Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Mam krótkie pytanko okna drewniane:

 

Sosna czy Meranti?

Jakie właściwości ma Meranti? Czy lepsze od sosny? Ponoć 70% klientów wybiera Meranti, ale nie chce się tym sugerować.

 

Co sądzicie, jakie są doświadczenia / opinie? CO lepsze,co wybrać? W promocji cena identyczna wiec w tym wypadku nie gra roli...

 

Pozdrawiam,

Rysiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieksza szerokosc to wieksza sztywnosc i wieksza nosnosc naroza - kiedys to pomijalem i uznawalem za nieprawde - jednakze po serii badan nabieram przekonania ze tak jest - no i ma wiecej komor

To powiedz mi Pchelku jak to sie dzieje ze wykres statyki jest identyczny? Moja obserwacja jest wrecz inna. Porownujac grogosc chocby scianek zewnetrznych w tym samym systemie jakos 5 kom sa ciut ciut ciensze :( Ale jesli mowisz iz w badaniach wychodzi ze naroza sa sztywniejsze hmmm....musze zweryfikowac swoje poglady :)

 

....Sam wiesz jakie zaczepy stosuja producenci - oby taniej na jedna srubke

Nie mowie o "producentach" tylko o Producentach przez duze P. :) Reszta to po prostu dupki i tyle

 

....Jak umiejetnie dybel zakontrujesz to nic sie nie stanie - zaleta dybla jest jego dlugosc [ :oops: :oops: :oops: ] - siedzi w scianie i podtrzymuje okno - bo sam wiesz ze rzadko jaki montazysta stosuje klocki podporowe - tak wiec okno wisi na dyblach - na kolkach i blachach nie wisi - bo sam dobrze wiesz ze do mocowania kotew daje sie po jednej srubce [albo gwoździe - tez sa takie patenty] i kotwa sie skreca a okno opuszcza. W tym sensie dyble sa lepsze.

Dlugosc? Hmmm....a mowia wszedzie ze nie ma znaczenia ;) Ale.... ale.... zaraz... mowimy o montazu okien? ;)

Podstawa jest MONTAZ i logika przy jego wykonaniu. Oczywiscie, jezeli z jakis wzgledow nie mozna pozostawic podparcia pod oknem i ma ono "stac" tylko nia pianie to dybel i nic wiecej !!!! Ale to sa wyjatki i takiego montazu nalezy unikac i tyle

Ale przy pozostawieniu klinow pod oknem lepiej kotwa i odpowiednie kolki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to uzupełniam. 14 sztuk okien. Wszystkie w typowych wymiarach:

1. 565 x 535 U+R - 1 szt.

2. 865 x 835 U+R - 2 szt.

3. 1465 x 1435 U+R - 2 szt.

4. 1465 x 535 U - 1 szt.

5. 1165 x 835 U+R - 1 szt.

6. 1165 x 1435 U+R - 3 szt.

7. 2065 x 1435 U+R - 1 szt.

8. 865 x 2195 R - 3 szt.

Okna balkonowe osadzone w osobnych otworze, tzn. nie złączone z innymi oknami.

4 okna umieszczone od strony południowej, m.in. to największe 2065 x 1435, ale ma być dzielone pośrodku.

Na wszystkich oknach rolety nasadkowe SKS i okna w okleinie obustronnej (jakis dąb ciemniejszy, ale nie za ciemny).

To tyle. O czymś istotnym zapomniałem?

Acha. Szyba P4 i okucia Roto WK-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość całości tzn. okna, rolety, parapety wew (PVC) i zew. (blacha ocynk), nawiewniki ciś. dla wszystkich okien prócz balkonowych, wraz z montażem od 26 tyś nawet do 34 tyś.

W ramach ciekawostki na 36 zapytań dostałem 16 odpowiedzi. Niektóre firmy po prostu mnie olały i bynajmniej nie mam tu na myśli jakichś małych firemek a np. firme Schueco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku - wybacz moja irytacje ale teraz czepiasz sie bez sensu

Aluplast a dokladniej jego centrala co jakis czas przysyla mi maile wyjatkowo rozgarnietych klientow. W Rehau, Salamandrze, w kazdej innej centrali zajmujacej sie dystrybucja profili postapia identycznie - odesla do swoich przedstawicieli ktorych darza zaufaniem ze im marki nie popsuja

I po tych Twoich slowach gdzie wysylales zapytania nie dziwie sie ze wiekszosc Cie olala.

Po prostu zastukales nie do tych drzwi co trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki np. Aluplast odesłał zapytanie do producentów okien z jego profili...

:-? Niby jak ma wycenić kompletne okna z montażem, parapetami i wynalazkami, jeśli nie produkuje gotowych okien??? :roll: Tak samo Schuco, Rehau, Veka i inni !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

statyka uwzglednia tylko stal - dlatego jest jednakowo i w 3-k i w 5-k [czyli szerokich] - jednakze w pracy na obciazenia udzial bieze tez profil PVC im szerszy tym sztywniejszy [ja tez zweryfikowalem swoje poglady] - fakt ze w 5-k scianki sa ciut chudsze - ale sa oddalone bardziej od osi obojetnej i jest ich wiecej i profil jest sztywniejszy w sumie - tak wychodzi w badaniach

zawsze kotwa jest jednak lepsza - [oczywicie okno jest podparte]

obrebna sprawa to przewiercanie tej dziurawej cegly

do inwestora - o TRZY kroki od Siebie masz firme A-P Żory - to firma z tradycjami i niejedno okno sprzedala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki np. Aluplast odesłał zapytanie do producentów okien z jego profili...

:-? Niby jak ma wycenić kompletne okna z montażem, parapetami i wynalazkami, jeśli nie produkuje gotowych okien??? :roll: Tak samo Schuco, Rehau, Veka i inni !!!!!!

Staruszku - wystarczy ze ja sie zirytowalem Ty miej czyste konto :)

A skad Inwestor mogl o tym wiedziec? ;)

Trzym sie zdrowo Inwestor i nie daj sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....W ramach ciekawostki na 36 zapytań dostałem 16 odpowiedzi. Niektóre firmy po prostu mnie olały .......

Dawno już jakaś "ciekawostka" tak mnie nie poirytowała. :-?

Jedna kompletna wycena okien na domek zajmuje conajmniej godzinę,nieraz dwie- nie licząc odbieranych czy wykonanych w tym czasie telefonów, faksów, mejli i klientów odwiedzających biuro. Średnio pięć wycen na osiem godzin pracy. Pomyśl, ilu ludziom zawróciłeś d...ę. I to, że ktoś tym ludziom musi płacić!!!! Ile trzeba zatrudnić osób do samych wycen??? Nie wszystkich po prostu stać na taką ekipę, której trzeba płacić za bezowocne siedzenie- prawdopodobieństwo trafienia klienta 1/36. A skąd płacić jeśli klienci biorą najtańsze? Dlatego duża część biur woli pojedynczych klientów z ulicy lub polecenia.

Nie wystarczyło wysłać do pięciu, ośmiu?? Na forum pytasz, jakie okna wybrać - po co?? I tak kupisz najtańsze...Po to, żeby wiedzieć czego sie potem czepiać, bo ten najtańszy zawsze gdzieś uchybi, zresztą każdy się myli... Nie odbieraj tego zbyt personalnie, większość tak robi, zapominając, że bardzo często są handlowcami w innej branzy i również robią komuś wyceny.

Taka mała dygresja była... :wink: Spalam się ..

 

Mimo wszystko jestem zdziwiony ta ofertą na Zendowa, czuję tam jakieś niedopatrzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu Staruszku - jak widze dopada Cie podobne zniechecenia jak mnie.

Przyklad z ostatniego tygodnia. Klient, nie z Forum by bylo jasne. Wszedl na moja strone i elaborat mi wyslal. We wszystkich profilach jakie tam zobaczyl przedstawic mu oferte w trzech wersjach. Biale, jednostronny i obustronny kolor. Dobil mnie takim tekstem: "...prosze dodatkowo dokonac opisu technologicznego okna" (i cholera wie o co mu tak naprawde chodzilo)

Zrobilem jedna, wyszczegolnilem doplaty do okuc, szyb, dodatkow oraz orientacyjna na reszte profili. W odpowiedzi (wyobraz sobie odpisal na moj mail :) ) stek pomyj i wyzwisk. Ze zostal olany,ze musial czekac 6 godzin, ze nie profesjonalnie go obsluzylem, ze to i tamto i na koniec takie info - "...i tak okazal sie Pan drozszy od wszytskich 20 ofert jakie juz posiadam" a mnie jakby szlag trafil na inteligentnego inaczej. A jako ciekawoste dodam ze na koncu oferty czarno na bialym napisalem mu ze podane ceny sa cenami producenta gdzie od nich moze uzyskac rabat nawet do 30%.

Tez sie wypalam - jak Ty. Widze po prostu coraz wiekszy bezsens jakichkolwiek tutaj porad. Bo i tak wiekszosc szuka tylko potwierdzenie wlasych teorii a juz tekst w stylu "a u sasiada zrobilli" dobija do reszty.

Pisalismy juz o tym tutaj kilka postow temu przy okazji balkonow dwuskrzydlowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Wam mówić. O oknach wiecie wszystko, albo prawie wszystko. Jak czlowiek ma wydać z własnej kieszeni 30 tyś, to sie zastanawia na co te pieniądze idą. Każda taka oferta i rozmowa ze sprzedawcą czegoś mnie nauczyła. Każdy powiedział coś ciekawego. Skąd ja mam wiedzieć do których 8 firm wysłać oferty? Z tych 16 odpowiedzi zaledwie 4 miały wszystko i były w miare sensowne finansowo. A co do firmy Ap-Zory to zgadza sie, że blisko, zgadza się, że dobra, ale jedna z droższych niestety.

Dzięki za wszystkie rady i za cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...