Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Producent okien w systemie Deceunick Zendow przedstawił do badania okno wykonane ze skrzydła 3051 o przekroju poprzecznym 70x 80mm oraz oscieżnicy 3001 o przekroju poprzecznym 70 x 65 mm. Zarówno ościeżnica jak i skrzydło zostało wzmocnione "stalą" Ix= 3,71, Iy=1,13. Badanie dotyczyło również statyki systemu. Po otrzymaniu wyników badań wykonuje okna białe oraz kolorowe w wymiarach podanych wyżej na które udziela gwarancji. Badania wykonał Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Tyle jeśli chodzi o dokumenty.

Jeśli to jest makietning to ja jestem chińskim cesarzem.

Gościu mam przed sobą katalog profili oraz stosowanych wzmocnień systemowych. Te przedstawione wyżej są wystarczjące w 90% montowanych okien. Dla okien wymagających lepszych wzmocnień do dyspozycji pozostają inne wzmocnienia dochodzące od Ix=7,47, Iy=3,95 do Ix=12,38, Iy=12,38.

Tu gdzie żyję i pracuję okna balkonowe są o wysokości 248 cm. W starym budownictwie są okna powyżej 250 cm. Zostały one wykonane z różnych systemów i wymienione. Fukcjonują od wielu lat bez żadnych problemów. Mówię o oknach wymieniach przez indywidualnych klientach a nie oknach wymienianych w ramach przetargów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem na wątek, gdzie jareko chwali profil Schuco CT-70, ( i porównuje, na swojej stronie, z profilem Roplasto 7001, ale tylko zdjęcia) Gdzie można zobaczyć okna z Schuco CT-70 "na żywo" na Śląsku? Kto produkuje (dobrze!), sprzedaje okna i drzwi z tego profilu na Śląsku? Będę wdzięczny za "doniesienia".

na dolnym slasku we wroclawiu w firmie WIMAROL ul Swojszycka mam od nich oknz na schuco od chyba 7 lat i nie ma klopotu. oczwiscie mam na profilu 3-y komorowym.

 

Hej!

 

No wlasnie, ja też ostanio bylam w tej firmie. Ogólnie musze przyznać, ze firma zrobila na mnie dobre wrazenie. Przede wszystkim rzucilo mi sie w oczy,ze w zależności od wielkości okna montuja odpowiedniej grubosci wzmocnienia stalowe (w innych firmach wszedzie wstawiali take same, a do tego bardzo cienkie, zaslaniajac sie odpowiednim ich wyprofilowaniem lub tym ze te wzmocnienia nie sa w ogole potrzebne, bo same profile sa wystarczajaco wytrzymale :evil: ). Do tego robia otwory rozprezajace w okna kolorowych.

Zdziwilo mnie tylko to ze sprzedawca powierdzial ze jest w stanie wykonać okno 240x270 - 3 skrzydlowe bez poprzeczki (okno od str. pod.) :o . Powiedzial ze dadza mocniejsze wzmocnienie i jeszcze czyms tam wzmocnia (nie doslyszalam czym, bo wlasnie kolezanka zadzwonila :oops: kazala mi szybko przyjezdzac ;) ).

 

No i teraz mam zagwozdke... Do Schuco mam troche prywatny sentyment... Z drugiej strony dostalam też wycene na Kommerlinga na 14 300zł (Schuco wyszlo 16000, Deceueninck 15 000) i niby też bez porzeczki się da... Ale o doborze wzmocnien w zaleznosci od rozmiarow okna nie bylo mowy.

 

Chlopaki co wy na to? Duze sa roznice w jakosci miedzy Kommerlingiem, a Schuco? Slyszeliscie o tak duzym oknie bedz przeczki - z super wzmocnieniem i z czyms tam jeszcze (przedzwonie i dowem sie o co to chodzilo ;) ) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli 2400 to wysokosc to w Schuco spokojnie wykonalne i jesli faktycznie nie oszukuja na stali to poprzeczka (ale tylko w kolorze bialym) moze byc pominieta choc powiem Ci ze kumpel ma takie okno (920/2400) bez poprzeczki i jednak slonecznym latem klopoty sa.

A ten patent to zapewne "wklejenie" szyby w konstrukcje skrzydla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Waszej dyskusji dowiedzialam sie wielu rzeczy. Ale wybaczcie glupie pytanie: ale cco to jest slupek ruchomy?

Jareko, prosze nie zbesztaj mnie, jak nie chcesz to nie odpowiadaj wcale.

Chcac dac zarobic miejscowym producentom chyba zdecydujemy sie na KONALA (Kömmerling), bo i blisko i firma podobno z dobra renoma. Widzialam ich okna zloty dab dwustronny, klasa!! A wiec Jareko, przy wielkosci (otwory: 3250 x2500 i 2400 na 2500) okna beda z poprzeczka. To akurat wyglada moim zdaniem niezle. Ale czy ta poprzeczka musi byc w dolnej polowie okna? Dobrze wygladalyby takie poprzeczki od gory okna. Czy tak szerokie okno, przeszlo 3 m lepiej moze sie skladac z tylko z 2 skrzydel, w tym jedno przesuwne? Czy nie bedzie ono za ciezkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z innej paki: niestety, nie przeanalizowałem problemu okien (a właściwie tarasu) przed rozpoczęciem budowy, i teraz mam problem: strop już jest, pod stropem jest dziura wysoka na 250 cm, na dodatek wysunięta na zewnątrz (widać to mniej więcej na zdjęciu http://www.pas.cba.pl/galeria/slides/gotowy_tyl2.html). Teraz muszę w tym zamontować okno tarasowe o wysokości 210 cm. Problem tylko, jak obniżyć nadproże? Zamontować tego do ściany nijak nie można, chyba że dam stalową belkę (ale to duży minus, i boję się, że potem będzie problem ze skraplaniem i pleśnią - zrobi się mostek termiczny). Myślałem o podwieszeniu w jakiś sposób pustaków, albo nawet podlaniu betonu, ale z kolei obawiam się, że jak to wszystko zacznie pracować, to zacznie ciążyć na okna tarasowe i będą się wyginać, albo nawet szyby pękać. Czy może ktoś ma jakiś pomysł (radę) co by można z tym zrobić?

HELP!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wybacz - poprzeczka musi byc - nawet w Schuco :(

chyba ze zrobisz sobie to wszystko w profilu drzwiowym ale tu musze Cie zmartwic - ilosc tworzywa w tych wymiarach uczyni takie okno wyjatkowo niemilym estetycznie. Przytloczy Cie proporcja PVC do szyb

 

Mnie tam to specjalnie nie przytłacza. :wink:

Na zdjęciu są okleinowane drzwi balkonowe 1765x2340 z ruchomym słupkiem, bez poprzeczki zrobione z profilu drzwiowego (chyba 104mm) z M&S .

http://www.cosgan.de/smiliegenerator/ablage/194/344.png

http://img110.imageshack.us/img110/729/nabudowieinstel1103060165sd.th.jpg

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Na zdjęciu są okleinowane drzwi balkonowe 1765x2340 z ruchomym słupkiem, bez poprzeczki zrobione z profilu drzwiowego (chyba 104mm) z M&S .....

Coz..... ladnie wygladaja :)

Mam ogromna prosbe - napisz jak Ci sie sprawuja w sloneczne lato - dobrze?

Nie chce byc zlosliwy - nie odbierz tego w ten sposob ale milo bedzie rzetelna i zgodna z prawda opinie z uzytkowania takiego okna otrzymac. Patrzac na zdjecie i proporcje faktycznie wykonane na profilu drzwiowym - i moze nie bedziesz mial z nim klopotow czego Ci zycze

Czekam :) na post w lipcu czy w sierpniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...M&S używa do drzwi tarasowych poszerzony profil (ponad 100mm). Można zamówić np. okleinowane drzwi tarasowe (865x2295) bez poprzeczki. .... Akurat w tym wątku czytałem coś dokładnie przeciwnego, więc mam mały mętlik w głowie. .... można zrobić takie drzwi bez poprzeczki (ciemna okleina, dwa skrzydzła UR 865x2295mm) czy nie można (przy tym szerokim profilu jaki oferuje M&S)?....

Hmmm...mowlismy o drzwiach w profilu okiennym - profil posredni czy tez poszerzony (drzwiowy) jak w tym wypadku zmienia calkowicie sprawe i w tym wymiarze mozna spokojnie to wykonac

Natomiast pokaz mi klienta ktory chcialby miec na jednej scianie okna o roznej szerokosci skrzydla. Tu wlasnie pojawia sie problem

Tak wiec zamawiaj te dzrwi bez poprzeczki w takim skrzydle natomiast jesli jednak podejmiesz decyzje by wykonac je w profili okiennym poprzeczka MUSI byc i basta

...

 

Czyżbyś jareko od 17 stycznia zmienił zdanie? :roll:

Oczywiście napisze jak się sprawują. Akurat ten diler M&Sa u którego kupiłem okna uchodzi za wyjątkowo solidnego (uwzględnia nawet reklamacje klientów, gdy Ci nie mają racji). Okna kupiło u niego już kilka osób z grupy szczecińskiej. On wie o tym, że gdyby u mnie nawalił to bym mu zrobił niezłą antyreklamę, więc po co miałby ryzykować z niepewnym rozwiązaniem? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten diler M&Sa u którego kupiłem okna uchodzi za wyjątkowo solidnego (uwzględnia nawet reklamacje klientów, gdy Ci nie mają racji). Okna kupiło u niego już kilka osób z grupy szczecińskiej.

 

Który to?

Jak oceniasz współpracę z nim?

Ten z Gdańskiej.

Okna do wyceny wysłałem wieczorem mailem. Rano miałem telefon w celu dogadania szczegółow i upewnieniu się czy wszystko jest dla mnie zrozumiałe (np. czy wiem czym się różnią okucia, szyby, itp).

Warunki i rabaty jakie mi zaproponowali były bardzo atrakcyjne. Te same okna u dilera M&S w Stargardzie kosztowały 30% więcej.

Umówiłem się na budowie w celu pomiarów. Diler (równoczesnie właściciel) był u mnie na umówioną godzinę. Dokonał pomiarów i zaproponował, aby na poddaszu podkuć sciany o 5cm, przez co wejde w typówke i dzięki temu bede miał większe okno za niższą cenę (uwzgledniając dopłatę do montażu za kucie).

Pojechaliśmy razem do biura po drodze rozmawiając o róznych budowlanych duperelach (chłopak jest w moim wieku i na takim samym etapie budowy domu co ja). Przez przypadek dowiedziałem się historii reklamacji okien jednego z jego klientów (po pewnym czasie skojarzyłem, ze znam ta historię z forum, miałem więc okazje posłuchać co ma do powiedzenia druga strona- oczywiście nie przyznałem się do tego, że wiem o co i o kogo chodzi; utwierdziło mnie to tylko w przekonaniu że diler bardzo dba o klienta, nawet długo po zamontowaniu okien)

Kiedy okna już były gotowe w fabryce, dostałem telefon kiedy bedą w Szczecinie. Akurat był ciepły tydzień, więc się umówiłem na montaż na na drugi dzień po przyjeździe okien do Szczecina.

W przeddzień postudiowałem o wadach montażu (mam już w tym pewne doświadczenie, bo w moim mieszkaniu montazyści Framexu popełnili chyba wszystkie mozliwe błedy). Gdy przyjechali montazyści (jeden to myslałem, ze sie urwal z lekcji w podstawówce :lol: , drugi ciut starszy), to się ich wypytałem jak beda montować. "Wywiad" wypadł pozytywnie. :wink: Przygładałem się jak robia i nie miałem się czego przyczepić.

Gdzieś tylko wsiąkła faktura, którą wysłali mi pocztą (nie doszła). Będe się wiec musiał do nich pofatygować jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wątek nie jest odpowiedni, może wymyślam ale nie daje mi to spokoju a tylko specjaliści od okien roziwja moje wątpliwości :-?

Mąż mój sznowny dziś zamówił okna, podpisał ofertę z wymienienim okien, rozmiarami itd.wpłacił 2 tys zaliczki i tak :-? brakuje mi tam terminu realizacji, ustny tylko został przedstawiony :-? :o :evil: całą opłatę mam uiścić przed montażem :o - chyba nie powinno tak być :-? nie ma warunków gwarancji żadnych :roll:

Gdybym była sama to bym po prostu takiej oferty nie podpisała :-? a mąż podpisał bez żadnych pytań :-? I teraz pytanie czy to jest standardowy sposób składania zamówień i nie potrzebnie panikuję czy też coś tu jest nie tak :roll: :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma standardow ;) jak widac ale.... na umowie jednak powinien byc choc zaznaczony przyblizony termin wywiazana sie z zamowienie przez zleceniobiorce

O potwierdzeniu wplaty 2tys nie wspomne :)

Co do rozliczen

Najczescuiej spotykana forma jest rozliczenie do wartosci okien w trakcie ich dowozu na teren montazu. Co prawda ja majac jednak zaufanie do klienta z tej opcji nie korzystam ale wiedz ze tak jest i nie wzbudza to zdziwienia. Za montaz placi sie zawsze po jego zakonczeniu - i to tez nie podlega dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...