Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Obciążenie char. : 0,66kN/m2 (straszny wygwizdów :D )

Obciążenie na 1mb słupka 0,66 x0,9 = 0,594 kN/m

 

Ugięcie L/300 = 7,67 ( norma dopusza L/200 i 15 mm, ale możemy przyjąć zasady stare jak świat czyli L/300 i 8mm :D )

Ugięcie dla stali (E= 205GPa) Jx=12cm4 wyniosą 8,74mm czyli zostana nawet przekroczone.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. A czy mozecie sie wypowiedziec na temat okien firmy amma(http://www.amma.com.pl). Troche martwi mnie to co piszecie o wymiarac 2700x2100(a takie bede miec u siebie)..fix/drzwix2/fix...jaka szerokosc drzwi pozwoli na bezawaryjna prace......wracajac do firm mam do wyboru okna gealana,drutexu,dejon/dabrowski...o nich troche poczytalem ,o ammie i ich profilach nei wiem nic. a zdania na rynku lokalnym sa bardzo podzielone(chyba wiecej zlych opini)...wiem ze sprzedaja duzo do niemiec..mi pasuja bo sa na miejscu-serwis i te sprawy jedynie poki co mnie przekonuja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta firma AMMA to te certyfikaty co sie nimi posługuje to może sobie w d..e wsadzić. To nie są ich certyfikaty a tylko producentów okuć, szyb i profili PVC. Możesz im to powiedzeć. Muszą mieć certyfikat na okna - jeśli już. A system VEKA jest w porzo. 2700x2100 w trzech kwaterach mozna spoko [w Vece]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pchelek nie znam tej firmy AMMA a skoro o niej nie słyszałem pewnie nie jest najlepsza.Natomiast system VEKA jest profilem bardzo giętkim i apsolutnie nie polecałbym tego profilu ręcze za PLUSCEC jest to niemiedzki profil bezołowiowy 5 komorowy najlepszy jaki znam na naszym rynku ewentualnie ALUPLAST znam firmę, która w swojej ofercie posiada te dwa profile zachęcam do zapoznania się z ich ofertą Jest to firma OMEGA GRUOP która już ma swoją markę wyrobiona na rynku Tel do tej firmy to (022)858 98 71 lub 509 570 886
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pchelek nie znam tej firmy AMMA a skoro o niej nie słyszałem pewnie nie jest najlepsza.... Jest to firma OMEGA GRUOP która już ma swoją markę wyrobiona na rynku .....

O, jakaż znajomość rynku....i przenikliwa analiza. :o Ja o firmie Omega Group słyszałem tylko od Ciebie i niejakiego Jarka Kota parę postów wyżej, więc w sumie też niewiele..... :roll: Jeden "zachenca" drugi sprzedaje "niemiedzkie" okna, a może to ten sam?? :-? Proponuję dział :

Ogłoszenia drobne

Opowiedziałem szczerze. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz tutaj pchelek pisze okno 2700x2100 trzykwaterowe jest w porzo, jak to ma sie do tych słów

CYTAT "Skoro dokladnie tak - zglos sie do tatko - zrobi bez mrugniecia okiem w najlepszym i jedynym slusznym profilu na swiecie

Wiem, ze trudno rozszyfrowac siatki GOSCia ale powiem tak.....pomijam wymiary bo juz szerokosc klopoty w uzytkowaniu sprawi. Jedno ze skrzydel bedzie mocowane na slupku przykrecanym do oscieznicy (to ta pierwsza pionowa czesc od lewej na rysunku jaki zamiescilem) i tu lezy najwieksze niebezpieczenstwo funkcjonowania calosci dwuskrzydlowego balkonu. Reszta juz przy tym to pikus ".

W którym miejscu jest miejsce na prawdę!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co fachowcy okienni sądzą o takim ociepleniu przy oknach:

 

znowu mnie zaskoczył wykonawca. Proponuje on aby odciąć styropian na poziomie piany montażowej a nastepnie dokleić cofniety pasek styropianu który bedzie wegarkiem i zamknie szczelinę spowodowaną warstwą kleju do styropianu - ale czy tu nie powstaje liniowy mostek termiczny na poziomie piany montażowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich,

potrzebuję pomocy znawców poprawnych okien. Wczoraj wstawiono mi okno jak na rysynku. Martwi mnie to że w jednym ze skrzydeł nie ma na całej długości okuć . Zaznaczyłm czerwoną kreska obszar w kórym jest okucie, w pozostałej częsci brak -czy tak moze być? czy to okno będzie szczelne???

http://anndy75.republika.pl/okno.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wstawiono mi okno jak na rysynku. Martwi mnie to że w jednym ze skrzydeł nie ma na całej długości okuć .

Na całej długości być nie musi :lol: :lol: , ale zalecania producentów profili i okuć mówią aby między dociskami nie było więcej jak 800 m we wrębie okuciowym.

W lewym skrzydle jest za mało :roll: Sprawdź odległość miedzy zaczepem na górze a górnym wierzchołkiem okna od wewnatrz- jeśli jest więcej niż 800 mm to niech założą przedłużkę na okucie + 1 zaczep na ramie- tam najczęściej przewiewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wstawiono mi okno jak na rysynku. Martwi mnie to że w jednym ze skrzydeł nie ma na całej długości okuć .

Na całej długości być nie musi :lol: :lol: , ale zalecania producentów profili i okuć mówią aby między dociskami nie było więcej jak 800 m we wrębie okuciowym.

W lewym skrzydle jest za mało :roll: Sprawdź odległość miedzy zaczepem na górze a górnym wierzchołkiem okna od wewnatrz- jeśli jest więcej niż 800 mm to niech założą przedłużkę na okucie + 1 zaczep na ramie- tam najczęściej przewiewa.

 

A co z okuciami na pionowym słupku? To lewo skrzydło nie ma przy tym słupku nic oprócz zawiasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z okuciami na pionowym słupku? To lewo skrzydło nie ma przy tym słupku nic oprócz zawiasów.

Sorki :oops: uważałem za naturalne, że jest okute jak normalne skrzydło rozwierne :( między zawiasami powinien być stały docisk na ramie i skrzydle lub ewentualnie zawias dowrębowy (podobno do górnego) - odległośc jest chyba większa jak 800 mm między zawiasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Slyszal lub widzial ktos okna PCV z Chin?? Ja takowe ostatnio widzialem w jednym z hoteli.Bylem sluzbowo w nowobudowanym hotelu w okolicach Szczecina i zainteresowalem sie oknami - dopiero co wstawione. Sam jestem po zakupie okien z M&Sa. Panowie tragedia - zastanawiam sie czy w profilach sa jakiez wzmocnienia.Np drzwi dwuskrzydlowe ze slupkiem wys ok 2.2 a kazde skrzydlo ok 0,7. Gdy chcialem je otworzyc to pomyslalem ze nie sa zamocowane bo strasznie lata cala futryna wraz ze slupkiem. Okazalo sie ze drzwi sa zamocowane a lata sam slupek ze skrzydlami i odchyla sie na ok 3 cm w karzda strone- jakby mocniej pociagdnal lub pchnal mozna by je wylamac. Okna- szyby zespolone zaparowane od srodka, uszczelke miedzy szybami a profilem mozna spokojnie palcem wcisnac lub wyciagnac. PCV barwione w masie na brazowo - na sam rzut oka jakosc mizerna, barwa nie jest jednolita i widac jasniejsze zacieki.Duzo mozna jeszcze opowiadac ale ten slupek na drzwiach to mnie zadziwil - wiemy ze sa slupki stale i ruchome, tutaj mamy nowy standard - polruchomy :lol:

ciekawe jak te brazowe PCV beda wygladaly po wakacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z okuciami na pionowym słupku? To lewo skrzydło nie ma przy tym słupku nic oprócz zawiasów.

Sorki :oops: uważałem za naturalne, że jest okute jak normalne skrzydło rozwierne :( między zawiasami powinien być stały docisk na ramie i skrzydle lub ewentualnie zawias dowrębowy (podobno do górnego) - odległośc jest chyba większa jak 800 mm między zawiasami.

 

Ten zawias dowrębowy to takie dwa połączone płaskowniki wyskości ok. 2 cm niewidoczne przy zamkniętym oknie? Bo cos takiego chyba tam jest tak w połowie wysokości tego słupka (ma wyskość 130cm)między zawiasami zewnętrznymi.

Wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Slyszal lub widzial ktos okna PCV z Chin?? Ja takowe ostatnio widzialem w jednym z hoteli.Bylem sluzbowo w nowobudowanym hotelu w okolicach Szczecina i zainteresowalem sie oknami - dopiero co wstawione. Sam jestem po zakupie okien z M&Sa. Panowie tragedia - zastanawiam sie czy w profilach sa jakiez wzmocnienia.Np drzwi dwuskrzydlowe ze slupkiem wys ok 2.2 a kazde skrzydlo ok 0,7. Gdy chcialem je otworzyc to pomyslalem ze nie sa zamocowane bo strasznie lata cala futryna wraz ze slupkiem. Okazalo sie ze drzwi sa zamocowane a lata sam slupek ze skrzydlami i odchyla sie na ok 3 cm w karzda strone- jakby mocniej pociagdnal lub pchnal mozna by je wylamac. Okna- szyby zespolone zaparowane od srodka, uszczelke miedzy szybami a profilem mozna spokojnie palcem wcisnac lub wyciagnac. PCV barwione w masie na brazowo - na sam rzut oka jakosc mizerna, barwa nie jest jednolita i widac jasniejsze zacieki.Duzo mozna jeszcze opowiadac ale ten slupek na drzwiach to mnie zadziwil - wiemy ze sa slupki stale i ruchome, tutaj mamy nowy standard - polruchomy :lol:

ciekawe jak te brazowe PCV beda wygladaly po wakacjach?

Jak byłem w Pekinie to widziałem jak robili okna na.... chodniku - oknomistrz przywoził ze sobą profile na rowerze, rozkładał sobie to przy ulicy, przycinał, łączył czymś na wzór ścisków. Wyglądało to bardzo egzotycznie. Kolo robił sobie okna na chodniku a wokól niego tłum ludzi, niektórzy z rozpędu wchodzili my nawet w te profile. Niekoniecznie wszystkie chińskie okna muszą być produkowane w takich warunkach, ale to co opisałem zrobiło na mnie "wrażenie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z okuciami na pionowym słupku? To lewo skrzydło nie ma przy tym słupku nic oprócz zawiasów.

Sorki :oops: uważałem za naturalne, że jest okute jak normalne skrzydło rozwierne :( między zawiasami powinien być stały docisk na ramie i skrzydle lub ewentualnie zawias dowrębowy (podobno do górnego) - odległośc jest chyba większa jak 800 mm między zawiasami.

 

Ten zawias dowrębowy to takie dwa połączone płaskowniki wyskości ok. 2 cm niewidoczne przy zamkniętym oknie? Bo cos takiego chyba tam jest tak w połowie wysokości tego słupka (ma wyskość 130cm)między zawiasami zewnętrznymi.

Wielkie dzięki za pomoc

Znalazłem stronę z opisem ukuć i to coś co jest u mnie między zawiasami- nazywa się na tej stronie dociskiem miedzyzawiasowym ukrytym. Czy to wystarczy (jest takie jedno na całej długości tegoi słupka 130cm)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tatko - "chodzi o to by język giętki powiedział to co pomyśli głowa" - to chyba z Mickiewicza. Apropo - są różne rzeczy giętkie - ale na pewno nie jest to VEKA.

Co do tych okien z hotelu w Szczecinie to ja nie znam czegos takiego i do tego w kolorze. Myślę że jest to cos innego - krajowego pomalowanego farbą na brązowo i fatalnie wbudowanego. Nawet Chińczycy nie produkują takich knotów. A okna z PVC na ulicy nie da się zrobić bo jak je zgrzać.

Znam chiński system DECCO - mialem o nim negatywne zdanie i jednak zmieniłem na pozytywne.

Co do okna 2700x2100 to będą w nim trzy skrdzydła o szerokości 90 cm i wysokości 210 cm - trzeba tylko dać odpowiednie wzmocnienie w słupek stały i w skrzydła i w słupek ruchomy tych skrzydeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milej wymiany pogladow miedzy Panami zycze

dwuskrzydlowka bez poprzeczek szerokosci 1800 wysokosci 2100 na dodatek z jednej strony zawiasy na slupku przykrecanym do ramy - powodzenia :lol:

Mam na mysli nie rok - tylko kilka lat

I powiem szczerze - Pchelek, jestem zaskoczony Twoimi ostatnimi wypowiedziami - albo dajesz sie wpuszczac w maliny albo to o czym nie raz rozmawiallismy o ograniczeniach, o producentach, o hadnlowcach z Bozej Laski miedzy bajki wlozyc mozna.

Dodaj jeszcze do tego balkonu obustronny kolor i P-4

I powiedz ze mozna :) - spokojnie uwierza a pozniej bedziesz z ekspertyzami jezdzil po kraju.

Powodzenia i gumowych drzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wstawiono mi okno jak na rysynku. Martwi mnie to że w jednym ze skrzydeł nie ma na całej długości okuć sa tak jak ta czerwona linia. http://anndy75.republika.pl/okno.jpg.

 

Na całej długości być nie musi , ale zalecania producentów profili i okuć mówią aby między dociskami nie było więcej jak 800 m we wrębie okuciowym.

W lewym skrzydle jest za mało Sprawdź odległość miedzy zaczepem na górze a górnym wierzchołkiem okna od wewnatrz- jeśli jest więcej niż 800 mm to niech założą przedłużkę na okucie + 1 zaczep na ramie- tam najczęściej przewiewa

A co z okuciami na pionowym słupku? To lewo skrzydło nie ma przy tym słupku nic oprócz zawiasów.

Sorki :oops: uważałem za naturalne, że jest okute jak normalne skrzydło rozwierne :( między zawiasami powinien być stały docisk na ramie i skrzydle lub ewentualnie zawias dowrębowy (podobno do górnego) - odległośc jest chyba większa jak 800 mm między zawiasami.

Zmierzyłem odległość miedzy zaczepem na górze a górnym wierzchołkiem okna od wewnatrz -ijest jak w mordę 80cm, na pionowym słupku jest 70cm od góry okna do tego czegoś na środku słupka tylko cały czas mam dylemat czy to jest zawias dowrębowy (bo do górnego nie jest podobny...) Ma ktoś zdjecie czegoś takiego? Jak to ma wyglądać żeby nie było z tym później problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem odległość miedzy zaczepem na górze a górnym wierzchołkiem okna od wewnatrz -ijest jak w mordę 80cm, na pionowym słupku jest 70cm od góry okna do tego czegoś na środku słupka tylko cały czas mam dylemat czy to jest zawias dowrębowy (bo do górnego nie jest podobny...) Ma ktoś zdjecie czegoś takiego? Jak to ma wyglądać żeby nie było z tym później problemu

No cóż??? Z opisu wynika , że jednak chłopaki trzymali się jakichś zasad :wink: Jeśli dobrze spasowano skrzydło z ramą to nie powinno być problemów. Naturalnym jest ciężej chodząca klamka w takich wynalazkach jak łuki, trapezy itp. cuda zwłaszcza w skrzydłach RU.

Te "płaskowniki" to dociski ukryte -jak sam napisałes wcześniej- oczywiście dopuszczone do użycia. Trudno opublikować zdjęcia nie znając producenta okuć, ale na twoim miejscu chwilowo przestałbym sie przejmować tym oknem- chyba że zacznie przez nie wiać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...