaty - to jest problem poprawnego wykonania takiego okna - zapytaj sie producenta czy wie co to są "otwory odprężające w ramach ościeżnic okien kolorowych" - zapewniam ze zrobi oczy wielkie jak bochenki chleba i ze zacznie drapac sie w glowe oraz jąkać i pocić - bo pytanie bedzie dla niego kompletnym zaskoczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam.

Proszę o radę i "zakończenie moich poszukiwań". Czytam forum i nie wiem, które okna (profil) wybrać.

Ograniczyłem już chyba wybór co do 2 firm, ich wycena jest prawie taka sama 11700(alu.) -- 12300(thy.) z montażem, a więc prawie takie same.

1. "DELTA" profil thyysen prestigeline 5-komorowy z szybami pilikngton, okucia roto,

2."Sponrol" ?- profil aluplast, 5-komorowy szyba 1.1.

Okna są wycenione w okleinie jednostronnej z tym, że w Delcie profil barwiony w masie a w SPONROLU nie :cry: .Podam otwory do jakich mi te firmy dopasowały okna i może forumowe guru wypowie się na ten temat :oops: (jeśli można).

900-1500 - *4okna

1210-1500 -* 3okna

2400-1500 -*1okno -dzielone na trzy.(W Delcie środkowy fix, a w Spon.wszystkie rozwier.-uchylne.) - okno od południa

900-2000 -*2okna (w Delcie nie dzielone, w Sponrolu tak)

1800-2000 -*2 okna -od południa-(delta jedna strona fix, Sponrol dwie połówki otwierane z ruchomym słupkiem, drzwi balkonowe dzielone.)

1200-870-*3 okna-tylko uchylne

910-870 -*1 okno-tylko uchylne

590-870 -* 1 okno- uchylne.

Jeśli można to proszę o radę który profil-firmę wybrać i czy te okna zdadzą egzamin (chodzi mi szczególnie o te trzy duże okna od południa w okleinie)i opinie o szyby pilkington, a może to tylko "chłyt marketingowy :lol: " i doradźcie, które wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okuciach antywlamaniowych zaczepy powinny być dokręcone wkrętami do zbrojenia w profilu oscieznicy - inaczej taki zaczep paluchami sie wyciaga [on wszak jest ne jednej, dwu srubkach]

Chyba ze ma sie ksywke "imadelko" Jurku :) Winkhaus mial WK na trzech dlugich srubach, widzialem cus takiego po wlamie, wyrwany kawal profila i wytrzymalo. I tylko w jednym zaczepie, reszta wytrzymala lom i nie weszli. Wystarczy sobie to narysowac by zrozumiec dlaczego takie polaczenie tez jest wytrzymale jak cholera. Sila przylozona jest inaczej i nawet faktycznie moznaby srube palcem wyjac a skrzydla nie wyriw sie lomem z zaczepow

Nie ma obawy o korodowanie stali bo woda nie przejdzie prze gwint [wkret jest przewiercony przez scianke profila PVC i tam woda sie nie przecisnie bo wkret wyrabia sobie sam gwint]

Zgodnie z prawda :)

Profile pieciokomorowe sa lepsze bo sa szersze.

Wybasz - ale coz to za tlumaczenie iz cos jest lepsze bo jest szersze? Czy naprawde masz na mysli okna? ;)

Dyble nie nadaja sie do cegły kratowki tak samo jak sruby czy wkrety [kotew blaszanych] - bo moga rozsadzac scianki cegly. w takich scianach powinno sie w trakcie ich murowania wstawiac kawalki cegly litej albo drewniane klocki - tak sie robi w Nimczech. Ostatecznie to chba dybel bylby lepszy bo wchodzi glebiej a sruba mocujaca blache kotwy wchodzi jedynie na 2 do 3 cm. sa specjalne sruby z motylkami do takiego mocowania - ale to tez tylko w Niemczwech widzialem i to na wystawie. Na budowie robia gorzej od naszych montazystow.

Nigdy w zyciu dybel !!! Kazdy dybel przy montazu okna w scianie 2W rozwali ja - tak niestety jest i tego sie nie przeskoczy. A tego mocowania tylko na 2-3 cm bym sie nie obawial - sruby mocujace kotwe pracuja TYLKO na scinanie a nie na wyrywanie z muru - odwieczny temat scysji na budowach - punkt gdzie Inspektorzy Nadzoru trzepia jak chca montazystow co uzywaja kolkow do szybkiego montazu - one do kratowek, szczelinowek, siporeksu sie nie nadaja. Realnie tylko do betonu i ceglu pelnej. Do szczelinowek sa zupelnie inne kolki :)

Zreszta o mocowaniu kotew bylo juz tutaj kilka razy - poszperajcie w szukam :) Powtarzac mi sie juz nie chce.

A ten Niemiecki patent na montaz mozna sobie ws...ic. Sam zreszta napisales pozniej ze tak jak oni montuja okna......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aśka - schuco CT 70 a do tego szare uszczelki to taka 10 z dużym plusem - bardzo dużym. Zapraszam na oględziny [z tym że żona mogłaby coś niecoś mieć pretencsji :D :D :D

a u kogo kupowałeś? i czy w warszawie mają swoją placówkę?

O ile dobrze pamietam Pchelka okna - firma MARKBUD z Łomianek tel. znajdziesz w necie

Przypomne tylko ze o producentach zaprzestalem wypowiedzi - to by uprzedzic kolejne pytanie :) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba w koncu wystosowac apel do architektow.

 

ARCHITEKCI KOCHANI,

 

PROJEKTUJECIE SLICZNE DOMY, PIEKNE, CZESTO MALO ERGONOMICZNE ALE DO CHOLERY ZACZNIJCIE MYSLEC !!!!

 

ZANIM ZAPROJEKTUJECIE COKOLWIEK SPRAWDZCIE CZY JEST TO WYKONALNE A NIE POZOSTAWIACIE KLIENTA SAMEMU SOBIE !!!!

 

Toz to wk...wic sie mozna na calego.

Byla tu dyskusja o balkonach dwuskrzydlowych. O wymiarach dopuszczalnych itp. A tu z kolejnym zapytaniem jakie otrzymalem mailem kolejny kwiatek glupoty (bo inaczej tego nazwac neiemozna) tworcy projektu

 

BALKON DWUSKRZYDŁOWY

WYSOKOSC 2600 !!!!

SZEROKKOSC 1800 !!!

Oczywiscie SLUPEK RUCHOMY !!!!

 

Jeszcze rysunkow nie widzialem ale najprawdopodobniej i bez poprzeczki i w PVC. Nawet zastanawiam sie czy cos takiego zrobi ktokolwiek w drewnie.

 

BALKON JEDNOSKRZYDLOWY

H = 2600 !!!! SZ = 1100 !!! ROZWIERNO-UCHYLNY !!!!

 

Zalamac sie idzie. I pewnie za chwile jako argument uslysze ze sasiad takie ma i ktos mu jednak cos takiego zrobil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna firmy BAS czy Ortis?

Prośba o pomoc w wyborze okien drewnianych. Po wielu poszukiwaniach zostały nam te dwie firmy i niewiemy, którą wybrać. W obu okan nam się podobają a wycena jest zbliżona. Czy ktoś z Was miał może styczność z którąś z tych firm i wybrał jej okna bądź nie wybrał i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAMÓWIŁAM OKNA !!!

 

Na poczatku chciałam wszystkim serdecznie podziękować za rady a zwłaszcza Jareko, bo się musiał trochę na mnie poirytować :oops: :oops: .

 

Wybrałam okna firmy JOCZ pięciokomorowe Trocala z szybą P2, okuciami WK2, jednostronny kolor (mahoń jednak, bo dąb ciemny był zbyt smutny), klamki z przyciskami (w pokoju dziecięcym z kluczem).

 

O-2 - szyba 33.1 tj. tafla 3mm - 1 folia - i znow szklo 3mm

P-2 - szyba 44.2 tj. 4mm - 2 folie - 4mm

P-4 - szyba 44.4 tj. 4mm - 4 folie - 4mm

 

Zadziwiające, ze jedyny JOCZ rozróżnia P2 i O2, bo reszta proponowała mi szybę O2 tłumacząć, ze to to samo co P2, oczywiście dopowiadając, ze P2 to żaden antywłam.

 

O wymiarach drzwi tarasowych nie wspominając. Tutaj NIKT (poza forumowymi ekspertami) nie zwrócił uwagi, że są one za wielkie w stosunku do możliwości profili PCV .

 

Ostatecznie dopiero przy wymiarach na budowie wyszło, ze budowlańcy zbyt dokładni nie byli, bo otwór zamiast projektowanych 180x230cm ma 175 na 225, niby 5 cm, ale biorąc pod uwagę, że z każdej strony trzeba zostawić miejsce na piankę zostanie tylko minimalnie ponad 170cm szerokości, a te, chyba 2 cm, przekroczenia normy już sama wzięłam na siebie - mam nadzieję, ze okna jednak będą sie sprawdzały w użytkowaniu.

 

Uprzedzam bez bicia, ze o montazu nic nie wiem, ale to już wziął na siebie mój mm, ma zapoznać się z instrukcją Jareko i sprawdzac panów montażystów (oczywiście okna kupuje wraz z montażem, by nie było w razie rekamacji żadnej spychologii).

 

Tak na marginesie to jestem ciekawa jak sobie poradził sąsiad, który ma drzwi tarasowe 2x2,3m.

 

Pozdrawiam i dziękuję !!!

 

Ufffffffff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko

Zgodnie z prawda

pchelek napisał:

Profile pieciokomorowe sa lepsze bo sa szersze.

 

Wybasz - ale coz to za tlumaczenie iz cos jest lepsze bo jest szersze? Czy naprawde masz na mysli okna?

wieksza szerokosc to wieksza sztywnosc i wieksza nosnosc naroza - kiedys to pomijalem i uznawalem za nieprawde - jednakze po serii badan nabieram przekonania ze tak jest - no i ma wiecej komor

 

pchelek napisał:

w okuciach antywlamaniowych zaczepy powinny być dokręcone wkrętami do zbrojenia w profilu oscieznicy - inaczej taki zaczep paluchami sie wyciaga [on wszak jest ne jednej, dwu srubkach]

 

Chyba ze ma sie ksywke "imadelko" Jurku Winkhaus mial WK na trzech dlugich srubach, widzialem cus takiego po wlamie, wyrwany kawal profila i wytrzymalo. I tylko w jednym zaczepie, reszta wytrzymala lom i nie weszli. Wystarczy sobie to narysowac by zrozumiec dlaczego takie polaczenie tez jest wytrzymale jak cholera. Sila przylozona jest inaczej i nawet faktycznie moznaby srube palcem wyjac a skrzydla nie wyriw sie lomem z zaczepow

Sam wiesz jakie zaczepy stosuja producenci - oby taniej na jedna srubke

 

Nigdy w zyciu dybel !!! Kazdy dybel przy montazu okna w scianie 2W rozwali ja - tak niestety jest i tego sie nie przeskoczy.

Jak umiejetnie dybel zakontrujesz to nic sie nie stanie - zaleta dybla jest jego dlugosc [ :oops: :oops: :oops: ] - siedzi w scianie i podtrzymuje okno - bo sam wiesz ze rzadko jaki montazysta stosuje klocki podporowe - tak wiec okno wisi na dyblach - na kolkach i blachach nie wisi - bo sam dobrze wiesz ze do mocowania kotew daje sie po jednej srubce [albo gwoździe - tez sa takie patenty] i kotwa sie skreca a okno opuszcza. W tym sensie dyble sa lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj montowali mi okna i aby zamontować małego fixa musieli wyjąć szybe z ramy. Zrobiłem więc jej zdjęcie.

Tak wyglada w przekroju szyba P2 (zmierzyłem grubości tafli i mają po 4mm)

http://ksuchowerski.photosite.com/~photos/tn/4646_348.ts1140629242093.jpg

(zdjęcie można powiększyć)

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...