Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

wybaczcie ze sie wtrace miedzy wodke a zakaske. Wypowiem sie ze strony laika, ktory czyfa forum bo szuka okien i chce wybrac jak najlepiej- czyli opinia ogos z boku. Wiec:

 

[quote=tatko]. Nie przykładam żadnej wagi do negatywnej opinii na temat mojej działalności ze strony konkurencji.

Ale ludzie czytaja forum i biora go na serio - jak ja w czasie wyboru okien. Jak laik przeczyta zla opinie od razu skresla firme czy system z listy potencjalnego wyboru. Wiec mysle ze powinno cie interesowac co pisza o tobie czy twoim systemie inni.Ty piszesz pozytywy zeby zachecic i nni negatywy zeby zniechcecic.A z doswiadczenia swojego wiem ze jeden pozadny negatyw ma wieksza sile oddzialywanianiz kilka pozytywow.

 

Od Ciebie jako znakomitego znawcy tematu oczekuję obiektywizmu w ocenie ludzi i zdarzeń. Przykro że coraz częściej tego obietywizmu brak. Oto kilka przykładów z ostanich dni.

No tak.Ale czy obiektywizm powinien opierac sie na kilku wersach posta? przeciez jareko mowil o zdjeciach lub jakims innym dokumencie. Pozycja jareko jest jaknajbardziej obiektywna - nie jest pochopny w ocenie, chce dowodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek30 przy tak dużej konkurencji i niewybrednych środkach walki nalezy pominąć ten problem. Natomiast należy zwracać szczególną uwagę na opinię Was, tych którzy kupują okna. Dla mnie Wasze zdanie jest ważniejsze niż zdanie konkurencji.

Podzielam Twoje zdanie iż negatywna ocena powinna być poparta dowodami. Tylko jest jedno ale. W jednym przypadku pisze się o dowodach a w innych nie. (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=29261). Tutaj mowa jest o złych firmach bez przedstawiania dowodów. Czy w świetle tego co piszesz tak powinno być? Mnie chodzi tylko o obiektywizm i traktowanie tematu w równym stopniu tak samo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=29261

tatko- nie baw sie w wareczke z innego watku i jesli juz jakis odnosnik podajesz - przeczytaj. Dodam tylko ze w lutym 2004 za kazdym razem na mail dostawalem nie tylko slowa ale takze czesto dokumentacje przygod Forumowiczow z wykonawcami. Strona jaka kiedys swtorzylem z racji zbyt malego (wbrew pozorom) zainteresowania umarla smiercia naturalna.

Kazdy swoj negatywny post o jakims producencie (a wierz mi - bylo ich raptem kilka) na zyczenie zainteresowanych poprzec dokumentacja moge - szkoda ze Ty swoich "rewelacji" dotyczacych dopuszczalnych zastosowan Zendowa jakos bisz sie upublicznic. NIe bede tego komentowal i juz wdawal sie w dalsza polemike

napisales ze: Jarek30 przy tak dużej konkurencji i niewybrednych środkach walki nalezy pominąć ten problem. Widzisz, tym sie roznimy ze bedac Tu Ty traktujesz forum jako element walki o klienta (jakkos ani jednego realnego postu porady nie doszukalem sie zas prawie w kazdym wspominasz o jedynym slusznym systemie ktorym handlujesz) - ja by pomoca sluszyc a jesli przy okazji ktos sie na moje uslugi zdecyduje - milo mi bedzie.

Na zakonczenie powiem iz temat ktory burze wywolal tak jak sadzilem zostal przez Jerzego przedstawiony tendencyjnie i w wielli miejscach rozmijal sie ze stanem faktycznym (jak chocby te okna niby o 5 cm za niskie). Pomne juz kwestie ze pelne zadoscuczynienie finansowe Jerzy otrzymal i przy takiej formie dojsca do porozumienia realnie nie powiniec nic pisac. A uwierz mi byla to kwota niemala w stosunku do wartosci zlozonego zamowienia.

Jaki stad wniosek w mojej ocenie powinien wyplywac?

Pierwszy post na Forum tylko i wylacznie szkalujacy kogos - czy Firme czy Forumowicza czy kogokolwiek powinien byc postrzegany z duzym przymrozeniem oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to Ty masz dokumentację skarg forumowiczów. Dopiero teraz mozna się dowiedzieć że coś takiego istnieje. Z tamtego forum nie wynika iż takie fakty maja miejsce.

Masz rację co do Jerzego z Bydgoszczy. Dostał zadośćuczynienie. Właśnie teraz można nawtykać ile wlezie, a nie w dniu kiedy napisał swój post.

Jakoś dziwnie się składa że nie czerpię zysków od uczestników tego forum. Na temat okien zostało powiedziane i napisane już wszystko lub prawie wszystko. To zdecydowanie Twoja zasługa i nie mam zamiaru jej negować. Zgadzam się z tym co piszesz więc nie powtarzam raz powiedzianych słów, nie widzę w tym żadnego sensu.

Twoja obsesja Zendow. Powtórzę ostatni raz. Producent przedstawił okno do badania. Między innymi została wykonana statyka. Na podstawie tych badań wykonują okna najpierw na Mondialu teraz na Zendowie od 1992r. Na wykonane okna dają gwarancje. Wymiary o których pisałem wcześniej wynikają z tych badań. Przykro mi że nie mogę zamieścić ich tutaj. Nie mam możliwości w postaci braku urządzeń. Jeśli tak bardzo pragniesz mieć te badania podaj mi swój adres a ja wyślę lub przywiozę wersję xero. Mogę podać telefon do producenta i tam możesz sobie potwierdzić lub nie moje słowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nareszcie pojawiaja sie konkrety o ktore Ja Gosciu i inni "z branzy" tak sie dopominaja. Adres moj znajdziesz na mojej stronie w podstronie "kontakt". Czekam na przesylke bo jak widze centrala Firmy nie kwapi sie z odpowiedzia na moj mail - co poddaje tez z lekka w watpliwosc tutaj wyrazane opinie

Co do Jerzego - wybacz - ale w 99.9% przypadkow pierwszy post i taki tekst tak wlasnie wyglada.Stad tez taka w sumie wywazona z mej strony wypowiedz. Moglbym o wiele ostrzej zareagowac co teraz czynie znajac sprawe takze z ust drugiej strony - bo jakos fajnie sie sklada ze powazanie mam nie tylko wsrod Forumowiczow :) Poza tym nie pierwszy to wypadek gdy miesza sie z blotem jakas firme zapominajac jakby ze dolozyla ona wszelkich staran by klient byl ostatecznie zadowolonym a jedyna gratyfikacja w takiej sytuacji jest tylko kasa. I powiem wiecej - duza naprawde duza kasa. Nawet mafia udziela kredytu w skali tylko 10% miesiecznie zas w podobnych sytuacjach upusty za klopoty i tylko miesieczne opoznienia dochodza do 25% wartosci zamowienia. Fakt - w wielu wypadkach jest to tez swiadome dzialanie klientow - ale to oddzielna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wygladaja okienka po 6 miesiacach. Okna drewniane

http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/OKno_drew_naroze.JPG

czy widac jak pieknie juz rozlaza sie klejenia na wczepie?

 

http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/OKno_drew_szpros.JPG

a tak niestety odlazi silikonowanie szprosa wiedenskiego

 

I nie chodzi mi o tendencyjna nagonke na okna drewniane tylko......jakosc wykonania a ta niestety zalezy od ceny - zwlaszcza w oknach drewnianych. NIe na darmo MS czy Gebauer sa najdrozsi (w wiekszosci wypadkow) na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mack z tym recyklingiem nie wpadaj w panikę. Owszem okna Gealan to przetworzone pcv, ale w przypadku okien z okleiną drewnopodobną dwustronną okna barwione są w masie. To barwienie według mojej oceny to bardzo duży plus. Ten recykling ma wpływ na okna białe, gdzie ta biel nie jest taka jaka powinna być. Ale to też subiektywna ocena. Jest pewna grupa zwolenników takiej skali bieli. Z gustami się nie dyskutuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelku wyjaśnij mi kilka problemów:

1. Aprobata techniczna systemu okiennego w części dotyczącej wymiarów okien zawiera tylko jeden wymiar dotyczący największej szerokości skrzydła.

2. Do ustalenia wysokości skrzydeł odsyła do badań statycznych.

3. Oprócz aprobaty istnieją inne dokumenty dopuszczające okna do obrotu handlowego: min. deklaracja zgodności oraz certyfikat zgodności.

4. Zarówno deklaracja jak i certyfikat wystawiany jest na jakiejś tam podstawie. Załóżmy na podstawie badań.

5. W świetle Twoich słów aby takie dokumenty móc legalnie wystawić producent musi przedstawić okno do badania.

6. Cytat: 1800x2350 ze slupkiem ruchomym - tego sie nie da zrobic .............. takich okien sie nie bada do certyfikatu - bo to sa drzwi i to bardzo duze. Rozumiem z tego że okno 1800x2100 z ruchomym słupkiem też nie jest badane, a co za tym idzie nie może ono być , w sensie prawnym, przedmiotem obrotu handlowego ponieważ zarówno deklaracji jak i certyfikatu nigdy nie uzyska.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam juz od kilku godzin wasze opinie i nie moge nic znalezc na temat okien PCV firmy Vetrex o profilu Veko.

ponizej link z opisem okien tej firmy

http://www.vetrex.pl/

 

brzmi dosc ciekawie i daja bardzo dobra cene

 

PROSZE O OPINIE NA TEMAT TYCH OKIEN bo czas mnie nagli.

 

Moze mozecie polecic mi jakis dobrych i dosc tanich producentow okien pcv z okolic w-wy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelku wyjaśnij mi kilka problemów:

1. Aprobata techniczna systemu okiennego w części dotyczącej wymiarów okien zawiera tylko jeden wymiar dotyczący największej szerokości skrzydła.

2. Do ustalenia wysokości skrzydeł odsyła do badań statycznych.

3. Oprócz aprobaty istnieją inne dokumenty dopuszczające okna do obrotu handlowego: min. deklaracja zgodności oraz certyfikat zgodności.

4. Zarówno deklaracja jak i certyfikat wystawiany jest na jakiejś tam podstawie. Załóżmy na podstawie badań.

5. W świetle Twoich słów aby takie dokumenty móc legalnie wystawić producent musi przedstawić okno do badania.

6. Cytat: 1800x2350 ze slupkiem ruchomym - tego sie nie da zrobic .............. takich okien sie nie bada do certyfikatu - bo to sa drzwi i to bardzo duze. Rozumiem z tego że okno 1800x2100 z ruchomym słupkiem też nie jest badane, a co za tym idzie nie może ono być , w sensie prawnym, przedmiotem obrotu handlowego ponieważ zarówno deklaracji jak i certyfikatu nigdy nie uzyska.

Pozdrawiam

 

Zanim Pchelek coś napisze ja co nieco odpowiem od siebie.

1. wymiary skrzydeł, słupków należy ustalać na podstawie obliczeń statycznych z uwzglednieniem obciażeń wiatrem wg PN-77/B-02011, charakterystyki wytzrymałościowej stalowych kształtowników wzmacniajacych oraz dopuszczalnych ugięć elementów okien i drzwi balkonowych.

3. co to za pojęcie inne dokumenty poza aprobatą dopuszczające do obrotu. Żeby sprawa była wszystkim jasna.

Każdy producent okien musi je robić zgodnie z aprobatą techniczną wydaną dla danego systemu. Potwierdzeniem zgodności jest certyfikat zgodności z AT wydany przez firmę badajacą okna, lub deklaracja zgodności z AT wydana przez producenta na podstawie przeprowadzonych wg aprobaty badań.

4. Powinien być wystawiany na podstawie m.in badań, choć czytałem o takim wypadku, że deklaracja była wystawiana mimo, ze nie było dla tego systemu aprobaty technicznej.

5. z tego co się orientuje producent przedstawia do badania jakieś reprezentatywne okna, i na tej podstawie wystawiana jest zgodność na wszystkie okna jakie aprobata zawiera w p.Asortyment.

6. Każda aprobata na początku (asprtyment) określa jakie okna w danym systemie można robić. Zwróć uwagę czy okno balkonowe (dwudzielne) z ruchomym słupkiem masz w aprobacie wpisane. Zobacz czy jakiekolwiek okna możesz zgodnie z twoją aprobatą robić z ruchomym słupkiem. (nie wnikając jakiego są wymiaru)

 

tyle ja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam tylko ze kazdy systemodawca prowadzi swoja badania, przeprowadza swoje obliczenia na podstawie ktorych powstaje wykres (siatka) statyki. I pomimo oddawania do badan okien o okreslonych wymiarach by uzyskac AT ten wykres jest (raczej - powinien byc) wykladnia maksymalnie dopuszczalnych gabarytow. Na takim wykresie tatko masz okreslone maksymalne wysokosci jak i szerokosci i zaleznosc jednego od drugiego. To jest (powinno byc) wykladnia dopuszczalnych gabarytow. Jak chocby przykladem tego jest zamieszczona tu tabelka Schuco.

A praktyka wyglada zupelnie inaczej.

Niestety, producenci by miec zbyt coraz czesciej odchodza od takich wytycznych NARZUCONYCH przez system. Sami biora na siebie odpowiedzialnosc udzielajac gwarancji. Sami realnie pod soba dolki kopia gdyz w przypadku jakichkolwiek klopotow i klienta majacego czas i zapal kazda sprawe sadowa przegraja gdyz w pewnym momencie pojawia sie w niej systemodawca a wraz z nim wykres statyki - i klops.

To ze ktos taki balkon jak tutaj poddany ocenie wykona i da na to gwarancje nie gwarantuje jego prawidlowego funkcjonowania przez lata.

Pogon za klientem powoli doprowadza do tego ze systemy naginane sa do granic nieprzyzwoitosci - jak ktos jest z Warszawy proponuje obejrzec sobie inwestycje na ul.Popularnej gdzie w systemie Rehau wykonano okna ponadnormatywne i to nie o 2 czy 5 cm ale idzie to w dziesiatki cm ponad statyke. Pierwsze klopoty juz sie pojawiaja a okna maja raptem rok, tak tatko JEDEN rok. To dopiero poczatek eksploatacji a co bedzie za rok czy dwa?..... wspolczuje pozniej firmie ktora te okna wykonala jak zaczna sie powazniejsze klopoty.

Stad tez nie dziwie sie ze po dzis dzien Deceunick na moj mail nie odpowiedzial - bo o czym ma pisac? Ze znalazl sie producent ktory ryzykuje i na wlasna odpowiedzialnosc nagina system? O tym wszyscy wiedza ze taki proceder ma miejsce. I stad tez czasem dziwie sie Twoim wypowiedziom jako ze jestes z branzy i dobrze wiesz jak sprawy sie maja i tez wiesz dobrze (przynajmniej powinienes) jakie sa ograniczenie gabarytowe jak i tez cos o czym sie nie wspomina ograniczenie wymiarow okuc na ktore producenci udzielaja wogole gwarancji. Ale to znow oddzielny temat. Nagiac mozna wszystko ale w rozsadnych granicach - chocby by wlasny tylek chronic przed sytuacja np. taka:

Juz kiedys tu opisywalem sytuacje firmy ktora wykonala okno a wlasciwie cala konstrukcjie 5000/7000 z balkonek dwuskrzydlowym z ruchomym slupkiem po srodku. Wygrali bez klopotu sprawe sadowa z firma ktora takie cudow wykonala nie korzystajac wogole z zalecen systemodawcy. Inna sprawa ze nie pomni juz raz przezytych stresow druga sprawe z inna firma ktora wymieniala te okna tez wygrali gdyz mimo podpowiedzi Rzeczoznawcy jak to powinno byc wykonane znow kierowali sie w wyborze najtanszym oferentem. Ale to zupelnie inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, muszę przyznać, że prześledziłam prawie wszystko

co tu piszecie o oknach, a wczoraj to siedziałam do 2 w nocy, tak mnie

to wciągneło, podobają mi się bardzo wypowiedzi JAREKO.

Chcę się was poradzić na temat właśnie okien, wybrałam PCV czy PVC

jak kto woli niewiem, firmy GEALAN 5komorowe, oni mi zaproponowali

6 komorowe, bo są w tej samej cenie obecnie. Mam okna bardzo nietypowe, niewszystkie. Czy dobrze zrobiłam, napiszcie coś, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jareko, że napisałeś, zapomniałam dodać wcześniej, że będą te okna nie białe tylko w kolorze, i też mam problem bo nie wiem czy zrobić

kolor też od środka czy po prostu białe (a kolor będzie bardzo ciemny

dąb bagienny)wiec moje obawy czy niezbyt ciemne od środka, mój mąż

stwierdził że się nie wypowiada na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...