Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Zmierzyłem odległość miedzy zaczepem na górze a górnym wierzchołkiem okna od wewnatrz -ijest jak w mordę 80cm, na pionowym słupku jest 70cm od góry okna do tego czegoś na środku słupka tylko cały czas mam dylemat czy to jest zawias dowrębowy (bo do górnego nie jest podobny...) Ma ktoś zdjecie czegoś takiego? Jak to ma wyglądać żeby nie było z tym później problemu

No cóż??? Z opisu wynika , że jednak chłopaki trzymali się jakichś zasad :wink: Jeśli dobrze spasowano skrzydło z ramą to nie powinno być problemów. Naturalnym jest ciężej chodząca klamka w takich wynalazkach jak łuki, trapezy itp. cuda zwłaszcza w skrzydłach RU.

Te "płaskowniki" to dociski ukryte -jak sam napisałes wcześniej- oczywiście dopuszczone do użycia. Trudno opublikować zdjęcia nie znając producenta okuć, ale na twoim miejscu chwilowo przestałbym sie przejmować tym oknem- chyba że zacznie przez nie wiać :roll:

Dzięki Stary,

już jestem spokojny. Te okucia to Winkhuas a okna z Thermoplastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pchelek nie znam tej firmy AMMA a skoro o niej nie słyszałem pewnie nie jest najlepsza.... Jest to firma OMEGA GRUOP która już ma swoją markę wyrobiona na rynku .....

O, jakaż znajomość rynku....i przenikliwa analiza. :o Ja o firmie Omega Group słyszałem tylko od Ciebie i niejakiego Jarka Kota parę postów wyżej, więc w sumie też niewiele..... :roll: Jeden "zachenca" drugi sprzedaje "niemiedzkie" okna, a może to ten sam?? :-? Proponuję dział :

Ogłoszenia drobne

Opowiedziałem szczerze. :lol:

Witaj ja również odpowiadam szczerze moja znajomoś na rynku uważam ze jest bardzo dobra poniewaz znam technologie profili veka i wiem ze nie jest to najlepszy profil ponieważ jest bardzo giętki a jeśli uważasz innaczej to może Ty tu nie grasz fer zreszta to forum jest dla osób które oczekuja jakieś porady w sprawie okien,profili,firm a także do rozmów włączają sie osoby z pewnym doświadczeniem takie jak Ty,ja oraz wiele innych osób uważam, że Twoje insynuacje są bezpodstawne bo jak już wspomniałem na tym forum wypowiadaja sie osoby które miały lub chcą mieć wymienione okna a to ze ja czy Jarek mielismy wstawiane okna przez tą samą firmę swiadczy o tym ze jest to jedna z lepszych firm gdyż maja najlepszy profil to jest oczywiście moje zdanie bo napewno nie tylko my skorzystaliśmy z usług firmy Omega Gruop będe obstawiał za tą firma ponieważ jest słowna wywiązuje sie z umowy i ma bardzo dobrych montarzystów co również jest istotne bo jak zapewne wiesz że tylko dobrze osadzone okna maja możliwość przetrwania nawet pokolenia Więć jeśli ktoś miał wymieniane okna przez firme Omega Gruop która znajduje sie w Wilanowie w Warszawie to prosze piszcie o niej i nie bujcie sie ze ktoś oskarży was o to samo co mnie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniales podac nr telefonu i dokladny adres z mapka jak dojechac.

witaj niewiem czy próbujesz być dowcipny bo jeżeli tak to jakoś to Ci nie wychodzi a jeżeli pytasz poważnie o adres to jest to ulica Resorowa 4 Wilanów nazwa firmy jaka mam na faktórze to Omega Gruop Agnieszka Lewandowska tel (022)858 98 71 lub kom 509 570 886 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pchelek nie znam tej firmy AMMA a skoro o niej nie słyszałem pewnie nie jest najlepsza.... Jest to firma OMEGA GRUOP która już ma swoją markę wyrobiona na rynku .....

O, jakaż znajomość rynku....i przenikliwa analiza. :o Ja o firmie Omega Group słyszałem tylko od Ciebie i niejakiego Jarka Kota parę postów wyżej, więc w sumie też niewiele..... :roll: Jeden "zachenca" drugi sprzedaje "niemiedzkie" okna, a może to ten sam?? :-? Proponuję dział :

Ogłoszenia drobne

Opowiedziałem szczerze. :lol:

Witaj ja również odpowiadam szczerze moja znajomoś na rynku uważam ze jest bardzo dobra poniewaz znam technologie profili veka i wiem ze nie jest to najlepszy profil ponieważ jest bardzo giętki a jeśli uważasz innaczej to może Ty tu nie grasz fer zreszta to forum jest dla osób które oczekuja jakieś porady w sprawie okien,profili,firm a także do rozmów włączają sie osoby z pewnym doświadczeniem takie jak Ty,ja oraz wiele innych osób uważam, że Twoje insynuacje są bezpodstawne bo jak już wspomniałem na tym forum wypowiadaja sie osoby które miały lub chcą mieć wymienione okna a to ze ja czy Jarek mielismy wstawiane okna przez tą samą firmę swiadczy o tym ze jest to jedna z lepszych firm gdyż maja najlepszy profil to jest oczywiście moje zdanie bo napewno nie tylko my skorzystaliśmy z usług firmy Omega Gruop będe obstawiał za tą firma ponieważ jest słowna wywiązuje sie z umowy i ma bardzo dobrych montarzystów co również jest istotne bo jak zapewne wiesz że tylko dobrze osadzone okna maja możliwość przetrwania nawet pokolenia Więć jeśli ktoś miał wymieniane okna przez firme Omega Gruop która znajduje sie w Wilanowie w Warszawie to prosze piszcie o niej i nie bujcie sie ze ktoś oskarży was o to samo co mnie Pozdrawiam

 

Litości! :evil: Może jakaś interpunkcja? :roll: :-?

PS. Tak samo jak Pchełek, uważam że z tym postem to do działu "Ogłoszenia drobne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko - to z opisu jest trzyskrzydłowka a nie dwuskrzydłowka - stąd moje potwierdzenie. W dwuskrzydłowce faktycznie tego sie nie da zrobić.

Co do giętkiej VEKI to uważam to za absurd. Wszystkie systemy są takie same praktycznie i różnią się jedynie nazwą. A co do Firmy Omega Grup to nie ma ona certyfikatu więc na rynku nie powinna istnieć

 

Ta Omega to krzak co stale zmienia nazwy i systemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A największy wic i dowcip jest w tym, że ta AMMA alias Omega Group z Wilanowa - sprzedaje i produkuje okna w tym "giętkim i słabym" ale "niemieckim" systemie VEKA. Ha ha ha ha ha ha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

..a czy wiesz gdzie jest siedziba firmy amma???...bo zamiast rzeczowej i fachowej odpwiedzi otrzymuje nic....czy ktos potrafi nie chwalic sie swoja "wiedza" a faktycznie wypowiedziec sie o ich profilach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelku - wiem ze trzyskrzydlowka

Narysuj sobie:

szerokosc 2700

wysokosc 2100

trzy skrzydla gdzie jedno pracuje samoistnie a dwa drugie tworza balkon dwuskrzydlowy z ruchomym slupkiem (szerokosci 1800 !!!)

bez poprzeczek (!!!)

w kolorze (!!!)

z szyba P-4 (!!!)

wykonane w jednej ramie (!!!) gdzie zawiasy jednego ze skrzydel mocowane sa na slupku mocowanym na przykrecane laczniki stalowe.

 

Juz dalej rozpisywac sie nie bede. Zrobic mozna - oczywiscie ze mozna. Nie raz widziales co mozna zrobic i widziales takze jak to wyglada i dziala po kilku latach. Ja naprawde nie chce wszczynac bezsensownej polemiki. Chce tylko uzmyslowic naszym Forumowiczom z jakimi konsekwencjami musza sie liczyc po kilku latach eksploatacji takich wynalazkow.

Zrobienie tego balkonu w dwu ramach diametralnie zmienia sytuacje - w jednej - dla mnie to samobojstwo i tyle.

I jesli TY sie pod wykonaniem tego w jednej ramie podpisujesz to powiem szczerze jestem zaskoczony niemile.

Nie przekonasz mnie ze w tym momencie masz racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko - to z opisu jest trzyskrzydłowka a nie dwuskrzydłowka - stąd moje potwierdzenie. W dwuskrzydłowce faktycznie tego sie nie da zrobić.

Co do giętkiej VEKI to uważam to za absurd. Wszystkie systemy są takie same praktycznie i różnią się jedynie nazwą. A co do Firmy Omega Grup to nie ma ona certyfikatu więc na rynku nie powinna istnieć

 

Ta Omega to krzak co stale zmienia nazwy i systemy

pozwulcie że wtrące się do waszej interesujacej rozmowy ABSURDEM JEST TO ŻE PRUBUJESZ WMÓWIĆ LUDZIOM IŻ VEKA NIE JEST GIĘTKIM PROFILEM proponuje zadzwonić do firm które nie sprzedają tego profilu o zwykłą porade myśle że nie bedzie problemu z odpowiedzią niestety wiekszości firm sprzedaje te profile bo są tanie ale równierz BARDZO GIETKIE jesli chodzi o firme Omega Gruop to posiada certyfikaty wiem bo gdy byłem u nich w biurze to były i przypuszczam że nadal są powieszone w widocznym miejscu z tego co wiem to od paru lat firma ta istnieje i od początku pod ta sama nazwą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko - ja dalej swoje jak upaty ......- wstawiasz w slupek staly dwukomorowy usztywnienie Jx10 cm a w skrzydla profile z blachy 3 mm - jx po 3-4 cm i w slupek ruchomy usztywnienie tez wstawiasz, co do poprzeczek to fakt powinny byc, a kolor ????????????????? najlepiej bialy.

Panie Motycki ale bajki pan wypisujesz - jaki certyfikat i na jakiej scianie - certyfikat to musi byc w ksiedze jakosci - na scianie to muchy moga byc i obrazki z babami golymi. A oni certyfikatu nie maja na bank bo im nie wydawalem. Veka jest gietka dla kazdego co tego profilu nie sprzedaje - kazda nieuczciwa konkurencja tak bedzie bredzic. Co do Omega group to oni PRODUKUJA okna w tym wlasnie systemie VEKA. panie - jak Pan piszesz cus to nie pan najpierw poczyta sobie co Pan napisal dwa wiersze powyzej bo inaczej to wychodzi kumedia. A na Omega Group to nasle Instektora Nadzoru Budowlanego Sprawdzi ich co oini wyrabiaja z tym gietkim profilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Stoję przed dylematem zakupu okien. Zastanawiam się nad oknami thyssena (nie wiem czy dobrze napisałem) oraz oknami firmy drutex. Czy możecie mi doradzić, które z nich są lepsze i na które się decydować?

Nie pamiętam w tej chwili rodzajów tych okien wiem że drutex to 4-ro komorowe IGLO a thyssen 5-cio komorowe.

 

Z góry dzięki za info

pzdr

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przed sobą właśnie informację:

Thyssen LORD szyby zespolone U=1,1, okucia ROTO NT

natomiast co do DRUTEXU to wyczytałem na ich stronie:

profil Aluplast Ideal 2000 IGLO ( cztreokomorowe, "zaokrąglone"), okucia MACO, szyby zespolone U=1,0

 

Czy na podstawie tych danych jesteście w stanie powiedzieć coś więcej ???

Ewentualnie na co mam zwrócić uwagę i o co dopytać.

 

pzdr

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sie zdecusowałem na Thysseny Elite z listwą ozdobną. Widziałem takie okienko za żywca jest ładne, profil nie ma takich "smug" jest gładki i biały. No i oczywiście okucia Roto NT i dodatkowo w cenie klameczki Secustic i szara uszczelka. Pozdrawiam.

Widziałem również okno IGLO też jest ładne i dobrze zrobione ale przypatrz sie domą które maja okna zlicowane(oczywiście białe) to zobaczysz ciemna smuge zaraz pod licem. Woda z brudem tam ścieka i pozostaje na oknie pod okapem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem co do wyboru okien do mojego domu. Mam oferty z fabryki BROS w Buku kolo Poznania (profil Salamander), Termoplast, Oknoplast z Krakowa (profil VEKA). Prosze o wyrazenie waszej opinii na temat tych okien. Z gory dziekuje.

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...